''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Dogs Teaching

''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby Kate » 24 Feb 2011, 11:52

Vispār jautājumi ir vairāki un būtu ļoti interesanti dzirdēt jūsu atbildes, pieredzi, viedokli.

Palānoju iegādāties suni no patversmes, suņam trīs gadi, pēc izcelsmes argentīnas dogs. stāsts no pirmāskumiem nav zināms, bet pēc kāda laika pavadīta patversmē ir bijusi ģimene, kur paņēmusi viņu, bet īpaši nav pievērsuši uzmanību, ka ir jau kaķis mājās un kā atveduši, tā abus salaiduši kopā, kaut kā tas vakars pavadīts, jo saimnieki bijuši klāt, lai visus apsauktu, bet pa nakti.. precīzāk no rīta saimnieki pamodušies un atraduši suini un .. beigtu kaķi. tās ģimenes un suņa stāsts beidzas, jo suns tika atgādāts atpakaļ uz patversmi, šobrīd nevienam, kuram jau ir kaķis mājās, nedod adoptēt. man kaķu nav. Bet es domāju pēc adopcijas pēc kāda mēneša uz kādiem diviem mēnešiem braukt ciemos pie vecākiem,kuriem ir divi kaķi lauku mājās. un šeit mani jau pārņem bailes un neskaitāmi jautājumi. laikam jau galvenais no tiem, kā visiem palikt dzīviem?
Un šis laikam būs jautājums pa lielam- vai ir iespējams pāraudzināt suni? ne argresīvā nozīmē 'pāraudzināt'', bet tieši- apmācīt, audzināt, pāraudzināt tādu lietu, kā nepatiku un agresivitāti pret kaķiem? vai trīsgadniekam ar iespējamu patiešām raibu pieredzi tas ir iespējams?? un kā to visefektīvāk izdarīt?

paldies,
vispār būtu ļoti interesanti, ja būtu sadaļa- patversmes suņi, jo tā liekas pavisam cita kategorija ar daudz savādākmām problēmām un jautājumiem.
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby Sisija » 24 Feb 2011, 12:29

Suni Jūs vairs "nepāraudzināsiet", diemžēl :( . Ļoti žēl to nabaga kaķi, kurš tika nokosts ;( . Pie tā, ka tas tā notika vainojami tikai cilvēki, kuri suni paņēma mājās. Vienmēr visu gribas uzreiz un tūlīt. Nekad dzīvniekus nedrīkst uzreiz atstāt vienus, pat ja tie nav no patversmes, pat ja labvēlīgi noskaņoti viens pret otru. Vajadzīgs pietiekami ilgs laiks, lai pārliecinātos, ka viss būs kārtībā un visi būs drošībā. Ja šie cilvēki būtu kaut nedaudz pacietušies, tad noteikti saprastu, ka suns nespēs sadzīvot ar kaķi. Ļoti, ļoti žēl, ka tā notika :svece: .
Jūsu gadījumā suns kaķus uztvers kā medījumu. Vienīgā izeja ir nodrošināt, lai suns nekādā gadījumā netiek kaķiem ķlāt. Tas, protams, ir grūti un sarežģīti, bet citu variantu neredzu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby zuustrs » 24 Feb 2011, 20:40

Arī uz mana suņa sirdsabziņas ir viena kaķīša dzīvība, bet tas nebija mūsu kaķis, viņš bija iekļuvis mūsu sētā( istabas kaķis). Visi kaimiņu kaķi zina, ka mūsu sētā nav ko meklēt, bet pašmāju kaķi ir uzmanīgi. Bieži suns ar kaķi viens otram paiet garām bez neviena starpgadījuma, tā itkā nebūtu, bet atliek kaķim sākt skriet, lekt vai pagriezt galvu uz suņa pusi, var izcelties klope. Par laimi vienmēr ir bijis klāt cilvēks un bieži tas negadās. Reizēm runcim uznāk vēlme aiziet pakacināt suņus, vai aiziet piečurāt suņu vietiņas. Suņi abi ir no kucēna vecuma kopā ar kaķiem, bet mednieka instinkts nav izgaisis septiņu gadu laikā. Ja suns jau ir reiz nogalinājis, tad pāraudzināt neizdosies, tikai nepieļaut viņiem satikties. Visu laiku jabūt saimniekam uzmanīgam.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby aceofspades » 28 Feb 2011, 10:59

Man pashlaik ir tieshi taada pati probleema ar savu amiiti - tikai 7 gadiigu, ko atstaaja ieprieksheejais saimnieks "puuraa" ar piebildi, ka suns pret kakjiem ir labsirdiigs. Pavisam godiigi vienu briidi domaaju, ka suns buus vai nu jaaatdod vai jaalikvidee, jo nekaadu labsirdiibu nemaniiju, kameer esam blakus un kakjis ir 2 metru attaalumaa, tikmeer viss ok, pie metra attaluma suns pieplok un lec virsuu klakshkjinaadams. Shitaa pat man blakus esot vienreiz kakjim divaanaa virsuu uzleca. No saakuma suns bija ar uzpurni, tagad peec paaris nedeeljaam suns aposhnjaa kakji caur kreesla redeljaino atzveltni un pat paluncina asti, taa kaa man ir ceriiba, ka saradiis. Tik nezinu, cik ilgs laiks paies, kameer abi varees vienlaiciigi atrasties daarzaa. Njemot veeraa, ka man peec dazhaam nedeeljaam gaidaams gjimenes pieaugums, vairs nav daudz laika nedaliitai uzmaniibai palicis.
Par kakjiem runaajot - man ir divi un abi abosluuti labsirdiigi pret sunjiem, kopaa speeleejas, ja tik suns atbilstoshs. Ja gadaas kaiminju sunji seetaa, arii nekaadas sceenas, ja suns nav riebiigs. Mees pashi panjeemaam kaadreiz kakji, kad VASam bija triis gadi, sunim pateica, ka nedriikst un nekaadu probleemu, peec tam panjeemaam kranciiti no patversmes - arii viss labi. Peec tam piekliida jau liels kakjis, pienjeema viens otrus burtiski dazhu dienu laikaa un daarzu arii daliija. Tagad ir pirmaa reize, kad redzu, ka suns ir taads slidenaaks un nu jau cik ilgi meehjinam saradinaat kaut vai tikai telpaas. Ja kaadam ir kaadas labas idejas, arii es priecaashos. Jo, ja godiigi, es esmu kakja pusee.
aceofspades
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 20 May 2010, 12:31

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Feb 2011, 11:28

Principā jau argentīnas dogs ir liels un spēcīgs medību suns, šķirne radīta, izmantojot Kordovas cīņas suņus, viņi pilnīgi noteikti nav no tiem mīlīgākajiem radījumiem, skaitās nekontrolējami agresīvi un daudzās valstīs ir bīstamo (un/vai aizliegto) šķirņu sarakstos. Latvijā šādu sarakstu principā nav. Viņus pieredzējuši saimnieki tur un izmanto dienestam, nevis iesācēji ņem par mājas mīluli. Nebrīnītos, ja tas ķaķis būtu tikai 1 zināmais upuris, bet var būt agresija pret suņiem arī, ja viņš nav socializēts jau laikus savā "kucēnībā". Pilsētā tas var sagādāt lielas grūtības, ja pasvešs (iesākumā jau nu noteikti), liels un smags suns grib uzkost katru (kaut vai katru 10.) pretīmnākošo suni. Laukos arī būs stingri jākontrolē, ko tas suns dara, ja vēl klausa jūs uz vārda. Vismaz tas viens Argentīnas dogs, ko es zinu, bija agresīvs un stulbs, piedodiet, bet taisnība, saimniece tur varēja ko teikt vai neteikt, šis tik gāja kost visus laukumā esošos suņus, bez izšķirības, liels, mazs, pievērš viņam uzmanību vai ne. Katru nodarbību vismaz vienu. Varbūt šis būtu kodis arī vairāk, bet tad attiecīgi šo tomēr aizvāca prom. Skaitījās, ka apmāca paklausībā, faktiski viņš bezsakarīgi vazājās pa laukumu, ne ta īsti komandas izpildot, ne īsti medījumu nolūkojot. Beigās viņi laikam tomēr aizvācās pavisam, cik var vetu rēķinus maksāt.
Var jau būt, ka jūsu nolūkotais ir daudz labāks, bet iesaku pārliecināties un nestrebt karstu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby Kate » 28 Feb 2011, 22:36

cik esmu ar šo ''noskatīto '' suni kontaktējusies, tad pret cilvēkiem ir ļoti labsirdīgs. Bet kā jau patversmes pastaigās, nelaiž visu suņus kopā, ir distance un zinot viņa izcelsmi, pievērš īpašu uzmanību distancei, bet godīgi sakot nereiz neesmu redzējusi kādu neierastu, agresīvu uzvedību pret citiem suņiem. tāpēc manī mīt ši, varbūt naivā, cerība, ka viss ir iespējams pie attiecīgas manas sagatavotības uz visu, kas var no ši suņa nākt ārā, un pei attiecīgas pareizas audzināšanas un socializēšanas.
Un par to stulbumu- nu, nav smuki vispārināt, zinot tikai vienu šīs šķirnes pārstāvi, jo katrā šķirnē gadās pa ''idiotam''.
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby silverequs » 28 Feb 2011, 22:40

Kate wrote:katrā šķirnē gadās pa ''idiotam''.

Par cik cilvēkiem jau gadsimtiem ilgi klibo vaislas atlase, cilvēku šķirnē tādu ir vairāk nekā vajag... :kanepe:
P.S. Es ne par te iesaistītajiem, absolūti, ne, es vispār...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby obrija » 28 Feb 2011, 23:01

silverequs wrote:
Kate wrote:katrā šķirnē gadās pa ''idiotam''.

Par cik cilvēkiem jau gadsimtiem ilgi klibo vaislas atlase, cilvēku šķirnē tādu ir vairāk nekā vajag... :kanepe:
P.S. Es ne par te iesaistītajiem, absolūti, ne, es vispār...

Jā, tas gan un vairums sēž saemā :kanepe:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby silverequs » 28 Feb 2011, 23:12

obrija wrote:
silverequs wrote:
Kate wrote:katrā šķirnē gadās pa ''idiotam''.

Par cik cilvēkiem jau gadsimtiem ilgi klibo vaislas atlase, cilvēku šķirnē tādu ir vairāk nekā vajag... :kanepe:
P.S. Es ne par te iesaistītajiem, absolūti, ne, es vispār...

Jā, tas gan un vairums sēž saemā :kanepe:

o, a šito pie sienas i v ramachku! :davinuziedus:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby obrija » 28 Feb 2011, 23:30

Biku off topiks, bet kā lai savādāk šito nosauc? :parvertibas:
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/41319/i ... un-ogosanu
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby emy » 01 Mar 2011, 00:03

manai draudzenei ir veimārietis. Un liela teritorija ap māju (nožogota, bet tomēr kāds zvērs var iemaldīties). Ir nokodis vismaz vienu stirnu, + vēl visādus meža zvērus+ savas mājas kaķi, ko labi pazina + tagad ļoti kāro nokost pārējos 2us kaķus. Es pieņemu :tomati: , bet man šķiet, ja sunim ir uz šo tendence + ja vēl kādu reizi sanācis kādu uzkost, tad tas nav labojams. Un pie vecāku kaķiem es noteikti neieteiktu vest.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby Sisija » 01 Mar 2011, 08:19

emy wrote:... bet man šķiet, ja sunim ir uz šo tendence + ja vēl kādu reizi sanācis kādu uzkost, tad tas nav labojams. Un pie vecāku kaķiem es noteikti neieteiktu vest.

Šim es piekrītu par visiem 100%, ja vēl Jūs mēģinātu to suni pieradināt pie savas mājas kaķa, tad var būt (bet visdrīzāk, ka ne) tas varētu izdoties, kaut gan atstāt divatā ar kaķi bez saimnieka uzraudzības, būtu kaķa slepkavība. Bet pie vecāku kaķiem laist noteikti nedrīkst, ja negribat tos nabadziņus nogalināt, pat nepaspēsiet nekā noreaģēt, kad jau kaķis būs beigts, diemžēl...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby Kate » 01 Mar 2011, 09:46

par ''Latvijas šķirnes'' ''100 idiotiem'' piekrītu.

diemžēl tāda opcija kā nevest suni nebūs, jo pati braukšu un suns ar mani, bet atbraucot ir opcija suni no sākuma no saites neizlais un būt zem uzraudzības, kā arī pa nakti palikt klētiņā ne mājā.
Kad jautāju, domāju, ka varbūt ir kādam bijusi konkrēta pieredze kā labāk darīt vai padomi, bet... nu jā, šobrīd tad paliek tomēr aktuāls jautājums, vai suni ir iespējams veiksmīgi audzināt savādāk kā kāds to darījis pirms vai nav darījis nemaz. Vai tas vispār nav iespējams un suns ir norakstāms, jo paliks tāds, ar tādu izglītības līmeni kā pirms?
atkārtojos, ka joprojām naivi ceru, ka visu ir iespējams izmainīt, ja ir vēlēšanās un dod tam laiku.
Kate
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2011, 20:42

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby Sisija » 01 Mar 2011, 10:27

Suni var un vajag audzināt un, ja to dara no agra kucēna vecuma, tad var iemācīt sadzīvot prakstiski jebkuru suni, kaut gan, domāju, daudzi tam tomēr nepiekritīs. Bet, kas attiecas uz Jūsu suni, tad suns ir jau pārāk pieaudzis un Jums jāpatur prātā doma, ka jebkurā brīdī ir iespējams, ka suns kaķi nokodīs, tam pietiks ar pāris sekundēm un neko Jūs tur neizdarīsiet. Jāskatās uz situāciju reāli, kamēr nav par vēlu. Vienīgā izeja, aizbraucot pie vecākiem, ir turēt suni pie pavadas un laist vaļā tikai tad, ja kaķi ir kaut kur ieslēgti, lai suns nekā netiek klāt.
Jūsu naivā cerība var maksāt kaķim dzīvību, ceru, ka nav vēlēšanās par to pārliecināties dzīvē. Saku tā tāpēc, ka suņi un kaķi man ir jau vairāk par 20 gadiem, tāpēc pieredze pietiekama.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: ''kaķu slepkavas'' saradināšana ar kaķiem

Postby OrlandoSeaHorse » 01 Mar 2011, 13:36

Kate wrote:Un par to stulbumu- nu, nav smuki vispārināt, zinot tikai vienu šīs šķirnes pārstāvi, jo katrā šķirnē gadās pa ''idiotam''.
un
Vismaz tas viens Argentīnas dogs, ko es zinu, bija agresīvs un stulbs,
- kur tad te vispārinājums?
:kompisbietee:
Lai gan ja tā padomā, es zinu vismaz 100 īru terjerus un nevienu stulbeni viņu starpā. Laikam labi slēpjas. :dejo:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg


Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests