Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Miscellaneous

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby obrija » 26 Jul 2010, 12:42

Un kas tur kliedza divas lapas par kakjiem - ja jau ar kakjiem njemies, tad tik daudz vajadzeeja zinaat - tu vari kauch no ielas atstiept minci un ja vinjsh izskataas peec konkreetaas shkjirnes paarstaavja, tad vinjsh i uz izstaadeem ies i kakjeeni buus. Tur ar gjeneetiku esot savaadaak nekaa sunjiem.

Es ar kaķiem neņemos :) Un tās nu gan ir visas pilnīgās muļķības kas te ir sarakstītas, nekas ar ģenētiku nav savādāks un nekādu miskastminci uz izstādi aizstiept nevar, arī ar kaķiem ir tieši tas pats ko Kriste aprakstīja. Tā kā... 8-)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby s_solv » 26 Jul 2010, 13:11

:par: Dinciks

Tieši tapēc otrs suns man būs ar c/r, lai (ja izdosies!) varētu tikt kādreiz uz pasaules čempi. Ja nē, tad Cannot win them all, run for fun :D
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby čība » 26 Jul 2010, 16:20

s_solv wrote::par: Dinciks

Tieši tapēc otrs suns man būs ar c/r, lai (ja izdosies!) varētu tikt kādreiz uz pasaules čempi. Ja nē, tad Cannot win them all, run for fun :D


Es laikam sāku no otra gala - izdomāju, ko gribu darīt un meklēju tam atbilstošu suni :koslene:

Be nu mani tiešām interesē, cik ir tādu "tipa" šķirnes suņu, kas varētu dabūt tos 0 c/r lai piedalītos agility pasaules čempī? Mani tiešām māc šaubas, ka tie, kas grib tos 0 c/r dabūt tēmē uz sportu (lielos vilcienos, protams - visur ir izņēmumi)

Tad varbūt ir vērts 0 c/r izsniegt arī krancīšiem, ar piebildi, ka vaislā piedalīties nedrīkst. Neuztveriet to kā kaut kādu aizvainojumu, jo ja tā varētu, es ar šavu tipa VASu varētu mēģināt IPO :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Creme de la Creme » 26 Jul 2010, 17:00

Jūs te ņemās un ņemās, bet autors jau sen aizskrējis pēc dokumentiem :hih: Laikam jau pie kāda kas piesolīja tos uzdrukāt...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby irituska » 26 Jul 2010, 18:45

s_solv wrote:Tieši tapēc otrs suns man būs ar c/r, lai (ja izdosies!) varētu tikt kādreiz uz pasaules čempi.


A tagad čaiņikam izstāstiet, kāds tam ir pamatojums. par agility un c/r :sarkstosa:
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby ewita » 26 Jul 2010, 19:12

Prieks,ka Obidiene gan nav svarīgi c/r
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sisija » 26 Jul 2010, 20:10

ezhuks wrote:Un kas tur kliedza divas lapas par kakjiem - ja jau ar kakjiem njemies, tad tik daudz vajadzeeja zinaat - tu vari kauch no ielas atstiept minci un ja vinjsh izskataas peec konkreetaas shkjirnes paarstaavja, tad vinjsh i uz izstaadeem ies i kakjeeni buus. Tur ar gjeneetiku esot savaadaak nekaa sunjiem.

Nu tās gan ir pilnīgas muļķības. Kaķu ģenētika ne ar ko neatšķiras no suņu. Kaķiem ir tādi paši c/r, arī savi izstrādāti noteikumi par vaislas darbu, veselības pārbaudēm un izstāžu novērtējumu (vienīgi darba pārbaudes atkrīt, peles ķert neviens neliek :hih: ). Cits jautājums, ka arī kaķu pasaulē līdzīgi kā pie suņiem ir "klubi" uz kuriem aizceļo tie kaķu īpašnieki, kuru dzīvnieki neatbilst tādām prasībām lai tos varētu iekļaut vaislas darbā, bet kaķēnus taču tā gribas... :lamajas:
Kas attiecas uz minčiem no ielas, tad reizēm izstādēs tiek rīkoti arī mājas mīluļu demonstrējumi, bet tas vienkārši publikai par prieku un tiem saimniekiem, kuri vienkārāši grib parādīt savus lolojumus. Taču par šādu kaķu kaķēniem nevar būt ne runas, ja nu vienīgi ss.lv, bet tādiem jau izstādes tāpat nav vajadzīgas.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby biinumz » 26 Jul 2010, 21:02

nu paga (es kā pilnīgi neko par kaķiem nezinošā), bet pat Astēs kaut kad bija baigais stāsts par ielas kaķi, kas ir ne ta pasaules čempions, ne ta multičempions, ne ta kas tur... un ka esot arī kaut kāda mājas kaķu disciplīna, kur tādi bez noteiktas piederības šķirnei sacenšas, un sastāv klubā un kādā tur federācijā... da es vispār biju pilnā pārliecībā (un pat slepeni apskaudu kaķiniekus), ka arī ar krancīškaķīsiem var pilnībā izbaudīt izstāžu priekus - likās baigi negodīgi, ka ar suņiem tā nevar un nesapratu, pēc kādiem standartiem īsti vērtē tos bezšķirnes kaķīšu pasaules čempionus... tad tās visas ir pasakas? :apstulbis:
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sisija » 26 Jul 2010, 21:13

biinumz , tieši tā, mājas kaķu disciplīna un tajā var piedalīties jebkurš kaķis, ja vien saimnieks to grib un kaķis adekvāti uzvedas. Vērtējums ir pavisam subjektīvs. Taču nekādi c/r, nemaz nerunājot par kaķēniem ar c/r, šādiem kaķiem nespīd. Arī kaķinieki bieži, tāpat kā suņinieki, saslimst ar šo lipīgo "izstāžnieku" slimību un tad ir iespēja izstādīt savu bezšķirnes kaķi. Arī mēs Latvijā mēdzam rīkot šadas kategorija kaķu piedalīšanos izstādēs, diemžēl, atsaucība ir ļoti, ļoti maza, parasti daži kaķi.
Suņiniekiem šada iespēja nepastāv, bet būtu, manuprāt, interesamti, jo arī bezšķirnes suņi mēdz būt taču tik skaisti.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby biinumz » 26 Jul 2010, 21:31

Sisija wrote:biinumz , tieši tā, mājas kaķu disciplīna un tajā var piedalīties jebkurš kaķis, ja vien saimnieks to grib un kaķis adekvāti uzvedas. Vērtējums ir pavisam subjektīvs. Taču nekādi c/r, nemaz nerunājot par kaķēniem ar c/r, šādiem kaķiem nespīd. Arī kaķinieki bieži, tāpat kā suņinieki, saslimst ar šo lipīgo "izstāžnieku" slimību un tad ir iespēja izstādīt savu bezšķirnes kaķi. Arī mēs Latvijā mēdzam rīkot šadas kategorija kaķu piedalīšanos izstādēs, diemžēl, atsaucība ir ļoti, ļoti maza, parasti daži kaķi.
Suņiniekiem šada iespēja nepastāv, bet būtu, manuprāt, interesamti, jo arī bezšķirnes suņi mēdz būt taču tik skaisti.


paldies par skaidrojumu. jo tas majas kakju chempions bija diezgan glits no skata - par spiti manai vienaldzibai pret kakjiem :)
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby maksis » 26 Jul 2010, 21:32

Piebildīšu, ka bezšķirnes kaķu klasē izstādāmie dzīvnieki nedrīkst fenotipiski līdzināties kādas šķirnes pārstāvim. Ir jābūt tiešām bezšķirnes kaķim. Vismaz FIFe sistēmā tā ir, ja mani atmiņa neviļ.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Gabe » 26 Jul 2010, 22:34

čība, IPO arī prasa c/r?

ewita, jā mums prieks, ka Obedience arī var suņi bez c/r. un man arī tas liekas nedaudz dīvani, ka, piemēram, agility vajag c/r! galvenais jau, lai sunim ir spējas un prieks tur piedalīties! bet tās tikai manas domas!
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby elīna » 26 Jul 2010, 22:40

c/r esamība vai neesamība jau netraucē ar suni nodarboties gan ar IPO, gan citiem sporta veidiem hobija līmenī... ne visiem ir tik augsts līmenis, lai piedalītos sacensībās un ne visi to grib, bet mācīties var tāpat.
šis autors gan, manuprāt, vairāk tēmē uz izstādēm un pārošanu nekā sportošanu...
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby obrija » 26 Jul 2010, 22:52

Autors jau sen kā makšķeri notinis, štancēt ciltsrakstus :kanepe: , man jau liekās ka šim cilvēkam iekša būs par švaku pat O ciltsrakstus dabūt, bet varbūt maldos :neparliecinats:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Gabe » 26 Jul 2010, 22:54

protams, ka hobija līmenī neviens netraucē ar to visu nodarboties. bet, ja kāds, ir tur ieguldījis pietiekami daudz darba, laika un enerģijas. kāpēc, lai arī suns bez c/r nevarētu kādu dienu IPO kārtot? bet ne man to nolemt, un, laikam, jau kaut kāds pamatojums tam visam ir, ja ir pieņemts šāds lēmums!
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby s_solv » 26 Jul 2010, 23:19

Sisija wrote:biinumz ,
Suņiniekiem šada iespēja nepastāv, bet būtu, manuprāt, interesamti, jo arī bezšķirnes suņi mēdz būt taču tik skaisti.


gribēju piebilst, ka šo sestdien būs izstāde CACIB(UCI)-31.07.2010/JURMALA, kur būs arī bezšķirnes suņu rings. mana Tika piedalīsies :) :dejosuns:
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby Sisija » 27 Jul 2010, 08:51

maksis wrote:Piebildīšu, ka bezšķirnes kaķu klasē izstādāmie dzīvnieki nedrīkst fenotipiski līdzināties kādas šķirnes pārstāvim. Ir jābūt tiešām bezšķirnes kaķim. Vismaz FIFe sistēmā tā ir, ja mani atmiņa neviļ.

Pilnīgi precīzi. Un tas arī ir tas jaukākais, jo šādi dzīvnieki reizēm mēdz būt ļoti skaisti un neparasti, tā teikt, dabas dāvana.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby madja » 27 Jul 2010, 09:20

s_solv wrote:gribēju piebilst, ka šo sestdien būs izstāde CACIB(UCI)-31.07.2010/JURMALA, kur būs arī bezšķirnes suņu rings. mana Tika piedalīsies :) :dejosuns:



nu jau gan te sanāks oftopiks - bet es nemāku atrast info par šo izstādi. Mums ar Frīdu Ogrē dikti patika un es vēl draudzenei sastāstiju,cik suņu izstādēs feini un viņa tagad ar grib. Šeit forumā pie izstādēm tāda nav minēta - kas tur īsti būs?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Jautājums par ciltsrakstu iegūšanu, ja tie nav

Postby s_solv » 27 Jul 2010, 14:13

madja wrote:nu jau gan te sanāks oftopiks - bet es nemāku atrast info par šo izstādi. Mums ar Frīdu Ogrē dikti patika un es vēl draudzenei sastāstiju,cik suņu izstādēs feini un viņa tagad ar grib. Šeit forumā pie izstādēm tāda nav minēta - kas tur īsti būs?


Uzzināju šeit aizrakstot uz norādīto epastu pieteicos, man atbildēja utt :) kontaktelefonu gan laikam nebūšu piefiksējusi, man zvanīja, bet es nesaseivoju
http://www.sobaka.lv/forum/viewtopic.php?f=12&t=3442
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests

cron