Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Miscellaneous

Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Konsuella » 11 Nov 2010, 16:22

Izsaku līdzjūtību Togo saimniecei! :svece: :svece: Tas ir prātam neaptverami cik cilvēki tālu var aiziet savā nežēlībā!
http://www.tvnet.lv/zinas/mobilais_repo ... ka_trofeju
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby daiga888 » 11 Nov 2010, 16:57

Šie pēdējo mēnešu notikumi ar mednieku nošautajiem šķirnes suņiem ir vairāk kā šokējoši :lamajas: Atliek secināt - cik ārkārtīgi bīstami cilvēki ir mums līdzās. Bet palasot mednieku forumu, tur tādi ir lielais vairums.
Kvesma - vārdos nepasakāmi žēl :svece:
:pedinja: :pedinja: :pedinja: :pedinja:
User avatar
daiga888
Puppy
Puppy
 
Posts: 266
Joined: 24 Jan 2010, 17:43
Location: Jūrmala

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby obrija » 11 Nov 2010, 17:13

Morālais kroplis :launigs:
Līdzjūtība saimniecei, turies :mierina:
Togo :svece:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby zeina » 11 Nov 2010, 17:17

Ārprāc!!! Cilvēki ir stulbi - jo īpaši liela daļa ieroču turētāji - tie nav mednieki!. Izsaku līdzjūtību Togo saimniekiem :svece:
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Inese A » 11 Nov 2010, 18:41

Līdzjūtība Togo saimniekiem :svece:
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Kriste » 11 Nov 2010, 19:04

Visdziļākā līdzjūtība Togo saimniekiem! ;( Turaties!

Bet šoreiz, atšķirībā no iepriekšējā gadījuma, es tā akli nemestos mednieku uzreiz nosodīt, jo, kā sapratu, tad suns ir nošauts mednieka privātīpašumā, pie tam viņš ir noķerts nozieguma vietā plosot mednieka īpašumu. Mani vienīgi šokēja tas teikums par to ādu, bet arī nevar zināt, vai tas nav kārtējais tvnet.lv izpušķojums...
Tā kā šoreiz tā ir ļoti ļoti nelaimīga apstākļu sakritība...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ivettta » 11 Nov 2010, 19:55

Lidzjutiba suna saimniekiem!

Bet...es piekritu Kriste. Par to suna adu - kaut kads kartejais tventa samurgojums. Taa lai sakurinatu tautu, saniknotu, "skalaka" zina utt....
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby undd » 11 Nov 2010, 20:00

Kriste wrote:tas teikums par to ādu, bet arī nevar zināt, vai tas nav kārtējais tvnet.lv izpušķojums...


Man savukārt pēc izlasītā cits jautājums, ja tā āda tiešām prasīta, manā skatījumā cilvēkam nav visi 100, un ja tā, vai tiešām tie truši ir cietuši?

Līdzjūtības saimniekiem!
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby eldberg » 11 Nov 2010, 20:02

Par ādu nav nekāds izdomājums, vajag piezvaniet uz vetklīniku pārliecinieties.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby LG. » 11 Nov 2010, 21:11

Lai arī nepazīstu saimieci, izsaku visdziļāko līdzjūtību! :svece: :svece:

Pārāk sāpīga tēma mums...diemžēl izskatās, ka nekas nemainīsies, kāmēr netiks pieņemts likums aizliegt šaut suņus vispār!!!
www.dogsandcats.lv

Image
User avatar
LG.
Puppy
Puppy
 
Posts: 444
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 16:42
Location: LV, Cēsis

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby gabra » 12 Nov 2010, 13:55

1.Protams, gadījums ļoti nepatīkams, bet tomēr arī to cilvēku var saprast. Nezinātājam haskiji liekas ļoti līdzīgi vilkiem. Ir līdzīgi.Tas tomēr jāsaprot. It sevišķi, tagad- rudenī - puskrēslā. Un, ja šitāds vilks plosa trušus cilvēka personīgajā īpašumā - protams - kautkādai reakcijai jābūt. Tomēr suņu saimniekiem jānodrošina situācija, ka suņi neskraida apkārt. It sevišķi tik lieli suņi. Un netiek ārā no sētas. Tas taču ir iespējams. :(
2.Par to ādu. Cilvēkam paskaidroja - ka, tas nav vilks??? :(
3.Žēl, ka tā ir noticis. :(
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby NARDICUM » 12 Nov 2010, 18:10

Izsaku līdzjūtību suņa saimniecei :svece:
Bet ir jāpiekrīt tiem, kas runā par drausmīgu apstākļu sakritību! Tas ir PRINCIPIĀLI citāds gadījums, kā ar nošauto labradoru.
Diemžēl, tumsā atšķirt haskiju no vilka ir nereāli. Un , godīgi sakot, arī es būtu šāvusi, ja redzētu lielu zvēru plēšam manus lopus... Šai situācijā medniekam nav ko pārmest.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby zeina » 12 Nov 2010, 22:22

Manuprāt, mednieks ir tieši tas cilvēks, kam ir jāprot atšķirt suni no vilka. Pie kam cik man ir zināms, tad šāvienu var veikt tikai tad, kad skaidri ir saskatāms mērķis. Tiešām kā jau te rakstīja, varēja tak uzšaut gaisā. :jaut:
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby čība » 12 Nov 2010, 22:42

Šobrīd man nav laika kārtīgi izstudēt medību likumu un atbilstošos MK, bet izskrienot cauri liekas, ka tur minēts, ka medību ierocim ārpus medību teritorijas ir jābūt izlādētām, t.i. nedrīkst būt patronas. Turklāt cik saprotu lai varētu lietot medību ieroci, ir jābūt tur visiem tiem aktiem par medībām utt, tad jau sanāk ka ne-medību teritorijā šaut nedrīkst. Arī tad, ja tas ir tavs pagalms. Runa laikam gan ir par medību ieroci, ne pašaizsardzības.
Cik man zināms iegūt atļauju pašaizsardzības ierocim, ko var nēsāt līdzi, ir krietni grūtāk kā medību atļauju? Vai tiešām starp suņiniekiem nav neviens jurists, kurš ir tā kārtīgi visā iedziļinājies?

Tur ir jābūt entuziastam un labam juristam, bet manuprāt, ja divi likumi konfrontē viens otru, tad ir jāmēģina bīdīt izmaiņas.

Izsaku visdziļāko līdzjūtību saimniekiem :svece:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby link » 12 Nov 2010, 22:45

čība wrote:ka medību ierocim ārpus medību teritorijas ir jābūt izlādētām, t.i. nedrīkst būt patronas.

+ izjauktā veidā un seifā.
link
 

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby čība » 12 Nov 2010, 22:51

link wrote:
čība wrote:ka medību ierocim ārpus medību teritorijas ir jābūt izlādētām, t.i. nedrīkst būt patronas.

+ izjauktā veidā un seifā.


Nu bet tad jau principā ir pārkāpts likums. Medību ierocis nav pašaizsardzības ierocis.
Bet kā tas iet kopā ar to, ka mednieki drīkst šaut klaiņojošus dzīvniekus? Tāda norma taču arī ir? Bet tad tā kā medību teritorija nav nozīmēta...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby agich » 13 Nov 2010, 00:27

čība wrote:Bet kā tas iet kopā ar to, ka mednieki drīkst šaut klaiņojošus dzīvniekus?

Pieļauju, ka noteikti ne jau nu pilsētas teritorijā. Lauku rajonos, blakus mežiem un gabaliņu prom no mājām. Domājams, ka tas likums bija paredzēts tieši tam, lai pa mežiem klejojošos suņu varētu šaut, bet kā vienmēr kaut kas ne līdz galam izdomāts un lūk arī rezultātā katrs to var izlocīt sev tīkamākā veidā.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby NARDICUM » 13 Nov 2010, 07:47

Nekas tur nav pārkāpts, cik no raksta var saprast. Ierocim seifā ir JĀGLABĀJAS nevis nepārtraukti jāatrodas, medību ieroci DRĪKST lietot pašaizsardzībai (atšķirībā no pašaizsardzības ieroča, ko medībām lietot nedrīkst). Nu un cik tad tur tā darba- atvērt seifu? Kas manā vecumā noteikti skolā Kalašņikovu uz laiku ir likuši, un cik ta Kalašam detaļu un cik medību plintei?
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby gabra » 13 Nov 2010, 09:14

:rej: Jā, es arī skolā mācījos salikt Kalašņikovu - kādas 20 -30 sekundes vai pat ātrāk. Pašaizsardzības nolūkā ir tiesības pielietot ieroci, ja tas ierocis ir oficiāli reģistrēts,un ja ir atļauja. Tā kā šeit nebūs kur piesieties. Viņš taču negāja svešā sētā šaut suņus. :) Protams, nepatīkama apstākļu sakritība, bet tomēr vairāk vainīgi ir suņu saimnieki, jo ,ja tu turi tādus suņus, nodarbojies ar viņiem, ved pa sacensībām, tad tomēr jāparūpējas, lai viņi neskraidītu apkārt pa svešām sētām. :neparliecinats: Es arī šautu, ja manā sētā vilks parādītos. :sajucis:
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby link » 13 Nov 2010, 09:21

gabra wrote:Es arī šautu, ja manā sētā vilks parādītos. :sajucis:

Vilks jeb suns? Es neshautu ne vilku, ne suni. Gaisa - ja. Un linka kungs, nu jau 17 gadus mednieks budams ar visam atlaujam un 4 ierochu vienibam, pakomenteja sho situaciju shadi: histerisks priduraks tas mednieks ir. Un es piekritu.
link
 

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests