TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Dogs Teaching

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Elbe » 21 Jun 2010, 10:02

KO pasargāt?!! Parasti ir jāsargā suns! Lai viņam netraumētu psihi sākot no kucēna vecuma, kad dažāda izmēra sīči metas virsū nelabi bļaudami, vēlāk no skuķenēm mīksto mantiņu vecumā, kas ir gatavas sunim izspiest zarnas pa muti laukā aiz lielas mīlestības un puišeļiem ar riteņiem, kas brēc ne sliktāk par ugunsdzēsēju mašīnām un noteikti cenšas sunim iespert, iesviest ar akmeni vai iesist ar koku vai vismaz paņerkstēt?! Vai no bērnu vecākiem, kas šitās izdarības redzot, savu lolojumu vis nesavāc? Un vēlāk, saņemot pieauguša suņa normālu atbildes reakciju, staigā pa tiesām.
Vai no citu suņu saimniekiem, kas briesmīgi vēlas socializēt savu suni, paši būdami krietnā reibulī un nesaprotot, ka ne jau uz viņa suni manējais ārdās laukā, bet gan uz viņu pašu, kas zvārojas pie vārtiem?! (Mums šitas patlaban ir ļoti aktuāli, jo viens mūdzis ar savu pusVASu regulāri speciāli vazājas mums garām. mana sune rej kā traka, jo mūdzim normāla kondīcija ir smirdoša + reizēm ir vēl blakus arī puišelis , kas ņerzojas nagus ieplētis un kaitina manējo) Stulba tauta, stulbi bērni un neko labāku te nevar sagaidīt! Tā ka es labāk sargāju savu suni un ar mūdžiem un viņu atvasēm izrēķinos bez suņa klātbūtnes.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby murkata » 21 Jun 2010, 13:16

labais :D piedod, zinu, ka nav smieklīgi. Mums, par laimi, šādas problemas nav. ir tikai viens kadrs, kurš mūžīgi nāk klāt, lai gan viņa suns manējam iekodis bērnībā un tagad Arčis ir gatavs to šņauceru un vina dzērājsaimnieku pārmāc;it. es saku, nenāciet, bet šis tik: nekas jau nebūs, viņi tak draugi... :lamajas: :meitenedejo:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby BaibaB » 24 Jun 2010, 19:22

man šodien bija labs piemērs par to, kas no kā jāsargā. braucu ar diviem suņiem autobusā no Bolderājas uz centru. autobuss, kā jau dienā, kas braukšana par brīvu, piebāzts pilns. iekāpj māmiņa ar meitu. bērns ierauga suņus un spiegdams grib glāstīt. māte saka: neaiztiec, iekodīs u.t.t. parasto repertuāru. es vēl pagriežu Taras degunu prom, katram gadījumam tālāk no grēka. (suņi gan bija pamatīgi piekusuši, pirms tam bija brauciens vilcienā un autobusā, tad abiem frizēšanās un vēl pastaiga gar jūru.) bērns neklausa un visu laiku snaiksta pirksteļus gar suņiem, māte visu laiku garlaikotā balsī skandina: ņetrogai, ņetrogai. beigās, kad roka ir Tarai uz galvas, es paņemu to nost un saku: neaiztiec, nedrīkst. tikai tad sīkā savaldījās un vismaz nelika rokas klāt suņiem (bet turpināja dīdīties). suņi uzvedās ideāli, neskatoties, ka autobuss bija pārpildīts, nebija, ko elpot un apkārt svešas kājas un reizēm arī rokas.
man arvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka daudzi bērni mums ir neaudzinātāki nekā suņi.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby elīna » 24 Jun 2010, 20:35

BaibaB wrote: es vēl pagriežu Taras degunu prom, katram gadījumam tālāk no grēka


parasti suņiem sab.transportā ir uzpurnis. katram gadījumam ;)
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby ewita » 25 Jun 2010, 11:29

rema wrote:
BaibaB wrote: es vēl pagriežu Taras degunu prom, katram gadījumam tālāk no grēka


parasti suņiem sab.transportā ir uzpurnis. katram gadījumam ;)

un tas neaudzinātajos nostiprina sajūtu par visatļautību...
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Ivettta » 25 Jun 2010, 11:34

Oj, ticiet man, Latvijaa beerni veel ir loooti audzinaati, Irijaa beerni dara, ko grib un kaa grib, liekas, ka vecaakiem taadi vaardi kaa Nee, Nedriikst u.tt. nepastaav.
Kaut vai pavisam nesenais piemers.
Sezam ar puisi restorana, man aiz muguras loti skaists akvarijs ar zivtinaam, ienaak iiru gimene, kaa jau iiru gimene - 3. beerni :D , divi sikie uzreiz pie akvarija klat un saak dauziit pa stiklu, un taa "tiiri" normali dauziit. Mes ar puisi saskatamies, nu neko, protams, ka vecaki neko neaizraada berniem, seit tas ir normali un ari mees, iebrauceji, pie taas beernu visatlautibas esam pieradushi, bet ja es butu kopa ar kadu, kas tiko atbraucis uz Iriju, tad tam cilvekam buutu shoks, shoks par to, kaa iiru beerni uzvedas un kaa vecaaki visu to pielauj, pareizak sakot, nereagee vispar ne uz ko. :D
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby ewita » 25 Jun 2010, 12:29

Ivettta un kā ir ar suni tur būt? kā bērni uz suni reaģē? tik pat :soks:
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Ivettta » 25 Jun 2010, 14:57

Atceros, kad tiko atbraucam ar Gratu sheit, dzivojam apartamentos, un katru dienu gajam staigat uz blakus esoso upiiti, tad, kad izgajam pagalma, berni skreeja klaat, brauca ar riteniem klaat un tikai brinijas, ap kaklu nemetaas nekad, tikai kaa konvojs pavadija mani un Gratu liidz upei. :D Ja kopa ar vecakiem kads beernelis bija, tad vecaki pajautaja, vai drikst pieiet klat, paskatities, aprunajaas ar mani, izteica komplimentus Gratai, cik vina skaista. :D Ar pusaudziem ir tapat, visi kaa viens grib tadu skaistu Gratu :D Nav riebiguma skatienu un nelabu repliku no pusaudzu puses. Atceros vienu meiteniti, varetu but kadi 5. gadus jauna, katru ritu mes ar Gratu gajam un pa pretejo ielas pusi meitenite ar teeti, uz beernudaarzu vai kaut kur, un meiteniite ieraugot suni, bljaava, raudaaja, spiedza, raavaas pie mums no teeta rokas prom, tetis visu laiku atvainojas par tadu meitas uzvedibu un paskaidroja, ka ja pienaks pie mums, saaks miilot Gratu un pec tam, kad vajadzes iet talak, nevares bernu "atlipinaat" no mums un berns raudas nepartraukti. Izradas, ka meitene loooti miil dzivniekus un ieraugot ne tikai Gratu, bet arii kaiminu ZR, meitene raujas prom no teva, raud, blauj, grib pie zveera. Katra zina, mes mainijam pastaigu marshrutu nedaudz, lai teetim buutu miers un meitenei nebutu tads stress katru reizi, kad ierauga mus.
Bet ta padomaju par Lv, neatceros tur gadijumus, kad Gratai kads ta mestos ap kaklu, bet apsaukajushi gan ir. :kanepe: Un ta nesmuki apsaukajushi. :kanepe:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby murkata » 28 Jun 2010, 09:33

Jā, patiesībā, lai panāktu rezultātu ir nenogurstot jāadzina suns un līdzcilvēki. nav universāla līdzekļa, kas atrisinātu visas problēmas.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby maksis » 28 Jun 2010, 09:34

murkata wrote:Jā, patiesībā, lai panāktu rezultātu ir nenogurstot jāadzina suns un līdzcilvēki.

Un kā vieniem tā otriem vajadzētu pirmkārt un galvenokārt izmantot pozitīvās apmācības metodes. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Inese A » 10 Dec 2010, 11:54

silverequs wrote: par cik man vienmer rokās ir ādas siksna Deltas nedarbiem, paņēmu un uzšāvu, ka nošvīkstēja vien. Vairāk problemu nebija. :parvertibas: Man ļoti nepatīk sveši neaudzināti bērni.


Es neaizstāvu svešus neaudzinātus bērnus, bet info lai turpmāk Tu pasargātu sevi, zinu 100%, ja pēc šī gadījuma vecāki izdomātu uzrakstīt iesniegumu policijai tad pret tevi tiktu ierosināta krimināllieta, šajā ziņā likumdošana ir sakārtota.
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby amūrs » 10 Dec 2010, 12:05

Elbe wrote:KO pasargāt?!! Parasti ir jāsargā suns! Lai viņam netraumētu psihi sākot no kucēna vecuma, kad dažāda izmēra sīči metas virsū nelabi bļaudami, vēlāk no skuķenēm mīksto mantiņu vecumā, kas ir gatavas sunim izspiest zarnas pa muti laukā aiz lielas mīlestības un puišeļiem ar riteņiem, kas brēc ne sliktāk par ugunsdzēsēju mašīnām un noteikti cenšas sunim iespert, iesviest ar akmeni vai iesist ar koku vai vismaz paņerkstēt?! Vai no bērnu vecākiem, kas šitās izdarības redzot, savu lolojumu vis nesavāc? Un vēlāk, saņemot pieauguša suņa normālu atbildes reakciju, staigā pa tiesām.
Vai no citu suņu saimniekiem, kas briesmīgi vēlas socializēt savu suni, paši būdami krietnā reibulī un nesaprotot, ka ne jau uz viņa suni manējais ārdās laukā, bet gan uz viņu pašu, kas zvārojas pie vārtiem?! (Mums šitas patlaban ir ļoti aktuāli, jo viens mūdzis ar savu pusVASu regulāri speciāli vazājas mums garām. mana sune rej kā traka, jo mūdzim normāla kondīcija ir smirdoša + reizēm ir vēl blakus arī puišelis , kas ņerzojas nagus ieplētis un kaitina manējo) Stulba tauta, stulbi bērni un neko labāku te nevar sagaidīt! Tā ka es labāk sargāju savu suni un ar mūdžiem un viņu atvasēm izrēķinos bez suņa klātbūtnes.



Nu pēc šitik agresīva komenta nebrīnos ka Jūsu suns visus aprej - kā jau parunā ''kāds suns, tāds saimnieks'' :jaa:
amūrs
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 09 Dec 2010, 15:52
Location: Rīga

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby silverequs » 10 Dec 2010, 12:08

Inese A wrote:
silverequs wrote: par cik man vienmer rokās ir ādas siksna Deltas nedarbiem, paņēmu un uzšāvu, ka nošvīkstēja vien. Vairāk problemu nebija. :parvertibas: Man ļoti nepatīk sveši neaudzināti bērni.


Es neaizstāvu svešus neaudzinātus bērnus, bet info lai turpmāk Tu pasargātu sevi, zinu 100%, ja pēc šī gadījuma vecāki izdomātu uzrakstīt iesniegumu policijai tad pret tevi tiktu ierosināta krimināllieta, šajā ziņā likumdošana ir sakārtota.

a moška man morālā trauma, man bail no bērniem. :velnins:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Inese A » 10 Dec 2010, 12:21

silverequs wrote: a moška man morālā trauma, man bail no bērniem. :velnins:


Trauma, ne trauma, bet tu esi pilngadīga, vispār neiesaku ar svešu bērnu bez vecāku klātbūtnes pat runāt, esmu redzējusi kā ierosina krimināllietu tikai pēc aizrādījuma svešam bērnam [labi, ka tie vecāki paspēja likt pretī to, ka šis sīkais viņu bērnu regulāri pazemoja skolā, tad vēl viss priekš viņiem beidzās normāli], kur nu vēl pēc uzšaušanas pa stilbiem:)
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby silverequs » 10 Dec 2010, 12:38

Nu Tu gan uztaisi to tā it kā es uz ielas visiem bērniem skrienu klāt un tik močīju šos ar siksnu līdz spēku izsīkumam. :hih:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Inese A » 10 Dec 2010, 12:48

Nu nevajag jau nu visu sagriezt ar kājām gaisā, es tev padalos pieredzē, lai vienkārši pēc tam nav nepatikšanas, nevienā brīdī neesmu apgalvojusi, ka tu skraidi pa ielām sitot bērnus, vajag jau lasīt kas uzrakstīts nevis dzejot:)
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby amūrs » 10 Dec 2010, 14:15

Inese A wrote:
silverequs wrote: a moška man morālā trauma, man bail no bērniem. :velnins:


Trauma, ne trauma, bet tu esi pilngadīga, vispār neiesaku ar svešu bērnu bez vecāku klātbūtnes pat runāt, esmu redzējusi kā ierosina krimināllietu tikai pēc aizrādījuma svešam bērnam [labi, ka tie vecāki paspēja likt pretī to, ka šis sīkais viņu bērnu regulāri pazemoja skolā, tad vēl viss priekš viņiem beidzās normāli], kur nu vēl pēc uzšaušanas pa stilbiem:)



Interesanti tas aizrādījums nebija ar koku pa muguru, ka krimināllietu ierosināja. Vai jūs jaucat krimināllietu ar iesniegumu policijā?
amūrs
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 09 Dec 2010, 15:52
Location: Rīga

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Inese A » 10 Dec 2010, 15:36

Nu normāli cilvēki neizsaka aizrādījumus ar koku pa muguru!
Tālākais jau ir atkarīgs no mazā nejauceņa vecāku fantāzijas un iespējām:)
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby amūrs » 10 Dec 2010, 16:52

Inese A wrote:Nu normāli cilvēki neizsaka aizrādījumus ar koku pa muguru!
Tālākais jau ir atkarīgs no mazā nejauceņa vecāku fantāzijas un iespējām:)



Nu es jau arī domāju ka neizsaka, tapēc arī tā jautāju.
Un kur tad būtu iemesls krimināllietas ierosināšanai?
Tad jau katram, kurš otram kaut ko aizrāda, varētu ierosināt krimināllietu!
Vai arī par aizrādīšanu tagad sauc kāda personīgu aizvainošanu?
amūrs
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 09 Dec 2010, 15:52
Location: Rīga

Re: TVNET raksts: Suns sakož meiteni. Kā pasargāt?

Postby Inese A » 10 Dec 2010, 16:59

Es neiztirzāšu sīkāk šo gadījumu!
Ja tik ļoti interesē, vajag painteresēties par likumdošanu, kas aizsargā bērnu un viņa tiesības, nevienam nav tiesības runāt ar svešu bērnu bez viņa vecāku vai sociālā darbinieka klātbūtnes.
Aprunājaties ar skolotājiem, policijas darbiniekiem viņi Jums var pastāstīt kā tas ir reālajā dzīvē.
Varu tikai ieteikt, bet kā kurš rīkojas tas jau ir viņa paša izvēle:)
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

PreviousNext

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests