RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 05 Jul 2010, 10:34

Pasaules izstādē bija BARF (Dk) stends. Sacienāja mūsus sunčus ne pa jokam. Tādu piedāvājuma klāstu protams redzēju pirmo reizi. Pasniegšanas veids - dažādi saldēti kubiņi/klucīši, vai kaltēts veids. Runājām vismaz pusstundu. Viņiem bija apkopota satistika ar foto, aprakstiem par labvēlīgām izmaiņam suņu izskatā.
Viņi piemēram nepiedāvā neko no vistas gaļas, kuras tiek audzētas kompleksos. Tās ir viskaitīgākas dēļ audzēšanas principiem (hormoni, antibiotikas). Pārējo dzīvnieku, putnu gaļa esot ok.
Es saviem tomēr dodu vistu, sevišķi kad tā pieejama prakstiski vienā gabalā (bez kājām, spārniem, filejas). Nepiekrītšu, ka suņiem dodot gaļu trūkst vitamīnu. Ja vien suns nav tikai 100 % istabas :mandragora: , viņs uzēdīs zāli, saknes, ābolu, koka mizu pagrauzīs, olas čaumalu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby murkata » 05 Jul 2010, 14:01

ja nekļūdos, svaiga gaļa arī satur vitamīnus un daudz ko citu. tas jau nav tikai kails protins
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 07 Jul 2010, 20:56

Šodien savējiem sagatavoju "kokteili"- gabaliņos sagriezts kuņģis, gabals no l/l astes un vistu rīkles. Vispirms visi apēda rīkles, tad kuņģi un tad astes gabalu, tomēr bija suņi, kuri astes tā arī neapēda :apstulbis:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 19 Oct 2010, 12:43

Vai kāds ir barojis savus suņus ar jēlām jūras zivīm? Man tādas ved 10 kg... domāju, ka var būt tomēr jāsavāra :jaut:
Citādi patreiz mūsējie uzsēdināti pamatā tikai uz svaigiem kuņģiem, rīklēm, diafragmām. Manuprāt izdevīgāk nekā superbuper dārgā sausā ^^
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Sisija » 19 Oct 2010, 14:47

Bafija wrote:Vai kāds ir barojis savus suņus ar jēlām jūras zivīm? Man tādas ved 10 kg... domāju, ka var būt tomēr jāsavāra :jaut:
Citādi patreiz mūsējie uzsēdināti pamatā tikai uz svaigiem kuņģiem, rīklēm, diafragmām. Manuprāt izdevīgāk nekā superbuper dārgā sausā ^^

Es visus savus suņus esmu ar jēlām jūras zivīm barojusi, vēl kopš padomju laikiem, nekadu problēmu nebija un visiem garšoja.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 19 Oct 2010, 15:07

Sisija
paldies par atbildi! Mums zvejnieki tā arī teica, ka suņi gadiem ēd un ļoti garšojot. Tagad mana doma ir pie gaļas padot klāt svaigu zivi :riima:
Vēlāk pastāstīšu, ko suņi par šo pasākumu teica :meitenedejo:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 19 Oct 2010, 20:16

Es arī 90-tajos devu savai jēlu jūrzivi - man bija angļu kokerīte - ļoti liela ņerga. Bet zivs gāja uz urrā un nekādas sliktas sekas nemanīju.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 19 Oct 2010, 23:29

Vecajos dogos "Ēdināšanā pēc BARF" bija baigi forši izklāstīta visa ēdienkarte-kas jādod,cik,kādas piedevas,kādi vitamīni,kādi minerāļi,šeit vairāk tiek runāts par dažām sastāvdaļām,mēs arī domājam pāriet uz BARF,bet ir vairāki jautājumi,kā pareizi visu sabalansēt???Varbūt kādam kas saglabājies,vai var padalīties personīgajā pieredzē,ne tikai par gaļas produktiem,bet kopumā par BARF un arī RAW :jaut: Pa lielam jau viss it kā skaidrs,ir daži informācijas caurumi,bet varbūt vēl kādam interesē...
Mēs vasarā daudz ēdām saldētu jūras zivi,pamatā lai atvēsinātos,jūras zivi jau tieši iesaka,nedrīkst saldūdens,īpaši ezeru,dīķu zivis,dēļ parazītiem.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 20 Oct 2010, 10:59

Pirms pārvedu savus suņus uz Barf, izstudēju šo krievu lapu,
http://sharpei-online.com/content/category/7/27/37/
tur ir gan par kucēnu barošanu, gan pieaugušu, vecu, gan par pāreju no sausās uz Barf un arī par piedevām un vitamīniem. Vajag tikai spiest uz interesējošās tēmas. Angliski jau vispār informāciju netā var dabūt labu labo, man tik ar to valodiņu pašvaki.
Jā, un zivis arī dodu,protams, tikai svaigā veidā. :jaa:
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 20 Oct 2010, 11:46

BikDance wrote:Pirms pārvedu savus suņus uz Barf, izstudēju šo krievu lapu,
http://sharpei-online.com/content/category/7/27/37/
tur ir gan par kucēnu barošanu, gan pieaugušu, vecu, gan par pāreju no sausās uz Barf un arī par piedevām un vitamīniem. Vajag tikai spiest uz interesējošās tēmas. Angliski jau vispār informāciju netā var dabūt labu labo, man tik ar to valodiņu pašvaki.
Jā, un zivis arī dodu,protams, tikai svaigā veidā. :jaa:

:labipadarits:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 20 Oct 2010, 19:42

Atveda man svaigas reņģes prakstiski no zvejas kuģa. Četri pieaugušie neēd!!!! Visvairāk izbrīnija, ka need vislielākais rīma :apstulbis: , bet "cacas" ēda :soks:
Tagad ēdam zivis+ kuņģi + sacenēs novinnētā sausā (ļoti, ļoti mazā daudzumā, vienkārši, lai nestāv tās pakas). Nedēļā uz 10 lielajiem haskijiem + 3 kuciki aiziet 50 kg svaigas gaļas :koncha: :riima:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Dali » 22 Oct 2010, 12:42

Bafija
Mūsu zeltainajam retrīveram svaigas reņģes kā reizi uz urrā aiziet. Varētu teikt, ka 1.vieta, ja neskaita tīro gaļu. Tad seko kuņģi, trahejas. Rīkles vienīgās pavisam nesteidzīgi var ēst visas dienas garumā, lai gan mūsējā ir kārtīga "rīma".
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 22 Oct 2010, 14:16

Вот, что должно быть у вас под рукой в первый день:
1) куриные шейки без шкуры (отечественные)<ko nozīmē attīrītas,jāatdala no kauliem?
2) куриные крылышки со шкуркой (отечественные)<ko nozīmē attīrītas,jāatdala no kauliem?
Līdz šim esmu devusi ar viesiem kauliem :jaut:
3) "Бифитрилак", либо "Бифидум бактерин"
4) "Хилак Форте" (человеческий препарат)
5) "Карсил" (человеческий препарат)
Это ваш с пёсой джентльменский набор на первую неделю.
Kādas ir devas?Vai vismaz attiecība pret sausās barības devu?Un cik jādod tās:3);4);5) piedevas?
Kāds BARF spečuks,šito man, BARF "dundukam",var paskaidrot?
Jau iepriekš,paldies,gribētos šito visu pārrēķināt naudā!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 22 Oct 2010, 14:22

Bafija
Varbūt par svaigu bija :hih: , bet, vispār ar tām zivīm ir dīvaini, manējās ar, lai kādas rīmas nebūtu, reņģes neēd. Ņergājās gar pangasiju un kalmāriem. Neatceros kā to zivi sauca, tāda smuka rozā, pēc konsistences vairāk gaļu atgādināja- no tās vispār atteicās. Tagad vairs ar eksperimentiem nenodarbojos un uz urrā mums iet heki vai arī maltā laša/mencas gaļa. :jaa:
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby Aby » 22 Oct 2010, 14:27

Demix, отечественные nozīmē vietējie nevis attīrīti. Vistu kakliņi ir bez ādas, nekas nav jāattīra. Tajā BikDance norādītajā linkā ir arī devas. Principā rēķina uz suņa svaru.
Aby
Baby
Baby
 
Posts: 79
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Rīga, Z-kalns

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 22 Oct 2010, 14:36

Demix wrote:Вот, что должно быть у вас под рукой в первый день:
1) куриные шейки без шкуры (отечественные)<ko nozīmē attīrītas,jāatdala no kauliem?
2) куриные крылышки со шкуркой (отечественные)<ko nozīmē attīrītas,jāatdala no kauliem?
Līdz šim esmu devusi ar viesiem kauliem :jaut:
3) "Бифитрилак", либо "Бифидум бактерин"
4) "Хилак Форте" (человеческий препарат)
5) "Карсил" (человеческий препарат)
Это ваш с пёсой джентльменский набор на первую неделю.
Kādas ir devas?Vai vismaz attiecība pret sausās barības devu?Un cik jādod tās:3);4);5) piedevas?
Kāds BARF spečuks,šito man, BARF "dundukam",var paskaidrot?
Jau iepriekš,paldies,gribētos šito visu pārrēķināt naudā!!!

Bez škuri- nozīmē bez ādas, laikam Krievijā kakliņus pārdod ar ādu, savukārt spārniņus jādod ar ādu. Man liekas, ka ja Tu jau regulāri dod naturālo barību papildus sausajai, tad visus tos preperātus klāt nevajag, tobiš viņu kuņģīši jau māk to sagremot. Tas vairāk domāts tiem, kas visu iepriekšējo mūžu ēduši tikai sauso un nu vienā dienā pāriet uz BARF, tā teikt, lai nenokauj aknas. Tās piedevas cik atceros bija jādod pirmās divas nedēļas. Par kādām devām ir jautājums? Barības daudzumu vai piedevu? Ja barības, tad normāli ir 2-3% no suņa svara. Tas ir, ja suns sver 30kg, tad dienas norma ir 600-900g. Bet, ja Tev suņi aktīvi strādā, tad var arī dot 5%.
Par cenām,.......... man sanāk lētāk nekā barot ar prof. sauso :hih: (bet to skaļi nevar teikt) :)
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 22 Oct 2010, 14:57

Aby wrote:Demix, отечественные nozīmē vietējie nevis attīrīti. Vistu kakliņi ir bez ādas, nekas nav jāattīra. Tajā BikDance norādītajā linkā ir arī devas. Principā rēķina uz suņa svaru.

Tfu,tu,nepareizi izlasīju :sarkstosa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 22 Oct 2010, 15:00

BikDance wrote:Bez škuri- nozīmē bez ādas, laikam Krievijā kakliņus pārdod ar ādu, savukārt spārniņus jādod ar ādu. Man liekas, ka ja Tu jau regulāri dod naturālo barību papildus sausajai, tad visus tos preperātus klāt nevajag, tobiš viņu kuņģīši jau māk to sagremot. Tas vairāk domāts tiem, kas visu iepriekšējo mūžu ēduši tikai sauso un nu vienā dienā pāriet uz BARF, tā teikt, lai nenokauj aknas. Tās piedevas cik atceros bija jādod pirmās divas nedēļas. Par kādām devām ir jautājums? Barības daudzumu vai piedevu? Ja barības, tad normāli ir 2-3% no suņa svara. Tas ir, ja suns sver 30kg, tad dienas norma ir 600-900g. Bet, ja Tev suņi aktīvi strādā, tad var arī dot 5%.
Par cenām,.......... man sanāk lētāk nekā barot ar prof. sauso :hih: (bet to skaļi nevar teikt) :)

Jā šito es sapratu,man par tām piedevu devām bija jautājums!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 22 Oct 2010, 15:43

Jā, nevaru es atrast par piedevu devām neko tajā lapā. Un mēs pārgājām uz BARF pirms četriem gadiem, daudz kas jau aizmirsies. Bet es, laikam, toreiz pieņēmu, ka mani suņi varētu ietilpt kategorijā "bērni līdz 12 gadiem" un ja kas bija jādod mazāk kā vesela deva, devu pusi. (Bet, man liekas, ka nebija tāda vajadzība, ja nu vienīgi Karsilam?) Bet es jau vispār toreiz improvizēju :hih: Hilaks forte vietā devu Mezim forti (jo pirmo mūsu aptiekās neatradu) un bifidobaktērijas aizvietoju ar jogurta kapsulām, kuras atvēru un uzbēru uz ēdiena. Karsils tas bija īstais, jā :jaa:
Bet mana draudzene savu spanielu pārveda uz BARF pamazām, nemaz nedodot tās piedevas, vienkārši arvien vairāk un biežāk dodot svaigo. Viņa gan reizēm tomēr iedod arī sauso, jo, braucot ceļojumos, sunītis tiek atstāts viesnīcā, un tur laikam neviens ar svaigēdināšanu negrib krāmēties.
Ja vēl kas interesē, droši raksti, labprāt padalīšos ar to, ko zinu :meitenedejo:
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 22 Oct 2010, 16:22

BikDance wrote:Jā, nevaru es atrast par piedevu devām neko tajā lapā. Un mēs pārgājām uz BARF pirms četriem gadiem, daudz kas jau aizmirsies. Bet es, laikam, toreiz pieņēmu, ka mani suņi varētu ietilpt kategorijā "bērni līdz 12 gadiem" un ja kas bija jādod mazāk kā vesela deva, devu pusi. (Bet, man liekas, ka nebija tāda vajadzība, ja nu vienīgi Karsilam?) Bet es jau vispār toreiz improvizēju :hih: Hilaks forte vietā devu Mezim forti (jo pirmo mūsu aptiekās neatradu) un bifidobaktērijas aizvietoju ar jogurta kapsulām, kuras atvēru un uzbēru uz ēdiena. Karsils tas bija īstais, jā :jaa:
Bet mana draudzene savu spanielu pārveda uz BARF pamazām, nemaz nedodot tās piedevas, vienkārši arvien vairāk un biežāk dodot svaigo. Viņa gan reizēm tomēr iedod arī sauso, jo, braucot ceļojumos, sunītis tiek atstāts viesnīcā, un tur laikam neviens ar svaigēdināšanu negrib krāmēties.
Ja vēl kas interesē, droši raksti, labprāt padalīšos ar to, ko zinu :meitenedejo:

Paldies :esmilu: Nu es precīzi tā arī domāju,ka tos divus mierīgi var aizstāt,bet laikam vienkāršāk dot sauso un pāriet pakāpeniski,pie kam sausā vēl ir gana :labipadarits:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests