Bīgls / Beagle

Dog Breeds

Re: Bīgls / Beagle

Postby biinumz » 22 Jan 2010, 01:22

Mēs šodien svinam ne vein manu dizmeni, bet arī puikām un meitenēm vienu nedēļu. Esam dubultojušies svarā un izskatāmies apmēram šitā
Image

Image

Image

Image

Image
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bīgls / Beagle

Postby Marika&Bernardo » 22 Jan 2010, 09:21

biinumz wrote:Mēs šodien svinam ne vein manu dizmeni, bet arī puikām un meitenēm vienu nedēļu. Esam dubultojušies svarā un izskatāmies apmēram šitā
Image

Nu, dikten feini bēbuki Image
bet šis mazulis būs laikam mans favorīts Image
User avatar
Marika&Bernardo
Puppy
Puppy
 
Posts: 424
Joined: 13 Jan 2010, 14:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 22 Jan 2010, 15:52

Eh, kā es gaidu, kad viņiem atvērsies actiņas! Ar podziņām viņi pavisam burvīgi izskatās! :D
Marika, izrādās Tu esi noskatījusi vienīgo trīskrāsaino meitiņu :D
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby biinumz » 22 Jan 2010, 16:18

Marika&Bernardo wrote:
biinumz wrote:Mēs šodien svinam ne vein manu dizmeni, bet arī puikām un meitenēm vienu nedēļu. Esam dubultojušies svarā un izskatāmies apmēram šitā
Image

Nu, dikten feini bēbuki Image
bet šis mazulis būs laikam mans favorīts Image


man šitā meitiņa arī ir sirdī iekritusi. maza un smuka :) ceru, ka izaugs par īstu lellīti :)
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Bīgls / Beagle

Postby Kristala » 22 Jan 2010, 19:51

Sveiki, man te radās jautājums, šījā sadaļa piešķirnes standarta rakstītska bīglu augums ir:
Augstums skaustā: vēlamais minimums 33 cm.
Vēlamais maksimālais augstums – 40 cm.
Sakiet vai jūsu bīgli atbilsts si standartam? Es kauka skatos ka manēja meiča ir laikam bišķi paraugusi, mērīju un skaustā vinja ir 43cm. :o
Image Image
User avatar
Kristala
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2010, 13:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby biinumz » 23 Jan 2010, 00:11

Kristala wrote:Sveiki, man te radās jautājums, šījā sadaļa piešķirnes standarta rakstītska bīglu augums ir:
Augstums skaustā: vēlamais minimums 33 cm.
Vēlamais maksimālais augstums – 40 cm.
Sakiet vai jūsu bīgli atbilsts si standartam? Es kauka skatos ka manēja meiča ir laikam bišķi paraugusi, mērīju un skaustā vinja ir 43cm. :o


pašam suni nomērīt nemaz nav tik vienkārši - visprecīzāk to var nomērīt ar speciālu mērierīci šim nolūkam. tā ka varbūt sanākusi kļūda mērījumos?!
mums Julle jau ir diezgan liela auguma dāma, bet vairāk par 39.5 cm mums nekad neviens eksperts nav nomērījis ringā.
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Bīgls / Beagle

Postby Demix » 23 Jan 2010, 03:05

Eklēriņš wrote:Demix, Dekucim vec vec vecmāmiņa (bijusi divkrāsaina), bet Deko mammai metienā arī bija divkrāsu kucīte (viena no tām, kuras bildītes ieliku :D), vienai viņas trīskrāsu meitai jau divos metienos ir bijuši divkrāsu kucēni. Julles vecmāmiņai arī metienos ir bijuši divkrāsu kucēni. Nu viens ir skaidrs, ka gēns ir, tikai kurā paaudzē un kad izlīdīs ir ļoti grūti pateikt. Lietuvieši esot speciāli pārojuši divkrāsu kucītes lai dabūtu tādus kucēnus, bet kā nekā, tā nekā. Tomēr citās viņu paaudzēs tā krāsa atkal var izlīst laukā, tur tik jānotrāpa lai abiem vecākiem būtu šis gēns.

Mjā... :roll: baigos trikus tie gēni strādā...
Mazulīši burvīgi :D :D
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bīgls / Beagle

Postby Kristala » 23 Jan 2010, 11:30

Paldies biinumz par atbildi. Var jau būt ka es nepareizi esu mērījusi. Vnk nomērīt man ienāca prātā tapēc ka satikām bīgliņu(puiku) , kas ir viena vecuma ar manējo un izrādās ka mana meiča ir krietni lielāka par satikto, tad nu sāku aizdomāties cik tad īsti viņja ir liela, jo puikas jau esot lielāki par kucītēm un mērīju :mrgreen:
Image Image
User avatar
Kristala
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2010, 13:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby biinumz » 23 Jan 2010, 13:05

Kristala wrote:Paldies biinumz par atbildi. Var jau būt ka es nepareizi esu mērījusi. Vnk nomērīt man ienāca prātā tapēc ka satikām bīgliņu(puiku) , kas ir viena vecuma ar manējo un izrādās ka mana meiča ir krietni lielāka par satikto, tad nu sāku aizdomāties cik tad īsti viņja ir liela, jo puikas jau esot lielāki par kucītēm un mērīju :mrgreen:


nu ja tā, tad ļoti iespējams, ka tava meitene ir pāraugusi standartu. jāskatās droši vien uz vecākiem, vecvecākiem - kādi gēni, ja rados ir liela auguma suņi, sevišķi, ja, piemēram, abi vecāki ir gruntīgi, tad arī bērni var mantot šo un patiesībā pat pastiprināt šo īpašību. no kurienes ir tavs bīgliņš?
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Bīgls / Beagle

Postby Kristala » 23 Jan 2010, 14:24

Mums ir no šiem audzētājiem www.sunuks.lv, no Saulkrastiem. Bet ka ir ar izstādēm, ja piemēram mans bīgls neatbilst auguma standatam? Mes vēl nevienā neesam piedalījušās. :roll:
Image Image
User avatar
Kristala
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2010, 13:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby biinumz » 23 Jan 2010, 17:44

Kristala wrote:Mums ir no šiem audzētājiem http://www.sunuks.lv, no Saulkrastiem. Bet ka ir ar izstādēm, ja piemēram mans bīgls neatbilst auguma standatam? Mes vēl nevienā neesam piedalījušās. :roll:


tā laikam ir LKA audzētava. mums suns no LKF, tā ka ļoti droši nevaru atbildēt. bet domāju, ka tas ir līdzīgi abās sistēmās - ja suns neatbilst standartam un standartā ir minēts, ka tas ir diskvalificējošs trūkums (FCI standartā vismaz suņa neatbilstība izmēram bija diskvalificējošs, ja nekļūdos), tad vērīgs eksperts suni nomēra un piešķir diskvalifikāciju. attiecīgi suni nevar izmantot vaislai, ja vien neiesniedz apelāciju un komisija neatzīst, ka diskvalifikācija bijusi nepamatota (t.i. suns patiesībā atbilst standartā noteiktajam izmēram un kļūdījies ir eksperts). tā īsumā...
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Bīgls / Beagle

Postby Kristala » 23 Jan 2010, 18:22

Ja mums sanāk LKA, skaidrs tad kas un ka liels paldies ;)
Image Image
User avatar
Kristala
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2010, 13:41

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 24 Jan 2010, 19:47

Njā, es te šad tad palasos krievu forumu un tur daži bīglu īapšnieki uzskata, ka eksperti nevietā piesienās par augumu, turklāt pāraudzis bīgls izskatoties iespaidīgāk :mrgreen:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby Noise » 24 Jan 2010, 19:52

Eklēriņš wrote:Njā, es te šad tad palasos krievu forumu un tur daži bīglu īapšnieki uzskata, ka eksperti nevietā piesienās par augumu, turklāt pāraudzis bīgls izskatoties iespaidīgāk :mrgreen:


:mrgreen:

tad jau lai njem foxhoundu
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Bīgls / Beagle

Postby Ligita Logina » 24 Jan 2010, 22:28

biinumz, milzīgi apsveikumi ar mazulīšu parādīšanos no Rūjienas raibajiem.
Image Image Image
User avatar
Ligita Logina
Puppy
Puppy
 
Posts: 401
Joined: 24 Jan 2010, 21:51
Location: Rūjiena

Re: Bīgls / Beagle

Postby Kriste » 24 Jan 2010, 23:28

Starp citu.. par augumu...
Standartā ir minēts, ka suņa VĒLAMAJAM augumam nevajadzētu pārsniegt 40 cm.... Manā izpratnē vēlams nav obligāts!? Vai tur nesanāk, ka patiesībā eksperti nevar nemaz piesieties pie auguma virs 40?
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Bīgls / Beagle

Postby Noise » 25 Jan 2010, 00:56

Kriste wrote:Starp citu.. par augumu...
Standartā ir minēts, ka suņa VĒLAMAJAM augumam nevajadzētu pārsniegt 40 cm.... Manā izpratnē vēlams nav obligāts!? Vai tur nesanāk, ka patiesībā eksperti nevar nemaz piesieties pie auguma virs 40?


pienjemu ja ringaa buutu divi biigli - viens super puper eksemplaars, bet skaustaa 41cm, otrs 39cm bet nu stipri viduveejs, priekshroka tiktu dota pirmajam. kaa tur tas teikums standartos - vaina tiek noveerteeta attieciigi taas nopietnumam.

a juus taa meera?
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 25 Jan 2010, 10:11

Šad tad mēra. Bet vairāk piesienās, ja suns, parasti gan kucītes, ir pietuvinātas zemākajam standartā atļautajam augumam, nekā, ja suns ir augstāks kā vajadzētu :roll: Interesanti kā to izskaidrot? :?: Jo šajā jautājumā man jāpiekrīt vairāku audzētāju viedoklim, ka mazos augumus ir daudz grūtāk noturēt kā pārsniegt standartā noteikto.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Bīgls / Beagle

Postby Kriste » 25 Jan 2010, 10:23

Mani tieši interesē - vai suni augumā virs 40 cm var diskvalificēt, ja standartā ir teikts tikai par vēlamo max. augstumu? Jo ir dzirdēts par augstāku bīglu diskvalifikāciju... :roll:
Tas pats attiecas arī uz min izmēru -

SIZE :
Desirable minimum height at withers 33 cm (13 ins).
Desirable maximum height at withers 40 cm (16 ins).


Nu, es laikam tad saprotu tāpat kā Noise, ka jebkāds bīgla augstums nevar būt diskvalificējošs faktors.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Bīgls / Beagle

Postby Eklēriņš » 25 Jan 2010, 10:41

Principā vajadzētu stingri turēties pie standarta, bet tur ir teikts šādi:
"JEBKĀDA ATKĀPE NO AUGSTĀK MINĒTAJIEM PUNKTIEM TIEK UZSKATĪTA PAR DEFEKTU un defekta stiprums jēvērtē tieši proporcionāli tā novirzei no normas un tā ietekmei uz suņa veselību un labklājību.

Jebkurš suns, kurš uzrāda psiholoģiskas vai uzvedības nenormālības ir jādiskvalificē. "

Tātad, jo vairāk pārsniedz vai nesasniedz, jo izteiktāks ir defekts un ir bargāk sodāms. Momentāla diskvalifikācija ir tikai un vienīgi par šķirnei izteikti neatbilstošu uzvedību.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 33 guests