Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Dog Health

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby Ane » 20 Nov 2010, 17:55

Es arī esmu par vakcinēšanos! :jaa: Pret gripu gan nevakcinējos. Suņi visi vakcinēti; ar visu vakcinēšanos jābūt uzmanīgiem, diemžēl.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby FANE » 20 Nov 2010, 18:31

Uzmanīgiem jābūt arī lietojot galda piederumus - var taču gan sadurties, gan sagriezties! Grūti saprast šīs pretvakcinācijas kustības īstenos mērķus, bet maz ticams, ka visa pamatā ir altruistiska cilvēkmīlestība.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby lauva » 20 Nov 2010, 18:48

emm... kpc uzreiz pret? vnk diskusija,vai domu izteikšana.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby ruby » 20 Nov 2010, 18:51

Ir sen jau pieraadiits ka vakcinaacija sunim darbojas 7 gadus un atsevishkjos gadiijumos pat vairaak.
Vienkaarshi smiekliigi snakaa ka piem taa pati trakumseergas pote (viens razhotaajs taa pati deva) LV darbojas vienu gadu bet citur triis gadus??? Tas vienkaarshi nav iespeejams!!! Vaciinas ir vetaarstu baltmaize, vinju garanteetie regulaarie ienaakumi!

Ir iespeejams veikt titrus dziivniekam lai noteiktu vai organismaa pietiek antivielu, un tad izlemt vai vajag vakcineet vai nevajag. Taadus titrus var veikt katru gadu!

Es persooniigi vakcineetu tikai kuceenpotes un tad atkaartotaas pirmajaa gadaa un tad viss, ja vien nebuutu apdrohinaashana :(

Pati maza budama vienmeer paarslimoju visas kaites pret kuraam mani vakcineeja, uzreiz peec vakciinas, liidz mani atbriivoja no poeteem skolaa tieshi taa iemesla deelj :(
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby FANE » 20 Nov 2010, 18:55

Diskusija varbūt ir šeit, bet augstāk minētajā mājaslapā visa informācija ir tendenciozi vērsta uz vakcinācijas noliegumu(pat sīki iztirzājot, kur un kā iesaistītie zinātnes spīdekļi ieguvuši savus diplomus).
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby BaibaB » 20 Nov 2010, 19:01

ruby, varbūt Tu saslimi ar masalām vai vējbakām, bet diez vai Tu izslimoji tuberkulozi, bakas vai bērnu trieku.
ir slimības, kuras vismaz bērnībā var izslimot vieglā formā un pēc tam iegūt imuniāti, bet ir slimības, kuras nonāvē vai sakropļo. un vienīgā iespēja ir vakcīna.
es nerunāju ar specifiskām organisma reakcijām, kā zinām, ir organismi, kas slimīgi reaģē uz normāliem produktiem (medu, zemenēm u.t.t.). turklāt pie mūsu ikdienas augstā stresa līmeņa un saindētās vides un pārtikas, nav jābrīnās par alerģiskiem organismiem.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby k_i_k_a » 20 Nov 2010, 21:01

Cik ilgam laikam ir jābūt starp komplekso un trakumsērgas poti? Un pēc pēdējās cik ilgam jāpaiet, lai varētu doties uz izstādi?
Paldies!
User avatar
k_i_k_a
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 27
Joined: 04 Sep 2010, 18:15

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Nov 2010, 04:07

k_i_k_a wrote:Cik ilgam laikam ir jābūt starp komplekso un trakumsērgas poti? Un pēc pēdējās cik ilgam jāpaiet, lai varētu doties uz izstādi?
Paldies!

Abas taisa reize, musu vets pat ar vienu sprici. Ciks un viss. Pec potes laikam bija 30 dienas janogaida lidz izstadei, precizi neatceros, tad jaskatas ko izstades rikotajs saka, parasti tas notiekumos ir. Turklat (to gan atceros labi) tas dienas attiecas uz pirmo poti vai nokavetu poti. Ja atkartota pote (t.i. nakosa gada pote) nav nokaveta, tad nekas nav jagaida.

Ja par temu. Es domaju, ka nav salidzinama vakcinas iespejama, bet nepieradita launa ietekme ar to neparprotami pieradito un acimredzamo launumu, ko nodara slimibas, pret kuram mes vakcinejamies un vakcinaejam sunus. Es ari nepotejos pret gripu, jo man maz iespeju vinu sakert un parasti ari sakeru tiesi pec potes. Bet par parejo - trakumsergu, encefalitu, leptospirozi, sunu meri, diferiju, difteriju, u.c. briesmekliem - vispar saubu nav, japotejas. Tie apgalvojumi, ka potetie cilveki/suni ir ar sliktaku imunitati, ir galigi no gaisa grabti. Vai tad mums ir vera nemams skaits nepotetu cilveku/sunu, ar ko salidzinat? Visi poteti, daziem no tiem ir imunitates problemas. Vai tadas viniem butu ari nepotetiem - ej nu sazin. Ar musu ekologiju loti varbut, ka butu ari tada gadijuma. Bet ja saslims ar tam nopietnajam slimibam, tad gan skaidrs, ka suuu... lieli, pasam un gimenes locekliem, kam tas viss jaizstrebj.
Potesanas pretiniekiem argumenti apmeram tadi pasi ka pastastina, ka gumijas riepas provoce auto zadzibas, jo visiem nozagtajiem auto ir bijusas gumijas riepas!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby pixy » 21 Nov 2010, 09:18

k_i_k_a wrote:Cik ilgam laikam ir jābūt starp komplekso un trakumsērgas poti?

Man liekas te ir runa par kucēnu, ne? Tad reizē nepotē, man liekas, ka divas nedēļas starpā bija starp kucēnpoti un trakumsērgu. Vai tad dakteris nepateica, kad atkal jānāk? Bet lielajiem, jā, tas notiek reizē.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby Sinty » 21 Nov 2010, 10:57

Es gan esmu tīri par to komplekso poti suņiem, jo arī zinu gadījumu, kad dzīvnieki saslima ar to parvovīrusu (vai kā viņu tur)... Trakumsērga Rīgā "uz katra stūra nemētājas", bet visas tās pārējās zarazas gan, man liekas, ka var dabūt, ja parēķina vēl suņu daudzumu, kas pa mūsu pastaigu vietām tusē utt... Nē, nē, man negribētos riskēt...
Par cilvēkiem runājot - nepotējos pret gripu (kaut gan ir pat bezmaksas iespēja to darīt)... Ne reizi neesmu bijusi potēta pret ērcēm... Man pieķērās encefalītā... Tad vēl varēja to imunoglobīnu (vai kā viņu tur :kanepe: ) špricēt, bet es pažēloju naudu, ņemot vērā, ka gandrīz nedēļa bija pagājusi jau... Nu un TTT, bet man nebija pilnīgi nekas... Ārsts teica, ka tagad vajadzētu būt imunitātei uz mūžu (pēc tā koduma)... Nu cerēsim, ka tā arī ir!!! :D
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby Robins » 21 Nov 2010, 11:23

pixy wrote:
k_i_k_a wrote:Cik ilgam laikam ir jābūt starp komplekso un trakumsērgas poti?

Man liekas te ir runa par kucēnu, ne? Tad reizē nepotē, man liekas, ka divas nedēļas starpā bija starp kucēnpoti un trakumsērgu. Vai tad dakteris nepateica, kad atkal jānāk? Bet lielajiem, jā, tas notiek reizē.


Trakumsērgu potē kopā ar otro komplekso (kucēniem). Normāli - 3 mēnešu vecumā. Ja nav bijusi pirmā kompleksā, bet ir jau 3 mēneši, tad drošvien var potēt kopā ar to.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby noringo » 21 Nov 2010, 11:27

Es savukārt esmu redzējusi savā darbā pietiekami daudz cilvēkbērnu, kas pēc vakcinācijas palikuši invalīdi uz mūžu. Tas patiešām liek aizdomāties par potēšanas lietderību/kaitīgumu.

"Vai tad mums ir vera nemams skaits nepotetu cilveku/sunu, ar ko salidzinat? "

Runājot par cilvēkiem, nu jau ir.
Runājot par suņiem, - ja apskatītu dziļos laukus, arī noteikti ir suņi, kas labākajā gadījumā saņēmuši tikai trakumsērgas poti.

OrlandoSeaHorse,
nevēlos Jūs ne par ko pārliecināt, bet izlasiet savu rakstīto:
"... Es ari nepotejos pret gripu, jo man maz iespeju vinu sakert un parasti ari sakeru tiesi pec potes..... Tie apgalvojumi, ka potetie cilveki/suni ir ar sliktaku imunitati, ir galigi no gaisa grabti....". :)
Kurchāri un ņūfaundlendieši no Bauskas.
noringo
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 21 Jan 2010, 00:35

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby Robins » 21 Nov 2010, 12:03

noringo wrote:Es savukārt esmu redzējusi savā darbā pietiekami daudz cilvēkbērnu, kas pēc vakcinācijas palikuši invalīdi uz mūžu. Tas patiešām liek aizdomāties par potēšanas lietderību/kaitīgumu.


Manuprāt tas vairāk liek aizdomāties par vakcīnu kvalitāti (vai termiņiem, uzglabāšanu utt.)
Piemēram, ja cilvēks ēdnīcā ir saindējies ar kotletēm, vai tas liek aizdomāties par ēšanas lietderīgumu/kaitīgumu, vai higiēnas un ēdiena uzglabāšanas kvalitāti un kontroli sabiedriskās ēdināšanas iestādēs?

noringo wrote:OrlandoSeaHorse,
nevēlos Jūs ne par ko pārliecināt, bet izlasiet savu rakstīto:
"... Es ari nepotejos pret gripu, jo man maz iespeju vinu sakert un parasti ari sakeru tiesi pec potes..... Tie apgalvojumi, ka potetie cilveki/suni ir ar sliktaku imunitati, ir galigi no gaisa grabti....". :)


Cilvēkiem ir tendence daudz labāk atcerēties notikušo un sakarības, nevis to, kas nav noticis. Tāpēc, 4x potējoties, 4x nepotējoties un 2x saslimstot ar poti un 2x saslimstot bez potes, visticamāk cilvēks teiks, ka parasti saslimst pēc potes, jo šogad potējās-saslima, pirms 3 gadiem arī. Tad, kad nesaslimst, par poti aizmirst, jo nav aktuāli atcerēties.
Tas protams nemaina faktu, ka gripas pote ir stipri mazefektīva. Bet tieši tāpēc to nevajadzētu izmantot kā argumentu...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Nov 2010, 12:30

noringo wrote:OrlandoSeaHorse,
nevēlos Jūs ne par ko pārliecināt, bet izlasiet savu rakstīto:
"... Es ari nepotejos pret gripu, jo man maz iespeju vinu sakert un parasti ari sakeru tiesi pec potes..... Tie apgalvojumi, ka potetie cilveki/suni ir ar sliktaku imunitati, ir galigi no gaisa grabti....". :).
Ne, es nesapinos. Bet ta izklausas gan, laikam japaskaidro. Pirmais teikums: es domaju, ka gripas potes lidz mums atnak apmeram reize ar pasu gripu, jo tiek izstradatas tikai tad, kad jau ir zinams, kada gripa sogad bus. Tapec ir reals risks sakert gripu isi pirms potes un poteties faktiski inkubacijas perioda, kas nevis novers saslimsanu, bet to pastiprina. Tapec es parasti nepotejos pret gripu. Bet par otro teikumu, ja es tiesam domaju, ka nav isti pamats apgalvot, ka imunitati sacakare tiesi potes un ka tagad nepotesimies un bus baigi forsi, visi sprauni un veseli. Praktiski visi ir poteti ja ne pret gripu, tad pret nopietnajam kaitem tomer ja, bet daziem imunitate ir galigi nekada, cilveks dabus visas kaites, kas vien apkartne kadam ir un 10x speciagak, neka tam otram, bet citam nekas, pat nenoskaudas. Katram savas organisma ipatnibas, redz, dazam antivielas neizstradajas ne pa kam, dazam imunitate pazud, bet pa lielam tomer cilveki tiek pasargati no milzigam nepatiksanam. Ja, es nedomaju, ka vajag poteties pret katru nieku, bet ka vispar nevajadzetu - nu ne, tas butu bistamak, neka risks, ka kadam no potes bus sliktaka imunitate. Tas kads loti iespejams savu imunitati sabojatu ari citadi, ja jau vina tada svaka.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby noringo » 21 Nov 2010, 12:52

Robin,
ja par salīdzinājumu ar kotletēm- tad jautājums ir par to, kas ir samalts šajā kotlešu masā, un kādu ietekmi tas atstāj?

Ja par cilvēku vakcīnām, tad :
"... katrai vakcīnai ir arī “nedarbīgā daļa” – visdažādākās palīgvielas, kuras, diametrāli pretēji vakcinētāju apgalvojumiem, nav nemaz tik nedarbīgas: alumīnija hidroksīds, alumīnija fosfāts, tiomersāls (tā sastāvā ir etildzīvsudrabs), fenols, formaldehīds, kālija hidrogēnfosfāts, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāts, magnija sulfāta heptahidrāts, sālsskābe, citronskābes monohidrāts, L-asparagīna monohidrāts, dzelzs amonija citrāts, glicerīns u.c., kā arī cilvēka albumīns, dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, un vēl dažādi citi neparedzami un vakcīnu instrukcijās līdz ar to neuzrādīti piejaukumi, to skaitā arī nezināmi dzīvnieku vīrusi..."

Vakcīna var tikt uzglabāta da jebkā, bet, ja tās sastāvā ir tiomersāls ar dzīvsudrabu, tad viņš tur ir. Vai varam dzīvot ilūzijās, kas šo vielu kokteilis neatstāj nekādu iespaidu uz organismu?
Diemžēl nē. Ja dažus gadu desmitus atpakaļ autisms cilvēkberniem bija ļoti reta saslimšana, tad nupat mēs tuvojamies statistikai, ka uz katriem 100 bērniem ir 1, kas slimo ar autismu.
Tas ir tikai viens piemērs.

Kaut gan, ne par to bija šis stāsts. Ja ir BAILES un pārliecība, ka vakcīna pasargās no saslimšanas, tad droši vien ir jāvakcinējas. Nav vajadzīgs nevienu pārliecināt vai pierunāt. Informācijas par cilvēku vakcināciju ir ļoti daudz, lai katrs, kas meklē , atrastu kaut ko un izdarītu secinājumus.
( Kaut gan, studējot pētījumus, kas pierāda vakcīnu nekaitīgumu, noteikti vajag pievērst uzmanību arī tam, kas šos pētījumus ir finansējis- pa lielākai daļai tās ir farmācijas kompānijas, kas vakcīnas ražo. Tā teikt, kas maksā, tas pasūta mūziku... : )).
Kas attiecas uz cilvēku vakcināciju, man ir savs viedoklis un pie tā palikšu.

Jautājums bija par to, kas notiek ar dzīvniekiem vakcīnu iedarbībā? Varbūt nav pamata satraukumam, bet varbūt tomēr ir?
No personiskās pieredzes jau minēju gadījumu par pēkšņu autoimūnu saslimšanu sunim. Kā jau teicu, neviens no daudzajiem vetārstiem, kas toreiz bija iesaistīti, neuzņēmās izskaidrot saslimšanas iespējamos cēloņus. Jautājums palika bez atbildes.

Varbūt ir daudz tādu gadījumu, par kuriem skaļi nerunājam?
Kurchāri un ņūfaundlendieši no Bauskas.
noringo
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 21 Jan 2010, 00:35

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby gilroy » 21 Nov 2010, 13:27

noringo, šī diskusija ir ļoti jauka, lai padomātu un parunātos, un izteiktu viedokļus par un pret, bet ar to tad arī viss beidzas. Nav jēgas te aģitēt viena vienīga iemesla dēļ - ir noteikumi, kuri ir jāievēro, un viss.

Es varu noskatīt visskaistāko kucēnu kaut kur tālā pasaules malā, bet ja viņa audzētājs negribēs potēt - viss, man šo kucēnu pār robežu neatvest un arī uz izstādi tāds netiks laists. Likums ir likums. Tāpēc koķetēt par tēmu, ka te mēs tā kā parunāsimies, un ne par cilvēkiem, bet gan par dzīvniekiem.... Ir mazliet primitīvi. Un pats galvenais - veltīgi. Kad FCI sistēmā varēs vest uz izstādi arī nevakcinētus dzīvniekus, tad arī varēsim padiskutēt, vai labāk tā vai šītā :D

Jā, arī es zinu gadījumu, ka bija vakcīnu partija, pret trakumsērgu, pēc kuras reti kuram vakcinētajam testi uzrādīja pietiekamu antivielu daudzumu. Bet tas jau man nedod tiesības apgalvot, ka visas vakcīnas sliktas. Piekrītu, ka vajadzētu pārskatīt trakumsērgas revakcinācijas periodu - varbūt tiešām nevajag katru gadu, varbūt var katru trešo, jā, bet es nekad neapgalvošu, ka varam iztikt bez trakumsērgas potes vispār - tas būtu noziedzīgi.

Es neciešu sektantus nevienā dzīves jomā, ne attiecībā uz cilvēkiem, ne dzīvniekiem. Spilgts šāda naudas dzīta kretīnisma piemērs ir PETA, un ieskatoties jūsu norādītajā mājas lapā, atkal sajutu tādu sektantisma smaku. Saprotiet man pareizi, jums ir tiesības uz jūsu viedokli, protams, tikai man reizēm gribētos, lai tiem, kas citiem uzspiež savu radikālo pārliecību, nāktos par to tad arī nest atbildību likuma priekšā.

noringo, atcerieties - vēl pavisam nesen bērnu slimnīcā dakteri smagi cīnījās par kāda nevakcinēta bērniņa dzīvību. Cīnījās, un zaudēja.... Ziniet, Jehovas liecinieki, piemēram, neatzīst asins pārliešanu. Ja pieaudzis cilvēks, savas pārliecības dēļ tāpēc labāk izvēlas nāvi - man tas ir pieņemami, katram pašam ir tiesības noteikt savu likteni, bet ja asins pārliešana ir vajadzīga mazam bērnam, un vecāki ļauj bērnam mirt savas ticības dēļ, un neļauj ārstiem glābt bērna dzīvību - tas ir noziedzīgi un amorālu.

Ar vakcināciju ir tieši tāpat. Un aicinot nevakcinēt, jūs uzņematies ļoti smagu morālu atbildību, ļoti smagu.....
Last edited by gilroy on 21 Nov 2010, 13:33, edited 1 time in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby maksis » 21 Nov 2010, 13:31

No manas personīgās pieredzes - (ne)vakcinācija pret trakumsērgu LV apstākļos vnk nav apspriežama. :noliedz: Pārējais... Tas tiešām ir katra paša ziņā.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby Robins » 21 Nov 2010, 14:17

noringo wrote:Robin,
ja par salīdzinājumu ar kotletēm- tad jautājums ir par to, kas ir samalts šajā kotlešu masā, un kādu ietekmi tas atstāj?



Nu ja. Es jau to arī saku - jautājums pirmkārt ir par to, kas samalts, kas un kad malis, utt. Bet Jūs visu laiku sakāt - " padomājiet, vai ēšana jums ir vajadzīga, ir zināmi daudzi gadījumi, kad pēc kotletēm ir sāpējis vēders, ir pat zināms viens letāls gadījums - cilvēks apēda kotletes, un pusstundu vēlāk nomira." (nav gan izpētīts vai viņš nebija 82gadus vecs, ar nieru mazspēju un vēzi pēdējā stadijā, kuru notrieca autobuss).
Respektīvi, man nav nekas pret dažādiem viedokļiem un diskusiju, arī neuzskatu, ka potēties vajadzētu bez jēgas un apdomas. Piemēram, attārpošanu suņiem faktiski neveicu (ar nelieliem izņēmumiem - kad bija kucēni), tā vietā nododam laboratorijā analīzes.
Bet visādi citādi Gilroy jau visu pateica...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby BaibaB » 21 Nov 2010, 14:25

nesen parādījās raksts par bērnu staigulīšu aizliegšanu. tur bija ļoti labs arguments, kuru var izmantot arī šīs diskusijas sakarā. citāts:
Eiropas Bērnu drošības alianse (ECSA) un Eiropas Patērētāja balss standartizācijā (ANEC) ir paudušas vienotu nostāju par bērnu staigulīšiem kā bīstamiem un aizliedzamiem. Šim viedoklim pievienojusies arī Latvija. «Bērnu staigulīši Amerikā sen jau ir aizliegti — tie ir atzīti par traumatiskiem ir ļoti bīstamiem bērna veselībai un dzīvībai. Vecāki uzskata, ka šāda ierīce ir ļoti laba, jo bērns var doties, kurp vien vēlas, tajā pašā laikā galdiņš bērnu pasargā, turklāt bērns ātrāk iemācoties staigāt. Bet patiesībā bērns ar to var gūt nopietnas traumas — nejauši nobraukt pa kāpnēm, piebraukt pie cepeškrāsns vai kamīna un pēc tam netikt projām. Noteikti būs mammas, kas teiks — man ir divistabu dzīvoklis, kurā nav kāpnes un viss bīstamais ir norobežots. Taču jāatceras, ka šādus aizliegumus nepieņem, balstoties uz individuāliem rādītājiem, bet gan, vērtējot kopējo statistiku,» mammam.lv/tetiem.lv teic habilitētais medicīnas doktors, profesors, BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs Aigars Pētersons.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Vakcinācija=rūpes ar veselību. Vai tiešām?

Postby noringo » 21 Nov 2010, 15:48

gilroy,
nekur nevienā teikumā neesmu aicinājusi nevakcinēt. Tur jūs kaut ko pārpratāt.

Tas, kas atrodas katras vakcīnas sastāvā un kādas iespējamās komplikācijas var sekot- tas viss ir rakstīts konkrētās vakcīnas anotācijā, un faktiski ārsta pienākums būtu iepazīstināt ar to pirms vakcinācijas.

Arī mūsu suņi un kucēni tiek un arī tiks vakcinēti (vismaz pret trakumsērgu noteikti), tikai es uz šo procesu neskatos ar tādu sajūsmu, bet drīzāk gan ar bažām par iespējamajām vakcīnu radītajām komplikācijām un blakusparādībām. Tas arī viss.
Kurchāri un ņūfaundlendieši no Bauskas.
noringo
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 21 Jan 2010, 00:35

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests