Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Dog Breeds

Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 13 Jan 2010, 13:52

Australijas aitusuns/Australian shepherd
Image
(c) http://www.wikipedia.com
Image
(c) http://www.facebook.com/Taraelius
dažādās krāsas: http://www.ashgi.org/color/index.html

Image
Image

Video standarts: http://www.dogvideolibrary.com/01/01_au ... epherd.php

Īss vēsturisks apskats: Lai arī tiek minētas vairākas teorijas par Austrālijas aitu suņa izcelsmi, šķirne, kāda to šodien pazīstam, tika attīstīta tikai ASV. Savu nosaukumu Austrālijas aitu suņa šķirne ieguva pateicoties Basku nacionalitātes aitu ganiem, kas 1800-tajos gados no Austrālijas ieceļoja ASV. Līdz ar vesterna stila jāšanas bumu pēc Otrā Pasaules kara strauji auga arī Austrālijas aitu suņu šķirnes popularitāte, Plašākai publikai iepazīstot šos suņus rodeo izrādēs, zirgu izstādēs, filmās un TV programmās. Šo suņu daudzpusīgās spējas un viegli apmācāmā personība padarīja tos neaizstājamus Amerikas fermās un rančo. Amerikas lopu audzētāji turpināja attīstīt šķirni, saglabājot tās daudzpusīgumu, aso prātu, spēcīgo gana instinktu un uzkrītoši skaisto izskatu, kas lika šo šķirni apbrīnot. Lai gan katram indivīdam ir unikāla krāsa un pazīmes, visi Austrālijas aitu suņi ir ārkārtīgi uzticīgi savai ģimenei. Šķirnes daudzās pozitīvās īpašības garantē Austrālijas aitu sunim arī turpmāku popularitāti.
Kopskats: Austrālijas aitu suns ir labi sabalansēts, ķermeņa garums nedaudz lielāks par skausta augstumu, vidēja lieluma un vidēji smagu kaulu uzbūvi, ar krāsojumu, kas piešķir daudzveidību un individualitāti. Viņš ir uzmanīgs un kustīgs, lokans un veikls, spēcīgs un muskuļots, bet ne lempīgs. Apmatojums ir vidēja garuma un biezuma. Tam ir kupēta vai dabīga aste.

Svarīgākās proporcijas: Austrālijas aitu suņa garums mērot no krūšu kaula līdz sēžas pauguram, ir nedaudz lielāks par skausta augstumu. Spēcīgi veidots, ar mērenu kauliem. Suņu uzbūve izstaro vīrišķību, bet nav masīva. Kuces ir sievišķīgas, bet ne smalkiem kauliem.

Uzvedība / Temperaments: Austrālijas aitu suns ir inteliģents darba suns ar izteiktu gana un sarga instinktu. Viņš ir uzticīgs kompanjons un izturība strādāt visu dienu. Neskatoties uz raksturu viņš ir labsirdīgs, reti nesaticīgs. Satiekoties tas sākotnēji var būt mazliet atturīgs.

Galva: Galva ir tīrām līnijām, spēcīga un sausi veidota. Kopumā lielumam vajadzētu būt proporcionālam ķermenim.
Galvaskauss:
Galvaskausa augšdaļa: No plakanas līdz mazliet izliektai. Var būt viegli izteikts pakauša paugurs. Garums vienāds ar platumu.
Pāreja: Mērena, labi izteikta.

Purna daļa:
Degungals: Ziliem marmora un melniem suņiem ir melna degungala un lūpu pigmentācija. Rudiem marmora un rudiem suņiem ir ruda degungala un lūpu pigmentācija .Marmora krāsas suņiem pieļaujami mazi rozā laukumi, tomēr tie kopā nedrīkst pārsniegt 25% deguna virsmas, suņiem, kas vecāki par vienu gadu, tas ir nopietns trūkums.
Purns: Vienāda garuma vai nedaudz īsāks par galvaskausa aizmugurējo daļu (pieri). Profilā galvaskausa līnija un purna muguriņa veido paralēlas plaknes, ko atdala mērena, labi izteikta (pieres-purna) pāreja. Purns no pamatnes līdz degungalam nedaudz sašaurinās un degungals ir noapaļots.
Žokļi / Zobi: Pilnam komplektam spēcīgu, baltu zobu jāsakļaujas šķērveida sakodienā vai var satikties taisnā sakodienā.
Acis: Brūnas, zilas, dzintarkrāsas, kā arī jebkuras šo krāsu variācijas vai kombinācijas, ieskaitot lāsumus un marmorējumu. Mandeļu formas, nav nedz izvalbītas, nedz dziļi novietotas. Zila marmora un melniem suņiem ir melna pigmentācija uz acu plakstiņiem. Ruda marmora un rudiem suņiem ir ruda (brūna) pigmentācija uz acu plakstiņiem. Izteiksme: Uzmanīga un inteliģenta, modra un aizrautīga. Skatienam jābūt dedzīgam, bet draudzīgam.
Ausis: Trijstūra formas, mērena lieluma un biezuma, augstu novietotas uz galvas. Sasprindzinot uzmanību, tās nolokās uz priekšu un uz leju, vai arī uz sāniem kā rožveida ausis.

Kakls: Spēcīgs, mērena garuma, ar vieglu kakla aizmugures izliekumu, harmoniski pāriet plecos.
Ķermenis:

Muguras līnija: Mugura taisna un spēcīga, horizontāla un stingra no skausta līdz gūžas locītavām.
Krusti: Mēreni slīpi.
Krūtis: Ne platas, bet dziļas, zemākais punkts sniedzas līdz elkonim.
Ribas: Labi izliektas un garas, nedz mucveida, nedz plakanas.
Krūšu-vēdera līnija: Mēreni pievilkta.

Aste: Taisna, dabiski gara vai dabiski īsa. Ja aste kupēta (valstīs, kur tas nav aizliegts), vai arī ja dabiski īsa, garums nepārsniedz 10 cm.

Kājas
Priekškājas:
Pleci: (Plecu) lāpstiņas garas, plakanas, nedaudz satuvinātas skaustā, slīpi novietotas. Pleca kauls, kas relatīvi tikpat garš kā lāpstiņa, savienots ar lāpstiņu apmēram taisnā leņķī, priekškājas ir taisnas, perpendikulāras zemei.
Priekškājas: Taisnas un spēcīgas. Kauli spēcīgi, šķērsgriezumā drīzāk ovāli nekā apaļi.
Pēdvidus: Vidēja garuma, ar ļoti nelielu slīpumu. Priekškāju piektie pirksti var tikt amputēti.
Ķepas: Ovālas, kompaktas, pirksti cieši kopā, ar labi izteiktu pirkstu liekumu. Spilventiņi biezi un izturīgi.

Pakaļkājas:
Kopskats: Pakaļkāju platums ir vienāds ar priekškāju platumu plecos. Leņķis starp gūžas kaulu un ciskas kaulu atbilst leņķim starp lāpstiņu un pleca kaulu, veidojot apmēram taisnu leņķi.
Ceļi: Labi izteikti.
Lecamās locītavas: Mēreniem leņķiem.
Pēdas: Īsas, perpendikulāras zemei un, skatoties no aizmugures, paralēlas. Pakaļkājām nav piekto pirkstu.
Ķepas: Ovālas, kompaktas, pirksti cieši kopā, ar labi izteiktu pirkstu liekumu. Spilventiņi biezi un izturīgi.
Gaita: Austrālijas aitu sunim ir līgana, brīva un viegla gaita. Kustībās tas parāda lielu veiklību un labi sabalansētu, efektīvu soli. Priekškājas un pakaļkājas kustas taisni un paralēli ķermeņa ass līnijai. Ātrumam palielinoties, kājas (priekšējās un pakaļējās) pietuvojas suņa smaguma centra līnijai, kamēr mugura paliek stingra un horizontāla. Austrālijas aitu sunim jābūt veiklam un jāspēj acumirklī mainīt gaitu vai virzienu.

Apmatojums: Vidējas struktūras, taisna vai viļņaina, vidēja garuma un labi aizsargājoša no nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Pavilnas daudzums mainās atkarībā no klimata. Spalva ir īsa un gluda uz galvas, ausīm, priekškājām priekšpusē un zem lecamajām locītavām. Priekškāju un pakaļkāju aizmugure ar mēreni pagarinātu vilnu. Mērenas krēpes un žabo, vairāk izteikts suņiem nekā kucēm.

Krāsa: Zila marmora, melna, ruda marmora, ruda – visas ar vai bez baltiem plankumiem un / vai rudiem lāsumiem, visi šie varianti vienlīdz vēlami. Baltās apkakles līnija pie ādas nesniedzas tālāk par skaustu.
Balta krāsa pieļaujama uz kakla (kā pilnīga vai daļēja apkakle), krūtīm, kājām, purna apakšdaļas, blese uz galvas un baltas krāsas turpināšanās no ķermeņa apakšdaļas uz augšu līdz 10 cm, mērot no horizontālas līnijas caur elkoni.
Baltā krāsa uz galvas nedrīkst būt pārsvarā, acīm jābūt pilnībā apņemtām ar krāsu un pigmentu. Marmora suņiem raksturīgi ar laiku kļūt tumšākiem.

Izmēri:
Augums skaustā: Vēlamais augums ir 51 – 58 cm (20-23 collas) suņiem un 46 – 53 cm kucēm (18-21 collas). Kvalitāti nedrīkst upurēt auguma dēļ.

Trūkumi: Jebkura atkāpe no augšminētā uzskatāma par trūkumu, trūkuma nopietnība ir tieši proporcionāla tā izteiktības pakāpei un ietekmei uz suņa veselību un labturību.
Nopietni trūkumi:
Stāvošas ausis un nokarenas ausis.
Netipisks apmatojums.
Diskvalificējoši trūkumi:
Suns ir agresīvs vai pārāk bailīgs;
Nepilns sakodiens. Pārkodiens par vairāk nekā 0.3 cm. Īsu priekšējo griezējzobu izraisīts kontakta trūkums citādi pareizā sakodienā nav uzskatāms par nepilnu sakodienu. Zobi, kas nolauzti vai zaudēti traumas rezultātā, netiek uzskatīti par trūkumu.
Baltas krāsas plankumi visu krāsu suņiem, kas nozīmē baltas krāsas laukumus uz ķermeņa starp skaustu un astes pamatni, uz sāniem starp elkoņiem un pakaļkāju aizmuguri.
Jebkurš suns, kas skaidri izrāda fiziskas vai uzvedības anomālijas, tiek diskvalificēts.

N.B. Suņiem jābūt diviem pēc izskata normāliem sēkliniekiem, kas pilnībā nolaidušies sēklinieku maisiņā.

Standarts: http://www.fci.be/uploaded_files/342GB2009.doc
Labs ilustrēts standarts ar skaidrojumiem: http://www.shalakoaussies.com/BreedStandard_Main.html
ORIGIN: U.S.A.
DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD: 26.03.2009.
UTILIZATION: Farm and ranch shepherd dog.
CLASSIFICATION F.C.I.: Group 1 Sheepdogs and Cattle dogs(except Swiss Cattle dogs) Section 1 Sheepdogs Without working trial.

BRIEF HISTORICAL SUMMARY: While there are many theories as to the origin of the Australian Shepherd, the breed as we know it today developed exclusively in the United States. The Australian Shepherd was given its name because of the association with Basque Sheepherders who came to the United States from Australia in the 1800’s.
The Australian Shepherd’s popularity rose steadily with the boom of western horseback riding after World War II, which became known to the general public via rodeos, horse shows, movies, and television shows. Their inherent versatile and trainable personality made them assets to American farms and ranches. The American stockman continued the development of the breed, maintaining its versatility, keen intelligence, strong herding instincts, and eye-catching appearance that originally won their admiration.
Although each individual is unique in colour and markings, all Australian Shepherds show an unsurpassed devotion to their families. Their many attributes have guaranteed the Australian Shepherd’s continued popularity.

GENERAL APPEARANCE: The Australian Shepherd is well balanced, slightly longer than tall, of medium size and bone, with colouring that offers variety and individuality.
He is attentive and animated, lithe and agile, solid and muscular without cloddiness. He has a coat of moderate length and coarseness. He has a docked or natural tail.

IMPORTANT PROPORTIONS: Measuring from the breastbone to rear of thigh and from top of the withers to the ground the Australian Shepherd is slightly longer than tall.
Solidly built with moderate bone. Structure in the male reflects masculinity without coarseness. Bitches appear feminine without being slight of bone.

BEHAVIOUR/TEMPERAMENT: The Australian Shepherd is an intelligent working dog of strong herding and guarding instincts. He is a loyal companion and has the stamina to work all day. With an even disposition, he is good natured, seldom quarrelsome. He may be somewhat reserved in initial meetings.

HEAD: The head is clean cut, strong and dry. Overall size should be in proportion to the body.

CRANIAL REGION: Skull: Top flat to slightly domed. It may show a slight occipital protuberance. Length and width are equal.
Stop: Moderate, well-defined.

FACIAL REGION:
Nose: Blue merles and blacks have black pigmentation on the nose (and lips). Red merles and reds have liver (brown) pigmentation on the nose (and lips). On the merles it is permissible to have small pink spots; however, they should not exceed 25 % of the nose on dogs over one year of age, which is a serious fault.
Muzzle: Equal in length or slightly shorter than the back skull. Viewed from the side the topline of the back skull and muzzle form parallel planes, divided by a moderate, well-defined stop. The muzzle tapers little from base to nose and is rounded at the tip.
Jaws/Teeth: A full complement of strong white teeth should meet in a scissors bite or may meet in a pincer bite.
Eyes: Brown, blue, amber or any variation or combination thereof, including flecks and marbling. Almond shaped, not protruding nor sunken. The blue merles and blacks have black pigmentation on eye rims. The red merles and reds have liver (brown) pigmentation on eye rims. Expression: Showing attentiveness and intelligence, alert and eager. Gaze should be keen but friendly.
Ears: Triangular, of moderate size and leather, set high on the head. At full attention they break forward and over, or to the side as a rose ear.

NECK: Strong, of moderate length, slightly arched at the crest, fitting well into the shoulders.

BODY :
Top line : Back straight and strong, level and firm from withers to hip joints.
Croup : Moderately sloping.
Chest : Not broad, but deep with the lowest point reaching the elbow.
Ribs : Well sprung and long, neither barrel chested nor slab-sided.
Underline and Belly : Shows a moderate tuck-up.

TAIL : Straight, naturally long or naturally short. When docked (in countries where this practice is not forbidden), or naturally short, not to exceed 10 cm.

LIMBS

FOREQUARTERS :
Shoulders : Shoulder-blades long, flat, fairly close set at the withers and well laid back. The upper arm, which should be relatively the same length as the shoulder-blade, attaches at an approximate right angle to the shoulder line with forelegs dropping straight, perpendicular to the ground.

Legs : Straight and strong. Bone strong, oval rather than round.
Metacarpus (Pastern): Medium length and very slightly sloping. Front dewclaws may be removed.
Feet: Oval, compact, with close-knit, well-arched toes. Pads thick and resilient.

HINDQUARTERS:
General appearance: The width of the hindquarters is equal to the width of the forequarters at the shoulders.
The angulation of the pelvis and upper thigh corresponds to the angulation of the shoulder-blade and upper arm, forming an approximate right angle
Stifle: Clearly defined.
Hock joints: Moderately bent.
Hocks: Short, perpendicular to the ground and parallel to each other when viewed from the rear. No rear dewclaws.
Feet: Oval, compact with close-knit, well-arched toes. Pads thick and resilient.

GAIT: The Australian Shepherd has a smooth, free and easy gait. He exhibits great agility of movement with a well-balanced, ground covering stride. Fore-and hind legs move straight and parallel with the centre line of the body. As speed increases, the feet (front and rear) converge toward the centre line of gravity of the dog while the back remains firm and level. The Australian Shepherd must be agile and able to change direction or alter gait instantly.

COAT HAIR: Of medium texture, straight to wavy, weather resistant and of medium length. The undercoat varies in quantity with variations in climate. Hair is short and smooth on the head, ears, front of forelegs and below the hocks. Backs of forelegs and breeches are moderately feathered. There is a moderate mane and frill, more pronounced in dogs than in bitches.

COLOUR: Blue merle, black, red merle, red – all with or without white markings and/or tan markings, with no order of preference. The hairline of a white collar does not exceed the point of the withers at the skin.
White is acceptable on the neck (either in part or as a full collar), chest, legs, muzzle underparts, blaze on head and white extension from underpart up to four inches (10 cm), measuring from a horizontal line at the elbow.
White on the head should not predominate, and the eyes must be fully surrounded by colour and pigment. Merles characteristically become darker with increasing age.

SIZE:
Height at the withers : The preferred height for males is 20-23 inches (51-58 cm), females 18-21 inches (46-53 cm). Quality is not to be sacrificed in favour of size.

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.

SEVERE FAULTS:
• Prick ears and hanging ears.
• Non-typical coats.

ELIMINATING FAULTS:
• Aggressive or overly shy.
• Undershot. Overshot by more than 1/8 inch. Loss of contact caused by short center incisors in an otherwise correct bite shall not be judged undershot. Teeth broken or missing by accident shall not be penalized.
• White body splashes in all colours, which means white on body between withers and tail, on sides between elbows and back of hindquarters.

Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.
N.B.: Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.

User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 16 Jan 2010, 17:58

Gaita:
Image

Zilais marmors (suns)
Image
Sarkanais trīskrāsu (suns)
Image

(c) bildēm: http://www.tres-colores.com
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 28 Jan 2010, 13:55

Forumā sastopamie austrāļu īpašnieki:
eldberg un zakjiits_a_bisi = Hāgls, Ūre, Ansuz
KETA= Berijs
alyna = Elisa, Gaja
kokars = Elfa
Ingars = Alfijs
Jumis = Rums
aleksejaus = Amazone
Aguce = Iggy un Kūpers
MO&KA = Momo
(Ja kādu piemirsu ziņojiet caur PM)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 01 Feb 2010, 13:49

Sveiciens no kucēniem, jeb mammas kopijas:
Image

Kā arī Ūre pirms atgriešanās mājās nobildējās ar savu mammu (Miska 7.gadi) un tēti (Klintons 12.gadi)
Image
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Henriete » 02 Feb 2010, 19:58

Lūk kur mazā Elisinja

Image
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby La-lā » 03 Feb 2010, 01:32

Yeey, aww, kāda mīlulīte.
Smukiņa ausiete Image
User avatar
La-lā
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1046
Images: 4
Joined: 28 Jan 2010, 12:48
Location: Rīga

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Kode » 03 Feb 2010, 11:42

Sveiki!
Es tikai šodien nejauši pamanīju, ka daži austrāļi ir bez astēm? Kā tā? Citiem atkal tik skaistas, kuplas astes. Tas man tiešām pārsteigums, kaut kā nebiju to iepriekš ievērojusi. Tās astes kupē? Kāpēc?

P.S. Nesen uzdūros šai šķirnei un iepatikās. Tā nu pa laikam mēdzu skatīties bildes un priecāties :).
Kode
Baby
Baby
 
Posts: 51
Joined: 13 Jan 2010, 20:51

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Zuks » 03 Feb 2010, 11:58

Tāpēc es arī brīnījos, kur kucēnam aste??? :? Bet es nospriedu, ka vienkārši bildē kautkā aiz muguras vai!!! :roll:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Henriete » 03 Feb 2010, 14:41

Kucēnam (šim ) nav astes.
Bet par to jums sīkāk var pastāstī't šī kucēna saimniece Alyna, jo viņa ir saimniece, negribu te īpāsi jaukties. :D
es tik ieliku bildi, ko uzņēmu. :) un konkrēti zinu arī šo un to, bet lai labāk Alyna pati pastāsta. ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby alyna » 03 Feb 2010, 15:23

Sveiki!
Ta ka pashi tikai nesen iegadajamies Australi, par siem suniem jau interesejamie kadus 2 gadus (meklejam info) un ir tada lieta ka dazi kuceni dzimst bez astes (bobteili).
Un dazi audzetaji tos ari kupe, kaut ari tagad tas nav atlauts
User avatar
alyna
Puppy
Puppy
 
Posts: 130
Joined: 26 Jan 2010, 20:22
Location: Latvija-Riga-Imanta

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby La-lā » 03 Feb 2010, 15:39

Ir austrāļi, kuri piedzimst bobteili [bez astes] ;]
User avatar
La-lā
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1046
Images: 4
Joined: 28 Jan 2010, 12:48
Location: Rīga

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby alyna » 03 Feb 2010, 15:42

La-lā wrote:Ir austrāļi, kuri piedzimst bobteili [bez astes] ;]


T...es jua to teishi uzrakstiju ja palasit augstak :D :D
User avatar
alyna
Puppy
Puppy
 
Posts: 130
Joined: 26 Jan 2010, 20:22
Location: Latvija-Riga-Imanta

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Kode » 03 Feb 2010, 15:53

Ak šitā! Paldies, alyna, La-lā, tagad zināšu.
Par to, ka vienas šķirnes ietvaros var dzimt suņi ar un bez astēm, tiešām dzirdu pirmo reizi, baigais pārsteigums.
Kode
Baby
Baby
 
Posts: 51
Joined: 13 Jan 2010, 20:51

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 03 Feb 2010, 16:44

Tagad jau ir atklāts gēns kas pie tā ir "vainīgs".
Agrāk visiem Austrāļiem kas piedzima ar astēm tās kupēja.
Tagad jau būs iespējams sapārot suņus lai zinātu, ka piedzims tikai bobteili.
Dzimst arī suņi ar 1/3 astes.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Kode » 03 Feb 2010, 17:03

eldberg wrote:Tagad jau būs iespējams sapārot suņus lai zinātu, ka piedzims tikai bobteili.


Ak vai. Nē, nu es vēl saprastu, ka atzīst arī suņus, kas tādi piedzimst, bet ka speciāli tādus vēlas, to nesaprotu. Viņiem tak ir kapitālas astes, tik skaistas!
Kode
Baby
Baby
 
Posts: 51
Joined: 13 Jan 2010, 20:51

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 03 Feb 2010, 18:10

Nu man ar personiski simpatizē tie kam astes.
Bet gadu gaidtā tās nav selekcionētas... tā pat kupēja.
Tagad vienam tā ir gredzenā, citam nošļukusi... visādas...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby Kode » 03 Feb 2010, 18:37

eldberg wrote:Nu man ar personiski simpatizē tie kam astes.

Man arī. Šim sunim nu pilnīgi nesaprotu kāpēc astes uzskatītas par liekām, ka pat jākupē.
Kode
Baby
Baby
 
Posts: 51
Joined: 13 Jan 2010, 20:51

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby eldberg » 03 Feb 2010, 18:56

Darba suns.
Īstenībā astē ieķeras ļoti daudz dadžu, zariņu, netīrumu...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4256
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby zakjiits_a_bisi » 03 Feb 2010, 20:07

Kode wrote:
eldberg wrote:Nu man ar personiski simpatizē tie kam astes.

Man arī. Šim sunim nu pilnīgi nesaprotu kāpēc astes uzskatītas par liekām, ka pat jākupē.


Gaumes jautājums ;) Aste vizuāli var būt gan ieguvums, gan trūkums. Astes esamība vai neesamība var izcelt vai gluži pretēji notušēt kādus anatomiskus trūkumus :)
LV, Skandināvijā, kā arī daudzās citās valstīs austrāļiem astu kupēšana ir aizliegta. Astes aktīvi kupē tikai ASV. Teiksim Skandināvijā austrāļi ar kupētām astēm nemaz nevar piedalīties izstādēs, nemaz nerunājot par vērā ņemamu rezultātu sasniegšanu un cik zinu uz šo iet arī liela daļa Eiropas.
Kā jau eldberg rakstīja austrāļi ir šķirne, kas mēdz dzimt ar astēm, daļējām astēm un arī bez astēm (natural bobtail) un par šo atbildīgs ir konkrēts gēns, kas nes šo informāciju un nodod to tālāk nākamajām paaudzēm.
Cilvēkiem tak ir līdzīgi, ka cilvēkiem ar brūnu acu krāsu lielā daļā gadījumu arī bērni piedzims ar brūnu acu krāsu, nevis zilu vai zaļu, jo brūnais gēns, ja tā var teikt ņemt virsroku ;)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Austrālijas aitu suns / Australian Shepherd

Postby La-lā » 04 Feb 2010, 22:04

alyna wrote:
La-lā wrote:Ir austrāļi, kuri piedzimst bobteili [bez astes] ;]


T...es jua to teishi uzrakstiju ja palasit augstak :D :D


Oopss. nepamaniju.. [blush]
User avatar
La-lā
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1046
Images: 4
Joined: 28 Jan 2010, 12:48
Location: Rīga

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron