Istabas augi un zaļā daba

Miscellaneous

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby energy » 21 Sep 2010, 18:21

Visas sēnes ir vienreiz ēdamas :jautri:
Bet konkrēti šīs izskatās pēc bērzlapēm.
P.S. Kaut gan ir tāds vecs padoms, nepazīstamas nevākt :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 21 Sep 2010, 20:15

Es tik gailenes pazistu un baravikas :kanepe: Shitas savacu un ieliku ledusskapi, mazums, kads tiesam dos apstiprinajumu, ka tas ir berzlapes, tad uzcepsu. Jo cik pa netu paloznajot atradu info, tad vajadzetu but berzlapem. :kanepe:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby silverequs » 22 Sep 2010, 08:12

Labāk uztaisi vēl vienu foto no cita rakursa...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 22 Sep 2010, 14:34

:) :ragana:

Image
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby silverequs » 22 Sep 2010, 14:52

Es teiktu, ka tās tiešām ir īstas bērzlapes, bet drīzāk mainīgās nevis dzeltenās, jo dzeltenās, ja tu viņām kātiņam kaut ko nodriez, tur parādās pelēks plankums.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 23 Sep 2010, 14:03

silverequs , paldies, cepshu berzlapes sodien, he he, ta jau manis, ja neesmu vairs foruma, tad berzlapes nebija berzlapes :kanepe: :ragana: :ragana: :ragana:
Un vel viens jautajiens, baravikam pec nogriesanas paliek katins tads nedaudz zilgans? :ragana:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby silverequs » 23 Sep 2010, 14:04

Baravikām nē, bet apšu bekām un mahovikiem gan... :ninja:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 23 Sep 2010, 14:31

Ooo, tad man vienas no tiem ir :kanepe:
Un pedejais jautajiens, berzlapes un to mahavikus var kopaa cept? :lasu:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Eta » 23 Sep 2010, 14:32

Ir kaut kādas baravikas, kurām tas kāts paliek zils, un pati galviņas apakša (kur šūniņa ir) arī, ja pieskaras pēc laika zilē.. Saucās kaut kādas Poļu vai kādas tur.. Ome bija sēņu izstādē pagāšnedēļ, esot ēdamas, pat jāvāra neesot ;)
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Zuks » 23 Sep 2010, 14:40

Eta wrote:Ir kaut kādas baravikas, kurām tas kāts paliek zils, un pati galviņas apakša (kur šūniņa ir) arī, ja pieskaras pēc laika zilē.. Saucās kaut kādas Poļu vai kādas tur.. Ome bija sēņu izstādē pagāšnedēļ, esot ēdamas, pat jāvāra neesot ;)

Nu vispār jau bērzlapes ir vārāmās sēnes :nadzinji: Tā kā nevar viss! :davinuziedus:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby energy » 23 Sep 2010, 15:34

Bēzlapes it kā varot cept, jo ir taču tāda lieta kā bērzlapu karbonādes (1x mēģināju, esmu vēl dzīvs :) )
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby madja » 23 Sep 2010, 15:52

Baravikas nezilē, zilē bekas - lāču bekas, aitu bekas, apšu bekas, samtainās kazbekas, arī makaviki utt, bet tās visas ir ēdamas, parasti viņas necep kopā ar, piemēram, baravikām vai gailenēm, jo tad viss cepums ir nevis zeltains bet pelēks - tas tā, tīri estētiskais aspekts, neiedziļinoties uzturvērtībā,kas dažādām bekām atšķiras.

Par bērzlapēm - arī tās ir daudz un dažādas , ar dažādu vērtīguma pakāpi - smilšu bērzlapes ir ļoti gardas, nav jāvāra, bet viegli sajaucamas ar ļoti indīgām.
Vēl bez vārīšanas var cept tās sarkanās, kas ir lielas,gaļīgas, apakša koši balta un pēc nogriešanas nekrāsojas. ļoti gardas karbonādes sanāk, bet ir citas - sarkanas bērzlapes, kas nav tik labas, vienas no tām ir tādas patrauslas un cepurītei vidus iezilgans, obligāti jāvāra un arī tad nav nekādas labās.

rezumē būtu tāds, ka , īsti nezinot ,ko lasa, var izbaudīt sēņošanas prieku, bet beigās sacept tikai gailenes un baravikas (ja,protams,māk atšķirt no rūgtajām bekām)
es domāju, ka nesenais gadījums ar meitenīti,kam pēc bērzlapju karbonāžu ēšanas bija jāpārstāda aknas, varētu kalpot kā piemērs,no kura svētīgi mācīties.

imho.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 23 Sep 2010, 15:54

uj...nu man palika bail :soks:
Varetu palugt ielikt to "launo" berzlapi? Es lasiju par to gadijumu Latvija, par meiteniti, kurai Vacija parstadija aknas. :neparliecinats:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby adzenda » 23 Sep 2010, 15:58

energy wrote:Bēzlapes it kā varot cept, jo ir taču tāda lieta kā bērzlapu karbonādes (1x mēģināju, esmu vēl dzīvs :) )

Mēs mežā tik pēc bērzlapēm gājām, lai varētu sacept karbonādes. Vienreizējs paēdiens, kas liek aizmirst visas diētas :riima:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby madja » 23 Sep 2010, 16:22

http://www.liis.lv/seenes/augi_senes/se ... anies.html

tai linkā ļoti vecas fotogrāfijas, bet , ja ierakstīsi gūglē "baltā mušmire" (vai zaļā, vai kādājauturkrāsā) un paņemsi attēlus - tur ir gana plašs ieskats,ka varbūt mušmire, kurai nav redzami raksturīgie mušmiru pumpuļi virsū, kam nav redzams volāniņs, vai kas vienkārši izskatās pēc mīlīgas bērzlapes.

nav jau uzreiz šausmīgi 'jābaidās, bet ja ir kaut nedaudz šaubas, labāk lidināt miskastē.
un vēl,es ar savu vecās pārtikas fobiju cenšos sastrādāt sēnes asap, izvairoties no nolikšanas leduskapī uz nākamo dienu - jo sēnēm tas viennozīmīgi par labu nenāk.

es negribu izklausīties pēc īgnas omes, taču piesardzība sēņu gadījumā nevar būt par daudz.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Eta » 23 Sep 2010, 17:49

Zuks wrote:
Eta wrote:Ir kaut kādas baravikas, kurām tas kāts paliek zils, un pati galviņas apakša (kur šūniņa ir) arī, ja pieskaras pēc laika zilē.. Saucās kaut kādas Poļu vai kādas tur.. Ome bija sēņu izstādē pagāšnedēļ, esot ēdamas, pat jāvāra neesot ;)

Nu vispār jau bērzlapes ir vārāmās sēnes :nadzinji: Tā kā nevar viss! :davinuziedus:

Es nerunāju savā postā par bērzlapēm, tā saprotams, ka parasti vāra..
Es runāju par baravikām (madja teica - bekām, es pieļauju, ka tā iespējams pareizi arī skaitās beka :jaa: ).. Vienvārdsakot, galviņa un apakšiņa galviņai izskatās kā baravikai, kātiņš mazliet tievāks, bet ar ar tādām kā vertikālām svītrām, paliek zilas. Ēdamās, var nevārīt, bet pa taisno cept.. Es kaut kā izdomāju, ka tā tomēr ir baravika, līdzīga tomēr, tāpēc tik skaļi bļāvu, bet būtību - ka tas ir ēdamās, tas nemaina :)
Edit - es šo te sēni biju domājusi: http://www.bf.lu.lv/atteli/foto/Seenes/ ... badius.jpg
Saucās lāču beka :) Līdzīga ir arī rudzupuķu smilšbeka: http://www.bf.lu.lv/atteli/foto/Seenes/ ... ens_02.jpg
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 23 Sep 2010, 21:19

Tie ir tie mohaviki?

Image


Mama mia :sajucis: , es neko vairs neatceros no seenem, bet berniibaa loti biezi ar radiem braucaam uz mezu. Drausmas...Un Irlandijaa nav kam uzjautat, iireli senes nelasa, tapat kaa nelasa kazenes, avenes (pilni mezi) un visu ko parejo. Ja aizietu pie savas jaukas kaimintantes ar seeni un pajautatu vai so var est, vina padomatu, ka esmu nenormala. Stabili. :kanepe: :kanepe: :dejo:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Ivettta » 24 Sep 2010, 00:56

Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby silverequs » 24 Sep 2010, 08:19

Jā, es šitās par lauku bekām saucu, bet bērzlapes es savā mūžā vāru tikai tad, kad man ļoti gribās marinētas sēnes un to daudzums nav pietiekošs, lai uztaisītu karbonādes. BĒRZLAPES NAV JĀVĀRA, pārbaudīts uz sevi daudzu gadu garumā, ir vienas bērlapes, kuras lasīt nevajag, sabojās visu iespaidu, tās ir spilgti sarkanas tādas, kā bišķiņ uz neon velk un vai viņas ir īstās var noteikt pēc, tā, ka piebāzīsi mēli klāt pie kātiņa un tad ir jāsajūt sīvs rūgtums, tās nedrīkst lasīt, jo mērcvei neder un marinādi ar var sabojāt, bet pārējās bērzlapes ir ēdamas cepjot, arī mērcē. Es vēl atceros, kad bijām sīki un pa laukiem dzīvojāmies, lielākais gardums bija ieskriet mežā salasīt daudz daudz poķīšus un mājās tos uz plīts cept, ieliekot kātiņa vietā sviestu un uzkaisot bišķiņu sāls, lieki piebilst, ka tas bija uz malkas pīts un dažreiz malas viņām nebija izcepušās tā rittīgi, nu ko, dzīvi palikām, tā kā tas ir absolūts mīts.
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Istabas augi un zaļā daba

Postby Panda Bear » 26 Sep 2010, 15:19

Meitenes, atdodu divas palielas difenbahijas (apm. metru augstas katra) - nolūza, ieliku vāzē, tagad saknes sadzinušas ir pašā stādīšanas gatavībā. Man ar viņām pilna māja un birojs, skaisti augi, nav cimperlīgi! Manējās ir tādas vairāk uz zaļo pusi, ar minimāliem gaiši zaļiem lāsumiem - skaistas.Tā, ka, ja interesē, dodiet ziņu. Priecāšos atdot labiem cilvēkiem!

Tāpat atdošanai man jau saknes ir izdzinusi zelta stīga. Pašai jau ir daudzas, taisu no stīgām uzlējumus ar šņabi (labi pumpas suņiem ārstē ;), kā arī pašiem ļoti noderīga lieta - mūsmājās populārākais ārstniecības līdzeklis - info var atrast internetā).

Difenbahijas man ir Andrejsalā, Zelta stīga Pārdaugavā.
Bullīšu nekad nevar būt par daudz!
User avatar
Panda Bear
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1190
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 13:55

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests