Kādu suni?

Want to Buy a Dog

Kādu suni?

Postby user55 » 21 Jul 2010, 12:15

Nepieciešams padoms, kādas sugas suns būtu piemērots, ja:
- Suns nepieciešams kā sargs, dzīvošanai ārā, slēgtā pagalmā.
- Mājās ir otrs suns (kurchārs, 3 gadus vecs).
- Mājās ir mazi bērni.
user55
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 21 Jul 2010, 12:12

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kādu suni?

Postby s_solv » 21 Jul 2010, 13:04

nezinu varbūt es esmu dīvaina, bet suns-sargs un aukle nav savienojamas lietas...
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Kādu suni?

Postby maksis » 21 Jul 2010, 14:28

s_solv wrote:nezinu varbūt es esmu dīvaina, bet suns-sargs un aukle nav savienojamas lietas...

Nu vispār jau ir savienojamas. Tikai saimniekam tad jābūt zinošam. ;) Un, protams, jautājums, ko katrs saprot ar vārdu "sargs". Ja suni, kas katram svešiniekam uzreiz rīkli pārkož, tad gan laikam tiešām nav savienojams.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kādu suni?

Postby FANE » 21 Jul 2010, 21:20

Manuprāt Jums vajadzētu pašiem tikt skaidrībā, cik lielu un pēc mentalitātes "niknu" gribat. "sargā" jau visi suņi(pat mans kurchārs savulaik iedzina šausmās Srkrīveru gāzes balonu izvadātāju). Te pat forumā var iepazīties teju vai ar visām šķirnēm! nevaru iedomāties, ka varētu ņemt suņu šķirni pēc kāda ieteikuma, nevis pēc savām izjūtām. Bet tas tā...
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Kādu suni?

Postby murkata » 22 Jul 2010, 17:29

ārā, tas nozīmē pie ķēdes? bez mācīšanas? vai gluži pretēji? TAd jau var ņemt kaut viduāzieti. ja to pareizi apmāca, bērniem nekas nedraud. var Īru vilku. tas ir briesmīgs bez gala, bet tikai pret svešiniekiem. es arī gribēju tādu suni, bet nespētu pārdzīvot, ka viņam tik īss mūžs
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kādu suni?

Postby maksis » 22 Jul 2010, 20:24

murkata wrote: var Īru vilku. tas ir briesmīgs bez gala, bet tikai pret svešiniekiem.

Ak, dievs... Kas Jums kaut ko tik stulbu ir sastāstījis??? Kas tas ir, ka pēdējā laikā virtuālajā vidē par IW jālasa kaut kādi murgi??? :lamajas:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kādu suni?

Postby gilroy » 22 Jul 2010, 20:43

No Īru vilku standarta
Temperament
Gentle, kind and friendly nature.


te vēl no aprakstiem:
Irish Wolfhounds are sweet-tempered, patient, kind, thoughtful and very intelligent. Excellent and can be trusted with children. Willing and eager to please, they are unconditionally loyal to their owner and family. They tend to greet everyone as a friend, so do not count on them being a watch dog, but may be a deterrent simply due to his size.

Since they are such loving and gentle dogs, in spite of being so large too they cannot make good guard dogs.

Nu kurš tautai stāsta par NIKNAJIEM Īru vilkiem?
Last edited by gilroy on 22 Jul 2010, 20:46, edited 1 time in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Kādu suni?

Postby maksis » 22 Jul 2010, 20:46

gilroy wrote:Nu kurš tautai stāsta par NIKNAJIEM Īru vilkiem?

Es arī gribu zināt.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kādu suni?

Postby pepper » 22 Jul 2010, 23:14

Gribēju par vidusāzieti pateikt. Man draudzenei ir.. Sākumā baidījos, ka mani neatzīs un nevarēšu iet sētā pati iekšā, kā to darīju agrāk. Bet nē, saimniece ar suni nodarbojas, socializē un viss ir kārtībā. Savējos, draugus, ģimeni, tuviniekus suns atzīst un redzot priecājas. Varu sētā iet tā pat, kā agrāk, suns tik luncina asti (to kas palicis no astes pāri). Bet sargs viņš ir tā pat - svešiniekus sētā nelaiž. Taču piebildīšu, ka ar suni ir jānodarbojas, jāstrādā, jāvelta viņam laiks un uzmanība, un tikai tad var iegūt tik uzticīgu ģimenes draugu. Tas ir tikai un vienīgi saimnieku nopelns, cepuri nost šiem saimniekiem! :jaa:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Kādu suni?

Postby user55 » 23 Jul 2010, 09:11

s_solv wrote:nezinu varbūt es esmu dīvaina, bet suns-sargs un aukle nav savienojamas lietas...

Kāds te sakars ar auklēm? :neparliecinats:
Iepriekš mums bija Maskavas sargsuns. Ar bērniem sadzīvoja labi, bet man nekad nebija līdz galam pārliecība, ka viņš nevarētu iekost. Tāds aizdomīgs viņš bija. Toties pagalmā neviens nevarēja ienākt, kamēr nepagāju pretī (izņemot pašus tuvākos protams). Viņš nekad neko reāli nedarīja, bet cilvēkiem bail. Un ir gan bijuši daži gadījumi, kad viņš takā ierūc un atņirdz zobus, kad kāds iet prom (īpaši, ja kaut ko nesa rokās).
Mūsu Kurchārs gan ir draugs visiem. Viņš ari naktī ir iekšā mājā. Līdz ar to, ir vajadzigs kāds sargs ārā. Ar Maskavieti viņi gan ir plēsušies vairākas reizes... bet kopumā sadzīvoja labi.

Pie ķēdes, protams, netaisamies turēt. Ķēde ir tikai ārkārtas gadījumiem. Suņus audzinam, vedam uz mežu izskrieties utt utt.. bet nu, ne gluži uz suņu skolu. Lai gan, pieļauju, ka jauna suņa iegādes gadījumā, būs suņu skola arī.
Galvenais, kas man vajadzīgs, lai suns var cauru gadu dzīvot ārā, lai viņš izskatās pēc sarga (nu piem. Kurchārs nevar dzīvot ārā, ir samērā liels, un tomēr neizskatās pēc sarga).
Man šobrīd visreālākais liekas vecais labais vilku suns. TIKAI - jā lai zin, ka tiešām labu kucēnu izvēlamies... skatījos ka cenas svārstās ap 150-200Ls. Apraksti labi, dokumenti ir. Visvairāk laikam man bažās par to, ka nav tā tuvā asinsradniecība vecākiem, kas uzreiz rada draudus suņa psihei.
user55
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 21 Jul 2010, 12:12

Re: Kādu suni?

Postby murkata » 23 Jul 2010, 10:00

esmu lasījusi internetā, ka šīs šķirnes suņi ir mīļi, jauki, gādīgi, sargājoši pret savas ģimenes locekļiem (visiem), bet pret svešiniekiem (bīstamiem) ni-ni.
arī viens no leģendu variantiem par īru suni, kurš izglāba karaļa dēlu no laupītāju uzbrukuma, neliecina, ka šis suns bijis īpaši gentle pret tiem "veiksmes džentlmeņiem", kas ielauzās pilī.
nezinu, kas par šūmi. vai lielam un spēcīgam sunim būtu mierīgi jānoskatās, kā bandīti aplaupa un nogalina viņa ģimeni, lai tikai atbilstu šķirnes aprakstam?
precīzi apgalvot nevaru, jo man nav šāds suns, bet gan ir veimārietis, par kuru arī klīst dažādas leģendas (Perlasa izdarības tām pamatā), taču es negribētu, lai mans suns būtu mīlīgs itin pret visiem, arī naktī, tumšā ielā sastaptiem varotājiem, piem.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kādu suni?

Postby link » 23 Jul 2010, 10:01

murkata wrote:var Īru vilku. tas ir briesmīgs bez gala, bet tikai pret svešiniekiem. es arī gribēju tādu suni, bet nespētu pārdzīvot, ka viņam tik īss mūžs

:o :apstulbis: :aknee:
link
 

Re: Kādu suni?

Postby murkata » 23 Jul 2010, 11:35

user55 wrote:
s_solv wrote:nezinu varbūt es esmu dīvaina, bet suns-sargs un aukle nav savienojamas lietas...

Kāds te sakars ar auklēm? :neparliecinats:
Iepriekš mums bija Maskavas sargsuns. Ar bērniem sadzīvoja labi, bet man nekad nebija līdz galam pārliecība, ka viņš nevarētu iekost. Tāds aizdomīgs viņš bija. Toties pagalmā neviens nevarēja ienākt, kamēr nepagāju pretī (izņemot pašus tuvākos protams). Viņš nekad neko reāli nedarīja, bet cilvēkiem bail. Un ir gan bijuši daži gadījumi, kad viņš takā ierūc un atņirdz zobus, kad kāds iet prom (īpaši, ja kaut ko nesa rokās).
Mūsu Kurchārs gan ir draugs visiem. Viņš ari naktī ir iekšā mājā. Līdz ar to, ir vajadzigs kāds sargs ārā. Ar Maskavieti viņi gan ir plēsušies vairākas reizes... bet kopumā sadzīvoja labi.

Pie ķēdes, protams, netaisamies turēt. Ķēde ir tikai ārkārtas gadījumiem. Suņus audzinam, vedam uz mežu izskrieties utt utt.. bet nu, ne gluži uz suņu skolu. Lai gan, pieļauju, ka jauna suņa iegādes gadījumā, būs suņu skola arī.
Galvenais, kas man vajadzīgs, lai suns var cauru gadu dzīvot ārā, lai viņš izskatās pēc sarga (nu piem. Kurchārs nevar dzīvot ārā, ir samērā liels, un tomēr neizskatās pēc sarga).
Man šobrīd visreālākais liekas vecais labais vilku suns. TIKAI - jā lai zin, ka tiešām labu kucēnu izvēlamies... skatījos ka cenas svārstās ap 150-200Ls. Apraksti labi, dokumenti ir. Visvairāk laikam man bažās par to, ka nav tā tuvā asinsradniecība vecākiem, kas uzreiz rada draudus suņa psihei.


šeit forumā ir tāda sanita no Liepājas. viņa audzē ļoti kvalitatīvus, stabilus un visnotaļ ievērības cienīgus VAS. tikai cena nebūs 150-200 ls...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kādu suni?

Postby murkata » 23 Jul 2010, 11:37

murkata wrote:ārā, tas nozīmē pie ķēdes? bez mācīšanas? vai gluži pretēji? TAd jau var ņemt kaut viduāzieti. ja to pareizi apmāca, bērniem nekas nedraud. var Īru vilku. tas ir briesmīgs bez gala, bet tikai pret svešiniekiem. es arī gribēju tādu suni, bet nespētu pārdzīvot, ka viņam tik īss mūžs


būsu atkal izmantojusi pārāk asi uztveramu vārdu. "briesmīgs" bija jau no paša sākuma jāliek iekavās. visu laiku aizmirstu, ka internetā tā pašvaki ar pārnestajām nozīmēm un citām "neviennozīmīgām" lietām.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kādu suni?

Postby BaibaB » 23 Jul 2010, 15:53

murkata wrote:arī viens no leģendu variantiem par īru suni, kurš izglāba karaļa dēlu no laupītāju uzbrukuma, neliecina, ka šis suns bijis īpaši gentle pret tiem "veiksmes džentlmeņiem", kas ielauzās pilī.

esmu leģendu lasījusi, bet, ja pareizi atceros, leģenda ir par 12. gadsimtu. kops tā laika ne mazums ūdens aiztecējis un ne mazums mainījušies priekšstati par IW dabu. selekcionāri speciāli agresiju no IW "izselekcionējuši" ārā, lai suns būtu pēc iespējas vairāk kompanjons.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Kādu suni?

Postby madzhy » 23 Jul 2010, 17:31

murkata wrote: vai lielam un spēcīgam sunim būtu mierīgi jānoskatās, kā bandīti aplaupa un nogalina viņa ģimeni, lai tikai atbilstu šķirnes aprakstam?


... nodomāja sanbernārs un norāva bandītiem skalpu. :rej: :kanepe:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Kādu suni?

Postby maksis » 23 Jul 2010, 19:25

BaibaB
madzhy

Tā gan.
Par leģendu gribu piebilst, ka gadījumā, ja domāts populārais stāsts par suni, kam uzcelts piemineklis - tajā runa bija par aizstāvību no vilka, ne laupītājiem.
Another story involving the Irish Wolfhound took place in the 13th century. LLewelyn, Prince of North Wales, had a palace in Beddgelert. One day he went hunting without Gelert, his faithful hound, who was unaccountably absent. On Llewelyn’s return, the hound was stained and smeared with blood; joyfully, he sprang to meet his master. Alarmed, the Prince, hastened to check on his infant son. The cradle was empty and the bedclothes and floor were splattered with blood.

The frantic father plunged his sword into the hound’s side, believing the hound had killed his beloved son. The Wolfhound’s dying call was answered by the child’s cry. Llewelyn searched and discovered his son, unharmed. But nearby the child, lay the bodies of several wolves, slain by Gelert. It's said that the the Prince was so consumed by remorse and shame, he never smiled again.

Arī devīze "Gentle when stroked, fierce when provoked" ir no īru karaļu laikiem un tas nebija ne vakar, ne aizvakar...
Atvainojos par off..., vnk kā jau teicu - nez kāpēc pēdējā laikā šī nav pirmā... es nez... dīvainība, ko jālasa par IW, pie tam, no cilvēkiem, kam NAV bijusi saskare ar šiem suņiem.
Noslēgumā:
murkata wrote:vai lielam un spēcīgam sunim būtu mierīgi jānoskatās, kā bandīti aplaupa un nogalina viņa ģimeni, lai tikai atbilstu šķirnes aprakstam?

Ja gatavojas bandītu uzbrukumam, izvēlas tādas šķirnes suni, kas domāts šādas situācijas novēršanai. Nevis brīnās, ka suns uzvedas tā, kā 150 gadus cilvēki centušies panākt, lai viņš uzvestos.
Man ir bijuši un būs IW, bet nav bijušas (un ceru, ka nebūs) situācijas, kad sunim būtu mani fiziski jāaizstāv. Un es varu atbildēt tieši tāpat kā man savulaik atbildēja mana audzētāja - es nedomāju, ka mans suns mani aizstāvētu, ja kāds uzbruktu. Bet galvot par 100% nevaru. Nezinu. Šādu situāciju ar IW nav iespējams nomodelēt, jo "falšs" uzbrukums neietu cauri, suns to justu. Man pilnīgi pietiek ar to, ka es neesmu sastapusi nevienu, kas gribētu pamēģināt...
Un drusku nenopietni, spriedzes noņemšanai, tā teikt - manam vīram reiz prasīja, vai viņam neesot bail, ka es ar suņiem uz mežu viena pati staigāt braucu. Viņš attrauca, ka ne - viņš labi zinot, ka es savu suņu dēļ jebkuram rīkli pārplēsīšu... :parvertibas: :kanepe:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kādu suni?

Postby FANE » 23 Jul 2010, 20:24

es savu suņu dēļ jebkuram rīkli pārplēsīšu...

Image
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Kādu suni?

Postby Noise » 23 Jul 2010, 21:48

tieshaam nezinu smieties vai raudaat par niknajiem iiru vilkiem :neparliecinats:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kādu suni?

Postby murkata » 26 Jul 2010, 13:50

ok, daudzas šķirnes mūsdienās nav tādas, kā tās tika radītas. pie tā arī paliekam.

es arī, godīgi sakot, nevaru iedomāties situācijuk kurā kādam ienāktu prāt'uzbrukt lai arī cik mazai sievietei, ja viņai pie sāniem ir IW :kanepe:

izstādē ar baudu vēroju tos ,milžus. man tā viņi patīk! :roze: :sarkstosa:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests