Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Miscellaneous

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby maksis » 10 Feb 2011, 16:14

Jola1 wrote: Beigās no mašīnas izkāpj draudīga/kriminala paskata vecāks vīrietis un sāk mums draudēt.

Auto numuru iegaumējāt? Es teiktu, ka bija jāziņo policijai - ar iesniegumu. Par draudēšanu ar ieroci.
Bet, ja kontekstā ar tēmu - nu nav tas normāli. Bet atkal jau - nav tur pie vainas visi mednieki kā tādi. Galu galā, pietiek arī suņu saimnieku, kas tā vienkārši garāmgājējam piedraud ar suņa uzrīdīšanu. Nu ir tak gana daudz tādu. Bet tāpēc nav VISI slikti.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Jola1 » 10 Feb 2011, 17:17

Ja ambiciozais vecis velreiz uzradīsie būs jarīkojas. Nodzīvojamies pa turieni līdz pirmajam sniegam un vairs medniekus neredzējām un šāvienus nedzirdējam.
Visā tajā man kaut kas likās aizdomīgs, varbūt cilvēkam kaut kas bija slēpjams un viņš gribēja iebiedēt varbūtējos lieciniekus. Ja nezina vietejos ceļus nezinatājam liekas, ka ir iebraucis dziļi mežā un tur normāli nevajadzetu staigāt vakarā cilvēkiem. Dīvaina likās ta braukāšana turp un atpakaļ vairākas reizes.

Par policuju. Vācijā gribējām izmest arā tukšu barības maisu,salocījām to. Ieraudzījam pie ielas daudzstāvu mājas un atkritumu konteinerus. Iemetām maisu, pec mirkļa no mugurpuses uz mums sāka kliegt vāciete :"Izsaukšu policiju, miskaste pieder tām mājam, mums nav tiesību tur mest maisu".Viņa labi saprata, ka mēs neesam vacieši. Bijām kopā ar suni, uz maisa bija sunu barības logotipi. Vismaz maiss neizskatījās draudīgs.Izņēmām maisu.
Kapēc es aprakstu so situāciju, jo es skaidri zinu , ka Vācija policija atskries un izskatīs šo jautājumu pēc pilnas programmas.
Jola1
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 29 Aug 2010, 17:36
Location: Riga

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby OrlandoSeaHorse » 10 Feb 2011, 17:42

Jola1 wrote: Vācijā gribējām izmest arā tukšu barības maisu,salocījām to. Ieraudzījam pie ielas daudzstāvu mājas un atkritumu konteinerus. Iemetām maisu, pec mirkļa no mugurpuses uz mums sāka kliegt vāciete :"Izsaukšu policiju, miskaste pieder tām mājam, mums nav tiesību tur mest maisu".Viņa labi saprata, ka mēs neesam vacieši. Bijām kopā ar suni, uz maisa bija sunu barības logotipi. Vismaz maiss neizskatījās draudīgs.Izņēmām maisu.
Kapēc es aprakstu so situāciju, jo es skaidri zinu , ka Vācija policija atskries un izskatīs šo jautājumu pēc pilnas programmas.
Vācijā tas gan vairāk varēja būt ekonomisku apsvērumu dēļ: par katru miskasti pie mājas ir jāmaksā un ne jau maz. Ja tev nepietiek ar 1 kasti, pasūti vēl un maksā. Tāpēc nevienam nepatīk, ka garāmgājēji aizņem tavu apmaksāto tilpumu. Bet nupat man stāstīja: pie vāciešiem ciemiņi, mājasmāte liek galdā kristāla glāzes un pavisam nopietni jautā ciemiņiem, vai visiem ir atbildības apdrošināšna gadījumam, ja glāzes tiek saplēstas? Apdrošināšanas aģenti saka, ka pirmais iemesls, par ko izņem apdrošināšanu, ir velo traumas un tūlīt aiz tā - par baltiem paklājiem, ko cilvēki ciemos aplējuši ar sarkanvīnu (t.i. ciemiņi maksā namamātei un tad piedzen no savas apdrošināšanas) :ludzu:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby maksis » 10 Feb 2011, 18:20

OrlandoSeaHorse wrote:Bet nupat man stāstīja: pie vāciešiem ciemiņi, mājasmāte liek galdā kristāla glāzes un pavisam nopietni jautā ciemiņiem, vai visiem ir atbildības apdrošināšna gadījumam, ja glāzes tiek saplēstas? Apdrošināšanas aģenti saka, ka pirmais iemesls, par ko izņem apdrošināšanu, ir velo traumas un tūlīt aiz tā - par baltiem paklājiem, ko cilvēki ciemos aplējuši ar sarkanvīnu (t.i. ciemiņi maksā namamātei un tad piedzen no savas apdrošināšanas) :ludzu:

Te laikam nav neviens vemjošais smailiņš. Žēl. Būtu noderējis...
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Inese A » 10 Feb 2011, 19:15

OrlandoSeaHorse wrote: Vācijā tas gan vairāk varēja būt ekonomisku apsvērumu dēļ: par katru miskasti pie mājas ir jāmaksā un ne jau maz. Ja tev nepietiek ar 1 kasti, pasūti vēl un maksā. Tāpēc nevienam nepatīk, ka garāmgājēji aizņem tavu apmaksāto tilpumu.


Nu Latvijā jau arī pašiem par to jāmaksā, tikai neviens par to neaizdomājas:) [bet tas tā no māju apsaimniekošanas tēmas]

Mūsu trakākais gadījums saistīts ar medniekiem bija braucot ar mašīnu pa Valmieras šoseju, vienā no brīvdienām, pavasarī, viss jau sācis, zaļot, silts, cilvēki brauc atpūsties, kaut kur apmēram pie Straupes vienā pagriezienā skatos uz ceļa pusi skrien mežacūka, kas mani nebūt nepārsteigtu, ja tūlīt pat aiz muguras viņai [apmēram 30 - 40 metru attālumā] neparādītos mednieks ar bisi un nesāktu uz viņu šaut :soks: , viss tas norisinājās kādus 20 - 25 metrus apmēram no šosejas. Nu sajūtas vienkārši neaprakstāmas, ieraudzīt stobru pavērstu mašīnas virzienā, aiz muguras man bērns.......

Palaidu laikam garām galveno tēmu, par glāzēm, pievienojos ..Image
Last edited by Inese A on 10 Feb 2011, 22:36, edited 1 time in total.
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Torijs » 10 Feb 2011, 20:43

OrlandoSeaHorse wrote: pie vāciešiem ciemiņi, mājasmāte liek galdā kristāla glāzes un pavisam nopietni jautā ciemiņiem, vai visiem ir atbildības apdrošināšna gadījumam, ja glāzes tiek saplēstas?

Lai arī es nemēdzu tā apdzerties :hih: , ka plēstu traukus viesībās(lai gan, parasti, tādas lietas gadās skaidrā prātā), bet, ja man ko tādu pajautātu-pieceltos un aizietu no tās mājas neatgriezeniski. :aizsvilstas: Nu knauzeri....
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby brex » 10 Feb 2011, 22:07

ja, par vaciesiem laPs - es ari pieceltos, un loti uzmanigi ietu majas!! :D mazums, sava neveikliba kaut ko vel saplesu :) tas saucas - kalpot lietam, nevis lietas mums vajadzigas dzivei
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Andrushka » 11 Feb 2011, 23:40

brex wrote:ja, par vaciesiem laPs - es ari pieceltos, un loti uzmanigi ietu majas!! :D


:hih: :hih: :hih:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Jolantina » 13 Feb 2011, 13:41

vācieši :soks:
nu labi, vispār jau man ar patiktu, ja es varētu saliet svešu paklāju un apdrošinātājs tik maksā:)

nu es reku par šito nevaru likties mierā
http://www.ir.lv/2011/2/9/nepieskatiti- ... a-mednieki

kur ir tā Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome? gribu piedalīties.

par skaitu nu re http://www.bauskasdzive.lv/portals/vide ... l_id=18628
Pērn medību sezonu laikā nomedītas 26 600 stirnas un 3400 aļņi, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.
tātad suņi nomedī vairāk par 26 600 stirnu? piemetu Latvijas mežu platību (ap 2933 tūkst ha) - man sanāk, ka uz katriem 10 ha meža suņi noplēš 1 stirnu. Hm. Ziniet, es ar gana staigāju pa mežu, ne tikai pie pilsētas. Nu nav manīti stirnu līķi tādā blīvumā.
nu dies ar statistiku un žurnālistu interpretācijām.
Nesaprotu, kāpēc privātpersonai - medniekam tiek deleģēta privilēģija vienpersoniska lēmuma pieņemšanai par cita cilvēka "mantu" - suni. Reizēm gana vērtīgu mantu arī naudas izteiksmē.
Ja mēs esam civilizēta un kāda tur demokrātiska, likumiska valsts, tad lūdzu - lai to lemj valsts amatpersona (mežsargs, inspektors, policists). Un pierādi manu un mana dzīvnieka vainu stirnu košanā (lai nāk tas Mitrēvics un slauka to suni ar salveti) vai dzenāšanā (video, foto). Pierādīji - ok, es maksāju sodu, zaudējumus (un kāpēc zaudējumi tagad vairs nav jāmaksā??). Nē, mani suņi nebliež pa mežu vieni paši, bet ar mani pastaigājas gan. Ne vienmēr tas mežs ir tik caurredzams, un man ir bail, ka kāds uzvilcies stirnu sargs noturēs malamutu par konkurējošo laiku vai vvz ko.
Nu ja, nav spēku, nav. Bet medniekiem pa to laiku uzaug visatļautības aura. Un ļooti izteikta vēlme, lai VISPĀR neviens mežā nelien - jo tak TRAUCĒ medīt. Bet tas ir arī MANS valsts mežs. Piemērs - runājām par iespēju izveidot tūrisma taku vienā maz apmeklētā meža masīvā. Mednieki uzreiz sāk klāstīt, ka...traucēs stirniņām vairoties. Nu...smieklīgi, tas ir maigi teikts. Vārdsakot nemednieki sēdiet mājās un nelieniet MŪŠU mežos.
Jolantina
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 04 Feb 2010, 10:38

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby D'Karlo » 13 Feb 2011, 14:38

Jolantina wrote:tātad suņi nomedī vairāk par 26 600 stirnu? piemetu Latvijas mežu platību (ap 2933 tūkst ha) - man sanāk, ka uz katriem 10 ha meža suņi noplēš 1 stirnu. Hm. Ziniet, es ar gana staigāju pa mežu, ne tikai pie pilsētas. Nu nav manīti stirnu līķi tādā blīvumā.

:) Man sanāca viens saplosītais uz ~110ha, ja esi pareizi minējusi skaitļus.

Jolantina wrote:Nesaprotu, kāpēc privātpersonai - medniekam tiek deleģēta privilēģija vienpersoniska lēmuma pieņemšanai par cita cilvēka "mantu" - suni. Reizēm gana vērtīgu mantu arī naudas izteiksmē.
Ja mēs esam civilizēta un kāda tur demokrātiska, likumiska valsts, tad lūdzu - lai to lemj valsts amatpersona (mežsargs, inspektors, policists). Un pierādi manu un mana dzīvnieka vainu stirnu košanā (lai nāk tas Mitrēvics un slauka to suni ar salveti) vai dzenāšanā (video, foto). Pierādīji - ok, es maksāju sodu, zaudējumus (un kāpēc zaudējumi tagad vairs nav jāmaksā??).

ASV par zobu parādīšanu suni var iemidzināt.

Suns ir jāpieskata. Ja nevari mežu pārredzēt, nelaid suni no pavadas. Suns nav priviliģētāks dzīvnieks par meža zvēru, un otrādi. Nebūs tā kad ar suni aiziesi uz mežu staigāt, un tagad visiem zvēriem ir jāpazūd, un janomaskē svaigās pēdas.

Jolantina wrote:Nē, mani suņi nebliež pa mežu vieni paši, bet ar mani pastaigājas gan. Ne vienmēr tas mežs ir tik caurredzams, un man ir bail, ka kāds uzvilcies stirnu sargs noturēs malamutu par konkurējošo laiku vai vvz ko.


Vienkārši nelaid suni no pavadas... ir speciāli suņu pastaigs laukumi, kur var suns drīkst skriet, un nebūs jābaidas par sekām...

Jolantina wrote:Nu ja, nav spēku, nav. Bet medniekiem pa to laiku uzaug visatļautības aura. Un ļooti izteikta vēlme, lai VISPĀR neviens mežā nelien - jo tak TRAUCĒ medīt. Bet tas ir arī MANS valsts mežs. Piemērs - runājām par iespēju izveidot tūrisma taku vienā maz apmeklētā meža masīvā. Mednieki uzreiz sāk klāstīt, ka...traucēs stirniņām vairoties. Nu...smieklīgi, tas ir maigi teikts. Vārdsakot nemednieki sēdiet mājās un nelieniet MŪŠU mežos.


Par to pašu demokrātiju un vairākumu. :) kāpēc gan šim valsts mežam jābūt tavam, kur mednieki nedrīkst būt? Ja konkrēto valsts meža teritoriju jau apsaimnieko kāds, nez vai būtu ētiski tur "līst" iekšā. Neviens neliedz privatizēt un organizēt takas savā mežā, kur, saliekot zīmes, vispār neviens nedrīkstēs staigāt.
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby čība » 13 Feb 2011, 14:42

D'Karlo wrote:

ASV par zobu parādīšanu suni var iemidzināt.
[/quote]

Ui nu atradi ar ko salīdzināt, ASV par ielaušanos svešā mājā vēl var piedzīt kompensāciju, ka esi tur paslīdējis uz flīžu grīdas un salauzis kāju.

ASV suni par zobu parādīšanu neiemidzina, toties ir obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, pēc šādiem gadījumiem cena tai ir tāda, ko vidusmēra cilvēks atļauties nevar. Tāpēc suni iemidzina, jo patversme citam cilvēkam šādu suni pēc turienes likumdošanas atdot nevar.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby D'Karlo » 13 Feb 2011, 14:59

čība wrote:
D'Karlo wrote:
ASV par zobu parādīšanu suni var iemidzināt.


Ui nu atradi ar ko salīdzināt, ASV par ielaušanos svešā mājā vēl var piedzīt kompensāciju, ka esi tur paslīdējis uz flīžu grīdas un salauzis kāju.

ASV suni par zobu parādīšanu neiemidzina, toties ir obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, pēc šādiem gadījumiem cena tai ir tāda, ko vidusmēra cilvēks atļauties nevar. Tāpēc suni iemidzina, jo patversme citam cilvēkam šādu suni pēc turienes likumdošanas atdot nevar.


cilvēks sūdzas par "nedemokrātiju", tāpēc liku priekšā piemēru par valsti ar ļoti spēcīgiem (pat pārspīlētiem) demokrātijas principiem. Paldies, kad precizēji!
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Sisija » 13 Feb 2011, 15:39

D'Karlo wrote:Vienkārši nelaid suni no pavadas... ir speciāli suņu pastaigs laukumi, kur var suns drīkst skriet, un nebūs jābaidas par sekām...

Var būt Tu varētu man pateikt, kur es tādu laukumu, piemēram, Pārdaugavā varētu atrast :lamajas:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby D'Karlo » 13 Feb 2011, 15:49

Sisija wrote:
D'Karlo wrote:Vienkārši nelaid suni no pavadas... ir speciāli suņu pastaigs laukumi, kur var suns drīkst skriet, un nebūs jābaidas par sekām...

Var būt Tu varētu man pateikt, kur es tādu laukumu, piemēram, Pārdaugavā varētu atrast :lamajas:


Atdziesti! :D nevaru pateikt, es neesmu no rīgas, nemaz nerunājot par pārdaugavu. Galu galā - ir pietiekami daudz un dažādi citi varianti, kā nodarbināt savu suni, bez: "Skrien, ka nu, tik nekod nevienam. Un pēc 15 min esi mājas" :D

;) Bet es Tevi varu citādāk iepriecināt - Rīgas tuvumā nekur nav valsts mežu. Pašvaldības, vai privātie. Ja pirmajos ierobežojumu vēl nav, vai ir pavisam mazi, tad pa otriem vazāties īsti nedrīkst. Nu jā... tie otrie arī ir vairākumā.
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Sisija » 13 Feb 2011, 16:01

D'Karlo wrote:
Atdziesti! :D nevaru pateikt, es neesmu no rīgas, nemaz nerunājot par pārdaugavu. Galu galā - ir pietiekami daudz un dažādi citi varianti, kā nodarbināt savu suni, bez: "Skrien, ka nu, tik nekod nevienam. Un pēc 15 min esi mājas" :D

Ja nezini, tad arī nav ko mācīt ! Un Dievs dod Taviem suņiem būt tika daudz nodarbinātiem kā maniem.
D'Karlo wrote:
;) Bet es Tevi varu citādāk iepriecināt - Rīgas tuvumā nekur nav valsts mežu. Pašvaldības, vai privātie. Ja pirmajos ierobežojumu vēl nav, vai ir pavisam mazi, tad pa otriem vazāties īsti nedrīkst. Nu jā... tie otrie arī ir vairākumā.

Jā un es, atšķirībā no Tevis, nemēdzu vazāties apkārt vispār, ne ar suni, ne bez tā.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby D'Karlo » 13 Feb 2011, 16:10

Sisija wrote:
D'Karlo wrote:
Atdziesti! :D nevaru pateikt, es neesmu no rīgas, nemaz nerunājot par pārdaugavu. Galu galā - ir pietiekami daudz un dažādi citi varianti, kā nodarbināt savu suni, bez: "Skrien, ka nu, tik nekod nevienam. Un pēc 15 min esi mājas" :D

Ja nezini, tad arī nav ko mācīt ! Un Dievs dod Taviem suņiem būt tika daudz nodarbinātiem kā maniem.
D'Karlo wrote:
;) Bet es Tevi varu citādāk iepriecināt - Rīgas tuvumā nekur nav valsts mežu. Pašvaldības, vai privātie. Ja pirmajos ierobežojumu vēl nav, vai ir pavisam mazi, tad pa otriem vazāties īsti nedrīkst. Nu jā... tie otrie arī ir vairākumā.

Jā un es, atšķirībā no Tevis, nemēdzu vazāties apkārt vispār, ne ar suni, ne bez tā.


Nu pagaidi. Ja nav izdevusies diena, samierinies! :) Nevajag man personīgi kaut ko pārmest! Ne tu mani pazīsti, ne kko zini. Uzsāku diskusiju, jo ir citi uzskati par meža pastaigām un zvēriem/medībām. :D Un mani tiešām neinteresē, cik un kā strādā ar suņiem. Tev es vispār neko neesmu pārmetis vai teicis!

Laukums "šajā" galā ir pie ostas. Un neticu, kad tas ir vienīgais.

... un es atšķirībā no Tevis [ielikt tekstu]! :P

gluži kā skolas laikos! :D ;)
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Jolantina » 13 Feb 2011, 19:52

D'Karlo wrote:[

Par to pašu demokrātiju un vairākumu. :) kāpēc gan šim valsts mežam jābūt tavam, kur mednieki nedrīkst būt? Ja konkrēto valsts meža teritoriju jau apsaimnieko kāds, nez vai būtu ētiski tur "līst" iekšā. Neviens neliedz privatizēt un organizēt takas savā mežā, kur, saliekot zīmes, vispār neviens nedrīkstēs staigāt.

vovo. tieši tā, kā es jau teicu: MĒS apsaimniekojam un tu nedrīksti te pat pastaigāties, jo mums te jāšauj un baigā ķēpa pirms medībām tur kaut kādus staigātājus brīdināt. Pie tam minētā teritorija bija dabas parks, kurš vispār ir paredzēts atpūtai un rekreācijai (viens no mērķiem).
Nē, mīļie mednieki, noslēdzot līgumu ar LVM jūs neiegūstat vis teikšanu, kur kam staigāt. Tikai iespēju izmantot šo platību medībām, respektējot citu sabiedrības grupu tiesības izmantot valstij piederošus dabas resursus rekreācijai.
redz, man ir jābūt privātam mežam, lai tur pastaigātos?? Tad kāpēc jūs nevarat šaut pa SAVU privāto mežu? Un kāpēc valsts mežā netiek iezīmēti masti, lai es tur ar vai bez suņa neieietu un netiktu apdraudēta?
vārdu sakot: paldies par komentāru, man ir pilnīgi skaidrs, ka medību jautājumu viss ir pilnīgās auzās.
Jolantina
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 04 Feb 2010, 10:38

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Jolantina » 13 Feb 2011, 19:56

Vienkārši nelaid suni no pavadas... ir speciāli suņu pastaigs laukumi, kur var suns drīkst skriet, un nebūs jābaidas par sekām...

te NAV tāda laukuma. ne visi dzīvo Rīgā. Nav un diez vai būs. Likumdošana pat tagad neaizliedz man suni laist no pavadas, suns ir čipēts, ar žetoniem apkārts un identificējams. Pierādiet kaitējumu un es samaksāšu.
Jolantina
Puppy
Puppy
 
Posts: 160
Joined: 04 Feb 2010, 10:38

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby D'Karlo » 13 Feb 2011, 20:58

Jolantina wrote:Vienkārši nelaid suni no pavadas... ir speciāli suņu pastaigs laukumi, kur var suns drīkst skriet, un nebūs jābaidas par sekām...

te NAV tāda laukuma. ne visi dzīvo Rīgā. Nav un diez vai būs. Likumdošana pat tagad neaizliedz man suni laist no pavadas, suns ir čipēts, ar žetoniem apkārts un identificējams. Pierādiet kaitējumu un es samaksāšu.


Protams, ir lieliski ar pilnu krūti būt pārliecinātam - samaksāšu, atlīdzināšu, utt. Bet tā tas nenotiek. Tev ir jārūpējas par to, lai suns neklīstu nekur prom. Pastaigā, mežā sunim jābūt klāt pie saimnieka. Ja saimnieka nav klāt - suns ir klaiņojošs. Un medniekam neinteresē ne čipi, ne siksnas. Tieši tāpat, kā daudziem staidzinātājiem neinteresē pārnadžu kritiskā situācija šoziem ar pārtiku un izdzīvošanu kā tādu, nemaz nerunājot par spēju aizbēgt. Šaus un viss. Likums to ļauj. Praksē tas notiek un tas ir normāli. Lūk tad ar' varēs, nu jau asarām acīs - atlīdzinātu, samaksātu.

-----------------------------
1. Komerciāla darbība un mežu apsaimniekošana ir divas dažādas lietas. Neba jau taku taisītu tik savam un apkārtējo priekam, bezmaksas, ieguldot paši savu līdzekļus.
2. Dabas parkā takas izveidošana nebūt nav - gribu un taisu. Lai to visu labiekārtotu, ellei cauri jāiet ar katru aizsargājamu koku, lapu un sūnu. Tāpēc jau tas ir dabas parks, nevis smuki uzbūvēta taka.

----------------------------

Noteikti ir kāds zinošāks, taču manuprāt medību teritorija tiek atzīmēta.
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Mednieku tiesības vērst ieroci pret suni. Likumi, noteikumi

Postby Greylove » 13 Feb 2011, 21:45

Vai man vieniigai shkjiet, ka D'karlo uzskatiem ir zinaama saistiiba ar to, ka vinjam ir shkjirne, kuru vispaar no pavadas laist valjaa nevar? Nedz mezjaa, nedz jebkur citur. Iznjemot speciaalus pastaigu laukumus. :viltigs: Un taapeec pie pavadam ir jaastaigaa visiem.
D'Karlo wrote:Tev ir jārūpējas par to, lai suns neklīstu nekur prom. Pastaigā, mežā sunim jābūt klāt pie saimnieka.

A cik taalu ir normaali, un noshaut nebuutu gliiti? :neparliecinats: 3m, 10m, 25m ...?
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests