Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Miscellaneous

Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 21:12

Skatos,ka ap maniem saldajiem ķiršiem sniegs kļūst aizvien koncentrētāk dzeltens :shock: Tagad tas viss ir sasalis un arī žodziņš,kas riņķī iesalis,gribēju noņemt un to "dzintara gabalu" atdauzīt, bet nekā!!!Kad sāks kust,būs par vēlu :( Kā tur īsti ir,vai urīnu saturošās vielas,kas man jau šo to nobeidza vasarā,sasalstot zaudē īpašibas???Moš kāds ķīmiķis te mīt???Es jau izdomāju virsū uzbērt ogles,varbūt kūstot daļu uzsūks :roll: Ko domājiet?Ir kādi ieteikumi???Baigi negribētos tos ķiršus zaudēt,plūme,bumbiere un ogu krūmi man jau tā aizgāja,nu drusku jau uz zoba arī uzlika :lol:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby obrija » 30 Jan 2010, 21:16

Pelni varētu būt vērtīgi, no urīna laka gaitā varētu izgarot amonjaks, bet sāļi jau nekur nepaliks, tā pat jau šķīstot zemē iesūksies, pelni šo pasākumu varētu daļēji neitralizēt un bagātināt augsni. Sevišķi vērtīgi pelni ir no kūdras briketēm ;)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 21:29

Labs ir, sabēršu pelnus,tomēr labāk ,nekā nekas...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby obrija » 30 Jan 2010, 21:33

Man pagājušo gan kucītes mīļi bij sačurājušas kvadrātmetru, kur pat līdz vasaras beigām zālīte nespēja uzaugt, kaut mēģināju viņu tur ieaudzēt :D , bet tā pat palika spaiņa lieluma pleķis, tāds dzelteni izdegusas zālītes paskatā :mrgreen:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 21:44

Pavasarī dalīšu dārzu divās daļās,cilvēkiem un suņiem atsevišķi,gribās jau arī kādu puķi un dārzeni,noteikti arī zemenes,tā man sirdslieta :D
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Laura » 30 Jan 2010, 21:46

Atceroties Tavu zemeņu torti, es ticu, ka cilvēku dārza daļai ir jābūt palielai! Ņammm
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 21:48

Laura:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Minka » 30 Jan 2010, 21:50

man ir tas pats ar mammas rozēm...!!!nograuztas un izraktas un tagad arii "dzintarainas"...!!! :D
Minka/Eski
User avatar
Minka
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 15 Jan 2010, 12:11
Location: Riga

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby obrija » 30 Jan 2010, 21:53

Demix wrote:Pavasarī dalīšu dārzu divās daļās,cilvēkiem un suņiem atsevišķi,gribās jau arī kādu puķi un dārzeni,noteikti arī zemenes,tā man sirdslieta :D

Es jau pagājušo gad nodalīju un zemenes ēdām līdz nonembrim :D Ja kas Demix varu padalīties ar zemeņu šķirni kas ir ļoti gardas un ogas ražo līdz salnām, jo man tā kā biku pa daudz, nevar visu izravēt un savest kārtībā :roll:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 21:54

Ar rakšanu un grauzšanu esam daudz maz tikuši galā,ir burvju vārdiņš ' nedrīkst",kas pa lielam darbojas,aizgāja jau viss,kad mazie vēl bija kucēni 7gab., nevarēja novaktēt un uz to burvju vārdiņu arī tā kā :roll:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Laura » 30 Jan 2010, 21:55

Ja runājam par sākumā uzdoto jautājumu, ķīmiķis dogzos bija komatins, tikai neesmu pētījusi, vai arī viņa pārvācās.
Mēs savulaik bērām uz avenēm pelnus lielā daudzumā, ne tikai dēļ suņu dzeltenā sniega. Avenes bija garšīgas!
P.S. Bet zemeņu torte vienalga labāka!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 21:56

obrija wrote:
Demix wrote:Pavasarī dalīšu dārzu divās daļās,cilvēkiem un suņiem atsevišķi,gribās jau arī kādu puķi un dārzeni,noteikti arī zemenes,tā man sirdslieta :D

Es jau pagājušo gad nodalīju un zemenes ēdām līdz nonembrim :D Ja kas Demix varu padalīties ar zemeņu šķirni kas ir ļoti gardas un ogas ražo līdz salnām, jo man tā kā biku pa daudz, nevar visu izravēt un savest kārtībā :roll:

Oki-doki,es tikai ar prieku,kā šķirni sauc???
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Minka » 30 Jan 2010, 22:01

Laura wrote:Ja runājam par sākumā uzdoto jautājumu, ķīmiķis dogzos bija komatins, tikai neesmu pētījusi, vai arī viņa pārvācās.
Mēs savulaik bērām uz avenēm pelnus lielā daudzumā, ne tikai dēļ suņu dzeltenā sniega. Avenes bija garšīgas!
P.S. Bet zemeņu torte vienalga labāka!

jā.,mums jau arii tas burvju vārdiņš "nedrīkst" ir...bet novaktēt nereaali...kad pa logu skatos-un ja mans kundziņš pamana kad es skatos-tad neko nedara:svētuli tēlo,bet kaa es pa logu neskatos-taa uzreiz ir!!!(mīļākajaa vietiņaa :lol: )
Minka/Eski
User avatar
Minka
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 15 Jan 2010, 12:11
Location: Riga

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby obrija » 30 Jan 2010, 22:02

Demix wrote:Oki-doki,es tikai ar prieku,kā šķirni sauc???

A vai es zinu :mrgreen: man nāca zemenītes kā mājas piedeva un viņas tika vestas no baltkrievijas, mājas pārdevēji paši atveduši ;) Tagad jau tikai jāgaida kad nokusīs sniegs, bet to sola līdz pat aprīlim ;) Pagājušo gadu pēc mazo haskēnu uzbrukuma un rakumiem viņas bij izturējušas, tad jau šī ziema, zem kuplās sniega kārtas viņām paradīze, tā kā gaidam siltāku laiku :P
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 30 Jan 2010, 23:54

Turēšu pie vārda,gaidam pavasari :D
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Demix » 31 Jan 2010, 00:23

Laura:
Pārvācās,pārvācās :D Jācer,ka še ielūkosies :idea:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby Sintija » 31 Jan 2010, 06:08

Varu atbildēt uz sākumā uzdoto jautājumu. (Neesmu ķīmiķis, tomēr šo to saprotu no tādām lietām.) Nekas sasalstot nepazūd - sāļi un viss pārējais paliks un ar kūstošo sniegu iesūksies zemē. Var mēģināt ar tām oglēm, bet vienalga viss tas ir pēc tam jānovāc, citādi jau vienalga zemē saskalos visu to urīnvielu utt. Urīns jau to lielo skādi jau rada parasti tās lielās slāpekļa koncentrācijas dēļ - augiem nepieciešams, tikai ne jau tādās koncentrācijās, ar kādām apstrādā suņi. Iesaku sniegu novākt nost un kokus norobežot, ja gribi, lai izdzīvo. Saprotu, ka tas nav viegli, bet...
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby obrija » 31 Jan 2010, 08:07

Nau jau jābūt ķīmiķim lai zinātu ka gaistošās vielas izgaro pie jebkuras temperatūras, vai tā auksta vai karsta un amonjaks ir gaistosš, bet tā daļa kas neizgaros pārvērtīsies koncentrētā slāpekļa mēslojumā, kuram ir tendence izdedzināt augus.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby OrlandoSeaHorse » 31 Jan 2010, 18:31

obrija wrote:Nau jau jābūt ķīmiķim lai zinātu ka gaistošās vielas izgaro pie jebkuras temperatūras, vai tā auksta vai karsta un amonjaks ir gaistosš, bet tā daļa kas neizgaros pārvērtīsies koncentrētā slāpekļa mēslojumā, kuram ir tendence izdedzināt augus.
Hmm, slikti. Vai intensīva laistīšana ar tīru ūdeni varētu palīdzēt?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dārza pasargāšana no suņu postījumiem un ne tikai...

Postby obrija » 31 Jan 2010, 19:39

OrlandoSeaHorse wrote:
obrija wrote:Nau jau jābūt ķīmiķim lai zinātu ka gaistošās vielas izgaro pie jebkuras temperatūras, vai tā auksta vai karsta un amonjaks ir gaistosš, bet tā daļa kas neizgaros pārvērtīsies koncentrētā slāpekļa mēslojumā, kuram ir tendence izdedzināt augus.
Hmm, slikti. Vai intensīva laistīšana ar tīru ūdeni varētu palīdzēt?

Varētu ar lielu ūdens daudzumu aizskalot daļu sāļu, bet pret skābumu, labi der kaļķošana, tikai kaļķi vajag augsnē iestrādāt ;) To pašus pelnus jau arī vajadzētu pavasarī iestrādāt augsnē, tas labi palīdz, pelni jau vispār labs mēslojums un vēl ziepjūdens var palīdzēt. It sevišķi tas no kādreizējām veļas ziepju klučiem :mrgreen:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron