Vēdera apmānīšana :)

Grooming and Feeding of Dogs

Vēdera apmānīšana :)

Postby maksis » 08 Feb 2010, 10:43

Mana vecā, labā Frīda, kā jau daždien padzīvojusi kundzīte, kam citi dzīves prieki kļuvuši vienaldzīgi, ir pilnībā nodevusies vienai dzīves baudai - ēšanai. :twisted: Izēd savu, iet no citiem zagt, skatās badacietēja acīm utt., utml.. Nupat gan ir pienācis brīdis, kad vairs nevaru pievērt acis uz šo netikumu (man pašlaik mājās ir 82kg smags kurts :twisted: ), bet vnk samazināt barības devu kā tādu arī nevaru un negribu. Suns ir vecs un viņu dikti mocīt šai ziņā man nav iekāriena. Atliek variants, ka samazinu sausās barības devu, bet aizvietoju to ar mazvērtīgiem produktiem, kas piemāna vēderu - puncis pilns, bļoda neizskatās tukša, bet labumā neiet. Tā kā man pašai visu dzīvi attiecībā uz svaru drīzāk pretēja problēma bijusi, par šīm lietām nezinu itin neko.
HELP!!! Tie, kas paši diētas ievērojuši un tievējuši - varbūt jums ir kas iesakāms? Varbūt kādam citam arī vnk ideja par tiem "māņu produktiem"? :roll:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby JATA » 08 Feb 2010, 10:57

es savai ,kas pēc bērniem par pīrādzīņu bijapārvērtusues, samazināju sausās barības devu un lēju tur klāt dikti daudz vājpiena kefīra, lai bļoda pilna . Vēders piepildīts un ēšanas laiks vienāds ar pārējām, kam bļodās barības un kefīra proporcija otrāda. Man līdzēja sunei, kam vispār tieksme uz "mīkstumu".
http://www.weimaranersaldozo.com/ - vižlas un veimārieši
User avatar
JATA
Puppy
Puppy
 
Posts: 317
Joined: 13 Jan 2010, 15:28

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby maksis » 08 Feb 2010, 11:05

JATA
Paldies, šo variantu jau piefiksēju. :)
P.S. Iedomājos, ka varu tepat ierakstīt - ja nu kādam noder - manam labradorznotam visu mūžu jādzer daudz šķidruma (viņam kaut kāda veselības vaina). Saimniece, lai šo nodrošinātu, sunim vnk vairākas reizes dienā dod bļodu ūdens, kur klāt pieliets mazliet paniņu. Tikai tik, lai smarža būtu, bet palīdz labi - suns dzer.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby Orchidey » 08 Feb 2010, 11:28

JATA tieksme uz mīkstumu, te ir domāts mīksts vēders?
Kefīrs palīdz? Vai es ko sajaucu. :roll:
Image
User avatar
Orchidey
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 28 Jan 2010, 14:44

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby maksis » 08 Feb 2010, 11:33

Orchidey wrote:JATA tieksme uz mīkstumu, te ir domāts mīksts vēders?

Es domāju, ka te par citiem mīkstumiem bija runa. Par tiem, kas uz sāniem ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby JATA » 08 Feb 2010, 11:36

...nu teiksim tā - tieksme uz korpulenci ;) kefīrs, vismaz manām, neietekmē vēdera izejas biežumu, daudzumu un konsistenci...
http://www.weimaranersaldozo.com/ - vižlas un veimārieši
User avatar
JATA
Puppy
Puppy
 
Posts: 317
Joined: 13 Jan 2010, 15:28

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby madzhy » 08 Feb 2010, 11:38

maksis, es ar iesaku paniņas vai vājpiena kefīru kā vienu no tiem "aizpildāmajiem" produktiem! ;) Bet teorētiski nevajag vienā ēdienreizē jaukt naturālo ar sauso, jo abas lietas atšķirīgi gremojās.. Paniņas var iedot vēlāk, ar laika intervālu.

Būtiskākais jau barības proteīnu/tauku daudzums!! Cerams, ka šī attiecība Frīdas paikai nav, piemēram, 30:20 :mrgreen: ....
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby Demix » 08 Feb 2010, 11:45

Man kuce pēc bērniem bija baigi "izkritusies",pēc tam protams,pārdāsnoju un viņa pamatīgi apvēlās,mēs dabūjām labu formu atpakaļ dodot samitrinātu Light sauso paiku (pat devu īpaši nesamazinot) un neko citu!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby Orchidey » 08 Feb 2010, 11:49

maksis Paldies! Skaidrs, par kādiem mīkstumiem bija runa! :mrgreen:
Image
User avatar
Orchidey
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 28 Jan 2010, 14:44

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby Korland Rein » 08 Feb 2010, 11:50

Es dotu večiņai uzreiz mērcētu barību, jo kamēr uzbriest kuņg'ī apēstā sausā, viņas izslakums ir dubults, jo it kā ēdu, bet nepaēdu. :mrgreen: Kā viņa uz dārzeņiem ā? Sautētiem, vārītiem, svaigiem?
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby maksis » 08 Feb 2010, 11:51

madzhy wrote:Bet teorētiski nevajag vienā ēdienreizē jaukt naturālo ar sauso, jo abas lietas atšķirīgi gremojās.. Paniņas var iedot vēlāk, ar laika intervālu.

Nu praktiski man visi suņi visu mūžu ir ēduši vienā reizē abas lietas un nekas. Tā ka to atstāšu vien nepareizu.
madzhy wrote:Būtiskākais jau barības proteīnu/tauku daudzums!! Cerams, ka šī attiecība Frīdas paikai nav, piemēram, 30:20 :mrgreen: ....

Kā to ņem. Manējie jau sen ēd grain-free paiku un to mainīt nemainīšu - vnk samazināšu devu. Jau dogzos rakstīju, ka no "Light" paikas Frīdu savulaik tā razņeslo, ka šausmas. :evil: Un pēc tam uzzināju, ka viņa nav vienīgā tāda.
Ar to pašreizējo svaru - tas ir uzēdies pēdējo pāris mēnešu laikā (gandrīz + 10kg) un tam pamatā diemžēl ir veselības problēmas, kas ietekmē kustīgumu. Līdz tam bija +/- OK. Doks teica, ka ir apaļīga, bet ne tā, lai satrauktos. Vnk veca, apaļīga kundzīte. Bet nupat ir par traku. :?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby maksis » 08 Feb 2010, 11:52

Korland Rein wrote:Es dotu večiņai uzreiz mērcētu barību, jo kamēr uzbriest kuņg'ī apēstā sausā, viņas izslakums ir dubults, jo it kā ēdu, bet nepaēdu. :mrgreen:

OK, darīšu tā. Par dārzeņiem, tur jau noskaidroju - un pat sarunāju uz šodienu pusmaisu burkānus iepirkt. :lol:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby sunupuika » 08 Feb 2010, 11:56

Man jautajums, ka jus sauso samerciet, prosta ar udeni? Jo mans jaunskungs ir unteligi budigs palicis. Sausa tika samazinata lidz minimumam, bet formas mum nemainas!
Ka pareizi darit: lasiju, ka jus dodiet paninas. Kā? Atsevisi vai samikset a sauso?
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby OrlandoSeaHorse » 08 Feb 2010, 13:18

Dodu kaut ko, kas saucas "fermentēts piens" - it kā kefīrs, it kā paniņas. Pēc sausās uzreiz ieleju bļodiņā, kopā nejaucu, ja nu gadījumā tomēr neizēd, tad sauso var nolikt vēlreiz, bet tādu samērcētu tikai cūkām, bet tā kā cūku naff, tad miskastei.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby Demix » 08 Feb 2010, 13:30

maksis wrote:Kā to ņem. Manējie jau sen ēd grain-free paiku un to mainīt nemainīšu - vnk samazināšu devu. Jau dogzos rakstīju, ka no "Light" paikas Frīdu savulaik tā razņeslo, ka šausmas. :evil: Un pēc tam uzzināju, ka viņa nav vienīgā tāda.

Dīvaini,mums Light strādāja baigi labi,bet nu laikam katram savs,kā saka dažas dāmas,kas vēlās notievēt,ka pat no ūdens var uzbaroties :?
OSH
Kādas ir tā fermentētā piena īpašības?Tbš,ko viņš dara,sašķeļ pārtikā taukus vai kā citādi iedarbojas uz organismu???
P.s.Pie mums arī nez vai var iegādāties???
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby OrlandoSeaHorse » 08 Feb 2010, 14:09

Kā, nu es jau saku, it kā kefīrs, it kā paniņas, pēc garšas tik precīzi nemāku noteikt. Īpaši neiedziļinoties, pieņemu, ka kā jebkurš šķidrums uzbriedina sauso barību un kā kefīrveidīgs normalizē mikrofloru un uzlabo vēdera izeju, + piena produkts, ko suns spēj uzņemt, tādtad kalcija avots. Un garšīgs ar esot.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby OrlandoSeaHorse » 08 Feb 2010, 14:16

Un vēl tāda pieredze, bet vai Frīdai noderēs - Rado nepārprotami būdams vidēja auguma suns (50 cm skaustā, 17-19 kg optimālais svars), tomēr ēd lielajiem un gigantiskajiem suņiem domāto paiku, jo 1) tā ir liesāka, 2) lielāki un cietāki graudi, kas tiek ēsti kaut mazliet ilgāk. Tik vai tā viņš savu trauciņu izēd 10x ātrāk nekā Aidans. Bet Frīda gan jau ka tāpat ēd lielajiem domāto, vai ne?
Un ja man šķiet, ka derētu paātrināt to procesu, kā paika nonāk otrā galā ārā, tad dodu vārītus burkānus, kā izrādās, diezgan daudz: katram pa veselam burkānam 2x dienā.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby brex » 08 Feb 2010, 14:59

Svara verotajiem kadu laiku atpakal bija darzenu zupa, ko vareja est kad un cik grib :D Varbut var Fridai kadu darzenu mix ar galas SMAKU meginat iebarot ?

Kefira ir 56 kkal/100 gr. Nezinu, cik kg kefira precizi sanak l, tacu, pienemot, ka apmeram viens - litrs kefira dod 560 kkl!! Domaju, ka Fridai izlakt 1l kefira diena ir ka acis pamirkskinat (ja garso) :D a tas jau ir apmeram 200 gr sausa bariba (loti aptuveni piemetot pec kkal)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby Demix » 08 Feb 2010, 15:16

OrlandoSeaHorse wrote:Kā, nu es jau saku, it kā kefīrs, it kā paniņas, pēc garšas tik precīzi nemāku noteikt. Īpaši neiedziļinoties, pieņemu, ka kā jebkurš šķidrums uzbriedina sauso barību un kā kefīrveidīgs normalizē mikrofloru un uzlabo vēdera izeju, + piena produkts, ko suns spēj uzņemt, tādtad kalcija avots. Un garšīgs ar esot.

Paldies par skaidrojumju!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Vēdera apmānīšana :)

Postby maksis » 08 Feb 2010, 15:51

OrlandoSeaHorse wrote:Un ja man šķiet, ka derētu paātrināt to procesu, kā paika nonāk otrā galā ārā, tad dodu vārītus burkānus, kā izrādās, diezgan daudz: katram pa veselam burkānam 2x dienā.

Par burkāniem piefiksēts, paldies.
brex wrote:Kefira ir 56 kkal/100 gr. Nezinu, cik kg kefira precizi sanak l, tacu, pienemot, ka apmeram viens - litrs kefira dod 560 kkl!! Domaju, ka Fridai izlakt 1l kefira diena ir ka acis pamirkskinat (ja garso) :D a tas jau ir apmeram 200 gr sausa bariba (loti aptuveni piemetot pec kkal)

Tāpēc jau domāju, ka labāk paniņas izmantot. Un pie Frīdas apetītes un neizvēlīguma, tad mierīgi pat atšķaidītas paniņas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Next

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron