Zobi, zobu maiņa

Dog Health

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby maksis » 04 Nov 2010, 19:57

adzenda
Tas bumbulis tieši kur? Augšā, uz purna? Viena vai abās pusēs? Vnk Frīdai vienreiz bija piepampuši limfmezgli "vaigos" pie saaukstēšanās. Vets teica, ka pirmo reizi kaut ko tādu redz, bet vnk pārgāja pats no sevis līdz ar iesnu pazušanu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 04 Nov 2010, 20:02

Mums pie zobu nākšanas arī piepampa limfmezgli. Plaukstas lielumā :soks: (uz kakla)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby adzenda » 04 Nov 2010, 20:06

Tas bumbulis vienā pusē. Tur vēl viņai lielie asinsvadi iet.
Last edited by adzenda on 12 Nov 2010, 10:20, edited 1 time in total.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 04 Nov 2010, 20:12

Pēc limfmezgla tas neizskatās - pārāk koncentrēta robeža.
Iespējams, ka problēma nav zobā. Man tās aprises izskatās nu pārāk noteiktas... Varbūt skrienot kaut kur noskrāpēts un izveidojies tagad iekaisums/jaunveidojums?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby adzenda » 04 Nov 2010, 20:20

:neparliecinats: pušuma nekur it kā nav. Dzēliens arī nevarētu būt - kukaiņi jau snauž :gul:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 04 Nov 2010, 20:29

adzenda wrote::neparliecinats: pušuma nekur it kā nav. Dzēliens arī nevarētu būt - kukaiņi jau snauž :gul:


Mums arī nebija pušuma, tikai ausī bumbulis uzradās... Un es vēl kucēnu skatos katru dienu no galvas līdz kājām :hih:
Nezinu vai uzreiz būtu jums jāmeklē zobu speciālists, es ietu no sākuma pie sava veta (bet droši vien, ja ņemtu 12 LVL par konsultāciju tad arī mēģinātu domāt, kas varētu būt un meklētu speciālistu)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby adzenda » 04 Nov 2010, 20:33

pie veta tik rīt vai parīt tiksim. Domāju varbūt kādam vēl tā bijis.
Par zobiem iedomājos, jo http://suni.lv/viewtopic.php?f=8&t=168 lasīju, ka kurtiem dzerokļi it kā ātrāk bojājoties. Man jau protams visādas domas prātā :apstulbis:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 04 Nov 2010, 20:37

adzenda wrote:pie veta tik rīt vai parīt tiksim. Domāju varbūt kādam vēl tā bijis.
Par zobiem iedomājos, jo vecajā dogs.lv forumā kurtu sadaļā lasīju, ka kurtiem dzerokļi it kā ātrāk bojājoties. Man jau protams visādas domas prātā :apstulbis:


Tas laikam ir jauna suņa saimnieka sindroms :hih: Es ar pie veta skrēju un skrienu ar katru sīkumu... par laimi viņš neņem naudu par katru manu skrējienu :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby adzenda » 04 Nov 2010, 20:45

čība tur nu jāpiekrīt. Tagad vismaz to visu tik traģiski neuztveru kā sākumā :nagi:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby pixy » 11 Nov 2010, 20:37

Vakar un šodien ieguvu zobu fejai atrādāmus divus dzeroklīšus. Viņi bija palikuši kā tādas cepurītes virs jaunā, kas pamazām lien laukā. Ceru, ka tā ir pareizā secība, ka pirmie mainās dzerokļi un tikai tad ilkņi :neparliecinats:, jo meitenei adatilkņi ir savās vietās un vēl nekas neliecina, ka kritīs ārā. Jaunie arī pat caur smaganu vēl nav redzami.
Adzenda, kā meitenei ar bumbuli, viss labi? Man kādreiz sen ieteica, ka ļoti labs zobu speciālists ir Jelgavā klīnikā pie Veterinārās fakultātes. Ceru, ka vairs nevajag :-)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 11 Nov 2010, 23:04

pixy wrote:Vakar un šodien ieguvu zobu fejai atrādāmus divus dzeroklīšus. Viņi bija palikuši kā tādas cepurītes virs jaunā, kas pamazām lien laukā. Ceru, ka tā ir pareizā secība, ka pirmie mainās dzerokļi un tikai tad ilkņi :neparliecinats:, jo meitenei adatilkņi ir savās vietās un vēl nekas neliecina, ka kritīs ārā. Jaunie arī pat caur smaganu vēl nav redzami.
Adzenda, kā meitenei ar bumbuli, viss labi? Man kādreiz sen ieteica, ka ļoti labs zobu speciālists ir Jelgavā klīnikā pie Veterinārās fakultātes. Ceru, ka vairs nevajag :-)


Jap, ilkņi mums nomainījās paši pēdējie un vecie izkrita tik tad, kad jaunie bija pusē...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby pixy » 12 Nov 2010, 09:47

Paldies,Čība, Iepriekšējam kucēnam vispār nepamanīju, ka dzerokļi izkrīt, tāpēc nebija pārliecības. Ļoti gaidu to brīdi, kad ilknīši izbirs, jo viņa man tomēr kode...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby čība » 12 Nov 2010, 15:05

pixy wrote:Paldies,Čība, Iepriekšējam kucēnam vispār nepamanīju, ka dzerokļi izkrīt, tāpēc nebija pārliecības. Ļoti gaidu to brīdi, kad ilknīši izbirs, jo viņa man tomēr kode...


Ui, mēs arī bijām tik laimīgi, ka tās žiletes nomainījās :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Anita :) » 06 Jan 2011, 16:44

Sveiki, miiljie draugi!
Veelos padaliities savaa pieredzee. Nevis taadeelj, lai kaads kaadu nosodiitu vai shausminaatos, bet, lai Juus pasargaatu.
Iisumaa - miiljie kocinju grauzeeji, aizmirstiet par sho izklaidi uz visiem laikiem!
Kaadeelj taa? Es biju super - truper kocinjgrauzis - vienmeer un visur vajadzeeja kaadu zarinju pabikstiit, pagrauzt, nolauzt utt., bet nu tas ir beidzies uz visiem laikiem.
Nupat esmu atgriezies no Dr.Ilgazha, jo grauzhot kokus, gabalinjsh ir bijis iekjeeries zobaa un no ilglaiciigas taa nepamaniishanas (es pats nejutu, neviens neko arii nemaniija, laikam skaidas lielumaa vien bija) veidojaas iekaisums. Iekaisuma rezultaataa zobinjsh ir beigts un diezgan dzilji arii pats zhoklis... Nu man izraava zobinju un veica visaadas veel gudras darbiibas... kaut ko runaaja, ka ja shis viss tiktu ielaists veel vairaak, pastaaveetu shaushaliigas iespeejas (nemaz negribu to piemineet).
Bet nu, naakamaas 10 dienas normaalu bariibu man neredzeet un arii turpmaak neredzeet manus miiljos burkaanus... neko cietaaku par sauso bariibu eest nevareeshu nekad vairs.
Izstaadeem ar roku neatmetiishu, taas es vareeshu turpinaat apmekleet.
Tagad atliek dzert zaales, tiiriit zobinjus un smaganinju un tikt uz pekaam. Peec meenesha doshos atraadiities un mees ceram, ka viss buus labi!
Sargat sevi - negrauzhat kokus un uzreiz raadiet saimniekiem, ja kaut kas nav taa, nekaunaties no taa... Kaa teica Dr.Ilgazhs, ir bijis gadiijums, kad sunim ieaudzis koka gabals pa visu mutes augshleju... kaadeelj? jo suns max 3 dienas nedaudz izjuut sveshkjermeni un ja vinjam tas netraucee, neko saimniekiem neraada...
...
Liidz naakamajai reizei... es nu doshos izguleet narkozi!

Ar buchaam,
Elbruss
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Korfa » 06 Jan 2011, 16:53

Jēzusss, nabaga Elbrusiņš! Lai lielais mīļums ātrāk tiek uz pekām!!!
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby AliseM » 06 Jan 2011, 18:28

Mjāaa! Es savējiem nedod kokus un čiekurus grauzt, jo pāris reizes bija tā, ka kuņģis attiecās visus tos labumus ņemt pretī un visa bagātība tika atvemta ar krietnu devu asiņu klāt. Tas mani tā izbiedēja, ka nu vairs ne un ne!
Veseļojaties!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby Anita :) » 06 Jan 2011, 19:08

AliseM

Jaa, ar chiekuriem to mees zinaajaam, ka strikti nevar. Vetaarste teica, ka kocinju norijot, principa nekas nenotiek, bet ar chiekuru var beigties ljooti chaabiigi. Es kaut kaa nevareeju iedomaaties, ka kocinju graushana vareetu novest pie tik nelaaga rezultaata, bet redz, ka var.

Veseljosimies.
Elbruss saak mazliet atlabt no narkozes, bet naak virsuu lielais rijamais, kaut liigojoties staav... bet ar to shkjidrumu jau nepiebarosi nabagu... un tad veel praats uz mantaam saak pamazaam nesties... un arii to nevar.
Nekas, paardziivosim, galvenais, lai viss buutu veiksmiigi noriteejis!!!
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby muffin » 23 Jul 2012, 18:05

Labvakar!
Pacelšu veco tēmu ar šādu jautājumu - vai kucēnam zobu maiņas laikā ir jādod kaut kas papildus pie sausās barības? Barojam tikai ar sauso barību + kāds burkāns un siers kā našķis. Lasīju dažādus viedokļus - gan to, ka jādod biezpiens, gan to, ka nekas īpašs nav jādod klāt. Kādas ir jūsu domas par šo? :)
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby pixy » 23 Jul 2012, 20:38

Nu tāds arī viedoklis ir - var dot un var nedot :) . Un jēdziens "Sausā barība" arī ir gana plašs. Manai, par kuru arī izrādās, šai topikā ir runa, viss mainījās reizē - gan zobi, gan kucēna kažoks uz īsto spalvu, pie tam viņa ļoti strauji auga. Tas bija vienīgais brīdis, kad viņa pieķērās sienai un mazliet uzgrauza reģipsi. No tā secināju, ka laikam kaut kas sāk pietrūkt, devu Calcidel (laikam tā viņš saucās, īsti neatceros). Pie tam, ir starpība, vai tas ir liela suņa kucēns, vai maza, augšanas straujums tomēr diezgan pamatīgi atšķiras, lielie arī paši šai vecumā ļoti strauji aug, tāpēc vairāk papildvielu vajadzīgs arī kauliem. Cik atceros, devu arī kaut kādu hondrotīna un glukozamīnua preparātu. Un vēl hobija pēc dažreiz izvārīju kalcinēto biezpienu. Tai pat laikā, nedomāju, ka kas traks būtu noticis, ja neko papildus ēdienam nebūtu devusi.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Zobi, zobu maiņa

Postby muffin » 24 Jul 2012, 19:10

pixy, man ir zeltainais retrīvers, 4 mēn. Patlaban izkrīt kucēna pūkas, arī zobiņi mainās. Vets nomierināja, ka šai šķirnei parasti problēmu neesot ar zobu maiņu, par papildus piedevām neko neteica. Baroju ar RC lielo šķirņu kucēniem.
User avatar
muffin
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jun 2012, 17:01
Location: Rīga, Pļavnieki

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron