Dārzs - stādi, darbi, raža...

Miscellaneous

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ezhuks » 27 Oct 2010, 15:56

Da kaut tūliņ! Rīt no rīta esmu aizņemta meitene, bet pusdienlaikā-pēcpusdienā varu jūs aplaimot :flirts: Vakarā, pa tumsiņu, man randiņš ar savu puisi. Arī piektdien no rīta man tikšanās ar kādu vīrieškārtas pārstāvi, bet pusdienlaiku-pēcpusdienu varu veltīt tev un rozēm.
Līdzi ņem lāpstu - kārtīgu un asu, lai var saknes nocirst. Rokās vajag kārtīgus darba cimdus, blīvus, lai adatas cauri neduras. Adatas ir sīkas, smalkas, kā kaktusam. Un vēl vajag dārznieku šķēres - domāju, ka tās pātagas droši var apgriezt īsākas.
Būšu ļoti pateicīga, ja palīdzēsi man samazināt šito mantu. Arī sētniece būs apmierināta. :jaa:
Ceru, ka varēsi aplaimot arī BaibuB un viņai kādu pātadziņu izraksi.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby FANE » 27 Oct 2010, 16:07

Elbe wrote:FANE, nu, tad atceries pavasarī!


Paldies jau iepriekš! ja nu Zuzannas dotā ģerānija neieaug, vari droši rēķināties ar mani :labipadarits:
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby pixy » 27 Oct 2010, 20:41

Kam nepatīk kaukāzenes, daudz dekoratīvāka un miermīlīgāka ir sarkanā plūme, nezinu, kāds viņai īstais nosaukums, lapas visu vasaru tumši sarkanas un ogas arī jau no paša sākuma sarkanas, starp citu, garšīgas, drusku lielākas un maigākas par kaukāzenēm. Krūms arī nav arī tik ass. Un pavasarī superīgi tumši rozā ziedi. Smuki izskatās, ka zaļajā vasaras krāsā ir pa sarkanam akcentam.
Ja kādam interesē, varu ēšanas procesā salasīt ķirbju sēklas - man ir pelēkzaļā krāsā (izskatās pēc neizdevušamies arbūziem), kas ļoti labi glabājas un ir garšīgi, viens vēl aizķēries no pērnā gada un nekas neliecina, ka būtu izkaltis vai taisītos pūt. Ir arī oranži, ļoti skaisti priekš helovīna.
Pavasarī man uzdāvināja hiacintes podiņā, laicīgi neiestādīju dārzā un tagad lien ārā jauni pumpuri. Viens jau uzziedējis, tā smaržo :esmilu: . Nez, ko tagad darīt, kad noziedēs jau būs ziema, likt viņas vēsumā vai turēt visu ziemu istabā? Nav kāds gudrinieks sīpolpuķēs?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 27 Oct 2010, 21:25

pixy, lai nozied un stāv podā līdz nākamajam gadam. Pavasarī iebaksti pie pārējām hiacintēm vai cita kā un pēc gada viņa līdīs ārā un ziedēs. Tikai šoziem podiņā pa reizei aplaisti lai galīgi neizkalst. Man viss hiacinšu lērums šitā sadāvināts.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 27 Oct 2010, 21:27

Tā sarkanā plūme jau tas pats kaukāzenes paveids vien ir. man ir tāda un vienīgais, kāpēc vēl neesmu no viņas atbrīvojusies, ir smukie ziedi. Bet tās plūmes ir kaut kādas bezgaršīgas, lai gan smukas.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Elbe » 27 Oct 2010, 21:32

korfa, kā pareizi jāņem tie spraudeņi no tūjām? Man bija doma, bet tā īsti nezināju, kā jādara, kad un kā tie stādi jākopj. Padalies ar info!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby pixy » 28 Oct 2010, 07:05

Elbe, paldies, atstāšu tās hiacintes, kur ir. Man tās sarkanās plūmes neliekas tik mežonīgas, vismaz nekāda baisā cīņa ar atvasēm nav, lai arī lielā aug mauriņa vidū. Un man dikti patīk ainavā, ja viss nav tikai zaļš, pie tam man mājai tādā pat sarkanumā jumts.
Vēl par dzīvžogiem runājot, ir dikti glīts krūmiņš, kas saucas sudraba eleagans. Tāds ar sudraba lapiņām, pavasarī fantastiski saldi smaržojoši dzelteni ziediņi. Viņam ir mode pa visurieni dzīt atvases, bet, ja regulāri pļauj, tās ir 'mīkstas un nopļaujas ar zālīti. Viņi ļoti labi izskatās, ja pievieno pušķiem, un ilgi stāv vāzē. Es tādā veidā arī viņu "apcērpu", ka sagaidu, kad vajadzēs puķu pušķi taisīt un tad nocērpu visas pāraugušās galotnes. Man "meža internets", bildi nevaru ielādēt, bet uz latīnisko Eleagnus commutata, vajdzētu googlei izmest. Varu stādus iedot, ja vajag, tagad pa pļavu saauguši, ka biezs.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Korfa » 28 Oct 2010, 08:01

Elbe, bet tas ir ļoooti laikietilpīgs process. Apsakņojas viņi 3-6mēn periodā. Galvenā doma ka ņemt ~2 gadus vecus atzariņus un viņus nevis griezt, bet plēst, lai bik miziņas strēmele klāt.
Ome stādīja vienkārši dobē, iespējams ka kaut kādu agroplēvi uzsedza, to precīzi neatceros. Atbirums ar paliels. Bet vienalga man tūjas patīk :D Es čakarētos, un kaukāzu plūmītes un citus bieži apgriežamos augus nestādītu - esmu dikti slinka... :neparliecinats:
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 08 Feb 2011, 14:58

Lūdzu padomu, nopirku zemeņu sēklas Rugia (kaimiņiene pagājušajā gadā bija starā no viņām). Aprakstā rakstīts:
Sēklas sēj rudenī vai agri pavasarī, un 2 mēnešus uzglabā -5 * C temperatūrā.
ko tas nozīmē? :apstulbis:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 09 Feb 2011, 12:48

http://www.mammamuntetiem.lv/articles/9 ... eszemenes/
Te ir šis tas par zemeņu audzēšanu no sēklām.
Bet manā dārzā šogad (beidzot!!!) ienāks jauna gladiolu šķirne
''Creme de la Creme''
Image
Bildē gan izskatās zaļāka nekā patiesībā ir.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Lilita » 09 Feb 2011, 16:09

Creme de la Creme

Cik skaista! :jaa:
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 09 Feb 2011, 18:02

Te ir dikti jauka mājas lapa gladiolu mīlētājiem (daudz vietējo selekcionāru šķirņu)
http://www.mans-darzs.ru.gg/Galerija/kat-2.htm
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Bitīte » 10 Feb 2011, 21:46

Elbe wrote:Man ir vēl viens augs, kuru es gribētu iesmērēt kādam - kokveida peonija. Tā draņķe saaugusi smuks krūms, bet zied tikai ik pāra gadus un arī tikai kādi 4-5 ziedi uz krūma. Mani tracina tāds slinkums.
Un droši vien pavasarī varēšu piedāvāt cinniju stādus. Pēc šīsvasaras pieredzes visu galviņu(sadīgušos stādus) iestādīt vienā dārzā ir par daudz, tad ir uz tirgu jābrauc ar ziediem. Ak ja, arī dālijas ir nemaņā daudz. UN man tā nelabā tendence - žēl kaut ko sviest ārā.
Savukārt, ja kādam ir par daudz gladiolu - varu izpalīdzēt :)


Jā, ir man gladiolu izvēle, labprāt, iemainītu gladiolu sīpoliņus pret kokveida peonijas stādiņu.
Bitīte
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2011, 21:04

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Ivettta » 10 Feb 2011, 22:14

Kads nepateiks, kad samtenites seej? Kura menesi? :neparliecinats:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Bitīte » 12 Feb 2011, 11:53

Ivettta wrote:Kads nepateiks, kad samtenites seej? Kura menesi? :neparliecinats:


Santenes sēj marta beigās- aprīļa sākumā, tad līdz stadīšanai laukā izaug normāla lieluma stādiņi.
Bitīte
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2011, 21:04

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Bitīte » 12 Feb 2011, 12:06

Demiana wrote:Lūdzu padomu, nopirku zemeņu sēklas Rugia (kaimiņiene pagājušajā gadā bija starā no viņām). Aprakstā rakstīts:
Sēklas sēj rudenī vai agri pavasarī, un 2 mēnešus uzglabā -5 * C temperatūrā.
ko tas nozīmē? :apstulbis:


Sēj kastītē un augsni virsū neber, jo zemenei ir ļoti smalka sēkliņa, kura, ja apbērs ar augsni, nesadīgs. Iesētās sēkliņas vajadzētu piespiest pie zemes virskārtas. Sējumam parklāj stikliņu caurspīdīgu vai plēvi.Noliek gaišā vietā.Temp. ap +15 grādiem.
"2 mēnešus uzglabā -5 * C temperatūrā" , šeit firma ieteikusi, ka zemeņu sēklai, lai labāk sadīgtu būtu vēlams iziet 2 mēnešus stratifikāciju, bet pēc pieredzes zinu, ka zemeņu sēklas , tai skaitā šķirne "Rugia" labi dīgst arī bez stratifikācijas . Vienīgais noteikums - neapbērt sēklu ar zemi un augsni uzturēt miklu.Pēc pusotras nedēļas sēkliņas sadīgs.
Bitīte
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2011, 21:04

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Ivettta » 12 Feb 2011, 12:25

Bitit, paldiesins! :jaa:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Laura » 12 Feb 2011, 21:31

Kā tur ir ar to gurķu sēklu sildīšanu? Kad tas jādara un kur? Un cik ilgi? Uz radiatora tagad - februārī - derēs? (Mums tādi forši, karsti radiatori tagad, varētu uzlikt.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Ane » 13 Feb 2011, 22:47

Virs +42o sēklas var sacepties! :soks:
Kādreiz gurķu sēklas esot visu laiku nēsājuši bikšu kabatā, tātad labākā temperatūra būtu ap +35. Iesaka sēt vecākas gurķu sēklas, tad esot lielāka raža. 8-)
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 14 Feb 2011, 09:59

Bitīte paldies par padomu, savādāk izlasot par stratxxxx man pārgāja velme viņas stādīt :hih:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests