Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Miscellaneous

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby aerial » 09 Jul 2010, 08:07

1) Cik zinu, žurkas indēt drīkst tikai speciālists + tikai vietās un veidos, kas potenciāli neapdraud apkārtējos

"2. Dezinfekciju, dezinsekciju un deratizāciju infekcijas slimības perēklī organizē amatpersona ar medicīnisko izglītību, citos gadījumos — persona ar medicīnisko, veterināro, biologa vai ķīmiķa izglītību. Dezinfekciju, dezinsekciju un deratizāciju veic apmācītas personas — dezinfektori (izņemot gadījumus, ja to veic iedzīvotāji pašu spēkiem), bet uz kuģiem reisa laikā — apmācīti kuģa apkalpes locekļi (turpmāk — izpildītājs). Izpildītāju mācību pamatprogrammu apstiprina veselības ministrs.

(Grozīts ar MK 28.10.2003. noteikumiem Nr.596)" http://www.likumi.lv/doc.php?id=20371&from=off

2) Mācīt suni nekad un nekādos apstākļos neņemt neko no zemes, šķūņa utt. Neķert kaķus, žurkas utt.
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby emy » 23 Aug 2010, 21:04

tā īsti nevaru parakstīt... Laikam arī manu suni skāra šis ārprāts. ;(
:svece: Šodien uz citiem medību laukiem aizgāja mans suns. Te bildes - viewtopic.php?f=4&t=17&p=26013&hilit=Bingo#p26013 :svece:

No rīta viss bija labi. Rēja, izdarīja visas darīšanas, paēda. Tad ap 12tiem sāka gulēt tikai uz vēdera un tā kā klusu īdēt, smilkstēt (bet kā bez skaņas). Nevarēja īsti saprast, vai kas ne tā... Pēc pāris stundām gājām pie veta, kas teica, ka neko nevar uzreiz pateikt un paņēma asins analīzes uz viskautko. Mājās jau nāca pavisam lēnām. Pa trepēm īsti vairs nevarēja uzkāpt. Sēdēja istabas vidū un elsoja vislaik. ja apgūlās tad uz mirkli un arī tikai uz vēdera. Sapratām ar vīru, ka labi nav. Es kaut kā sadomājos, ka no stresa pie daktera varbūt ar sirdi slikti palika. Padzērās ūdeni un visu atvēma. Tad atkal. Sazvanīju vetu un ātri atkal pie viņa. Suns pats vairs negāja. Sētā apsēdās un viss. Vīrs aiznesa uz rokām. Dakteris sašpricēja. Teica, ka neizskatās labi. Vīrs aiznesa mājās, es dažas minūtes pēc viņa gāju. Ienācu dzīvoklī, dažus vārdus vēl ar vīru pārmijām, kad viņš pēkšņi teica - suns vairs neelpo! Es metos kaut kādu sirds masāžu vai ko taisīt, ūdens pa muti vēl tecēja laukā. Vīrs paķēra un ātri skrēja pie veta, bet... Viss. :svece:

Dakteris teica, ka dienā jau šķitis, kas ne tā, tāpēc jautājis, vai nav ko apēdis nelāgu. Analīzei ņemtās asinis strauji sarecēja un esot bijušas dikti palielinātas aknas, viss priekšā piedzīts... Teica, ja tā inde, tad tāpat glābt nevarēja. ;( Analīzes rīt būs gatavas, tad redzēs, kas tur bija nelāgi (es ceru, ka redzēs). Tagad sēžu un domāju - 2vi varianti - laukos kaut kur saindējās ar kādām peļu vai kukaiņu indēm (tās izrādās iedarbojoties ar laika atstarpi) un es vainīga, ka nenovaktēju, vai arī varbūt nevajadzēja vest pie daktera, varbūt tās šprices kaut kā ne tā noreaģēja un atkal es vainīga, ka vedu. Vīrs saka, ja nebūtu vedusi, tad justos vainīga par to... Tā jau ir un ... diezgan jau šķiet, ka dakterim taisnība par indi. Viss tik pēkšņi, tik negaidīti. Priecīgs un jautrs suns no rīta, vakarā -viņa vairs nav ;(

Kad būs analīzes, tad pateikšu, ko tur redzēja. Bet nu jā - sargājiet savus mīluļus...
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby pepper » 23 Aug 2010, 21:08

emy, izsaku visdziļāko līdzjūtību. Ļoti labi zinu kāda ir sajūta zaudējot tuvinieku.
Un galvenais - lai kas tas arī būtu bijis, nekādā gadījumā nedrīkst vainot sevi. Tam vairs nav nozīmes, galvenais, ka suņam vairs nesāp, suņam ir labi un viņš ir neizsakāmi pateicīgs par laimīgo mūžu, ko jūs viņam dāvājāt. :svece:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby obrija » 23 Aug 2010, 21:12

Šausmas, izsaku līdzjūtību :svece: Bet vismaz labi ka ilgi nemocījās, citi mokās nedēļām :svece:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sinty » 23 Aug 2010, 21:48

Līdzjūtība no mums arī... :svece: Ļoti žēl, ka tā...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Inese A » 24 Aug 2010, 07:24

........ :svece:
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sisija » 24 Aug 2010, 07:47

Ļoti, ļoti žēl, smagi zaudēt savu mīluli :svece: ;(
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby link » 24 Aug 2010, 07:51

emy... turaties :mierina: :svece:
link
 

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Greylove » 24 Aug 2010, 07:52

Visdziļākā līdzjūtība arī no mūsu puses. :svece:
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Danute » 24 Aug 2010, 08:03

:mierina: :svece:
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Eklēriņš » 24 Aug 2010, 09:26

Ak, Dievs, emy! :asaras: Nav vārdu ar ko Tevi mierināt! Turies! :estevisamilosu: Visdziļākā līdzjūtība! :svece:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby silverequs » 24 Aug 2010, 12:22

Līdzjūtība, tas ir ļoti smagi, turies! :svece:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby emy » 24 Aug 2010, 19:07

Paldies visiem par līdzjūtību :mierina: ;( Ir kaut kā tā ;( ...

Tomēr gribu teikt, ka... Lai arī dakteris deva 90%, ka inde, patiesība izrādījās citāda.

Analīzes visas labas, nav nekādu sliktu rādītāju, nav konstatējams, ka inde būtu bijusi. Dakteris, saņēmis rezultātus, vēl konsultējās ar kolēģiem. Secinājums - tomēr sirds :sirsninas: Vienīgais variants pie tādām analīzēm, ka esot bijis infarkts un plaušu tūska. Tāpēc nepatika, ka krūšu kurvi aiztika, tāpēc tur viss tāds liels bijis. Laikam jau tādā situācijā arī citi orgāni palielināti... Kad Bingucis pa dienas vidu sāka gulēt uz vēdera un īdēt un negulēja uz sāniem, un tā kā vemstījās, tad jau bijis slikti. Droši vien vizīte pie daktera un stress vēl uzdeva pa virsu, tomēr dakteris saka, ka problēma jau bija un vizīte neesot pie vainas infarktam. Vienīgi man šķiet, ka pasliktināja situāciju gan. Tāpēc pēc tam sēdēja un elsoja un vairs pat negulēja. Tad vēl aizvedām otrreiz pie daktera+ vēl zāles sašpricēja (tiesa, arī sirdszāles). Droši vien tas vēl paātrināja visu un sirds neizturēja pavisam. Dakteris saka, ja būtu vienkārši bijusi sirds mazspēja, tad tām zālēm, ko špricēja, bija jālīdz, bet bijis jau par vēlu un bijusi jau tūska un glābt nav bijis iespējams. Acīmredzot esot bijusi slima sirds.

Protams, man ir 1000 un 1 jautājums - vai es varēju ko darīt, vai būtu līdzēts, ja nedēļu, mēnesi ātrāk būtu aizvedusi pie daktera, kā man vajadzēja saprast, ka nav labi sirdij, kādas bija pazīmes u.t.t.
No vienas puses šķiet - varbūt nebūtu gājusi pa dienu pie daktera, nebūtu bijis papildu stress, varbūt vēl dzīvotu (dakteris saka, varbūt mazliet ilgāk, bet ne daudz...)
No otras puses, ja nebūtu pa dienu ņemtas analīzes un suns būtu naktī aizgājis, es nezinātu, kas bija un mocītos ar domu par indi.
Laikam jau mazliet vieglāk ir uzzinot, ka nebija inde. Ka nav tā, ka nenosargāju, ka nav tā, ka paši laukos kaut kā neuzmanīgi visādas indes turējām un paši suni noindējām (tas mums ģimenē tāds kā brīdinājums - beidzot ņemt un iztīrīt saimniecības ēku no visādiem mēsliem - indēm un ķimikālijām un izbeigt vecum veco praksi pa ziemu atstāt žurkām indi, kas pavasarī izvazāta pa visu māju un vasarā ik pa laikam vēl atrodas...) Mazliet vieglāk arī tāpēc, ka... man šķiet, ka nāve no indes būtu mokošāka.

Jautājumi jau paliks vienmēr. Bingo bija ļoti labs draugs. Ar ļoti labu raksturu - mīļš, draudzīgs, uzticams. Šodien apglabājām viņu, kā vistuvākajam pienākas. :svece:
Ir tiešām ļoti bēdīgi. Tukšums mājās... ;( ;( ;( Liels paldies Jums visiem par morālo atbalstu! :mierina:
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Sisija » 24 Aug 2010, 19:32

emy , lai arī ļoti grūti samierināties ar šo faktu, ka mīlulis aizgāja tik pēkšņi, taču Jums jābūt pateicīgai Dievam, ka tas tomēr notika viegli priekš suņa. Arī es savu dobermani zaudēju līdzīgi pēc infarkta, atnācām mājās jautras un priecīgas, sune aizgāja uz savu vietu un pēkšņi nomira, man tas bija šoks, taču tā ir labāk un vieglāk gan saimniekam, gan sunim. Mana pēdējā sune slimoja ilgi un smagi (tai skaitā bija arī sirds mazspēja), ir bezgala grūti noskatīties kā suns mokās, apzinoties, ka nevari praktiski nekā palīdzēt. Un vēl grūtāk pieņemt to pēdējo, izšķirošo lēmumu ;(
Turaties :mierina:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby emy » 24 Aug 2010, 20:06

Sisija, jā, es arī zinu ko nozīmē ilgas mokas sunim :( Mans iepriekšējais suns aizgāja 14 gados pēc tam, kad viena niere jau bija izoperēta un otra attiecās strādāt... Bingo bija adoptēts un diemžēl tikai nepilnus 3 gadus pie manis. Patiešām labestības iemiesojums - pret visiem bija kā senākais draugs.

Pēc tam, kad aizgāja iepriekšējā sunīte, ar šo es taisīju regulāri analīzes. lai tikai laikus pārbaudītu, vai nierēm viss ok un pārējie rādītāji vai ok ... bet tā jau ir - ja zinātu, kur pakritīsi, matracīti paliktu apakšā... Satraucos par vēdera burbuļošanu, par to, ka viena oliņa, par zobakmeni, bet... nelaime nāca no citas puses ;(

Starp citu, dakteris teica, ka tad, ja problēmas ar sirdi, suns cenšoties slieties uz augšu, lai paceltu krūšu kurvi, lai varētu vieglāk elpot. Bingucim zicēšana bija ikdiena. Ne tikai diedelējot. Viņš bieži un ilgi tā sēdēja (tā kā bildēs redzams). Varbūt ne tikai cirku rādot, varbūt sirsniņas dēļ?

Ir vieglāk, ka zinu, ka tā nebija inde. Tikai... nu ir tie daudzie jautājumi - kāpēc sākumā nedomāja par sirdi, kāpēc galvenā un praktiski vienīgā versija bija inde... Vai tomēr nav tā, ka tad, ja es nebūtu viņu vispār aizvedusi pie veta un nebūtu bijis tas stress, sirdslēkme norimtu un suns būtu bijis dzīvs? Vai varbūt vēl būtu dzīvs, ja jau pirmajā veta apmeklējumā nevis būtu ņemtas analīzes, bet iešpricētas sirdszāles? Vai var neredzēt, ka slikti ir sirdij un domāt par iekšējo orgānu problēmām un indi???
Gan dakteris, gan mana vīramāte, kas medmāsa, saka, ka nevarēja glābt, ka par to, ka bija galīgi slikti liecināja jau tas, ka gulēja tikai uz vēdera, elsoja, īdēja, bišķi klepoja un nepatika, ka skaras krūškurvim klāt, bet nu... Tās pazīmes nebija tādas krasas, izteiktas un tik sliktas, kā bija pēc daktera vizītes, analīžu ņemšanas un stresa. Es tagad lasu, ka var taču tomēr arī sirdslēkmi pārvarēt ar zālēm...

Nav nevienam pārmetumi patiešām. Tikai jautājumi. Man ir tā sajūta, ka man jāsaprot, kas notika, lai varētu to pieņemt. Protams ir jautājums arī par to, kāpēc tik maz mēs bijām kopā :pastaiga:...
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Demix » 25 Aug 2010, 20:24

... :svece:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Lilita » 26 Aug 2010, 08:18

No sirds jūtu līdzi, turaties! :svece:
Image
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Lūdzu sargiet savus mīluļus! (Žurku inde!)

Postby Demiana » 11 Jan 2016, 16:39

Šo piektdien izdzisa manas 11 gadus vecās kaķenes dzīvība, aizdomas uz indi (peļu/žurku). Cīnījāmies 2 nedēļas, potes, sistēmas, bet diemžēl :svece: Par vēlu sapratām ka kaut kas nav kārtībā. Pirmā asins analīzes uzrādīja paaugstinātu A-Amilāze (2439 U/l, norma 700-2000n), otrreiz kaķī vairs nebija pat asiņu ko paņemt.

Svētdien pašā vakarā saņēmu zvanu no kucēna saimnieka, kucēns ir sažļembājis peļu indi un izspļāvis to, man sirds pamira. Nekavējoties aizdzinu viņus uz Kavetu :ludzu: Pats stulbakais visā stāstā, ir tas, ka saimnieki teica, ka uz paciņas bija rakstīts ka suņiem un kaķiem šī inde negaršos, tāpēc ar mierīgu sirdi to ir izlikuši pa māju :jaut: Bez komentāriem ........
Nomieriniet mani, ka viss varētu beigties puslīdz labi.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests

cron