Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Dog Breeds

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Aby » 04 Nov 2010, 09:17

Es saņēmu atbildi, paldies. Jā, no šī viedokļa
viņš realizē savu aktīvo un vienmēr na čeku temperamentu, brīdinot saimnieku
viņš ir sargsuns.
stafbuls sēž lauku sētā piesiets pie ķēde

Nē, tā nav sargāšana, jo neviens suns tā neko nevar nosargāt neko. Arī rejot pie ķēdes tikai brīdina un baida.
Kā jau tika teikts iepriekš, ja lieto angliskos terminus, tad viss ir skaidrs, ja lieto latvisko, tad rodas diskusijas.
Aby
Baby
Baby
 
Posts: 79
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Rīga, Z-kalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Zuzanna » 04 Nov 2010, 09:46

AliseM wrote:
maksis wrote:Aby
Ja tā nopietni, man baigi patīk angļu valodas dalījums: watchdog un guard dog. Visiem viss skaidrs un nav jautājumu, ne?


Vai var pāris vārdos pateikt atšķirību? Tā burtiski jau es saprotu, bet nu tās nianses , piedodiet, neizjūtu :sarkstosa: tā kā definēt kas ir kas un pie kuriem var pieskaitīt stafbulu? :jaa:


Gan jau ka katrs to saprot savādāk, mans priekšštats, watchdogir kā modrs zvaniņš, kas uzmana apkārtni un vajadzības gadījumā taisa troksni. Guard dog savukārt veic tās pašas funkcijas tikai brīdī kad viņa īpašums tiek apdraudēts, ir gatavs iebrucējam stāties pretī un aizstāvēt savu, ar masu ar zobiem, ar dajebko...
Tulkojumā tiešām labi saprotams-suns, kas uzmana un suns, kas sargā.
Piemēram, no trīs manējiem, sargsuns pagaidām ir tikai viens, abi pārējie tikai taisa lielu troksni un izskatās biedējoši, pagaidām :viltigs:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby ingaanna » 04 Nov 2010, 09:52

Zuzanna wrote: mans priekšštats, watchdogir kā modrs zvaniņš, kas uzmana apkārtni un vajadzības gadījumā taisa troksni. Guard dog savukārt veic tās pašas funkcijas tikai brīdī kad viņa īpašums tiek apdraudēts, ir gatavs iebrucējam stāties pretī un aizstāvēt savu, ar masu ar zobiem, ar dajebko...
Tulkojumā tiešām labi saprotams-suns, kas uzmana un suns, kas sargā.

:par:
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 04 Nov 2010, 09:58

Es negribēju diskutēt vai kādu apstrīdēt! Vienkārši gribēju saprast to niansi - watch un guard. Ja angļu valodā var nodefinēt suņa rīcību un tad viņu pieskaitīt kādai no šīm grupām, tad latviešu valodā tas nav iepējams?
varbūt, ka var piemēriem:
1.suns - aktīvi reaģē uz katru garāmgājēju - rej (vienvārdsakot, kvankšķis).
2.suns - aktīvi reaģē tikai uz svešinieku, kurš piestāj pie mūsu teritorijas - rej tikai šādos gadījumos, bet nekož.
3.suns - dara apmēram to, ko Nr.2, bet var svešinieku arī fiziski iespaidot :hih:
Kurš ir kurš?
Ja nu es galīgās auzās esmu iebraukusi, sorry, lūdzu ne :tomati: !
Man, piemēram, ir divi pirmie :sarkstosa: suņi ar atšķirību, ka viens kvankšķa pienākumus veic, uzturoties satcionārā postenī, bet otrs nepārtraukti patrulē visā teritorijā (uz vakara pusi - ir nesams :hih: ) un trešais ir tāds, kas nu gluži nepiedalās visā šai histērijā, bet, ja nu kāds svešais izdomā apstāties un ar mazajiem aprunāties, tad gan dāmai ir ko pateikt. Tas viss mani nogurdina un nopietni apdomāju dažādus variantus kā cīnīties ar kvankšķiem un norobežot viņiem piekļuvi pie tās daļas, kur regulāri staigā sveši cilvēki.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Irena&Boy » 04 Nov 2010, 13:45

Aby wrote:Nesenās izstādes iespaidā tomēr pajautāšu.
Kā jums liekas, stafbuls ir ohrannaja sobaka? :neparliecinats:

Кристин, привет! Не читала остальных ответов на твой вопрос, мой ответ нет. Стаффи - собака КОМПАНЬЁН. В непредвиденной ситуации он сможет постоять за себя и за хозяина - это ДА.

Теперь почитала, стало ещё интерснее...)) Я слышу эти разговоры уже не на первой выставке, Балтик Виннер не исключение.
Для меня есть разница собака-защитник - тут всё понятно и охранная собака - собака, пошедшая программу обучения по охране. Так вот стаффи - охранная собака - я категорически против...
SBT Manchester Boy El Viento-Del-Mar
http://www.manchesterboy.jimdo.com
User avatar
Irena&Boy
Baby
Baby
 
Posts: 33
Joined: 17 Feb 2010, 16:09
Location: Latvia

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Irena&Boy » 04 Nov 2010, 14:04

Irena&Boy wrote:
Aby wrote:Nesenās izstādes iespaidā tomēr pajautāšu.
Kā jums liekas, stafbuls ir ohrannaja sobaka? :neparliecinats:

Кристин, привет! Не читала остальных ответов на твой вопрос, мой ответ нет. Стаффи - собака КОМПАНЬЁН. В непредвиденной ситуации он сможет постоять за себя и за хозяина - это ДА.

Теперь почитала, стало ещё интерснее...)) Я слышу эти разговоры уже не на первой выставке, Балтик Виннер не исключение.
Для меня есть разница собака-защитник - тут всё понятно и охранная собака - собака, пошедшая программу обучения по охране. Так вот стаффи - охранная собака - я категорически против и не понимаю людей пропагандирующих это...
SBT Manchester Boy El Viento-Del-Mar
http://www.manchesterboy.jimdo.com
User avatar
Irena&Boy
Baby
Baby
 
Posts: 33
Joined: 17 Feb 2010, 16:09
Location: Latvia

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Vita » 05 Nov 2010, 09:03

Atļaušos mazliet arī piebilst. Viennozīmīgi - kompanjons. Protams, apmācīt var visam, bet pēc dabas tomēr tā.
Bijām arī Baltic Winnerī, nezinu kādēļ cilvēkiem radās tāds iespaids? Tusējām pie ringa no 11.30 - 14.00.
Manuprāt pietiekami daudz tautas redzēja mūsu lauku meitenes partizāna gājienus - darīja visu, lai tik tiktu ar kādu samīļoties. :ninja: Reizēm pat neērti palikās, kur "briesmīgais, asinskārais cīņu suns :dejo: " var tik bezkaunīgi uzvesties - nomīca un nomīlē līdz bezsamaņai.
Protams, savā teritorijā ir cita lieta - svešiem tuvojoties par to ir jāziņo saimniekiem, bet lai mestos virsū?
Ir šķirnes standarts, vēsture. Manuprāt pietiekami skaidri izskaidrots?
Aptuveni kaut kā tā....
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 05 Nov 2010, 09:46

Es jautājumu uzdevu tādēļ, ka tika pacelta šāda tēma par raksturiem! Mani tas ļoti interesē, it sevišķi, par šķirnēm, kas varētu būt kādreiz manējās! Baltic Winnerī stafbulu ringu vēroja mans vīrs (es netiku, jo sakrita ringu laiki) - viņš atnāca vīlies, jo, piemēram, junioru meitenīte, kas viņam vislabāk patika, šķiet, uz salīdzināšanos palika 4. Es jau gan domāju, ka tas vēl nav rādītājs, jo diezgan bieži tiesnesis junioru tālāk arī nenoliek - žēl, ka es pati netiku skatīties! Es jau gan būtu gribējusi ar kādu asinskāro briesmoni samīļoties!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Vita » 05 Nov 2010, 11:42

AliseM wrote:Es jautājumu uzdevu tādēļ, ka tika pacelta šāda tēma par raksturiem! Mani tas ļoti interesē, it sevišķi, par šķirnēm, kas varētu būt kādreiz manējās! Baltic Winnerī stafbulu ringu vēroja mans vīrs (es netiku, jo sakrita ringu laiki) - viņš atnāca vīlies, jo, piemēram, junioru meitenīte, kas viņam vislabāk patika, šķiet, uz salīdzināšanos palika 4. Es jau gan domāju, ka tas vēl nav rādītājs, jo diezgan bieži tiesnesis junioru tālāk arī nenoliek - žēl, ka es pati netiku skatīties! Es jau gan būtu gribējusi ar kādu asinskāro briesmoni samīļoties!


Image

Tad jau laikam tas mans junioru partizāns arī bija. Vienīgā junioru meitene. :flirts:
Paldies, ļoti patīkami.
Salīdzināšanā bijām 4, bet absolūti nepārdzīvoju. Cik ekspertu, tik viedokļu. Protams arī savus - zinām. Mums vēl neptīk izstādīties, mēģinām visu laiku izšmaukt no ringa un līdz ar to izsitas no tempa.
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby čība » 05 Nov 2010, 13:12

AliseM wrote:Es negribēju diskutēt vai kādu apstrīdēt! Vienkārši gribēju saprast to niansi - watch un guard. Ja angļu valodā var nodefinēt suņa rīcību un tad viņu pieskaitīt kādai no šīm grupām, tad latviešu valodā tas nav iepējams?
varbūt, ka var piemēriem:
1.suns - aktīvi reaģē uz katru garāmgājēju - rej (vienvārdsakot, kvankšķis).
2.suns - aktīvi reaģē tikai uz svešinieku, kurš piestāj pie mūsu teritorijas - rej tikai šādos gadījumos, bet nekož.
3.suns - dara apmēram to, ko Nr.2, bet var svešinieku arī fiziski iespaidot :hih:
Kurš ir kurš?
Ja nu es galīgās auzās esmu iebraukusi, sorry, lūdzu ne :tomati: !
Man, piemēram, ir divi pirmie :sarkstosa: suņi ar atšķirību, ka viens kvankšķa pienākumus veic, uzturoties satcionārā postenī, bet otrs nepārtraukti patrulē visā teritorijā (uz vakara pusi - ir nesams :hih: ) un trešais ir tāds, kas nu gluži nepiedalās visā šai histērijā, bet, ja nu kāds svešais izdomā apstāties un ar mazajiem aprunāties, tad gan dāmai ir ko pateikt. Tas viss mani nogurdina un nopietni apdomāju dažādus variantus kā cīnīties ar kvankšķiem un norobežot viņiem piekļuvi pie tās daļas, kur regulāri staigā sveši cilvēki.


Neviens suns no piedzimšanas īsti nebūs guard dog, nezinu vai psihopātiksu un agresīvu suni var nosaukt par "guard dog" - manā skatījumā tas ir speciāli apmācīts suns. Darba šķirnes, kuras darbojas aizsardzībā arī uzskata par "guard dog". Bet dīvāna VAS nu nekad nebūs "guard dog", tikai "watch dog". Šeit būs daudz atkarīgs no tā, ko saimnieks grib. Un stiepjami jēdzieni šie (kā viss šajā dzīvē :hih: )
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 05 Nov 2010, 13:39

Man galvenais bija apjaust - pie kuras kategorijas pieskaitās stafbuli. Kā noskaidrojām - pie kategorijas "kompanjons" ar iezīmi - kad reāli vajadzēs, tad arī parādīs savas spējas aizsargāt saimnieku - tiktāl viss man liekas OK, jo manā saimniecībā sargsuns nav arī paredzēts. :hih: :hih: ... un "durvju zvaniņu" vietas jau mūsmājās ir aizņemtas...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby čība » 05 Nov 2010, 13:47

AliseM wrote:Man galvenais bija apjaust - pie kuras kategorijas pieskaitās stafbuli. Kā noskaidrojām - pie kategorijas "kompanjons" ar iezīmi - kad reāli vajadzēs, tad arī parādīs savas spējas aizsargāt saimnieku - tiktāl viss man liekas OK, jo manā saimniecībā sargsuns nav arī paredzēts. :hih: :hih: ... un "durvju zvaniņu" vietas jau mūsmājās ir aizņemtas...

Mani māc stipras šaubas, ka neapmācītam sunim pēkšņi uzradīsies šīs spējas...
šo tekstu par saimnieka aizsargāšanu jau kabina klāt gandrīz visām šķirnēm aprakstos.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 05 Nov 2010, 14:35

Nu nevajag visu tik burtiski uztvert - ja es gribētu, lai mani aizsargā pēc visiem standartiem, tad viennozīmīgi izvēlētos VAS vai kaut ko tamlīdzīgu un ietu uz visām iespējamām suņu skolām. Man jau dzīvē tāds suns ir bijis, skolas tika izietas un zinu ko tas nozīmē. Pašlaik es interesējos par šķirni, kura ir vidēja vai vēl labāk zemāka par vidēju, komunikabla ar cilvēkiem un citiem suņiem (kaķiem), bet tai pašā laikā, ja nu kas - var arī pastāvēt par sevi un savējiem (vēlamās darbības - nu saslieties lielāks, uzstutēt ausis, uztaisīt dusmīgāku skatienu - nu ja tas vēl nelīdz, tad parādīt sakodienu un nodemonstrēt balss tembru), tādēļ, piemēram, pūdelītis nederēs. Nu kaut kā tā! Starp citu, mans franču buldogs arī ir it kā jauka un mīlīga večiņa, bet, ja viņas mazsuņiem vai man kāds pievērsīs pastiprinātu uzmanību, tad tas arī tiks aizrādīts - viņa pilnīgi nepārprotami aizstājas priekšā visiem, ko viņa ir nolēmusi aizstāvēt. Es gan nekad neesmu pieļāvusi, ka notiek kaut kāda kaušanās vai atklāts uzbrukums cilvēkiem - parasti svešie suņi atkāpjas un kas ir interesanti - arī cilvēki (jauniešus ieskaitot!) nekad nav apstrīdējuši mūsu francūzietes viedokli - nenāc mums klāt! Vairāk arī jau nekas nav vajadzīgs!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Zuks » 05 Nov 2010, 15:05

AliseM Nu, bet loģiski - buldogs arī mini ķermenītī ir buldogs. Dūšu tak nenoslēpsi!!!! :hih:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 05 Nov 2010, 17:16

Zuks wrote:AliseM Nu, bet loģiski - buldogs arī mini ķermenītī ir buldogs. Dūšu tak nenoslēpsi!!!! :hih:

Nu, mums nemaz tik minīgs tas ķermenītis nav - esam vēl vecā tipa paliela auguma 2000.gada Favorita ražojums :viltigs: (lai gan pēdējā laikā redzu vēl lielākus eksemplārus - tas gan nepriecē, jo FCI izstādēs es vēroju, ka standartā ir tomēr stipri mazāki suņi nekā ir mana Alise). Laikam jau kaut kādā kaktu klubā tiek joprojām ražoti XXL standarta franču buldogi.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Vita » 06 Dec 2010, 13:31

:braucam:
Esam atpakaļ no 2xCACIB Sankt-Pēterburgā.
Kā vienmēr - pierakstīja mūs pēdējā dienā. Bet ļoti brīnišķigi sakrita - 1 dienā junioros, bet otrā dienā - starpklasē.
Braucām ar cerību - varbūt paveicas un vienā reizē 2 zaķi - Krievijas Jaunais un Lielais Čempions.
1 diena.
Eksperts no Maltas H.Wella
Mūsu mazulīte - Labākais Juniors un salīdzināšanā uz BOB - otrā aiz čempionu klases suņa, atstājot aiz sevis čempionu klases kuci.
Prieks milzīgs, bet nākamā diena daudz atbildīgāka, kā nekā kā reiz paliek 15 mēneši un pirmo reizi pieaugušo klasē. Pirmās dienas priekšvakarā uztraukuma pilnīgi nekāda, pirms otrās dienas - nevaru gulēt, nu gribās to pirmo CACIBu. :D
2 diena (eksperts (Terentjeva) - vinnējam klasi, aiziet salīdzināšana - kustēties - ne par ko - ko viņas visas skrien man aiz muguras un elso! :D
Tā ka - CAC un rezCACIB.
Esam bezgala priecīgas un laimīgas - 2 dienās noslēdzām Krievijas jauno un lielo CH.
Bildes mazliet ir un vēl būs Stb forumā - http://staffbull.info/forum/17-808-1
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Irena&Boy » 18 Dec 2010, 11:08

Vita wrote: Esam bezgala priecīgas un laimīgas - 2 dienās noslēdzām Krievijas jauno un lielo CH.
Bildes mazliet ir un vēl būs Stb forumā - http://staffbull.info/forum/17-808-1

Вита, немножко с опозданием, но хочу поздравить вас с успехами в Питере... :1:
SBT Manchester Boy El Viento-Del-Mar
http://www.manchesterboy.jimdo.com
User avatar
Irena&Boy
Baby
Baby
 
Posts: 33
Joined: 17 Feb 2010, 16:09
Location: Latvia

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 18 Dec 2010, 15:45

Mēs arī (lai arī ar nokavēšanos) apsveicam mazo Coco ar panākumiem Krievijā! :1:
Ceram kādā izstādē iepazīties klātienē!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby Vita » 18 Dec 2010, 17:34

Paldies par apsveikumiem!
Tagad gan līdz pavasarim sēdēsim mājās, izstādē tomēr pamanījāmies noķert audzētavu klepu, tagad mājās puņķojamies un ārstējamies. ;(
Jau cik reizes solījos, ka uz ziemas izstādēm nebraukšu tieši infekciju dēļ! Kāds velns dīdīja!
Viss jau būtu nekas, bet mājās kucēni, tā ka Cocosītei karantīna.
User avatar
Vita
Puppy
Puppy
 
Posts: 211
Joined: 25 Feb 2010, 14:35

Re: Stafordšīras bulterjers / Staffordshire Bull Terrier

Postby AliseM » 18 Dec 2010, 18:23

veseļojaties!Mēs jau arī Latvijā laikam tikai uz CACIBu iziesim sevi atrādīt :smarzas: .
... bet nemaz nevajag ziemu, mēs to draņķību dabūjām agri rudenī - par laimi, nekas vairāk kā šķaudīšana un neliela krekšķināšana nebija.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests

cron