Vācu aitu suņi / German Shepherd

Dog Breeds

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby wolf-eyes » 21 Jun 2010, 12:49

Var palūgt kādu bildīti?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks » 21 Jun 2010, 12:58

Būs vien jānāk uz izstādi.... nav man īsti pašai bilžu.

Bet ceru, ka tūlīt parādīsies bildes no Baltic Siegera, tad ielikšu linku.

Man ar pašai mājās viens no kucēniem ir diezgan spilgti ruds ( kuces parasti nav tik rudas).
Man gan šie ugunīgi rudie VASi liekas mazliet jancīgi, jo šāda krāsa ir parādījusies tik tagad kā moderna un man bailes, ka dzenoties pēc krāsas, tiks pazaudēts kas cits. Un būs mums seteri ringos.
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby wolf-eyes » 21 Jun 2010, 13:05

Jā, saprotu Jūsu izbailes, bet nevaru noliegt, ka visi sarkanie, ko esmu redzējusi bildēs vai retumis dzīvē, ir arī skaisti pēc eksterjera, cik nu varu par to spriest. Nekāda speciāliste gan neesmu.
Nezināju, ka tā ir modes lieta.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby anciitS » 21 Jun 2010, 13:20

Mēs arī jau esam sākuši domāt par otra suņa (kucītes) iegādi, itkā ar Ingu Siliņu jau runājām, ka mēneša beigās aizbrauksim līdz audzētavai apskatīt, man gan laikam šobrīd nav tik svarīgs krāsojums, jo pati ļoti, ļoti pat gribētu pelēko, bet neesmu vēl īsti pārliecināta. :neparliecinats: Šķiet, ka tāds, kāds būs lemts, arī nonāks pie mums. Jāpiebilst arī, ka nekur nesteidzamies, tētis gan ir pilnīgi par, bet mamma vēl jāapstrādā. :viltigs:
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby anciitS » 21 Jun 2010, 13:34

Ja neiebilstat, tad te vēl mans mīlulis (jāatvainojas laikam par diviem postiem pēc kārtas) :aizsapnojusies:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Cherry » 21 Jun 2010, 17:25

anciitS , patiešām skaists zēns! Pa ūdeni ņemoties-kolosali izskatās!
Un te būsim mēs-ja suņa kažokā pietrūkst sarkanās krāsas, papldināsim ar aksesuāriem :nadzinji:

Image

Zeyzi Oger Schloss (Ceisi)
User avatar
Cherry
Baby
Baby
 
Posts: 61
Joined: 04 Mar 2010, 12:49

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby anciitS » 21 Jun 2010, 17:46

Cherry

Paldies :esmilu:

Meitene skaista :samilejies: Kā jums iet pa skoliņu (mēs arī no sākma gājām pie Petrova, bet nu, tad sanāca tā, ka atradām tuvāk mājām un grupā, jo pie viņa mums bija individuāli) ? ^^
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Cherry » 22 Jun 2010, 13:48

anciitS, paldies par labiem vārdiem!
Mācamies cītīgi, bet-kā nu kuro reizi iet ar to klausīšanos. Vēl jau bērnība galvā. Šovakar braucam uz Kolku, tur mums iesildītā vietiņa atpūtai pie jūras. Varēšu vairak laika veltīt mazajai.
Visiem VASistiem (un visiem suniņiekiem) - priecīgus Jāņus! :meitenedejo:
User avatar
Cherry
Baby
Baby
 
Posts: 61
Joined: 04 Mar 2010, 12:49

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Fiji » 22 Jun 2010, 15:01

Sveii VASU mīlētāji!
Jaunākās suņu bildes no pēdējās un Baltijā prestižākās izstādes var redzēt šeit:
http://www.articus.eu/?id=39 (satāmies tur kur rakstīts siin)

Padalīšos arī es savā pieredzē un domās par VASiem.....krāsojumu un iegādi :)

Rudā pigmenta daudzums un tā košums patiešām sunim nav galvenais. Un vēl ir jāsaprot, ka to, pērkot kucēnu, tik precīzi nemaz nevar noteikt. Audzētāji ar pieredzi var pateikt, kurš kucēns būs rudāks, kurš ne tik, bet garantēt to kucēnam 2 mēnešu vecumā nevar. Ja runājam par krāsu, tad es ietektu vairāk gan skatīties uz acu krāsu, kas veido gan suņa izteiksmi, kā arī tiek augsti vērtēta izstādēs. Acīm ir jābūt tumši brūnām, bet nevis dzeltenīgām.

Un vēl, lai arī cik sāpīgi tas suņu mīlētājiem nebūtu - ir jāsaprot, ka pašu labāko kucēnu nemaz tiv viegli dabūt nevar. To var dabūt tikai tad, ja jau ir pieredze, ja ir vēlme iet un darboties ar suni (izstādes, apmācība), un vēl audzētājs tam visam notic. Jo pēc būtības - ar šāda suņa iegādi īpašnievs kļūst par jaunas ģimenes locekli - viņam palīdzēs, par viņu rūpēsies, bet arī viņam būs savi darbiņi un pienākumi.

Arī es ar savu pirmo VASu domāju, ka galvenais ir skaistums - vai man viņš patīk, vai nē. Tomēr iepazīstot šo škirni, tās saimniekus, audzētājus - ir skaidrs, ka cilvēks nonāk pavisam citā ģimenē un parādās pavisam citas dzīves un suņu (arī cilvēku!!!!) vērtēšanas kvalitātes.

Tāpēc es joprojām ieteikšu - parunāt ar audzētājiem. Aizejiet, pasakiet ko vēlaties un viņi Jums ieteiks suni. Arī paskaidros, kāpēc tā. Un parunājiet ar citiem suņu īpašniekiem, kas mainījies viņu dzīvē, kas labs, kas slikts. Audzētāji ir dažādi, dažādi ir viņu suņi, dažādas ir viņu ģimenes. :)

Ak jā, tur jau nav divu domu, ka ja mēs meklējam pēc krāsas, tad mums ir viens no rudākajiem suņiem pat Vācijas mērogā - te viņš ir -
http://www.lehmburg.lv/ourdogs.html Shyrhan Lehmburg. Tikai tas jau ir liels brīnums....... un viņam nemaz nav tik viegli katru reizi tiesnešiem apliecināt, ka suns nav krāsots......

Un pēlēkie suņi (ja mēs runājam par izstāžu līniju) pagaidām taču ir tikai audzētavai Solo Rigoletto? Vai es kļūdos, Vuk?
Fiji
Baby
Baby
 
Posts: 90
Joined: 19 Jan 2010, 09:40

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Fiji » 22 Jun 2010, 15:10

PRIECĪGU LĪGOŠANU VISIEM VĀCU AITU SUŅIEM!!!!
Image

Un protams......viņu saimniekiem...... :apdzerusies:
Fiji
Baby
Baby
 
Posts: 90
Joined: 19 Jan 2010, 09:40

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks » 22 Jun 2010, 15:47

Ja runājam par pelēčiem. Pelēkie suņi patlaban Latvijā ir bijuši un ir vismaz 5 audzētavās ( ne jau visu laiku, bet pa laikam dzimst). Gan pelēči ar recesīvo melno, gan pelēči ar standarta Rekša krāsojumu recesīvā, gan tīrie pelēči no ģenētikas viedokļa.
Sportam, izstādēm vai vienkārši kā mājas mīlulis- tas jau ir atkarīgs no katra pircēja individuālām vēlmēm.

Pārējā visā pievienojos Fiji, arī Līgo apsveikumos...

Līgo lieli, līgo mazi, līgo, līgo
Līgo visa VASu saime, līgo.
Figurantu kokā dzina, līgo, līgo
Ar visāmi rociņāmi, līgo.
Hendlerīši apkārt skrēja līgo, līgo
Alus kauss rociņāi, līgo. :apdzerusies:
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby wolf-eyes » 22 Jun 2010, 16:01

Man krāsojums tomēr ir svarīgs.
Bet tas jau, cerams, nav noziegums. Es vienkārši vēlos perfektu suni, kurš ietver gan subjektīvi perfektu krāsojumu (tāpat kā kāds vēlas melnu, no balta speciāli rada atsevišķu šķirni vai pelēku izceļ kā retumu;))gan visu pārējo- veselību, stabilus nervus, eksterjeru.
Ja šādus (rudus manā gadījumā) suņus kāds cenšas panākt, neievērojot pārējos nosacījumus,tad tas, protams, ir žēl, bet man īsti ar to nav sakara, un es taču varu meklēt savu ideālo suni vai ne.
Lai gan šajā gadījumā runa nav par mani pat. Es nemeklēju sev, es palīdzu sameklēt kādam citam. Pat ne sameklēt, drīzāk uzzināt, saprast
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby anciitS » 22 Jun 2010, 21:20

Piekrītu visiem, es arī šobrīd esmu atsijājusi kādas 3 audzētavas, kur vispār skatīties, jo varu pateikt pilnīgi godīgi, ka mums paveicās, ka šobrīd mājās ir skaists, gudrs, vesels (tpu tpu tpu) mīlulis, jo brīdī, kad viņu ņēmām, bijām pilnīgi nezinīši, bet laikam tomēr ar ķērienu. :) Protams, tagad es zinu, ka, ja būtu iespēja atgriezties pāris gadus atpakaļ, visu darītu savādāk un pārdomātāk, tomēr, laikam jau lielākajai daļai pirmais suns ir vairāk vai mazāk eksperimentāls mājas mīlulis (izņēmums protams tad, ja audzētājs ļoti iesaistās suņa audzināšanas un augšanas procesā), tāds laikam viņiem liktenis. :hih:

Pievienojos un sveicu visus VASistus Jāņu un Līgo svētkos! :apdzerusies:
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby anciitS » 23 Jun 2010, 17:25

[quote="Fiji"]
Image

Ulks un Ambers labi sadzīvo?
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby AliseM » 24 Jun 2010, 14:14

Sveicināti!
Es te pa svētkiem ietusēju kādās mājās, kur VAS ģimene ir papildinājusies ar 3 mazuļiem (es šeit negribētu diskutēt par plānotiem vai neplānotiem ģimenes pieaugumiem - kā nu ir gadījies, tā nu ir gadījies - kļūdīties var visi!, bet nu mazuļi ir jāizaudzina!) Vai kāds lūdzu nevarētu padalīties ar informāciju - kā attīstās šīs šķirnes mazuļi, piemēram, kāds svars ir 2.,3.,4. nedēļā, lai varētu spriest par to, ka mammai piena pietiek vai arī ir nepieciešams piebarojums. man pašai ir citas šķirnes (arī citi izmēri), grūti ko pateikt, bet likās, ka mazuļi tādi nemierīgi - gribam pārliecināties, lai viss ar mazajiem būtu OK.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby Fiji » 27 Jun 2010, 12:30

Anciits!

Nav jau gan vairs tik labi... Tikko Ulks sasniedza 2 gadu vecumu, viņš paziņoja Amberam, ka viņš te tagad būs galvenais, bet Ambers teica, ka nekā nebija.... Šī ir viena no bildēm, kur abi ir kopā... pašlaik kopā laist viņus vairs nevar, jo uzreiz aiziet cīņa! Vienīgā, kurai nav iebildumi ir Fiji, jo viņa draudzējas ar abiem :esmilu:

Par kucēniem - Vuks noteikti var atbildēt labāk, jo viņam ir bijuši kucēni....man vēl nē, es tikai atceros no kinoloģijas lekcijām, ka kucēnu svars dubultojas ik pēc 8 dienām, un viņiem ir jābūt apaļiem, spīdīgu spalvu un apmierinātiem....Ja piena nepietiekot, tad kucēni pīkstot ēšanas laikā, mainot pupus. Bet ja paēduši - tad guļot un esot miers mājās....

Lūk!
Fiji
Baby
Baby
 
Posts: 90
Joined: 19 Jan 2010, 09:40

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby anciitS » 27 Jun 2010, 23:33

Fiji wrote:Anciits!

Nav jau gan vairs tik labi... Tikko Ulks sasniedza 2 gadu vecumu, viņš paziņoja Amberam, ka viņš te tagad būs galvenais, bet Ambers teica, ka nekā nebija.... Šī ir viena no bildēm, kur abi ir kopā... pašlaik kopā laist viņus vairs nevar, jo uzreiz aiziet cīņa! Vienīgā, kurai nav iebildumi ir Fiji, jo viņa draudzējas ar abiem :esmilu:

Par kucēniem - Vuks noteikti var atbildēt labāk, jo viņam ir bijuši kucēni....man vēl nē, es tikai atceros no kinoloģijas lekcijām, ka kucēnu svars dubultojas ik pēc 8 dienām, un viņiem ir jābūt apaļiem, spīdīgu spalvu un apmierinātiem....Ja piena nepietiekot, tad kucēni pīkstot ēšanas laikā, mainot pupus. Bet ja paēduši - tad guļot un esot miers mājās....

Lūk!


Nu ja, tāpēc es jautāju, reti gadās redzēt pieaugušus kobeļus vienā mājā, kas sadzīvo. :(
Jebkura uzticība tiek kādreiz lauzta, vienīgi suns, kurš patiesi pieķēries savam saimniekam, nekad nenodod šīs jūtas. /Konrāds Lorencs/
User avatar
anciitS
Puppy
Puppy
 
Posts: 178
Joined: 15 Jan 2010, 11:00
Location: Ķekavas novads, Latvia

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby AliseM » 28 Jun 2010, 13:46

Paldies! Esam noskaidrojuši, ka mazie steidzīgi jāsāk piebarot - viņi paši par to ir sajūsmā. Kad punči ir pilni, tad arī miedziņš ir ciešs un nav nekādas pīkstēšanas. ... bet māmiņa pēkšņi kļuva pavisam vieglprātīga un pie mazajiem īsti labprātīgi vairs vispār negrib iet...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby tutta » 01 Jul 2010, 18:28

Lūdzu palīdzību vasiņu saimniekiem un zinātājiem... Valmierā pieklīdusi apmēram 2 gadus veca vācu aitu šķirnes kucīte Atradēji labprāt paturētu suneni sev, bet vēlas vispirms noskaidrot vai kāds viņu nemeklē. Sunītei ir čips, bet pagaidām pēc čipa numura nevienā datu bāzē nevar atrast no kurienes viņa nākusi un kam pieder. vai kāds var palīdzēt, ja iedošu čipa Nr.???????
User avatar
tutta
Baby
Baby
 
Posts: 60
Joined: 21 Jan 2010, 19:02

Re: Vācu aitu suņi / German Shepherd

Postby vuks » 02 Jul 2010, 09:52

Atsūti man čipa numuru.
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests

cron