Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Dog Breeds

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 27 Jan 2010, 22:19

Te ir vēl divas Caspera ( Ambergold GK Keep Cool) bildītes.
Šeit var labāk novērtēt suņa stāju.
Suns jau smuks kā jau visi suņi (labi leņķi), tomēr ir viena lieta, kas man nepatīk - izcilnis uz viņa purna.
Manuprāt, ir smukāki suņi un šis nevar sacensties ar maniem favorītiem.

Image

Image

Saite uz viņa web:
http://www.ambergold.ru/eng/casper_eng.htm
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 27 Jan 2010, 22:24

Jā, es no sākuma to izcilni uz purna pat nepamanīju, tik tad, kad Tu pateici. Pēc formas man viņš patīk, tik gribētos krāsu gaišāku.
pirmajā bildē izskatās, ka viņam ausis uz kakla uzaugušas :lol:
Ar kādu barību jūs barojat savu ZR ? :roll:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 27 Jan 2010, 22:58

pepper wrote:Skaidrs, tātad raksturīga smaka ZR nav, un mazgāšana ir pēc vajadzības. Sakiet lūdzu, kādu šampūnu jūs lietojat? :)

Agrāk lietoju speciālo (pat vetārsta izrakstīto āstniecisko šampūnu). Bet pagaidām nav tāda favorīta.. ://
Varbūt kāds var ieteikt?
Te ir adresīte, kur var palasīt vairāk par suņu (tieši ZR) mazgāšanu, sagatavošanu izstādēm utt. (negribu kopēt un "zagt" citu rakstus): http://www.goldenretriever.lv/new/index ... 1&Itemid=8

Barojam ar profesionālo suņu barību „ROYAL CANIN” (pašreizējā vecuma posmā, tieši ar Adult). Gribu izmēģināt barības piedevu „Viyo Elite” FCI žurnālā redzēju (vairākos pēdējos numuros) reklēmu. Jāpārbauda – vai ir tik labs, cik reklamē. Reklāma jau draudzsološa.
Un protams saite: http://www.viyo-elite.com
Image
Image
Last edited by Sandra on 01 Mar 2010, 17:01, edited 1 time in total.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 27 Jan 2010, 23:11

Sandra, liels paldies par informāciju. :)
Drīkst vienu "blondīņu" jautājumu? Pie kuras grupas pieder ZR ? :oops:
Last edited by pepper on 08 May 2010, 20:10, edited 1 time in total.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 28 Jan 2010, 01:23

pepper wrote:Sandra, liels paldies par informāciju. :)
Nākošais jautājums būtu bijis - ar ko jūs barojat savus suņus, bet re, Sandra jau uzrakstījusi :) Paldies.
Drīkst vienu "blondīņu" jautājumu? Pie kuras grupas pieder ZR ? :oops:


Zeltainie Retrīveri ir 8. grupā.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 28 Jan 2010, 10:31

Nu re, bilde ir. To degunu es nepamanīju, tas izcilnis toč nav simpātiski, purna forma uzreiz biki mainās. Bet spalva gan man viņam palīk, un forma arī. Tā jau ir - cik cilvēku, tik viedokļi, tik gaumes. Es jau arī kādreiz skatījos uz gaišajiem, bet kad ņēmu, tomēr gaišo māsu neizvēlējos, meitai arī nu pilnīgi sirdī uzreiz bij iekritusi tieši Bora un viņa dīca visu laiku, ka tikai šo sunīti ņemsim un nevienu citu.
Jūtīgiem deguniem mazliet suņu smaka ir, taču tad, kad suns slapjš, sausam nekāda īpaša smaka nav. Kad Bora slapja nopeldējusies upē ienāk mājā, tad daži labi nobļaujas, ka ož pēc slapja suņa, bet nekas īpašs tur toč nav. Ja pat mans super duper deguns mierīgi pacieš, tātad normāla smarža.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 28 Jan 2010, 15:56

Bora wrote:Es jau arī kādreiz skatījos uz gaišajiem, bet kad ņēmu, tomēr gaišo māsu neizvēlējos, meitai arī nu pilnīgi sirdī uzreiz bij iekritusi tieši Bora un viņa dīca visu laiku, ka tikai šo sunīti ņemsim un nevienu citu.


Kāds suns Jums ir, varētu palūkt dažas bildītes un c/r vārdu? :oops:
Paldies jau iepriekš. ;]

Vujj.. Atvainojos, viena Boras bildīte ir, bet var palūgt vēl kādu?
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby agneta » 28 Jan 2010, 16:16

pepper wrote: Sakiet lūdzu, kas atrodas jūsu suņa aptieciņā? Vai suņiem drīkst dot dās pašas zāles, kuras lieto cilvēki?

Noteikti no cilvēku zālēm: ūdeņraža pārskābe (pušiem, vemšanas izraisīšanai), oglītes (vēderam).
Nekādā gadījumā nedrīkst dot citramonu u. tml. zāles - tās suņiem kaitīgas.
Principā lielākā daļa cilvēku zāļu ir sliktas sunim.
www.zennenhund.lv
User avatar
agneta
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 15 Jan 2010, 16:27
Location: Rīga, Liepāja

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 28 Jan 2010, 17:15

Sandra bildes ir pirmajā lapā, tur ir links uz vairākām bildēm. Bora ir LKA sune, teorētiski esam klubā AKO, bet tā kā uz izstādēm neejam, ar klubu saikne ļooooooti reta. Pēc papīriem viņa ir Bernadeta Fleri, māte viņai ir no Lietuvas, ievesta Latvijā Bella Povandeniniai Rifai (LKA sistēmā Latv.junioru un pieaugušo čempione), tēvs -superīgs Latvijas suns Legrins's Lekky Flemoor (LKA sistēmā LC, LT, BLR un INTER čempions, WW'07), jeb vienkārši Bella un Flemors. ZR īpašnieki varbūt Flemoru pazīst arī tad, ja nav LKA, jo Flemors ir super suns, man nu ļoti patīk, dabā arī esmu redzējusi kucēnu skatē, nu super smuks, es priecājos, ka Bora lielā mērā ir viņa meita gan pēc izskata, gan pēc rakstura.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 28 Jan 2010, 17:29

http://www.dinozoo.lv/content/view/65/ te linkā atradu mūsu papucīti Flemoru. ;)
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 28 Jan 2010, 17:38

Jā, es tikko jau skatījos viņu tur, pirms linka. [giggle]
Suns, jā, smuks. ;]
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 28 Jan 2010, 17:43

Sandra, interesanti, paklejoju biki pa manas sunes radurakstiem un atradu viņas radiniekus arī LKF :D Katrā ziņā pa tēva līniju kopēji radi ir gan LKA, gan LKF klubos. Tāka šīs sistēmas nu nebūt nav tik noslēgtas kā mums visiem liekas. Reizēm tās mēdz ari satikties nu ļoooti draudzīgās attiecībās, tā vismaz izskatās.
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 28 Jan 2010, 18:11

Bora:
Jā, tā gadās.
Mana labākās draudzenes suns ir no LKA, bet tam uzmanību nepievēršu. :D
Ir, ir.. dažādi cilvēki. Ar citiem sadraudzēsies, citiem - ne. Man jau katrā ziņā prieks "čupoties" ar visiem Zeltainīšiem.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 28 Jan 2010, 18:18

Gribēju parādīt pārējiem savus favorītus.
Manuprāt, ideāls retrīvers - SEQUINS SHAMROCK (dzīvo Nīderlandē). Tik skaisti leņķi, kupls kažoks, izteiksmīga galva - acis kā ogles.
Dažas Edvarda (mājas vārds) bildes un saite uz viņa lapu:
http://www.landseerect.nl/edward.htm
Vīrišķīgā un spēcīgā galva.
Image
Stāja, šajā bildē varat iečekot viņa leņķus un kuplo apmatojumu.
Image
Vai nav skaistulis? Deviņu valstu čempions, vairāku izstāžu winneris. [šajā bildē vēl labāk izskatās leņķi]
Image

Un jaunā uzlecošā zvaigzne, viņa dēls (pašmāju - Latvijas lepnums), MILBU NICKSON (tikko gadiņš apritēja).
Šupīša (tā viņu mājās sauc) bildītes un saite uz viņa lapu:
http://www.milbu.lv/lat/shupis_lat.htm
Vēl tikai junioriņš, bet drīz jau būs riktīgs čempiņš.
Image
Stāja, no šī rakursa vēl nevar tik labi novērtēt viņa leņķus (aizmugurējos), bet būs... Būs arī vesela foto sesija viņam vienam (es pierunāšu Ģedertu).
Image
Šupīša spēcīgā galva un izteiksmīgā galva un vispār priekša. Kāds tēvs – tāds dēls (labā nozīmē).
Image
Pagaidām viņam ir divi JCACi un bijis labākais kucēns un piedalīies kucņu BESTā, bet pēc neilga laika... ies tēva pēdās.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Bora » 28 Jan 2010, 18:27

jā Nicksons man arī patīk, taču papildus iemesls patikšanai ir tas, ka viņš nav tik balts kā citi Milbu suņi. Un tiešām skaistulis tētis un skaistulis dēliņš.

Hmmmm, man pat šķiet, ka dēls man patīk labāk.... :roll:
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby pepper » 28 Jan 2010, 20:30

Jā, Niksons tik tiešām ir skaistulis. Ja arī man gaišie ZR patīk labāk, tad Niksons ir izņēmums. :) (nevaru sagaidīt, kad beidzot būs lielāka smaidiņu izvēle :D )
Vai zeltainajiem tiek rīkotas arī kādas aktivitātes, tusiņi? Neesmu par ZR tusiņiem neko dzirdējusi, taču pārējās šķirnes ik pa laikam sarīko tikšanos. Re, cik aktīvi ir bīglisti un rasselisti, kapēc ZR slinko? :)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby La-lā » 28 Jan 2010, 23:14

O, jā.
Shamrock ir foršs un skaists retrīvers.
Šupis ar.. Image
User avatar
La-lā
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1046
Images: 4
Joined: 28 Jan 2010, 12:48
Location: Rīga

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Sandra » 29 Jan 2010, 00:07

pepper:
Es par šito arī iedomājos.. Pagaidām, dziemžēl neko neesmu dzirdējusi, bet mēs varētu sākt, ne? >:]
Tas jau nemaz nav tik grūti -> vsp derētu tā kārtīgi iepazīties visiem te (nu man tā šķiet) -> tad norunāt vietu un laiku.
P.S.
Manuprāt, ka ZR visos gadalaikos izskatās un jūtas lieliski: ziemā viņi vārtās pa sniegu (gaišie saplūst pat ar sniega segu), pavasarī arī labi jūtas, sāk ķert putnus [devil], vasarā peldas un rudenī zeltainīši uz zeltaino lapu fonu izskatās vnk .. (mm)
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby AnitaJ » 29 Jan 2010, 18:16

Sveiki! Man šodien pačivināja, ka te esot sarunas ap manu puiku, tad nu intereses dzīta ielīdu ātri palasīt :mrgreen: . Šobrīd man tā pašvaki ar brīvo laiku, bet kad sanāks brīvs brīdis, tad iemetīšu vēl kādu Flemora bildīti. Varu tikai pateikt, ka Zeltainie tiešām ir ļoti atšķirīgi, tāpēc prieks kad paņemtais mazulis izaug tiešām sirdij tīkams :). Niksons šobrīd ir izcils. Dikti agri gan pieaudzis savam vecumam, tāpēc ļoti ceru, ka drīz nobremzēs ar piebriešanu, lai neliktos pārāk smagnējs. Xcio, man Jums jautājums šajā sakarā - vai Jūs viņu atstājāt apzināti, jo redzējāt cik perspektīvs ir (jautāju, jo samulsināja puikas atstāšana), vai tomēr viņš aizsēdējās un tad izlēmāt par atstāšanu? Par to, ka Jūs vienmēr piemeklējat labus suņus, man tiešām milzīgs prieks un tie gandrīz visi ir manā gaumē :lol:
Par Edvardu runājot, mmmmmm super un man bija tā laime skatīt viņu dzīvē un turēt par viņu īkšķus Crufts izstādē Birmingemā. Toreiz gan viņš nepelnīti palika otrais, bet nu viņa izstāžu karjera no tā galīgi necieta :). Tad es viņu aizliku aiz auss un domāju, ka ja meklētu sev kucēnus, tad varētu papētīt tieši viņa pēcnācējus un kad uzzināju, ka Jūs sapārojāt savu smukāko kucīti tieši ar viņu....gandrīz tiešā vārdu nozīmē nokritu no krēsla :twisted: . Protams atradās arī kārdinātāji, kas mēģināja mani pabīdīt neprātīgam solim iegādāties kucēnu no šī metiena, bet es varonīgi turējos pretim, jo vēl nebiju gatava atvest Flemoram draugu mājās :mrgreen: . Bet nu tagad man ir iespēja pētīt viņa pēcnācējus dzīvajā pat neizbraucot no valsts :). Un jā, arī ļoti priecājos redzēt, ka Jūsu audzētavas Zeltainīšiem ir parādījušās krāsas....nu nebija labi audzēt tikai pārlieku gaišus.
Bora , ceru turpmāk parādīties šeit biežāk un bučas mazmeitai
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zeltainais retrīvers / Golden Retriever

Postby Xcio » 29 Jan 2010, 21:29

Milbu gaišie retrīveri bija tāpēc, ka pirmā kucīte bija gaiša. Puikas pārošanai piemeklējām pēc tipa un veselības pārbaužu rezultātiem un rakstura. Un vienmēr iznaca gaišais suns. Ipasi pēc krāsām mēs neselekcoonējam.
Vienkārši tā sanāca, ka visu laiku gaišie patrāpījās. Tagad Milbu ir ievestas divas zeltainas kucītes no Igaunijas - Tija un Pipa. Tija jau ir mājaslapā.Tijai jau piemeklēts koši zeltains puisis no Anglijas. Viņš Igaunijā dzīvo un ir Tijas tipa. Viņa tēvs arī ir bijis Cruft uzvarētājs.
Šupis no sākuma bija domats pārdošanai. Bet viņš divu mēnešu vecumā izskatījās ļoti smukiņš un negribējās tā jebkuram viņu pārdot.Divi gab. jau brauca viņu lūkoties, bet gribēja tikai mājai, bet ne izstādēm. Lielākā daļa ir šādi pircēji. Mes jau dikti priecīgi, ja kāds grib iet arī izstadēs un vēl priecīgaki, ja suņam ir kādi panākumi. Un tad jau izlēmām, ka atstāsim. Raksturs viņam brīnišķīgs - nebija vajadzīga nekāda socializācija izstādēm (mēs dzīvojam laukos) - viņš ne no kā nebaidās un vienmēr ir jautrs un priecīgs un ļoti peķērīgs kā tāds paipuisītis.Izstāžu ringā viņam temperamenta bišķiņ par daudz - nav vienkarši viņu stājā nolikt, jo tas par garlaicīgu mūsu retriveru puikam. Viņa māsiņa ir mierīgaka, bet visumā tada pati pēc rakstura - ar tadiem ļoti viegli gan mājās, gan izstādēs. Un vēl viens labums - viņi nekur keiet no mājām, var vārti būt vaļā visu laiku.
Kāds šupis būs vēlāk - nevar zināt. Tagad jau gads viņam ir. Vēl jau displāzija jātaisa un acis jāpārbauda.
User avatar
Xcio
Puppy
Puppy
 
Posts: 322
Images: 15
Joined: 25 Jan 2010, 13:08
Location: Rīga

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests