Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

All About Dogs

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby OrlandoSeaHorse » 08 Feb 2010, 17:17

gilroy wrote:Orlando, Lesiju aizmirsi, Lesiju - bija tāda suņu suga :D
A, nē, to es zināju, klases biedrenei bija kollijs, nevis Lesija.
Bet vienai citai bija "sudzenieks". Kad prasījām, kas tieši par sugu, šī gandrīz līdz asarām skaidroja, ka sudzenieks taču, nu kā var nesaprast! Suņu sugai tiešām tas zvērs piederēja, neapšaubāmi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Kriste » 08 Feb 2010, 18:11

Jā, šodien atkal riktīgi ierēcu. Iet tantuks garām ar vecu mazu šuneli un viņam saka - paskat, kas par šķirnīgu puisēnu! Viņam noteikti viss ir dārgs ( :mrgreen: )! Laikam korgijs! :mrgreen:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby zuustrs » 08 Feb 2010, 22:11

Hi! Tiešām smieklīgi :lol: Es tik šodien šīs pērles atljāju, jo nav bijis laika pievērsties forumam. Smieklīgākais man liekas makša rīzenis un fraņču levretes :mrgreen:
Man gan nav nekādas dižās pērles nācies dzirdēt, tik tos daudzos variantus kā var nodēvēt skotu terjeru. Laikam nevienai citai šķirnei nav tik daudz apzīmējumu, bet visi nozīmē / škotu terjers. Atļaušos uzskaitīt / Koferis, čemodāns, tumbačka, gludeklis, karandaš, skoč, kļaksa, birste, putekļu slotiņa.Gan jau vēl kādu esmu aizmirsusi ;)
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby maksis » 08 Feb 2010, 22:26

zuustrs
Specially for you :twisted:
Mans vecais, vairāk kā pusgadu nefrizētais skočs (ak, kauns!) vienu dienu bija paņēmis brīvsoli. Mamma iet viņu meklēt un satiek sievieti, kas brauc viņai pretī pa ielu uz velosipēda un smejas. Ok, nodomā mamma, katram savas dīvainības, un vienalga drošs paliek drošs pajautā, vai neesot redzēts suns. Uz ko sieviete sāk smieties vēl skaļāk un jautā: "Ak tad tas sunītis bez kājiņām, ko satiku, bija jūsējais?" :twisted: :twisted: :twisted:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby zuustrs » 08 Feb 2010, 22:35

Jā, maksi! Skoč ir arī suns bez kājiņām :twisted: :lol: Bet ar bārdiņu. Gudri onkuļi un tantes bieži piemetina, ka meitenes ar ar bārdiņam grūti uztvert pa meitenēm, bārdas esot piemērotas tikkai puišiem.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby kaija » 09 Feb 2010, 13:36

zuustrs wrote: Laikam nevienai citai šķirnei nav tik daudz apzīmējumu, bet visi nozīmē / škotu terjers. Atļaušos uzskaitīt / Koferis, čemodāns, tumbačka, gludeklis, karandaš, skoč, kļaksa, birste, putekļu slotiņa.Gan jau vēl kādu esmu aizmirsusi ;)


Pašreizējo laika apstākļu iespaidā mums sētnieks pateica, ka vairāk tādu šķūrīšu varētu te staigāt, tad viņam nevajadzētu šķūrēt taciņas.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby gilroy » 09 Feb 2010, 14:16

Mūsmājās vecākā paaudze skočus sauca par ķeblīšiem :) Tas tā, "kolekcijai".
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby zuustrs » 09 Feb 2010, 20:08

Nu, rau! Skoč ir arī ķeblītis un šķurītis :lol: Ko tik tauta neizdomā, lai apzīmētu vienu suņu šķirni. :mrgreen:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby biinumz » 09 Feb 2010, 22:32

plds dievam tagad bīglus jau sāk pazīt - gudrie zin, negudrie klusē. bet, kad dāma bija jaunāka, lielākoties mammas bērniem teica: "Redz kur basetiņš!" vai onkuļi autobusā ar smīnu pār visu seju jautāja retoriski: "Šitam jau gan basetiņš garām skrējis?!"

bet tas viss liekas štrunts, kopš mums ir BonBon.
šņauceris, terjers, bolonka, asspalvainais taksis, raibais skočterjers... īpaši gudrinieki pajautā, vai tad tiešām savu bīglu nevarējām nosargāt, ka pie šitādiem jauktenīšiem tikuši. a tā kopumā 95% pat neprasa - ir pārliecināti, ka šitas suns nepieder nekādai šķirnei.
cilvēkiem, kas no tiesas interesējas, nevis demonstrē savas kinoloģiskās zināšanas, ja pasaku īsto šķirni oriģinālnosaukumā (tagad tā vairs nedaru) - :shock: tas tiešām ir grifoniņš? tāds pāraudzis.
tagad saku, ka tas ir assaplvainais basets - :shock: pavisam citādāks nekā basets, tas basets. :shock:

bet labākais stāsts ir nevis par šķirni, bet par vecumu :) pagalmā vīrietis, kas staigā ar šarpeju un satiek mūs regulāri, vienu dienu sarunādamies sacīja, ka pārsteidzoši sprigana meitene esot savam cienījamam vecumam (viņai bija mēneši 6 apmēram, turklāt "nozēlojamo" dzīves izskaņas skatu papildināja tas, ka suns bija nesen noplūkts līdz ādai)... ilgi skaidroju, ka tas suns ir kucēns un spalva nav nobirusi no vecuma un suns nav nosirmojis un vispār... es domāju, ka toreiz onkuls nenoticēja. pierādījumi nāk ar laiku - tagad viņš redz, ka vēl arvien velk dzīvību tā večiņa. un nav mazāk sprigana kļuvusi :D
a pirms pāris mēnešiem kaimiņš kāpņu telpā vienā sarunā tā starpcitu norādīja ar pirkstu uz BonBon, kas pinās man gar kājām un pajautāja: "šitā jau gan ir veca, vai ne? veterāne (ar līdzjūtību jau sunim)..."
sapratu, ka man ir neglābjama večiņa un laikam jau kaut kas viņā tiešām liek domāt, ka viņai līdz mūža nogalei vairs pus solis. eh...
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby BaibaB » 10 Feb 2010, 10:15

nu lūk, tauta, forumiešu ģiftīgie komentāri nemaz tik ļauni nav, kad paklausās bezsuņu tautas kinoloģiskos spriedelējumus. :lol:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Creme de la Creme » 10 Feb 2010, 15:32

Manējos regulāri sauc par opīšiem...laikam bārdas pēc :lol:
Bet reiz mēs ar savu bārdaino baru un vienu standarta īsspalvaino takseni staigājām gar jūru. Un viena kundzīte garām ejot noteica - skat cik smuka taksenīte. Tikai tie bērni viņai tādi neizdevušies. :mrgreen: Es pat neko neteicu...Tas gan nekas ka tā taksene barā bija visjaunākā :lol: Bet nu jau mūs kā šķirni sāk atpazīt...Nu vai sliktākajā gadījumā pajutā kas tā par šķirni (sevišķi kad eju ar vairķaiem suņiem). Kādreiz, kad bija viens suns, lielākoties teica ka tāds takša jauktenītis vien ir. Ja es iebildu ka tas ir šķirnes suns un tam tā jābūt, tad man pat ir teikts - jūs piemānīja kad kucēnu pirkāt! Tas nav taksis, ticiet man! :D
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Alishe » 10 Feb 2010, 16:11

manējā laikam ir nosaukta visos iespējamos "buldodziņu" (tieši tā, 99% cilvēki skatās un saka nevis buldogs bet buldodziņš :D) vārdos - franču, angļu, amerikāņu tā kā jau būtu ierasti. bet tad ir bijuši gadījumi, kad sauc par ķīniešu (nu tas tā kā no dzimtenes) buldodziņu un vācu (???) - šito gan nesaprotu :mrgreen:
Mans suns - mana dzīve
User avatar
Alishe
Baby
Baby
 
Posts: 75
Joined: 13 Jan 2010, 19:02
Location: Rīga

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby dacce » 11 Feb 2010, 12:37

Nu pie tā, ka manu stafmeitiņu sauc par neizdevušos bokseri ar ausīm un asti, jau esmu pieradusi. Kas gan cits varētu būt tīģerkrāsā, protams, tīģerbokseris :)
dacce
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 13 Jan 2010, 14:43

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby grace » 12 Feb 2010, 14:37

Vēl par asspalvaino taksi:

1)
interisents :"Vai, ku interesants jauktenītis sanācis! Ko, ar ko Jūs sajaucāt?"
es : "asspalvaino miniatūro taksi ar asspalvaino miniatūro taksi..."
interisents : "Un tad šitādi sanāk?!"

2)
lepna "takša" saimniece :"Vai kur smukiņš krancītis!!!"
mans dēls (pusaizmidzis): "Jums arī..."
lepnā "takša" saimniece : "Man IR TAKSIS!!!"
mans dēls (pusaizmidzis): "Man arī."
grace
Baby
Baby
 
Posts: 51
Joined: 15 Jan 2010, 10:59

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Spindzele » 12 Feb 2010, 14:59

[quote="grace"]
2)
lepna "takša" saimniece :"Vai kur smukiņš krancītis!!!"
mans dēls (pusaizmidzis): "Jums arī..."
lepnā "takša" saimniece : "Man IR TAKSIS!!!"
mans dēls (pusaizmidzis): "Man arī."
:mrgreen: Kolosāli!
Image
User avatar
Spindzele
Puppy
Puppy
 
Posts: 294
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby Demix » 13 Feb 2010, 19:47

Pateicoties,sniegotajai ziemai un kamanu aktivitātēm haskijus nu jau atpazīst pa gabalu,vienīgi visu laiku tas jautājums:"Kāpēc viņiem nav zilas acis,nav īsts?" :twisted:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby irituska » 14 Feb 2010, 19:15

Nu tak "latvietis vidējais" ar to arī it tik īpašs, ka ir specs teju visās jomās un visu vienmēr zin labāk par citiem :mrgreen: No kinoloģijas līdz tējai :twisted:
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby adze » 14 Feb 2010, 19:50

Šodien viena sieviete mani pamatīgi sadusmoja. Nostājās taisni mums ceļā un ar smaidu sejā prasa ar ko es baroju savu resno levreti. Saku, ka tā nav levrete... "Da, da, ja znaju, u nas tozhe doma levretka, tolka hudaja" Es varēju visās valodās stāstīt, viņa tikai smaidīja un teica, lai nesatraucos, kāds man esot iesmērējis, bet sunīts jau vienalga mīļš :roll:
tā jau neesot tik traki, bet kājas resnas..

Reku mans resnais rīma
Image
Image

Image
User avatar
adze
Puppy
Puppy
 
Posts: 133
Images: 2
Joined: 20 Jan 2010, 14:38
Location: Ventspils, LV

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby maksis » 14 Feb 2010, 19:52

adze
Nu tu toties vari tikai minēt, KĀDA tai dāmai ir levrete, ja viņu ar vipetu var sajaukt. :twisted: :mrgreen:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kas tā par šķirni? Jeb ko tik cilvēki nesaka par mūsu suņiem

Postby biinumz » 14 Feb 2010, 20:30

lasu šito tēmu un domāju... a tie cilvēki, kas suņus tikai bilžu grāmatās un pa TV redzējuši, tie laikam ir tie gudrākie runātāji... eh... visas suņu šķirnes es nepazīstu (da piemēram, levreti no vipeta neatšķiru - saprotu, ka viens ir viens, otrs ir otrs, bet kurš ir kurš - vot fig viņ zin), bet labums man kā suņiniekam ir viens un liels - es vismaz skaidri zinu, ka ikviens suns var būt šķirnes un ar gudru smīnu par kāda suņa nešķirnīgumu vairs nekad neuzdrošinos runāt :) īsi sakot - es vismaz tagad zinu, ko nezinu :twisted:
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests