Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Dogs Teaching

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby brex » 27 Aug 2010, 09:18

Chikenz wrote:
Vieniigi jautaajums poaareejiem kartoaajiem ar suni, kas grib guleet gultaa - muuseejais eerms, kad guleeja ar mums, sutinaaja liidz tam, kameer ceelaamies pashi vai beerni saaka skraidiit pa maaju (agraakais - ap 8), shoriit jonjoja un aardijaas pa istabu jau 6.00 ... Vai tas tagad taa buus visu laiku? :sajucis:


Sis bija iemesls, kapec mes padevamies un ielaidam suni gulta! Ja suns guleja sava vietina, tad modas jau 5 (bija vasara) un saka aleties, protams, ka curaja un kakaja, grauza trubas utt! mes 2 nedelas celamies uz mainam, vedam suni ara, spelejamies, lai otrs vel var pagulet, tacu, kad, jau pa celam uz darbu sledzamies ara, ielaidam suni gulta un neko vairs nevajadzeja! vel tagad nozelojam so savu neizturibu!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby Sisija » 27 Aug 2010, 09:41

Vispār jau man nav pretenziju pret to, ka suns gultā, bet gan pret to gultas atlikušo daļu, kas paliek man gulēšanai. Gulta man ir plata, bet, kad tur uz gulēšanu naktī iekārtojās divas ne maza auguma sunes, tad no rītiem es pamodos ar gandrīz aiz ausīm aizkabinātām kājām, jo dāmas pa nakti parasti manas kājas pamanījās pārvietot pēc iespējas tuvāk manai galvai. Rezultātā pavisam stīva mugura un to es vairāk nevaru atļauties (tāpat sāp). Sākumā gan abas gulēja rātni blakus un nemaz netraucēja, bet ar gadiem nolēma, ka gulta jau īstenībā domāta viņām.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby Chikenz » 27 Aug 2010, 09:54

Nu jaa, es arii domaaju no shiis puses - kameer siiks kucens, tikmeer jau ok, bet kad izaugs liels zirgs - ko tad? Un dariit TO, ja gultaa buutu suns, es arii nevareetu nekaadaa gadiijumaa :hih:
Chikenz
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 22 Aug 2010, 00:22

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby madja » 27 Aug 2010, 10:05

nav tik traki - mēs visi 3 guļam vai nu paralēli - gulta ir pietiekami plata, lai suns man blakus varētu izstiepties - bet to viņa dara tikai tad,kad jūtas slikti, vai no rīta,kad grib mīļoties, citādi, apguļas manu īso kāju galā un nemaz netraucē, pie otra gultā gulētāja ar garām kājām pat nelien. un TĀDOS brīžos pati smalkjūtīgi aiziet uz viesistabas dīvānu :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby adzenda » 27 Aug 2010, 10:08

Mana ir diezgan iespaidīga izmēros, bet viņa naktī nelien tā gultā (laikam mana nemierīgā gulēšana pie vainas - kājas, rokas pa gaisu, pie tam esam parasti divi un es izplešos tā, ka viņai tur reāli vieta arī nepaliek, ja nu vienīgi bīstamajā zonā, kur var dabūt netīšām pa degunu ar kāju :hih: )
No rītiem gan dažkārt patīk modināt, bet tikai kad redz, ka esi jau acis atvēris. Man kā cilvēkam ar mūžīgo lāča miegu tas ir kak raz... stimuls celties augšā.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby brex » 27 Aug 2010, 10:55

Mani argumenti pret suni gulta - spalvas, smiltis un erces! par laimi, mums vel neviena nav piesukusies, bet rapojam esmu atradusi

Protams, reizem suns atri trauce - piem, izdoma, ka jagul ar galvu uz kajas man

Bet ar sitadu lielu un izlaistu suni nezinu, ka tagad dabut ara! mierinu sevi ar domu - kad bus man 2. suns, abi ies gulet sava vieta

un par francu buldogu - eee, vai jus esat dzirdejusi, ka vini krac, nu vismaz dala?? tur jabut labam miegam, lai ar tadu viena gulta guletu :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby Sisija » 27 Aug 2010, 14:57

madja , manas jau arī iesākumā pieklājīgi paralēli gultas maliņā gulēja, bet ar gadiem viss pakāpeniski mainījās :hih: Un vēl bija manai meitenei tāds gājiens, ja apgūlos pagulēt uz dīvāna, tad viņai patika ielīst pagulēt starp mani un sienu, un tad tā nejauši atspiesties ar kājām pret sienu. Uzminiet cik daudz vietas man palika uz dīvāna (suns dobermanis)? :D
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby madja » 27 Aug 2010, 15:34

Sisija
VAR jau būt,ka es kādā brīdī to nožēlošu, bet pagaidām man ļoti patīk un es domāju,ka ziemā,kad man salst kājas, patiks vēl vairāk :D... katrā gadījumā, mums nav problēmu tajā ziņā - ja pasaku,ka jākāpj ārā, tad jākāpj ārā. un lielākais briesmonis gultā esmu es - jo šausmīgi grozos miegā, sarullēju apkārt lielo segu, un pati pat nepamanu,ka citus apbižoju, tā,ka arī sunim nāksies ar to samierināties,ka es pa miegam viņu varu aizstumt citur.
tas dīvāngājiens mums ir pazīstams - jo kautkā tā ir sanācis,ka frīdas dīvāns ir tas,uz kura parasti sēžam gan pie datora, gan vakariņas ēdot, līdz ar to, reizēm gadās,ka viņa mēģina paust viedokli, ieguļoties starp mani un dīvāna atzveltni, bet mani ārkārtīgi uzjautrina tas,ar kādiem tekstiem viņa to dara- tur tiek tāāāāds viedoklis izteikts :lamajas: - bet nu, pamīcās, pamīcās un saprot,ka nav ērti un burkšķēdama aiziet meklēt citu vietu.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby čība » 27 Aug 2010, 17:01

Mums ir vienkārši - ja suni kāds uzaicina iekāpt gultā - iekāpj. Ja iekāpj neaicināts, tiek izgrūsts ārā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby ingo » 27 Aug 2010, 17:22

Teo, kad iemācījās pats ielekt gultā, sāka gulēt pie mums tikai dēļ mana slinkuma :jautri: Biju tik laimīga, ka nav jāved viņš laukā ap 4.30 vai 5.00. Tagad brīžiem pirms darba jānes ar nešanu laukā, jo viņš 7.00 vēl guļ :velnins: Toties Greisa gultā neguļ un ap 6.30 sāk skatīties, kad kāds celsies, arī tagad, kad man atvaļinājums :grr: Labi ja līdz 7.00 var novilkt, tad jau ar steigu jātaisās laukā. Tā kā ir savas priekšrocības tam ka suns guļ gultā :jautri:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby adze » 17 Sep 2010, 19:00

Oi...mums gultas tēma ar sākumā bija....grrr...nu tāds īpašs jautājums
Es no pirmās dienas biju par to, ka sunim gultā nav jāguļ. Iepriekšējais nekad negulēja, arī dīvānā ne...laikam tāpēc, ka svēra ap 40 kg..
...labi, man esot izņēmums, jo, kad par to ierunājos kurtu palātā, man tikai novēlēja veiksmi un paķiķināja...., jo neviens kurts neesot ne-dīvāna suns.
Ļoti strikti pie tā turējos, kādu mēnesi negulēju normāli....līdu zemē nakts vidū, glaudīju, mierināju .... man pacietības ir daudz, tomēr ne jau tik...!!!! Pēc sarunām sapratu, ka ne jau suņa spītība, vai neklausība pie vainas. Šis vienkārši tas gadījums, kad jāsaprot - ir tomēr šķirnes, kas daudz emocionālāk uztver saikni ar savu cilvēku. Nu te mani var ar tomātiem nomētāt, jo parasti jau visi saka, ka "mans suns ir īpašs..". Bet labi. Ko gribēju pateikt. Mēs tagad guļam kopā :D...ar nosacījumu, ka nemanu viņu gultā...
lai gan bija tas pārejas periods, kad gultā viņš nedrīkstēja...tika pēc aicinājuma. Un katru reizi, pārnākot no darba, mani sagaidai tāds drosmīgs skatiens - "biju klausīgs".....un dīvāniņā silta bedrīte :)
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby adzenda » 17 Sep 2010, 19:07

adze wrote:Oi...mums gultas tēma ar sākumā bija....grrr...nu tāds īpašs jautājums
Es no pirmās dienas biju par to, ka sunim gultā nav jāguļ. Iepriekšējais nekad negulēja, arī dīvānā ne...laikam tāpēc, ka svēra ap 40 kg..
...labi, man esot izņēmums, jo, kad par to ierunājos kurtu palātā, man tikai novēlēja veiksmi un paķiķināja...., jo neviens kurts neesot ne-dīvāna suns.
Ļoti strikti pie tā turējos, kādu mēnesi negulēju normāli....līdu zemē nakts vidū, glaudīju, mierināju .... man pacietības ir daudz, tomēr ne jau tik...!!!! Pēc sarunām sapratu, ka ne jau suņa spītība, vai neklausība pie vainas. Šis vienkārši tas gadījums, kad jāsaprot - ir tomēr šķirnes, kas daudz emocionālāk uztver saikni ar savu cilvēku. Nu te mani var ar tomātiem nomētāt, jo parasti jau visi saka, ka "mans suns ir īpašs..". Bet labi. Ko gribēju pateikt. Mēs tagad guļam kopā :D...ar nosacījumu, ka nemanu viņu gultā...
lai gan bija tas pārejas periods, kad gultā viņš nedrīkstēja...tika pēc aicinājuma. Un katru reizi, pārnākot no darba, mani sagaidai tāds drosmīgs skatiens - "biju klausīgs".....un dīvāniņā silta bedrīte :)


Cik pazīstama situācija :hih:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby lauva » 18 Sep 2010, 22:37

OOO!! es ar no sākuma biju par to,ka sunim gultā nu patiešām nav ko darīt... bet tad.. nu es pat nezinu kā un kāpēc,bet Susuriņš savu milzīgo rumpi iespieda arī manā gultā.
bet interesanti,viņš zin,ka gultā var līst TIKAI UN VIENĪGI pēc mana uzaicinājuma. jo ir bijis tā,ka gulta pilna ar smiltīm,spalvām un dies vien zin ar vēl ko. un slapjajos periodos (kad laukā ir slapjš) Aslanam ir konkrēti aizliegts līst gultā un viņš var taisīt kādas acis vien grib,bet nāksies samierināties ar gulēšanu pie gultas.
bet es pat nezinu,kā mums tas ir izdevies,bet viņš jau pēc manas sejas izteiksmes vien saprot,kad varēs gultā gulēt un kad nē. vienmē,pirms līšanas gultā,viņš atnāk man pie sejas un skatās acis,gaida apstiprinājumu vai noraidījumu. ko lai saka - gudrs.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Sep 2010, 20:49

Mums gulta liela un man sirds plasa, bet suni LOOti piesardzigi pret gulesanu gulta. Jo izradas es naktis pamatigi spardos. Sapnoju, ka braucu ar auto, jabremze un blauks - ar kaju kadam pa sanu, ka nabags lido no tas gultas tenteriski. Man jau zel protams, atvainojos, bet abi tagad ir ta iemanijusies, ka pirms nakt gulta 3x noprasa vai tiesam tiesam drikst un tiklidz es kaut mazliet sakustos, ta lec ara pec principa "Glabjas, kas var!"
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby Zuzanna » 21 Sep 2010, 09:54

Hi hi, skatos ne vienam vien ir bijis uzstādījums-sunim ir suņa vieta un tā NAV gulta, bet ar laiku situācija mainās :hih:
Man savējos patīk paaicināt blakus ziemā, kad suņi ir tīri un smaržīgi, bez smiltīm un kukaiņiem (mūsējiem blusu nav, bet pa laikam no kažoka izrāpo kāds apmaldījies zirneklītis vai vabulis).
Vienu no savējiem pa retam pasaucu tāpat-netur mana sirds to suņa skatienu-es palienu zem segas, a Džollis uztaisa apaļas acis un staigā apkārt gultai :hih: Tad nu pasaucu ar, bet ilgi kopā gulēšana gan nesanāk-tādu termoforu pāri pa 45 kg ilgi neizturēsi, karsti paliek visiem i cilvēkiem i suņam :hih:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby adzenda » 21 Sep 2010, 09:58

Zuzanna wrote:Hi hi, skatos ne vienam vien ir bijis uzstādījums-sunim ir suņa vieta un tā NAV gulta, bet ar laiku situācija mainās :hih:
Man savējos patīk paaicināt blakus ziemā, kad suņi ir tīri un smaržīgi, bez smiltīm un kukaiņiem (mūsējiem blusu nav, bet pa laikam no kažoka izrāpo kāds apmaldījies zirneklītis vai vabulis).
Vienu no savējiem pa retam pasaucu tāpat-netur mana sirds to suņa skatienu-es palienu zem segas, a Džollis uztaisa apaļas acis un staigā apkārt gultai :hih: Tad nu pasaucu ar, bet ilgi kopā gulēšana gan nesanāk-tādu termoforu pāri pa 45 kg ilgi neizturēsi, karsti paliek visiem i cilvēkiem i suņam :hih:

Šitādu termoforu paaicināt pie sevis uz laiciņu, kamēr apkure nav pieslēgta... oooiii.. :aizsapnojusies:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby Zuzanna » 21 Sep 2010, 10:01

adzenda
es tev veselus trīs varu aizdot :dejo: Garantēju, nenosalsi ^^
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby adzenda » 21 Sep 2010, 10:19

Zuzanna wrote:adzenda
es tev veselus trīs varu aizdot :dejo: Garantēju, nenosalsi ^^

Baidos, ka ar trim mazā dzīvoklītī būs kā pirtī gan man, gan suņiem ^^
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby madzhy » 24 Sep 2010, 11:59

Zuzanna wrote:adzenda
es tev veselus trīs varu aizdot :dejo: Garantēju, nenosalsi ^^


...Iedomājos tādus trīs lielus Tibetas lāčus gultā! :hug: :hug: :hug: :hih:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Kā iemācīt sunim nekāpt gultā?

Postby adze » 24 Sep 2010, 19:01

jā! ir jau forši, kad tāds milzenis guļ un silda, vismaz jūt, ka ir kāds blakus :D bet vispār jau laikam tai gultu jautājumā tomēr suņa izmēram ir svars, t.i. tīri aiz tā komforta/diskomforta, kas saimniekam rodas guļot kopā. Tikko kā sapratu, ka man tomēr būs dīvāna suns (jau iepriekš rakstīto iemeslu dēļ) sapratu arī to, ka ar dušu viņš man būs uz Tu, jo grrr....smiltis gultā, man ar visu lielo mīlsetību.. :aizsvilstas:
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests