Par un ap kamanām.

Re: Par un ap kamanām.

Postby musher » 15 Dec 2010, 21:22

Runājot par bremžu tehnisko risinājumu protams, ka autentiskām kamnām tās bremzes ir labākas, bet arī tās ir jāmāk izmantot. Braucot ar Ilzes kamanām Lido kalnā un apgāžoties ar klientiem, es sāku piedomāt par to, kā pareizi izmanto bremzes. Ne reizi braucienu laikā es neizmanoju ledus bremzes. Tikai gumijas bremzi. Ledus bremzi izmantoju tikai pirms brauciena sākuma. Protams, ka šāda sistēma ir laba. Vienīgais mīnuss sacensībās ir mazāks atspēriens, lai suņiem palīdzētu.
Par mūsu kamanu bremzēm es varu teikt tā - ir labi ka viņas ir, un nobremzēt ar viņām es arī varu. Un ne tikai es, bet arī Dita to izdara pārliecinoši, kaut gan viņas svars ir ļoti mazs.
Image
husky adventure & sleddog sport
http://www.husky.lv & http://www.sleddog.lv
User avatar
musher
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 14 Jan 2010, 09:51
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 16 Dec 2010, 08:32

Raiti, gumijas bremzi parasti atkabina augšā, un nolaiž tikai pie vajadzības ;) Un vēl, vajag laist kāju gar slieci, un atspēriens sanāk ne sliktāks :) tas viss piešaušanās jautājums. Droši vien tāpat kā ar Tavām bremzēm. Nu, es ar Tevi parunāšu tete-a-tete par jautājumu - svaigs četrinieks, motivātors priekšā un mazsvars uz bremzēm aizmugurē ;)
Es vakar vakarā izbraucu ar savu četrieku. Kā jau Tu teici, brīdī, kad atsienos no sasaistes, vienīgais, kas notur kamanas, ir mans spiediens uz ledusbremzēm, ja priekšā neviens netur suņus.
Tas jau ir treniņu jautājums - man, piemēram Caruso startā stāv, Emis ir visnepacietīgākais, Esprit stāv, Vulfa mīņājas. Piekrītu, ka visiem suņiem būtu jāklausa, jo tikko viens parauj kamanas, tā ieslēdzas bara instinkta slēdzītis. Arī es parasti stādinu kamanas - komanda+bremzes. Tikai komanda strādā distances otrā pusē, bet nestrādā tā, ka suņi stāvētu kā iemieti. Ja kamanas atslābst, sāk ostīties pa labi, pa kreisi, vārtīties sniegā, utt. Vakar sev sarakstīņā "ierakstīju" - atsevišķš darbs ar līderiem uz komandām: "Stāvi", "Apkārt", "Malā". Komandas, kas pieklibo. Vakar izmēģināju ar 4-nieku, iebraucot pagalmā, nevis kā parasti apstājāmies, bet ar komandu palaidu suņus garām mājai, līdz malkas šķūnītim, džī uz jauno māju (nostrādāja perfekti), otrs džī no jaunās mājas - Caruso dabūja pa ausīm, trešais džī - perfekti. Lai arī Caruso ir labākais, kas šobrīd man priekšā var stāvēt, neesmu viņu izskolojusi nevainojami labi. Darbs, darbs un vēlreiz darbs :) + cerība, ka Honda visu vērsīs par labu.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby Alpha » 20 Dec 2010, 11:52

Meklēju materiālu kamanu somai.
Webā tika minēts Cordura audums.
Vai kāds zin kur LV var tādu meklēt?
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: Par un ap kamanām.

Postby eldberg » 20 Dec 2010, 12:08

Alpha, kam tev soma? Jo uz tavām kamanām (tā pat kā man) principā nav nekustīgas "grīdas".
Šogad somas nebūs obligāta prasība sacensībām :)
Labāk domā par enkuru ;)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 20 Dec 2010, 13:08

Alpha wrote:Meklēju materiālu kamanu somai.
Webā tika minēts Cordura audums.
Vai kāds zin kur LV var tādu meklēt?

Es šaubos ,ka Latvijā dabūsi cordura ,a par kanvu nedomāji.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Alpha » 20 Dec 2010, 15:18

eldberg wrote:Alpha, kam tev soma? Jo uz tavām kamanām (tā pat kā man) principā nav nekustīgas "grīdas".
Šogad somas nebūs obligāta prasība sacensībām :)
Labāk domā par enkuru ;)

Jā domāju par enkuru, vai ir piedāvājums? Varbūt ir zināms LV kāds kas to var izveidot, par saprātīgu summu?
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: Par un ap kamanām.

Postby eldberg » 20 Dec 2010, 16:50

Piedod - piedāvājuam nav, es tik saku ka enkurs nosacīti svarīgāks par somu.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 21 Dec 2010, 14:00

Alpha wrote:
eldberg wrote:Alpha, kam tev soma? Jo uz tavām kamanām (tā pat kā man) principā nav nekustīgas "grīdas".
Šogad somas nebūs obligāta prasība sacensībām :)
Labāk domā par enkuru ;)

Jā domāju par enkuru, vai ir piedāvājums? Varbūt ir zināms LV kāds kas to var izveidot, par saprātīgu summu?


Paņem kautvai no armatūras izlocīt un sametināt ko līdzīgu šādam.
Image
Ja ieliec google meklētājā izleks tāds lērums no vienkāršiem līdz nezin kādiem.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 21 Dec 2010, 15:11

Es biju domājusi kamanu somai izmantot tādu pašu audumu, kāds ir mugursomām. Nezinu kā sauc, bet šuvēja teica, ka tas maksājot bāzē 2,50 Ls metrā (neatceros cik plats). Apakšā vēl jāpadomā - varbūt ir kāds slapjumu necaurlaidīgs audums. Man vairāk interesē piegriezne un šūšanas tehnika. Citādi - kamanu somu, protams, ikdienā nav vajadzības pielietot, ja tiek ietas īsās distances, tomēr ir drošāk, ja nu kaut kas kādam sunim notiek - ieliec somā un brauc tālāk, nevis stiept rokās :)
Par enkuru - tiešām nav tehniskās specifikācijas enkuram, tāpēc - vienalga kāds tas ir.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby eldberg » 21 Dec 2010, 15:43

Ilze wrote:Par enkuru - tiešām nav tehniskās specifikācijas enkuram, tāpēc - vienalga kāds tas ir.

Tik vien ka tam ir jāpierāda sava funkcija - kaut kādā veidā tam ir jābūt nostiprināmam.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 22 Dec 2010, 09:05

eldberg wrote:
Ilze wrote:Par enkuru - tiešām nav tehniskās specifikācijas enkuram, tāpēc - vienalga kāds tas ir.

Tik vien ka tam ir jāpierāda sava funkcija - kaut kādā veidā tam ir jābūt nostiprināmam.

Papildināšu var būt izgatavots gan no apaļ gan no plakandzelzs galvenais pie suņu rāviena nesalocītos ;) .
Priekš mīksta cniega lai āķis noturētos labāk piemetināt tā saucamo sniega lāpstiņu (vienk skārda plāksni āķu ielokā) cietam sniegam tas nav vajadzīgs.Šos āķus var arī izmantot bezsniega apstākļos ja nav kur atsiet kartu pievienojot klāt panic snap.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 22 Dec 2010, 09:28

Ilze wrote:Es biju domājusi kamanu somai izmantot tādu pašu audumu, kāds ir mugursomām. Nezinu kā sauc, bet šuvēja teica, ka tas maksājot bāzē 2,50 Ls metrā (neatceros cik plats). Apakšā vēl jāpadomā - varbūt ir kāds slapjumu necaurlaidīgs audums. Man vairāk interesē piegriezne un šūšanas tehnika. Citādi - kamanu somu, protams, ikdienā nav vajadzības pielietot, ja tiek ietas īsās distances, tomēr ir drošāk, ja nu kaut kas kādam sunim notiek - ieliec somā un brauc tālāk, nevis stiept rokās :)
Par enkuru - tiešām nav tehniskās specifikācijas enkuram, tāpēc - vienalga kāds tas ir.

Man liekas nekā diža tur nav galvenais kvalitatīvi nošūt.
A forma pietiek ja trījstūra ja grib kā danlerim nu ta grūtāk.
A ku tā bāze atrodas?
Image
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 22 Dec 2010, 10:55

Nezinu, vai šuvēja domāja konkrēti citu bāzi, bet paliela izvēle audumiem ir 2 audumu veikalos - viens pie Sporta pils, otrs - pie RIMI starp Rūpniecības un P.Brieža ielu. Es tur iepirku plīša materiālu priekš zābaciņiem par mazām naudiņām. Pēc Jaunā gada ceru papildināt zābaciņu arsenālu, lai visu laiku ir rezerve.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 22 Dec 2010, 11:03

Ilze wrote:Nezinu, vai šuvēja domāja konkrēti citu bāzi, bet paliela izvēle audumiem ir 2 audumu veikalos - viens pie Sporta pils, otrs - pie RIMI starp Rūpniecības un P.Brieža ielu. Es tur iepirku plīša materiālu priekš zābaciņiem par mazām naudiņām. Pēc Jaunā gada ceru papildināt zābaciņu arsenālu, lai visu laiku ir rezerve.

Cik saprotu tas ir Abakan veikals tur es arī ņēmu flīsa audumu ,bet iemauktiem :jautri:
Man vairāk interesē sintētiskie audumi tipa telšu un somu audumi.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby sabulis20 » 22 Dec 2010, 23:07

Alpha vēl vari iedvesmoties no šādām bildēm.
Image
Image
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Par un ap kamanām.

Postby Bafija » 22 Dec 2010, 23:16

Mums enkurs ir 100%, jo tika izgatavots uz pasūtijumu kopā ar Coyote Trucker kamanām. Tagad atliek to sameklēt un piemontēt fisherenēm :hih:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Par un ap kamanām.

Postby D'Karlo » 01 Jan 2011, 11:03

Eldberg!

:) Brīvā brīdī, vai varētu salikt kamanu galveno detaļu garumus, un izmantotās caurules izmērus (arī sieniņas biezumu).

Un salikt bildes, kur ir "kustīgie" stiprinājumi.

Kur var nopirkt materiālu kamanu priekšai, kas tas ir?

Un kas tev garšo? :D Lai parādā nepaliktu!
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Par un ap kamanām.

Postby Demix » 09 Jan 2011, 20:10

:esmilu: Paldies par padomiem,tapa šādas:
Image
Image
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Par un ap kamanām.

Postby Ilze » 10 Jan 2011, 12:01

Demix, mans ieteikums - pārskrūvē skrūves, tās, kurām galviņa apakšā ir plakana (lai pieguļ bremžu korpusam), bet virsa - viegli ieapaļa. Tad kājas tik ļoti neķersies, un skrūvju galvas, spiežot uz bremzēm, neradīs neērtības.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Par un ap kamanām.

Postby Demix » 10 Jan 2011, 13:53

Ilze wrote:Demix, mans ieteikums - pārskrūvē skrūves, tās, kurām galviņa apakšā ir plakana (lai pieguļ bremžu korpusam), bet virsa - viegli ieapaļa. Tad kājas tik ļoti neķersies, un skrūvju galvas, spiežot uz bremzēm, neradīs neērtības.

O.k. :labipadarits:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Ekipējums

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests