kalcinētais biezpiens

Grooming and Feeding of Dogs

kalcinētais biezpiens

Postby pixy » 01 Oct 2010, 14:14

Sveicināti, forumieši. Esmu cītīga klusā lasītāja, jo tā īsti nebija ko jautāt un vienkārši iemaisīties ar savu viedokli arī nelikās pieklājīgi. Bet tagad radās jautājums par kalcinētā biezpiena lietderību. Pēdējoreiz kucēnu audzināju pirms 16 gadiem, pa vidu bijuši pieauguši un veci suņi, tāpēc ļoti aizmirsušās lietas, kas attiecas tieši uz kucēniem. Šobrīd, protams, pieejami daudz vairāk uztura bagātinātāji un vitamīni, tāpat sausās barības. Tāpēc arī jautājums - vai kāds vāra papildus liela auguma suņa kucēniem kalcinēto biezpienu? Esmu dzirdējusi, ka dažādi kaļķi dažādi uzsūcas, līdz ar to vēlams nepārspīlēt ar viena veida, bet padot dažādas izcelsmes kaļķi. Varbūt šī tēma jau apspriesta, bet neko neatradu. Man šis forums liekas ļoti vērtīgs un ļoti gribētos tajā pamazām ielavīties. Būšu priecīga par jebkuru viedokli :kucens:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kalcinētais biezpiens

Postby madzhy » 03 Oct 2010, 10:36

Sveika, forumā, esi velkomēta! :dejosuns:
Man gan nav lielā šķirne, bet lai jautājums nepaliktu bez atbildes... :
Lielajām šķirnēm parasti mēdz padot papildus kādu glukozamīna preparātu (vets ieteiks devu vai arī uz nopērkamajiem preparātiem ir devu rekomendācija).
Prof. barībās kalcija koncentrācija jau ir nepieciešamajā daudzumā, kalcijs vairāk bija aktuāls agrāk, kad nebija tā pieejamas prof. sausās, tādēļ, ja baro ar sauso, ir risks to pārdozēt.
Ja tiek dota laba sausā barība lielo šķirņu kucēniem, tad tur jau viss ir iekšā, i kalcijs, i glukozamīns...
Protams, tāpat var papildināt ēdienkarti ar biezpienu, paniņām, utml.! Bet vai kalcinēto.. nez.
Jāskatās, ar ko baro suni ikdienā!
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: kalcinētais biezpiens

Postby pixy » 04 Oct 2010, 11:50

Paldies, Madzhy! Vairāk par to Welkomējumu, nekā biezpienu, bet arī par to :). Varbūt iedrošināšos kādreiz vēl ko iečiepstēt, nav viegli ienākt istabā, kur visi pazīstami un arī bez manis labi :neparliecinats: Paldies arī visiem, kuri ielūkojās, bet nebija, ko piebilst. Šodien bijām pie veta uz pēdējo poti, tad nu palika, ka drīkstu arī šad tad pačaklēt un uzvārīt biezpienu, jo sauso viņa ēd tikai divās ēdienreizēs, otra puse ir putra, gaļa, biezpiens, dārzenis utt. Ēdam arī Calcedelice un Sa37, bet arī drusku mazāk par normu. Nu, domāju, ka nepārkaļķošu, aug viņa šausmīgi ātri un zobi arī tūlīt sāks mainīties. Ja nu kādam vēl ir ko piebilst, būtu jauki, bet laikam šī tēma neko aktuāla vairs nav - galu galā 21.gs.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: kalcinētais biezpiens

Postby čība » 04 Oct 2010, 12:07

Mēs augšanas periodā dodam papildus kaļķi, jo īpaši zobu maiņas periodā. Kalcinēto biezpienu man slinkums taisīt :neparliecinats: cBet tieši tāpēc dodam, ka visas ēdienreizes nav sausā barība, suns dabū gaļu, kādreiz pa putrai, biezpienu, dārzeņus. Protams, nedodam dienas normu tablētēs, bet nu bišku.
Kā jau minēja, glukozamīns būtu jāpadod lielās šķirnes kucēnam, tieši tad, kad kucēns strauji aug. Bet ja nav problēmu nevajadzētu dot pārāk daudz, tikai uzturošo devu, kas principā ir viena tablete dienā, ja vien kucēns nav jau ļoti liels.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kalcinētais biezpiens

Postby brex » 05 Oct 2010, 16:44

bet kadu padomu jums dod audzetajs? parasti jau tiesi tajos padomos verts klausities - jo zin savus sunus, ka tie aug un attistas - vajag ko papildus, vai nevajag
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: kalcinētais biezpiens

Postby ajame » 06 Oct 2010, 00:29

man uzradās jautājums- kas ir kalcinētais biezpiens? zinu tikai vājpiena un pilnpiena :neparliecinats:
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: kalcinētais biezpiens

Postby brex » 06 Oct 2010, 09:04

tad Tu neesi padomju laika dzivojusi daudz :) Vara pienu, ielej sluku skidra kalka, tas driz sarauj kunkulos - nokas, un tas, kas paliek pari - kalcinetais biezpiens. Vismaz tadu veidu no padomju laikiem atceros :) berniem ari deva :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: kalcinētais biezpiens

Postby maksis » 06 Oct 2010, 09:20

Mans uzskats tomēr ir tāds, ka tad, ja suns tiek labi, kvalitatīvi barots, tad maksimums, ko viņam var vajadzēt papildus, ir kāda drusciņa tā paša Calci-Delice, piemēram, zobu maiņas laikā. Tas tā - ja runājam par normālu, veselu kucēnu bez attīstības problēmām. Lielajām šķirnēm drīzāk glukozamīns + hondroitīns noder, ja nu dikti gribas kaut ko papildus sirdsmieram. IMHO.
Ja Jūs sakāt, ka suns ēd labu sauso barību (tas nekas, ka tikai pusi dienas normas - otra puse tāpat taču ir gan gaļa, gan biezpiens, t.i. kvalitatīvs ēdiens), piedevām dodat vēl Calci-Delice un SA37... Nez, es personīgi baidītos pārdozēt.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: kalcinētais biezpiens

Postby Ane » 06 Oct 2010, 10:42

Es saviem visiem kucēniem - gan lielajiem, gan takšeļiem - vārīju kalcinēto biezpienu; uzskatu, ka šāds biezpiens ir labāks, nekā skābais. Papildus devu arī minerālās piedevas. Lielākiem kucēniem devu arī olu čaumalas, izžāvētas (nedrīkst piededzināt!) un samaltas miltos. Padomju laikos pratām izaudzināt labus, veselīgus suņus, par alerģiju pat nebiju dzirdējusi; tā ka vecas metodes nemaz nav tik sliktas. Protams, tas viss prasa darbu un laiku.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: kalcinētais biezpiens

Postby maksis » 06 Oct 2010, 12:02

Ane wrote: Padomju laikos pratām izaudzināt labus, veselīgus suņus, par alerģiju pat nebiju dzirdējusi; tā ka vecas metodes nemaz nav tik sliktas.

Nedomāju vis, ka tur kalcinētais biezpiens utml. būtu tas galvenais akcents. Cits skatījums uz vaislas darbu bija, man domāt.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: kalcinētais biezpiens

Postby OrlandoSeaHorse » 06 Oct 2010, 19:29

brex wrote:tad Tu neesi padomju laika dzivojusi daudz :) Vara pienu, ielej sluku skidra kalka, tas driz sarauj kunkulos - nokas, un tas, kas paliek pari - kalcinetais biezpiens. Vismaz tadu veidu no padomju laikiem atceros :) berniem ari deva :)
Jaa, bija baigi garsigs, nammm :riima:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: kalcinētais biezpiens

Postby pixy » 06 Oct 2010, 20:06

Brex Manam sunim nav audzētāja, iedzīvojos sunī, kas saucas - māte ņufs, tēvs kaimiņš. Zinu, ka Jūs te pārsvarā tādus suņus (lasīt saimniekus) nevarat ciest, bet es uzskatu, ka mana atbildība ir viņu nevairot tālāk, nevis atteikties pavisam. Manu sirdsapziņu mierina fakts, ka nocēlu viņu no degunpriekšas smuko sunīšu vairotājiem.
maksis Ja dod tikai labu sauso, tad noteikti nevajag biezpienu tai klāt maisīt. Ēdam Acana Large Bread Pupppy, bet kā jau teicu, pusi dienas normas, pie tam man grūti precīzi prognozēt, cik viņa pieagusi svērs,jo tur tā tabula pēc pieauguša suņa svara. Tad nu pieņemu, ka otra puse pārtikas nav tik sabalansēta. Bet, jā, par daudz irjāuzmanās iedot, dodu no visa patiešām pa druskam, drusku tableti, drusku kalcinēto, drusku olu čaumalas.
Paldies par viedokļiem, var tā un var tā, kā jau ar daudzko. Vismaz diskusijas rezultātā jaunā paaudze uzzināja, kas ir kalcinētais biezpiens :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: kalcinētais biezpiens

Postby brex » 06 Oct 2010, 20:27

uja, kur tad te nevar ciest bezskirnes sunus?? :jaut: lielakoties te necies bezatbildigus sunu saimniekus un vairotajus
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: kalcinētais biezpiens

Postby pixy » 06 Oct 2010, 21:24

BrexTā jau arī to domāju, bet tā kā esmu izlasījusi gandrīz visu forumu, novērojums tomēr ir, ka pa ausīm dabū arī tie, kas nemaz netaisās vairot, un ar atbildības trūkumu arī neslimo - tā teikt profilaksei. Tas nav personīgi, man prieks, ka ar mani kāds runā un drīzāk to iepinu jau laikus, mēģinot pateikt, ka nepiederu ne vieniem, ne otriem. Pati esmu ar to saskārusies, gan pievācot no mašīnām izmestus suņus, gan paņemot no patversmes. Un tāpēc arī interesējos par citu pieredzi, audzinot savu kucēnu. Jo pati, tieši "pateicoties" šiem kretīniem (nebaidos šī vārda), lieliski orientējos vecu un daudzcietušu suņu kaitēs un problēmās. Ui, piespamoju kalcinēto biezpienu :hih: , par to varbūt pie citas tēmas.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: kalcinētais biezpiens

Postby maksis » 06 Oct 2010, 21:27

pixy wrote:piespamoju kalcinēto biezpienu :hih:

:jautri:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: kalcinētais biezpiens

Postby aerial » 08 Oct 2010, 11:38

maksis wrote:Mans uzskats tomēr ir tāds, ka tad, ja suns tiek labi, kvalitatīvi barots, tad maksimums, ko viņam var vajadzēt papildus, ir kāda drusciņa tā paša Calci-Delice, piemēram, zobu maiņas laikā. Tas tā - ja runājam par normālu, veselu kucēnu bez attīstības problēmām. Lielajām šķirnēm drīzāk glukozamīns + hondroitīns noder, ja nu dikti gribas kaut ko papildus sirdsmieram. IMHO.
Ja Jūs sakāt, ka suns ēd labu sauso barību (tas nekas, ka tikai pusi dienas normas - otra puse tāpat taču ir gan gaļa, gan biezpiens, t.i. kvalitatīvs ēdiens), piedevām dodat vēl Calci-Delice un SA37... Nez, es personīgi baidītos pārdozēt.



+100! Nu nav vajadzības pēc papildus kalcija, ja suni normāli baro. Uz zobu maiņu ok, bet tad aī pats kuciks parasti liek manīt, ka kaļķis pietrūkt - meklē ārā akmentiņus, mēģina kādu sienu paskrubināt utt. Kas par daudz, tas par skādi.

A, kas attiecas uz vetiem, tad viena liela daļa, IMHO, iet pārtikas piedevu pārdevēju pavadā, gluži kā ārsti, kas grūž iekšā visu pēc kārtas tik tādēļ, ka anotācijā rakstīts, ka baigi labi palīdz. Esmu jau zaļa nocīnījusies ar Austrumnieku kucēnu saimniekiem un viņu vetiem, jo, redz, vetiem liekas, ka šīs šķirnes kucēniem (VISIEM!!!!) ir bezmaz rahīts, kaut gan tas, ko viņi tik spītīgi uzskata par rahīta pazīmēm, kā jau masīviem suņiem, ir tikai un vienīgi augšaas zonas (uz ribām un ķepām) - brrr!
Vot, es ar piespamoju kalcinēto biezpienu. :nagi:
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: kalcinētais biezpiens

Postby Bafija » 08 Oct 2010, 17:01

Esmu izrunājusies ar vairākiem vetiem, un tomēr lielākā daļa iesaka kaut nelielu % padot papildus kalciju.
Es arī viemēr saviem kucikiem dodu Calci Delice - bet nevis pilnu devu uz attiecīgo svaru, bet pusi, vai pusi no devas ik pārdienas.
Arī patreiz dodu (4 mēneši būs svētdien, zobi mainās pilnā sparā), jo baroju jaukti - 80% gaļa, pārējais Techni-cal puppy. Šoreiz gan iepirku RUS ražojuma Ca un ļoti patīk.
Lielo šķirņu kucēniem iesaka dot glikozamīnu&hondraitīnu, nevis CA

p.s. es ar no padomijas laikiem un kalcinētais biezpiens bija baigi garšīgs :riima: :laiks:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: kalcinētais biezpiens

Postby Fency » 16 Oct 2010, 13:35

Es savām kučelēm devu ne tikai kalcinēto biezpienu, bet arī atdzisušās sūkalas labprāt izdzēra. :)
Pasaules bīstamākie zvēri ir cilvēki.
User avatar
Fency
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 13 Jan 2010, 19:39
Location: Rīga


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron