RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 23 Oct 2010, 07:31

Palasījos šarpeju lapu, man ļoti liela liekas olu deva - ja uz kucēna 5kg svaru jādod brokastīs viena, manējais sver jau gandrīz 20kg - tātad 4 olas :neparliecinats: ? Kaut kā baigi daudz izklausās. Otrs - vai kāds no jums baro 4mēnešu kucēnus 2x dienā? Manai tūlīt būs, bet viņai grūti 4x barojot sagaidīt, esmu nolēmusi mēģināt pāriet uz trim.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 23 Oct 2010, 14:36

pixy wrote:Palasījos šarpeju lapu, man ļoti liela liekas olu deva - ja uz kucēna 5kg svaru jādod brokastīs viena, manējais sver jau gandrīz 20kg - tātad 4 olas :neparliecinats: ? Kaut kā baigi daudz izklausās. Otrs - vai kāds no jums baro 4mēnešu kucēnus 2x dienā? Manai tūlīt būs, bet viņai grūti 4x barojot sagaidīt, esmu nolēmusi mēģināt pāriet uz trim.

Izklausās padaudz,bet ja nav cita proteīna avota,tad iespējams.IMHO.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 26 Oct 2010, 11:07

BikDance wrote:Bafija
Varbūt par svaigu bija :hih: , bet, vispār ar tām zivīm ir dīvaini, manējās ar, lai kādas rīmas nebūtu, reņģes neēd. Ņergājās gar pangasiju un kalmāriem. Neatceros kā to zivi sauca, tāda smuka rozā, pēc konsistences vairāk gaļu atgādināja- no tās vispār atteicās. Tagad vairs ar eksperimentiem nenodarbojos un uz urrā mums iet heki vai arī maltā laša/mencas gaļa. :jaa:


Smejies vai raudi, bet par to svaigumu sanāk, ka bija taisnība, jo kad reņģes nedaudz iesmakojās :hih: neēda vairs tikai viena kucīte (viņa vispār gaļu labāk norok nekā apēd, jo ir gatava pārtikt no dārzeņiem, pārslām, augļiem).
Tagad man ir lielais Q - kāpēc suņiem neiesaka dot liesu??? Tādēļ, ka nav vērtīga, vai kas cits??? Bonusā šoreiz iedoti ap 30 kg svaigas liesas. Iedevu suņiem apostīt - viņi ir gatavi ēdāji. Ej nu saproti: dot, vai nedot :jaut:

pixy -
mums četrus mēnešus vecie haskiji ēd 2 x dienā jau no 3, 5 mēnešu vecuma.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 27 Oct 2010, 06:31

Bafija, bet viņiem sanāk milzu porcija - mana sver 20kg, ja rēķina, ka jādod līdz 10% svara dienā, tad divreiz dodot sanāk 1kg barības ēdienreizē. Haskiji tik daudz nesver, bet proporcionāli augumiņam tāpat tak sanāk baigi daudz - kā viņi tiek galā ar gremošanu? Vai Jūs tik daudz nedodat. Mana ir tieva, tas, protams, lielam, nenormāli ātri augošam kucēnam nav slikti, bet mazāk dot nevaru, tad ribas caur kažociņu saskaitīt varēs.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 27 Oct 2010, 10:00

pixy wrote:Bafija, bet viņiem sanāk milzu porcija - mana sver 20kg, ja rēķina, ka jādod līdz 10% svara dienā, tad divreiz dodot sanāk 1kg barības ēdienreizē. Haskiji tik daudz nesver, bet proporcionāli augumiņam tāpat tak sanāk baigi daudz - kā viņi tiek galā ar gremošanu? Vai Jūs tik daudz nedodat. Mana ir tieva, tas, protams, lielam, nenormāli ātri augošam kucēnam nav slikti, bet mazāk dot nevaru, tad ribas caur kažociņu saskaitīt varēs.


Manējie kucēni sver ļoti atšķirīgi, viena meitene 11 kg, otra 15 kg. Dodam ap 1 kg dienā', katrā ēdienreizē ap 500 gr + -. Bet interesanti, ka sunes visu laiku grib reāli rīt (par ēšanu to būs grūti nosaukt) un viena ir palikusi apaļa, bet otra joprojām ir kā slieka. Secinu, ka tā ir katram sava vielmaiņa.
Mani visvairāk uztrauc tas, vai pietiek visu vitamīnu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 27 Oct 2010, 14:37

Bafija, es liesu dodu, tāpat arī plaušas. Varbūt vienkārši nevajag dot daudz, ieliec sasaldē porcijās un tad pa bišķiņam. Ja jau tās liesas būtu tik sliktas, tad zooveikalos nepārdotu kaltētas. :sajucis:
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby Sindija » 27 Oct 2010, 14:59

Sveiki!
Mums ir 5 mēn.veca labradora meitene. Gribam pamazām pāriet uz dabīgo barību. Sakiet, kur var latviešu vai krievu valodā palasīt, cik daudz jādod šāda veida barība suņiem? Varbūt tas jau kaut kur ir minēts, tikai esmu palaidusi garām? :huh:
User avatar
Sindija
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 19 Oct 2010, 09:13
Location: Dzidriņas, Stopiņu novads

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 27 Oct 2010, 19:31

Sindij
BikDance wrote:Pirms pārvedu savus suņus uz Barf, izstudēju šo krievu lapu,
http://sharpei-online.com/content/category/7/27/37/
tur ir gan par kucēnu barošanu, gan pieaugušu, vecu, gan par pāreju no sausās uz Barf un arī par piedevām un vitamīniem. Vajag tikai spiest uz interesējošās tēmas. Angliski jau vispār informāciju netā var dabūt labu labo, man tik ar to valodiņu pašvaki.

Tajā lapā daudz ko var izlasīt, bet pirms tam palasies tepat, (ja šito nepamanīji, šķiet,neesi lasījusi :viltigs: )
Bafija),paldies. Nu, ja uz 11kg ir ap 1kg, tad uz 20 -2 apmēram tas pats. Es vēl barošu 3x, varu ar laikiem sakombinēt. Par to tievumu arī īsti nevaru saprast, tārpi tā kā nevarētu būt, bet kaut kā liekas, ka labumā neiet. Nu - kāds saimnieks, tāds suns, pati arī esmu totāla caurbira :hih: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 27 Oct 2010, 19:37

Ak, jā, par šo tēmu latviešu valodā, zinu, ka dogos bija kaut kas, kas pārvācoties te, klejoja e-pasta formātā. Vēlreiz papīkstu, ja kādam ir, lūdzu padalieties :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 27 Oct 2010, 22:12

pixy wrote:Ak, jā, par šo tēmu latviešu valodā, zinu, ka dogos bija kaut kas, kas pārvācoties te, klejoja e-pasta formātā. Vēlreiz papīkstu, ja kādam ir, lūdzu padalieties :)

Pī, pī, man ir :jiihaa: Tikai e-pastiņus iedodiet, aizsūtīšu :labipadarits:
Diemžēl latviešu valodā nekāda informācija netā nav atrodama, un krieviem arī visur ir atsauce uz to Šarpeju lapu.
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 28 Oct 2010, 06:47

BikDance, super :aptracis: , mans e-pasts - laumapixie@inbox.lv Neesmu vēl arī kārtīgi izstudējusi tos šarpejus, lai arī runāt varu gan krieviski, gan angliski, ar to lasīšanu tik raiti neiet.
Man jautājums par papriku - var drusku dot? Pieminēta nebija, bet nebija arī teikts, ka nevar. Kā zināms, tajā ir daudz C vitamīna un tā kā citrusus pagaidām baidos dot, (viņa no šā tā kasās), varētu padot papriku kā C vitamīna avotu.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby aceofspades » 28 Oct 2010, 08:11

Paprika ir ļoti ķimizēta, es to tāpēc neēdu, i savam sunim nedotu.
aceofspades
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 20 May 2010, 12:31

Re: RAW/BARF

Postby Sindija » 28 Oct 2010, 10:13

BikDance wrote:
pixy wrote:Pī, pī, man ir :jiihaa: Tikai e-pastiņus iedodiet, aizsūtīšu.


info.darbs@inbox.lv
paldies!
User avatar
Sindija
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 19 Oct 2010, 09:13
Location: Dzidriņas, Stopiņu novads

Re: RAW/BARF

Postby Sindija » 28 Oct 2010, 10:15

[quote="pixy"][/quote]
paldies ;)
User avatar
Sindija
Baby
Baby
 
Posts: 25
Joined: 19 Oct 2010, 09:13
Location: Dzidriņas, Stopiņu novads

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 28 Oct 2010, 12:11

BikDance wrote:Bafija, es liesu dodu, tāpat arī plaušas. Varbūt vienkārši nevajag dot daudz, ieliec sasaldē porcijās un tad pa bišķiņam. Ja jau tās liesas būtu tik sliktas, tad zooveikalos nepārdotu kaltētas. :sajucis:


Plaušas kādreiz devām vārītā veidā. Tagad aizvedu citiem hasīšiem, jo paši dodam tikai svaigu gaļu, bet plaušas svaigas nedodu. Liesa mums pilns xxl izmēra spainis + vēl bļoda :aknee: Man nemaz nav kur salikt tādu daudzumu :histerija: Lielākā daļa vnk need, tā pat kā aknas. Būs jācep uz pannas un tad jādod :jautri:
p.s. vēl es vakar lielajā toverī atradu nieres. Ko ar tām darīt :apstulbis: ???????
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 28 Oct 2010, 15:42

Aizsūtīju visām, ja kādai neaizgāja, tad mēģināšu pārsūtīt.

Bafija
Nieres taču arī var dot. Kāpēc nevar plaušas? Es liellopu savējām nedodu, jo vienai ir alerģija, un katrai savādāku ēdienu arī negribu dot. Tāpēc, pie iekšējiem orgāniem tieku tikai tad, kad radi kauj jēru. Un tad es dodu pilnīgi visu, izņemot aknas (tās man pašai labi garšo) :medos: Ikdienā viņas tiek barotas ar vistas produktiem un reizi nedēļā zivis.
Vai Tu dod saviem suņiem dārzeņus? Un kādā veidā? Es droši vien, Tavā vietā, sablenderētu to liesu ar dārzeņiem, un varbūt klāt vēl kaut ko tādu ko točna ēd, un tad mēģinātu izbarot. Vēl kādu eļļiņu pa virsu..... Nu ja, bet visiem jau nav tāda apetīte, kā retrīveriem :hih:
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 28 Oct 2010, 18:10

BikDancePaldies :kucens: .Izlasīšu, ja būs jautājumi, atļaušos uzdot :sarkstosa: . Tagad arī, ienācās teļa akniņas, nevaru saprast, vai var dot jēlas, vai viņa vēl par nepieradušu (līdz šim ēdusi tik gaļu un sirdi, un vārītas aknas) un jauniņu, vai drusku var pamēģināt. Tāpēc jālasās visāda literatūra :lasu: un jātrobelē tie, kam pieredze :viltigs:
Kāda izskatās liesa? Zinu tik, ka tas ir asinsrades orgāns, bet tā nevaru iedomāties, kāda tā ir.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby ruby » 30 Oct 2010, 12:29

pixy wrote:BikDancePaldies :kucens: .Izlasīšu, ja būs jautājumi, atļaušos uzdot :sarkstosa: . Tagad arī, ienācās teļa akniņas, nevaru saprast, vai var dot jēlas, vai viņa vēl par nepieradušu (līdz šim ēdusi tik gaļu un sirdi, un vārītas aknas) un jauniņu, vai drusku var pamēģināt. Tāpēc jālasās visāda literatūra :lasu: un jātrobelē tie, kam pieredze :viltigs:
Kāda izskatās liesa? Zinu tik, ka tas ir asinsrades orgāns, bet tā nevaru iedomāties, kāda tā ir.


Taas telja akninjas es jeelas dotu, bet saac tieshaam pamazaam, pa mazam kriksiitim, taads kaa piecsantiima moneeta, naaksohreiz jau mazliet vairaak (divas moneetas) un protams pavakteet veedera izeju vajag, ja ir kaadas izmainjas uz miiksto pusi, tad japaleelina tas process. Es saakumaa kameer radinaaju pie orgaaniem sagriezu visu aknu taados mazos gabalinjos un saliku sasaldeeties. Tad vienu briidi man apnika kjeepaaties ar tiem mazajiem maisinjiem, es njeemu to aknu un nieri lielaakaas devaas un vinjas nedaudz apgrilleeju (vai citreiz aplauceeju ar karstu uudeni). Bet tad viena sunene saaka kjeepaaties un neest man taadu darinaajumu. Tagad es vienkaarshi sapeerkos taas nieres un aknas un samalju pati maajaas 1/2 orgaanus + 1/2 kaadu citu galju un visu to masu sadalu maisinjos pa porcijaam un saldeetavaa iekshaa. Taada eedienreize mums ir 3-4 reizes nedeeljaa (10% no visa eediena pateerinja nedeeljaa). Es baroju peec Prey Model Raw, taa kaa man ir ljoti svariigi dot aknu un nieri.
Nekad neesmu devusi liesu vai plaushu, nekad nav sanaacis pagaadaat taadu, uzskatu ka nekaa ljoti veertiiga tur nav, bet shad tad sunim tachu var dot :)

Par papildvitamiiniem - pie Prey Model baroshanas neko daudz nevajag, atshkjiriibaa no BARF. Es dodu lashu ellju un shad tad uzbirdinu juuras kaapostu pulveriiti (mana pashas izveele).

Par olaam - mums norma ir 1-2 paipalu olinjas katrai sunenei nedeeljaa, ar visu chaumalinju. Uzskatu ka paipalu olas ir veertiigaakas par vistas olaam. Un protams pie olas arii ir jaapieradina pamazaam liidz varees apseest veselu olu jaasaak ar mazuminju.
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 30 Oct 2010, 18:52

Ruby, tā arī ar to aknu izdarīju, nu bija tas gabaliņš drusku lielāks par 5santīmu, bet man jau tas kucēns arī goliāts. Viss labi, tā ka brīžam varēšu piespert arī to. Man pagrūti tās devas sakombinēt, jo viņa vienā ēdienreizē tomēr ēd sauso, zinu, ka nevarēšu viņai vienmēr nodrošināt svaigo. Bet tā kā suns izskatās normāli, patieva, bet ne kārna,spalviņa (kucēnpūka) spīd, enerģija ir, ceru, ka ir puslīdz normāli.
Vēl iedomājos - nez kabaci, ķirbi un vēl ko, kas no pašu dārza, nevar ar visu mizu dot? Blenderēju, līdz ar to nekas ciets tur nepaliek. Mizās mēdz būt vērtīgas lietas, ja nav ķimizēts, jo, tiem, kam ķīmija augšanas procesā pievienota, tā visvairāk uzkrājoties tieši mizā.
Mana ir paipalolu ar visu mizu dabūjusi, bet viņai tāda uz viena zoba. Par ņergāšanos gan nav jābaidās, viņa ēd visu, ko noliek priekšā un ēstu vēl daudz vairāk, ja dotu :riima: Nejaukā saimniece nedod :rej:
Ko darāt ar tā saukto "matu gaļu"? To grūti sagriezt, nez kā ar gremošanos. Nekas diži vērtīgs jau noteikti nav, bet īpaši daudz jau pie parastās gaļas arī viņa nav klāt.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 02 Nov 2010, 11:38

BikDance wrote:Bafija
Nieres taču arī var dot. Kāpēc nevar plaušas? Es liellopu savējām nedodu, jo vienai ir alerģija, un katrai savādāku ēdienu arī negribu dot. Tāpēc, pie iekšējiem orgāniem tieku tikai tad, kad radi kauj jēru. Un tad es dodu pilnīgi visu, izņemot aknas (tās man pašai labi garšo) :medos: Ikdienā viņas tiek barotas ar vistas produktiem un reizi nedēļā zivis.
Vai Tu dod saviem suņiem dārzeņus? Un kādā veidā? Es droši vien, Tavā vietā, sablenderētu to liesu ar dārzeņiem, un varbūt klāt vēl kaut ko tādu ko točna ēd, un tad mēģinātu izbarot. Vēl kādu eļļiņu pa virsu..... Nu ja, bet visiem jau nav tāda apetīte, kā retrīveriem :hih:


Nieres, liesa tomēr aizgāja uz miseni. Nieri neviens needa, bet pēc liesas ēšanas (nelieliem gabaliņiem) suņiem palika mīksts vēders + izteikti tumši zaļā krāsā. Patreiz mums arī ir nokauts pašu audzēts jērs, no kura dosim visu, ja vien suņi ēdīs. Zivis "parastās" mums "aizgāja".
Ar dārzeņiem ir tā, ka manējie praktiski neko need, jo IR TAČU GAĻĀAAA! Neko citu nevar iedabūt :ninja: Tiesa ir mums kuce, kurai gaļa negaršo, bet tas ir izņēmums. Tagad ik pa laikam iedodu biki sauso un kkādus PL ražotus multivitamīnus. Vēl vasarā devu pie ūdens pievienojamo "Chiktonic", bet tagad suņi dzer maz un nekāda dižā deva tur nesanāk.
Tagad gribu pasūtīt šo eļļu šķidrā veidā ar dozatoru - Sastāvs: 1ml satur Eikosapentaīnskābe (EPA) 180 mg, Doksoheksaīnskābe (DHA) 120 mg, A vitamīns 200 SV, D3 vitamīns 50 SV, E vitamīns 4 SV.

Šodien viņiem tiks halovīna ķirbis :pilnmeness: :hih:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron