Par un ap kamanām.

Par un ap kamanām.

Postby Alpha » 09 Aug 2010, 10:00

Sveiki,
gribēju apvaicāties, vai kāds ir pasūtījis āķus kamanām, turētājus?
No kurienes, kādus un feini būtu dzirdēt atsauksmes.
Cik āķi būtu optimāli 4niekam?
Ziema tuvojas, pati domāju par āķu pasūtīšanu, bet pirms tam gribēju dzirdēt citu viedokļus, kādi ir plusi, kādi mīnusi. varbūt var pasūtīt tepat LV kādam uzmetināt?
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 09 Aug 2010, 21:32

Cik es saprotu iet runa par stāvenkuru.
Pieredze varētu būt Ilzei ,jautā viņai.
Kā arī aprasīties vari Eduardam http://husky.forsteri.lv/
Četriniekam var pietikt ar vienu ,bet tā liek divus.
Var pasūtīt kādā bodē vai iedot metinātājam uzmetināt ,nošpikojot piemeram no kādas bodes
http://www.henrycoronica.com/shop.php
Četriniekam man liekas īpašas izsturības metālu priekš stāvenkura nevajag . ;)
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 09 Aug 2010, 21:46

Par šito gāja runa?
Image
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 10 Aug 2010, 08:43

Jā, noteikti, ka runa iet par enkuru :)
Enkurus var iegādāties, un tie tiek izgatavoti atkarībā no suņu skaita kamanām priekšā. Es iegādājos enkuru, kas paredzēts līdz 6 suņiem. Pieņemu, ka vairāk suņu enkuri ir smagāki, lai gan mūsējais arī nav viegls (kāds 1,5kg toč). Un vispār, tie ir padārgi, ja neteiktu vairāk. Es savējo nomedīju ebay, ja nemaldos, par 30 USD, bet piegāde man izmaksāja dārgi, jo tas štrunts ir smags. Nav vaļas celt augšā rēķinus :) Tāds, kā redzams bildē, maksā ap 70 USD un dārgāk. Man domāt, ka labāk sarunāt ar kādu metinātāju tepat LV, vai sarunāt ar kādu, kas atved no regulāriem ārzemju braucieniem. Moška ar Eduardu varat sarunāt. Leiši, piemēram, brauks nākamgad sākumā uz Norgi. Tur noteikti tirgos ekipējumu... Varianti ir daudz ;)
P.S. Vispār jau sacensību nolikumos obligāta prasība ir enkurs (vai vairāki).
P.P.S. Es, personīgi, uzskatu, ka ar enkuru ir ērtāk braukt (stāvēt). Tas gan nepalīdz mīkstā un ne dziļā sniegā. Vajag savus 15 - 20 cm vismaz, un tādu, jau nosēdušos :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby Alpha » 10 Aug 2010, 09:37

paldies,
Sabuli un Ilze, domāts bija enkurs.
vai kāds ir jau pasūtijis pie vietejiem meistariem?
Ilze, ko iesaki, gadijumos kad enkuru nevar izmantot?

Un vel jautajums ir redzets viedo ka sakumaa kamanas ir piesietas, kad viss ir gatavs mushers parauj aiz aukas gala un kamanas ir briivas, vai kads var pamaaciit kaa to dabuut gatavu? :-)
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 10 Aug 2010, 11:56

Un vel jautajums ir redzets viedo ka sakumaa kamanas ir piesietas, kad viss ir gatavs mushers parauj aiz aukas gala un kamanas ir briivas, vai kads var pamaaciit kaa to dabuut gatavu?

Galvenais lai ir kur piesieties ,koks vai stabs u.t.t.
Ir divi varianti kurus plaši izmanto:
1.Panic snap.
Nopērkams būvniecības un zirglietu veikalos maksā no 2-5 Ls.
Image
2.Snap schakle release.
Nopērkams laivu jahtu ekipējuma veikalos piem.http://www.hjertmans.lv/index.php?show_ ... odala_id=2
Image
Šīs karabīnes izmanto arī skijoringā ,lai bīstamā situācijā varētu ātri atsprādzēties.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 10 Aug 2010, 12:00

Mani alternatīvie varianti, kamēr nebija enkurs vai enkuru nevar izmantot:
1. brauc līdzi brāļa puika, kas stāv uz bremzēm, kamēr atpinu suņus;
2.līdzi vienmēr, arī tagad, ir striķis, lai nepieciešamības gadījumā atsaitētu kamanas pie koka;
3. cerēt, ka nekas TĀDS nenotiks, un mēģināt darboties bez enkura.

Šaubos vai LV kāds būtu pasūtījis. Cik tad mums to 4 un vairāk suņu kamanas šobrīd :) Raitis braukā bez (pagaidām), par Eduardu - nezinu.

To mezglu var noskatīties no Aina Reppo, ar kuru viņš piesien velokamanas. Manuprāt, atsiešana ir vislabākais variants pašā sākumā, jo suņi ir spēka pilni, un uz enkuriem 100% nevar paļauties. Es sienu parstu cilpu. Lai to neatrauj vaļā, pirms cilpas siešanas apmetu 2 reizes striķi ap kamanu kāju vai velokarta rāmi. Vilkmes gadījumā, vispirms savilksies vienkārši apmestais striķis, un uz vieglo mezglu vilkmes spēks iedarbosies minimāli.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 10 Aug 2010, 12:11

Ar pirmo karabīnes variantu Lietuva redzēju izmantoja Paņuhini velokamanām.
Atsēja pie koka striķi ar cilpu ,tad pie kamanām piesieta karabīne ,un tad ar vieglu rokas kustību pavelk to vietu kur ir bultiņa un viņa viegli atbrīvojas .
Kātad inetā var pameklēt jūrnieku mezglus (knots) kurus pavelkot aiz striķa gala viņš pats atsienas ,tas arī ir variants!
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Alpha » 10 Aug 2010, 12:27

Bija redzēts video, kur mushers izmantoja tikai virvi bez karabinem. Malziet pacietibas un izdevas sameklet video, kura demonstre, kaa sien mezglu:
http://www.youtube.com/watch?v=6Nxu-jS9TSc&feature=related
mezgls elementars, atliek tik treneties to siet pareizi, citaadi kamanais aizvales bez mushera.
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 10 Aug 2010, 13:18

Ļoti labs mezgls ,to daļu kuru nostiepa iet uz kamanām ,otrs gals brīvais un ja pieņemam ,ka jahtas steķis ir koks tad vis ir skaidrs. :)
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 10 Aug 2010, 13:37

Pamēģināju ar telefona lādētājvadu uz kafijas krūzītes osas. Sanāk! :) Nu re, kur ir , tur rodas. Paldies par video! ;)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby Demix » 10 Aug 2010, 15:26

Alpha wrote:Bija redzēts video, kur mushers izmantoja tikai virvi bez karabinem. Malziet pacietibas un izdevas sameklet video, kura demonstre, kaa sien mezglu:
http://www.youtube.com/watch?v=6Nxu-jS9TSc&feature=related
mezgls elementars, atliek tik treneties to siet pareizi, citaadi kamanais aizvales bez mushera.

Super,paldies,nu varu arī viena mēģināt,jo šis jautājums man bija sasāpējis :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par un ap kamanām.

Postby Demix » 09 Sep 2010, 22:11

Kur un kaadas karabiines labaak pirkt?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 10 Sep 2010, 07:27

Par kādām karabīnēm iet runa - pie suņa astes, starpsiksnas, pavadas galā pie kamanām, vēdera?
Lai gan, man slinkums meklēt, bet pavisam nesen mēs te runājām par un ap karabīnēm. Es dodu priekšroku misiņa karabīnēm (starp citu, biju šonedēļ Depo Berģos - tās tur šobrīd nav) sunim astes galā, mazās misiņa karabīnes pie starpsiksnas, ja ir 2 un vairāk suņu pajūgs, alpīnistu alumīnija karabīnē pie kamanām, vēdera, utt. Galvenais nosacījums man - lai pavadai vienā galā būtu karabīne, kas griežas, nodrošinot ka pavada nesametās. Bet , domāju, ka diezgan sakarīgi var iztikt ar daudz lētākām karabīnēm, kuras var iegādāt celtniecības veikalos vai zooveikalos.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby Demix » 10 Sep 2010, 10:07

Ilze wrote:Par kādām karabīnēm iet runa - pie suņa astes, starpsiksnas, pavadas galā pie kamanām, vēdera?
Lai gan, man slinkums meklēt, bet pavisam nesen mēs te runājām par un ap karabīnēm. Es dodu priekšroku misiņa karabīnēm (starp citu, biju šonedēļ Depo Berģos - tās tur šobrīd nav) sunim astes galā, mazās misiņa karabīnes pie starpsiksnas, ja ir 2 un vairāk suņu pajūgs, alpīnistu alumīnija karabīnē pie kamanām, vēdera, utt. Galvenais nosacījums man - lai pavadai vienā galā būtu karabīne, kas griežas, nodrošinot ka pavada nesametās. Bet , domāju, ka diezgan sakarīgi var iztikt ar daudz lētākām karabīnēm, kuras var iegādāt celtniecības veikalos vai zooveikalos.

Liels paldies!!!Bija interese par karabīnīem pie kamanām :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 10 Sep 2010, 12:28

Pie kamanām var likt vienu no šīm: http://www.celotajs.com/nodalas/130.htm
Jāskatās tikai tām izturības rādītāji ir atšķirīgi. Nav ne jausmas, kādi ir manējām karabīnēm, jo tās netika pirktas. Brālis kaut kur dabūja :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby D'Karlo » 14 Dec 2010, 10:47

Kur un par cik jūs pirkāt/pasūtījāt savas kamanas? :)

Man interesē tādas, kuras pamatā būtu diviem suņiem (mazas), taču būtu lietojamas arī četriniekam ( :) tuvumā dzīvo vēl daži haski, kas zin, varbūt šie ar grib mēģināt!)
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Par un ap kamanām.

Postby Alpha » 14 Dec 2010, 13:36

D'Karlo wrote:Kur un par cik jūs pirkāt/pasūtījāt savas kamanas? :)

Man interesē tādas, kuras pamatā būtu diviem suņiem (mazas), taču būtu lietojamas arī četriniekam ( :) tuvumā dzīvo vēl daži haski, kas zin, varbūt šie ar grib mēģināt!)


Mēs pasūtījām, pie LV meistara. Kontaktus varu iedot, raksti PM.
Cena ir jarunā uz veitas ar meistaru.
Mēs paši sameklējām slēpes, nopirkām alumīnija detaļas, pārējo visu meistars slika! :-) Brauc lieliski, ja ir vēlme notestēt varam piedāvāt izbraucienu pa Ikšķiles mežu.
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: Par un ap kamanām.

Postby Demix » 14 Dec 2010, 17:07

:ludzu: Ielieciet lūdzu kāds bilžuku ar bremzēm,lai var redzēt,kā tās stiprinās,it kā jau skaidrība ir,bet gribētos redzēt kādu "dzīvē" :davinuziedus:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par un ap kamanām.

Postby zakjiits_a_bisi » 14 Dec 2010, 17:37

Demix wrote::ludzu: Ielieciet lūdzu kāds bilžuku ar bremzēm,lai var redzēt,kā tās stiprinās,it kā jau skaidrība ir,bet gribētos redzēt kādu "dzīvē" :davinuziedus:


Demix, kādas Tev ir kamanas?
Varu ielikt foto kā mūsu kamanām ir nostiprināta bremze, bet nezinu vai tas ko līdzēs. Viss jau atkarīgs no kā kamanas un kādas konstrukcijas...
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Next

Return to Ekipējums

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest