foto aparāta izvēle

Miscellaneous

Re: Radošais stūrītis - Fotoaparāti un to bildes

Postby irituska » 07 Jul 2010, 23:20

ezhuks wrote:Cik aspraatiigi! Un kuraa bodee ir tie spechuki?



Ezhuk, ko nu pīksti...
Reku, ļoti labs padoms.

sunupuika wrote:ezhuks
Aizej uz Canon veici Maskavas ielā. Šādos specializētajos veikalos tev palīdzēs. Nu, piemēram, es ļoti daudz konsultējos ar fotogrāfiem par/ap foto un objektīvu iegādi, kas mani ievirzija pareizās sliedēs.
Good Luck!


Ja Tu skaidri zini, ko Tu no aparāta gribi izdabūt, tad pārdevējs arī diezgan jēdzīgi spēs ieteikt.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: foto aparāta izvēle

Postby Robins » 08 Jul 2010, 08:02

Xcio wrote:ezhuks, Pagaidam labākais ko vari dabūt ir Canon Powershot SX20 IS

Ja tas nav tik steidzami vari pagaidit līdz septembrim/oktobrim, jo tad iespejams tiks izlaistas jaunas spoguļkameras ar video.


Jaunas spoguļkameras ar video un jēdzīgu objektīvu, kas kopā iekļautos 300Ls - nu to nu gan būtu vērts pagaidīt...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: foto aparāta izvēle

Postby Zuks » 08 Jul 2010, 08:20

:foto: kas ir labāk - ja ir baterejas vai akumulators barošana????
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: foto aparāta izvēle

Postby brex » 08 Jul 2010, 08:34

man vienmer labak ir paticis ladejams akitis!! zinu apmeram, cik ilgi iztures, var uzlikt pa nakti ladeties - man iet visu dienu ari celojuma laika, ja aktivi foce

ezhukam - neko daudz no focukiem nesaprotu, bet ilgi petu un lasu un prasu gudrakiem cilvekiem, lidz nonaku pie kada videja! :) tas, ko saprotu no savas lidz sim uzkratas infas- Tavas prasibas saja cenas izteiksme ir nerealas!! :)

kadu laiku atpakal mekleju sev kameru - nu, apmeram ta - kas normala, un nemaksa milzu naudu, jo nevajag ieguldit lielu summu, ja pirksti liki :) Pie ka paliku - http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=108 ... %3A4.0-5.6

esmu apmierinata ar so kameru, it seviksi - ar abiem objektiviem, jo katram ir kads pielietojums, pirkt ar vienu un tad piepirkt klat - sanak jau dargak! Par iluziju bildet NORMALI sunus izstades telpas un ringa bez areja zibens laikam ir japiemirst :) lauka izstades - labi sanak! Protams, kustibas bildem - no 10 ir 2 lietojamas. VIDEO nav. Pec si focuka lietosanas mazo ziepiti esmu atdevusi prom :) Jastapa gan si kamera ir pamatigi, lai gan nav no lielakajam :) vienmer lidzi soma, jaatceras, ka gluzi metat nevajag :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: foto aparāta izvēle

Postby agich » 08 Jul 2010, 08:38

Pieļauju, ka tas kā nu kuram labāk patīk, bet es sev kad ziepīti priekš līdzivazāšanas meklēju, man viens no galvenajiem parametriem bija tieši tas, lai šamam ir aķītis.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: foto aparāta izvēle

Postby Sinty » 08 Jul 2010, 09:24

Ja ir lādējamās baterejas, tad jau tas pats, kas aķītis sanāk, plus vēl, ja 2 komplekti - vispār super. Par parasto batereju pirkšanu, man liekas tā ir pagātne... :hih: Manam ziepītim ir aķītis un mani apmierina pilnībā.

Interesanti palasīt par visiem ieteikumiem Ezhukam... Es arī ilgu laiku gribēju spoguļkameru, bet... Ja gribās kaut ko ļoti labu, tad tas cipars arī ir ļoti augsts... Un vienmēr esmu pārliecinājusies, ka labāk ir kaut kas augstākais vienā klasē, nekā zemākais citā...(tipa labāk kruts ziepītis nekā vissūdīgākā spoguļkamera)
Ja godīgi, mani pat izbrīnīja tas, ka lasīju par to, ka pat ar spoguļniecēm nevar nobildēt kustībā... Es skatos ralliju, arī pafočēt sanāk, līdz ar to, ziepīša izvēlē galvenais kritērijs bija reakcijas ātrums... Un atbilstošos laika apstākļos pat man sanāk vairāk kā 2 bildes no 10 labas... (protams, vēl jau kas kuram ir labs :kanepe: )
Bet vispār tagad tehnoloģijas ir tā gājušas uz priekšu, ka parastam cilvēkam, kurš padziļināti neņemas ar fotografēšanu, ar labu ziepīti pilnīgi pietiek...IMHO...
P.S. Arī ar ziepīti ir jāmāk fočēt, es atkožu jaunus knifus vēl pēc diviem gadiem... :kanepe:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: foto aparāta izvēle

Postby energy » 08 Jul 2010, 09:32

Pats līdz šim esmu izvēlējies kameras ar lādējamām baterijām AA (tāpat jau tie saucās akumulatori :) ), jo:
1) Ir lētāki un der arī citām ierīcēm;
2) Ja nu galīgi izbeidzas, tad var kaut vai parastās baterijas iepirkt un fotogrāfēt, bet ko darīt aķīša gadījumā?

Iespējams, ka aķīši vairāk tur (lielāka ietilpība), bet, ja daudz domā fotogrāfēt un zini, ka pie lādēšanas netiksi, tad vairāk sanāks ieguldīt papildus akumulatoros.

P.S. Man liekas, ka spogulenēm vispār nav tādas versijas ar lādējamām AA tipa baterijām?
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: foto aparāta izvēle

Postby brex » 08 Jul 2010, 09:45

ja pavisma izbeidzas, tad noperk jaunu akiti :)

Mums mazajam ziepju traukam bija 2 akisi nopirkti - vienmer vareja nomainit, un tad vareja tuert kaut visu dienu ieslegtu un focet
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: foto aparāta izvēle

Postby zukins » 08 Jul 2010, 10:09

ezhuk, man liekas, ka Tavaam prasiibaam atbilstosha aparaata vienkaarshi nav :) vai nu kaadu no parametriem naaksies "upureet", vai nu cena buus augstaaka. es arii pirms 2 meen mekleeju ko stipri liidziigu - zini, neatradu :D izrunaajos ar daudz cilveekiem, par spogulkameraam - nikonisti ieteica nikon, canonisti ieteica canon :D beigu beigaas pakonsulteejos http://www.fotoblog.lv/forums kur cilveeki pateica - starp iesaaceeju liimenja spoguljkameraam nekaadas lielaas atshkjiriibas nav. njemot veeraa, ka "pirksti liiki" man arii bija svariigs cenas faktors. taa nu pavisam nesen iegaadajos aparaatu, atsauksmes veelaak, kad atkodiishu, kaa ar shamo jaapietas :D
Last edited by zukins on 08 Jul 2010, 10:29, edited 1 time in total.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: foto aparāta izvēle

Postby murkata » 08 Jul 2010, 10:19

vai tad vispār var iegādāties spogu;ķameru par 300 latiem? kaut kā neticās. pie tam, iesācējam vai tad nevajadzētu kaut ko saprotamāku? nesaprotu vēlmi nopirkt "porše", ja "tiesības" tikko iegūtas...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: foto aparāta izvēle

Postby Xcio » 08 Jul 2010, 10:32

Robins wrote:
Xcio wrote:ezhuks, Pagaidam labākais ko vari dabūt ir Canon Powershot SX20 IS

Ja tas nav tik steidzami vari pagaidit līdz septembrim/oktobrim, jo tad iespejams tiks izlaistas jaunas spoguļkameras ar video.


Jaunas spoguļkameras ar video un jēdzīgu objektīvu, kas kopā iekļautos 300Ls - nu to nu gan būtu vērts pagaidīt...



Nekas neiespējasm pašlaik Nikon d5000 kit cena 380Ls un jau atbalsat video funkciju.
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

Re: foto aparāta izvēle

Postby D'Karlo » 08 Jul 2010, 10:34

ja bildē, lai būtu bildītes un bildes, bet negrib iespringt uz knifiem - ņem ziepīti (canon ixus sērija ir ļoti ok).

ja bildē, lai iegūtu baudāmus, pat mākslinieciskus kadrus (nu tā, lai acis pieturās pie bildes) - ņemam spoguleni. lietotu var atrast arī par 300ls. tik obligāti pārbaudām slēdža resursu (to nomainīt maksā 180Ls (canon)). Iesaku canon, jo nikon serviss ir igaunijā - ja pērkam lietotu, diezgan pagrūti operatīvi noskaidrot, vai kamera neizbeigsies pēc diviem mēnešiem...

Kaut vai, lai mācītos, Canon EOS 450D (skatāmies KIT). Iemācīsimies "fīčas", pērkam objektīvu, papildinām un priecājamies! :D



Par porshe - žigulim arī ir aizmugurējās ass piedziņa, un pārvietoties var - bet lai piedalītos baudāmā auto daiļslidošanā, ko sauc par driftu, nāksies ieguldīt vairāk, kā žiguļa iegādē, tikai tāpēc, kad ir jāmācās un nepieciešama jauda! ;)
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: foto aparāta izvēle

Postby Kriste » 08 Jul 2010, 10:41

[quote="D'Karlo"] Iesaku canon, jo nikon serviss ir igaunijā - [quote]

Muļķīgs arguments aparātu izvēlei. Cik personīgi pazīstu profesionālus fotogrāfus, gandrīz visi foķē ar Nikon, un nekad nevienam nekas vēl nav noticis. :medos: Arī tiem, kam fotoaparāta mūža garums pēc cik tur tiem kadreim jau esot beidzies...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: foto aparāta izvēle

Postby irituska » 08 Jul 2010, 11:32

Sinty wrote:Ja gribās kaut ko ļoti labu, tad tas cipars arī ir ļoti augsts...


Un pirms to ļoti labo pērk, iztērējot baigo ciparu, jāizdomā vai toč vajag... :)

Sinty wrote: Ja godīgi, mani pat izbrīnīja tas, ka lasīju par to, ka pat ar spoguļniecēm nevar nobildēt kustībā...

Var, var - vajag tik zināt un prast. Bet kaut kāds izplūdušo bilžu procents būs vienmēr.

Sinty wrote: Arī ar ziepīti ir jāmāk fočēt, es atkožu jaunus knifus vēl pēc diviem gadiem... :kanepe:


Jo galvenais galu galā ir ACIS un GALVA. Tehnika ir tikai tehnika.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: foto aparāta izvēle

Postby Creme de la Creme » 24 Jul 2015, 14:08

Bišķi pacelšu šo ''aizmigušo'' tēmu.
Man notikusi liela nelaime :asaras: ''Nomira'' manas iemīļotās spoguļkameras objektīvs. Aparāts man vecs...kas to vairs atcerās kurā gadā pirkts (Canon EOS 350D, tad bija top prece un maksāja...ne lēti...). Objektīvs - Sigma , tik pat sens (tas nu nebūtu tik būtiski). Jau pasen gļukoja, bet tagad sācis dzīvot savu dzīvi un nepakļaujas manām vēlmēm :kanepe: Bet ar mazo, oriģinālo objektīvu tikai dabas skatus var bildēt. :kanepe:
Bet tā kā savu tehniku gādāju sen, sen un nekādus jauninājumus neesmu veikusi, tad man tagad grūti saprast kuru objektīvu labāk ņemt. Skaidrs ka fočuku mainīt nevēlos (man viņš mīļš un vēl labi strādā). Bet objektīvu gribu labu. Tomēr ne super druper (skaidri saprotot ka min. 600 eur nevaru atļauties). Neesmu nekāds profiņš. Pārsvarā fotografēju ceļojumos, bišķi ikdienā suņus (ne izstādes, tas jau apnicis...) un pavisam reti kādu tusiņu. Tātad zinu vienu - zoomu vajag labu. Bet bitītes tuvplānā uz ziediem bildēt netaisos :jautri:
Vēl - varbūt kāds var ieteikt labu darbnīcu kur iztīrīt fotoaparātu? Un, varbūt, pārbaudīt objektīvu? Ja nu var sataisīt...būs vismaz rezervei, ja nu kas...Man Sigmu neviens neņemās skatīties (cik nu apjautājos).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: foto aparāta izvēle

Postby n'beno » 22 Dec 2015, 23:48

Ja Tu man jautātu par Nikon tad varētu palīdzēt ar ieteikumiem, bet Canon...vienreiz esmu turējis rokās :jautri:
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: foto aparāta izvēle

Postby Creme de la Creme » 28 Dec 2015, 09:47

Nu jau man plānā ir jaunas kamers iegāde. Tā kā noderēs jebkāda info. Sirdij jau tuvākas ir spoguļkameras. Bet ne super-puper modeļi. Man kaut ko elementārāku, kā jau blondīnei :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: foto aparāta izvēle

Postby Spigana » 28 Dec 2015, 16:47

Ja negribas šausmīgi noņemties ar tehnikas iegādi un tamlīdzīgi, bet gribas labas kvalitātes bildes, iesaku skatīties uz augstākas klases kompakt kamerām, kam nav maināmi objektīvi. Piemēram, Canon G klase varētu būt ļoti piemērota - tās ir advancētas kameras ar labām iespējām, bet nebūs daudz jāmokās ar tehniku.

Iesaku papētīt dpreview.com, tur pēc dažādiem kritērijiem var ļoti veiksmīgi sev kameru piemeklēt, ir arī ļoti labs tūlis kameru salīdzināšanai.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: foto aparāta izvēle

Postby Demiana » 29 Dec 2015, 09:52

Spigana wrote:Ja negribas šausmīgi noņemties ar tehnikas iegādi un tamlīdzīgi, bet gribas labas kvalitātes bildes, iesaku skatīties uz augstākas klases kompakt kamerām, kam nav maināmi objektīvi. Piemēram, Canon G klase varētu būt ļoti piemērota - tās ir advancētas kameras ar labām iespējām, bet nebūs daudz jāmokās ar tehniku.

Iesaku papētīt dpreview.com, tur pēc dažādiem kritērijiem var ļoti veiksmīgi sev kameru piemeklēt, ir arī ļoti labs tūlis kameru salīdzināšanai.


"Tējkannas" jautājums, ar ko atšķiras Cann G15 no G16? Kādi parametri ir jāskatās?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: foto aparāta izvēle

Postby Spigana » 29 Dec 2015, 10:59

Demiana wrote:
"Tējkannas" jautājums, ar ko atšķiras Cann G15 no G16? Kādi parametri ir jāskatās?


Pēc parametriem izskatās, ka neko daudz neatšķiras, g16 vienkārši ir minināli apgreidota g15 versija. Nu, mazliet labāks g16 laikam ir un vispār cenās laikam šie modeļi neatšķiras (kas ir dīvaini), tā ka es ņemtu g16. Vispār tā izskatās jauka kamera - man patik, ka var bildēt arī Raw un ir manuālie režīmi, ISO izskatās gana labi, lai varētu arī tumšākos apstākļos bildēt.
Īsāk sakot - nezinot, ko un kā tieši ir paredzēts bildēt, es teiktu, ka g16 ir laba izvēle.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests