Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Miscellaneous

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby undd » 25 Jul 2010, 22:22

nu ar LKF sakars tāds, ka autore sākotnēji pēc padoma vērsās dogs.lv un bija sašutusi par LKF bezpriģelu, ka tas neizsniedz c/r visiem kucēniem pēc kārtas :tikainesaki:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby link » 25 Jul 2010, 22:24

undd wrote:autore

autorS :tikainesaki:
link
 

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Creme de la Creme » 25 Jul 2010, 22:27

undd wrote:nu ar LKF sakars tāds, ka autore sākotnēji pēc padoma vērsās dogs.lv un bija sašutusi par LKF bezpriģelu, ka tas neizsniedz c/r visiem kucēniem pēc kārtas :tikainesaki:

Nu tik daudz es ''pamanīju'' :tikainesaki: un jau ''tur'' izteicos :hih:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby undd » 25 Jul 2010, 22:45

link wrote:
undd wrote:autore

autorS :tikainesaki:


dziļi jo dziļi atvainojos :ludzu:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby BaibaB » 26 Jul 2010, 08:25

es tikai vēl iepīkstēšos par šo konkrēto rīzenšnauceru un 0 CLR. manuprāt, nav nekādas nepieciešamības Latvijā audzētam NORMĀLAM metienam (ja viss ir kārtībā ar metienu) taisīt 0 LCR, jo rīzenšnauceri nudien nav tā šķirne, kurai nevar izsekot senčus četrās paaudzēs. rīzenus Latvijā audzē jau gadu desmitiem, audzē vairākas labas audzētavas un nav nekādas vajadzības taisīt vienu izņēmumu ar 0 CLR kucēnam, kuram tagad kaut kādas problēmas ar papīriem. un vēl DNS taisīt! :ludzu:
domāju, ka autoram būtu trešdien jāaizkāpj līdz Elijas ielai un jānoskaidro, vai viņa kucēns ir LKF bērns un vai viņam pienākas LKF CLR. pēc tam mēs atkal varēsim draudzīgi turpināt izvērst šo tēmu. :paukojas:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby NARDICUM » 26 Jul 2010, 08:41

Es pat tēmu līdz galam neizlasīju...
Ziniet, cik ir tādu- paņem kucēnu uz nomaksu, samaksā pirmo iemaksu audzētājam, un tad mēģina dabūt c/r lai ar audzētāju varētu nenorēķināties? Vajag pārbaudīt LKF, vai kucēns ar tādu čipu ir aktēts, var būt, ka viņa c/r jau gaida, kad saimnieks nokārtos savas saistības ar audzētāju.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Kriste » 26 Jul 2010, 08:48

Par LKF...
Kucēnam iedod CR, ja audzētājs ir sakārtojis visus papīrus... Tāda ir mūsu organizācijas kārtība. Ne jau velti tā kotējās augstāk par citām tāda veida iestādēm, jo CR netiek izsniegti kuram katram, bet tikai tiem, kuru audzētājs spēj uzrādīt visus attiecīgos papīrus - par pārojumu, veselību, aktēšanu... Kam šī procedūra liekas ĀRKĀRTĪGI sarežģīta, mēdz pāriet uz "vieglākām" organizācijām.
"0" CR mēdz (par to 2006. gadu pirmo reizi dzirdu, jo LKF ciltsdarba reglamentā veļ joprojām ir aprakstīta kārtība, kādā izsniedz šos CR) dot retiem šķirnes pārstāvjiem, un, ja LKF speciāla komisija pieļauj, ka šis suns ir gana vērtīgs, lai uz šiem CR pretendētu. Ja atļauja ir, tad pēc tam šim sunim izstādēs vēl jādabū 3 šķirnei atbilstoši vērtējumi. Un tikai tad var dabūt "0".
A kā Tu tagad zini, ka tava kucēna vecāki ir ar CR? Jebkurš pēc tam var pateikt, ka kucēna tēvs ir kaimiņa "krutais suns", kaut var būt patiesībā tas ir pašmāju Šariks.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby ezhuks » 26 Jul 2010, 08:59

Nav tuvaakajaa apkaartne tik labu riizenju, lai klubam shis konkreetais kuceens buutu vajadziigs. Neviens vinju klubaa nenjems. Pat ja panjems, tad nekaadu beernu nebuus. Neviens sapraatiigi domaajoshs kuces vai sunja saimnieks nepaaros ar nezinaamas izcelsmes ko tur, jo neveeleesies savos beernos redzeet braakjus.
Un kas tur kliedza divas lapas par kakjiem - ja jau ar kakjiem njemies, tad tik daudz vajadzeeja zinaat - tu vari kauch no ielas atstiept minci un ja vinjsh izskataas peec konkreetaas shkjirnes paarstaavja, tad vinjsh i uz izstaadeem ies i kakjeeni buus. Tur ar gjeneetiku esot savaadaak nekaa sunjiem.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby maksis » 26 Jul 2010, 09:06

Mans uzskats ir tāds - nevajag pārvērst ciltsdarbu par balagānu vai tirgus laukumu. Ciltsdarbam ir jābūt citiem mērķiem, ne vnk "suņi sapārojās, dodam ciltsrakstus". Tā jau pietiek visādu "audzētāju", kas pāro ar tuvāko, ne labāko. Tak vispār noņemt jebkādus ierobežojumus tikai tāpēc, ka kādam obligāti vajag, lai viņa kucēnam uztaisa ciltsrakstus? Nedomāju vis. Tad iznāk tāda pati nejēdzība kā, piemēram, būvniecībā - nevis saskaņo celtniecību iepriekš, bet uzbliež kaut kādu "mājiņu uz vistas kājiņas/arhitekta nakts murgu" un tad samaksā sodu un legalizē, jo vēl jau laikam mūsu valstī nevienam nekas nav likts nojaukt. Bet vajadzētu...
Kā jau te minēja - varbūt var taisīt kaut kādus izņēmumus ļoti retām šķirnēm, nezinu. Bet ne jau normālai, daudzskaitlīgai šķirnei. Nedomāju, ka šķirne kaut ko zaudēs, ja tieši šim kucēnam nebūs iespējas piedalīties ciltsdarbā. Bet saimnieks... Nu cilvēkam vnk jāspēj rēķināties ar savas rīcības konsekvencēm. IMHO. Viens "iekrīt" uz to, ka nopērk suni bez c/r, citam nepaveicas ar potenciālo show suni, kas beigu beigās tikai "očhorikus" pelna. Vai salauž kaut ko un vispār nevar izstādēs piedalīties. Nu gadās tā. Neatkarīgi no tā, ka saimniekam gribas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sinty » 26 Jul 2010, 09:53

Es varbūt kko jaucu, bet man šķiet, ka pat, ja dabū tos "0" CR, tad vaislā tāpat suns netiek pielaists... :jaut:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby čība » 26 Jul 2010, 10:01

Sinty wrote:Es varbūt kko jaucu, bet man šķiet, ka pat, ja dabū tos "0" CR, tad vaislā tāpat suns netiek pielaists... :jaut:


Tad kāda jēga no cr? Izstādēs pagrozīties?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sinty » 26 Jul 2010, 10:04

čība wrote:
Sinty wrote:Es varbūt kko jaucu, bet man šķiet, ka pat, ja dabū tos "0" CR, tad vaislā tāpat suns netiek pielaists... :jaut:


Tad kāda jēga no cr? Izstādēs pagrozīties?


Nu izstādes, dažādas sacensības utt... ļoti daudz kur tomēr CR ir vajadzīgi... Bet par to vaislas darbu, šķiet, ka lasīju, ka nepielaiž tādēļ, ka nav zināms, kas var pēc tam no vecvecākiem mantojumā izlekt... Bet nu iespējams, ka man galvā neprecīzs info...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby ezhuks » 26 Jul 2010, 10:11

Vaislaa laizh un taadaa veidaa leenaam aizpildaas c-r. Tachu, jau ieprieksh mineeju - kursh piekritiis paarot ar nezinaamas izcelsmes suni vai kuci?
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sinty » 26 Jul 2010, 10:17

Īstenībā tas ir galīgi garām, jo vienmēr atradīsies, kas piekritīs... sevišķi, ja ar nullīti ir kuce... dažiem saimniekiem ir dziļi vienalga, ko viņu kobelis (es atvainojos) paņem priekšā...
Bet es jau naivi ticu, ka nav tā, ka jebkuram sunim ir iespējams šādus CR kārtot... Saprotu, ka tāda opcija noder, piemēram, atvestam sunim, kurš nav pārstāvējis FCI, bet tagad grib... Ja viņš atbilst visam utt, tad why not... Bet ne jau kuram katram ss-ā pirktam, kam mamma tipa ar dokumentiem un tētis tipa ar dokumentiem, dot tādu iespēju tikai tāpēc ka vizuāli šķirnīgs izskatās...IMHO...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby s_solv » 26 Jul 2010, 10:37

čība wrote:
Sinty wrote:Es varbūt kko jaucu, bet man šķiet, ka pat, ja dabū tos "0" CR, tad vaislā tāpat suns netiek pielaists... :jaut:


Tad kāda jēga no cr? Izstādēs pagrozīties?


Agility pasaules čempī suns bez c/r nevar piedalīties . Ir protams neoficiālais pasaules čempis, kur drīkst bezšķirnes. Tātad ir ne tikai izstādēm tie c/r vajadzīgi.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Kriste » 26 Jul 2010, 10:43

Sinty - vispār mēs jau izrunājām par to, kam īsti piešķir šos CR. A Tu atkal Bulšitu dzen.

No LKF Ciltsdarba reglamenta:

8.15. Reģistrs ir Ciltsgrāmatas sastāvdaļa, kurā ieraksta:

a) suņus, kuru ciltsraksti ir reģistrēti FCI neatzītās ciltsgrāmatās un suņus bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, ja attiecīgās šķirnes pārstāvju reģistrācija LKF ciltsgrāmatā ir mazskaitlīga;

b) kucēnus, kuru vecākiem nav trīspakāpju LKF atzītās ciltsgrāmatās ierakstītu priekšteču ciltsrakstu, t.i., vecāki ir ierakstīti LKF Reģistrā;

c) ar Ciltslietu Komisijas piekrišanu kucēnus, kuru vecāki neatbilst LKF Ciltsdarba Reglamenta prasībām.

8.16. Punktā 8.15. a) un c) minētajiem suņiem ierakstam Reģistrā vajadzīga attiecīgās šķirnes kluba piekrišana. Punktā 8.15. a) minētos suņus var ierakstīt Reģistrā, ja tie saņēmuši divu ekspertu atzinums par atbilstību šķirnes standartam ar eksterjera vērtējumu „ļoti labi” vai „teicami”.

8.17. Reģistrā ierakstītie suņi ir izmantojami vaislā ar sekojošiem nosacījumiem:

a) suns, kas ierakstīts Reģistrā atbilstoši Ciltsdarba reglamenta p. 8.15.b) nosacījumiem, ir izmantojams vaislā, ja tas ir saņēmis pie 2 ekspertiem LKF sistēmā rīkotās izstādēs 2 eksterjera vērtējumus „teicami” un 1 kvalitātes sertifikātu CQ. Tā partnerim ir jābūt ar pilniem atzītiem ciltsrakstiem;

b) suni, kas ierakstīts Reģistrā atbilstoši Ciltsdarba reglamenta p. 8.15.a) nosacījumiem, ir izmantojams vaislā izņēmuma gadījumos ar šķirnes kluba, ciltslietu komisijas kopā ar ekspertu kolēģiju un prezidija piekrišanu. Sunim ir jāsaņem LKF sistēmā rīkotās izstādēs pie 3 dažādiem ekspertiem 3 eksterjera vērtējumi „teicami” un 2 kvalitātes sertifikāti CQ. Tā partnerim ir jābūt ar pilniem atzītiem ciltsrakstiem;

c) FCI provizoriski atzīto un FCI neatzīto šķirņu suņi pakļaujas reglamenta vispārējām prasībām. Ir pieļaujama savstarpēja pārošana suņiem ar izcelsmes apliecībām.

8.18. Reģistrā ierakstītie suņi, sākot ar ceturto paaudzi, var tikt pārcelti Ciltsgrāmatā.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Kriste » 26 Jul 2010, 10:46

Līdz ar to pareizi šos "0" CR saukt par izcelsmes apliecībām. Un es šaubos, ka starptautiskās sacensībās tie var aizstāt FCI CR.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby čība » 26 Jul 2010, 10:46

s_solv wrote:
čība wrote:
Sinty wrote:Es varbūt kko jaucu, bet man šķiet, ka pat, ja dabū tos "0" CR, tad vaislā tāpat suns netiek pielaists... :jaut:


Tad kāda jēga no cr? Izstādēs pagrozīties?


Agility pasaules čempī suns bez c/r nevar piedalīties . Ir protams neoficiālais pasaules čempis, kur drīkst bezšķirnes. Tātad ir ne tikai izstādēm tie c/r vajadzīgi.


Jā, ja nemaldos arī IPO sacensībās var piedalīties suņi tikai ar c/r. Bet, ja vēlas piedalīties augsta līmeņa sacensībās ar to nodarboties sāk jau no kucēna kājas un... tas tak ir zināms, ka cr vajag. Man kaut kā neticās, ka Agility pasaules čempionātā piedalās arī saimnieki, kuri pirms tam neko par agility nav dzirdējuši un vienkārši "nahaļavu" suns labi startē...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sinty » 26 Jul 2010, 11:12

Kriste, vot reāli tikai no Tava pēdēja posta es sapratu, kas un kā notiek, tā ka bulšits vai ne bulšits, bet jēga kopēt bija... :parvertibas:
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Dinciks » 26 Jul 2010, 12:40

Jā, ja nemaldos arī IPO sacensībās var piedalīties suņi tikai ar c/r. Bet, ja vēlas piedalīties augsta līmeņa sacensībās ar to nodarboties sāk jau no kucēna kājas un... tas tak ir zināms, ka cr vajag. Man kaut kā neticās, ka Agility pasaules čempionātā piedalās arī saimnieki, kuri pirms tam neko par agility nav dzirdējuši un vienkārši "nahaļavu" suns labi startē...


Nu neteikšu gan, ļoti daudz uz Agility nak lai suni izklaidētu, un netikai no kucēnu kājas, arī vecāki suņi, un ja labi sanāk - izdodās, tad kapēc lai nepiedalītos Agility čempionātos? Latvijā vispār Agility nav izplatīts, līdz ar to reti kurš perk suni, speciāli priekš Agility, izteikti vairāk ir to kas nopērk suni un tad uzzina pa Agility, pamēģina- patīk un sāk ar to nopietni aizrauties.
User avatar
Dinciks
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 21 Jan 2010, 20:48
Location: Rīga

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests