Suns traucē jo ir skaļš

Dogs Teaching

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby s_solv » 10 Feb 2011, 16:00

vo vo +1 Bunny,
nav jau nekāds dižais izmērs, ka nevarētu paņemt aiz čupra un piespiest pie zemes vai ko citu izdarīt, varbūt es esmu sadistiska? nezinu. Man patīk paklausīgi suņi.
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby OrlandoSeaHorse » 10 Feb 2011, 16:38

Fiziski pielikt pie vietas mopsi nevajadzētu būt pārāk grūti, cilvēki tiek galā ar daudz lielākiem izlaisteņiem. Bet vai tik problēma nav vecmāmiņa? To aiz šķirkas pie zemes spiest nebūs pieklājīgi. :ada: (Es nesaku, ka tas nevarētu atrisināt jautājumu.)
Suns vienmēr dara to, ko saimnieks viņam atļauj darīt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby irituska » 13 Feb 2011, 19:16

OrlandoSeaHorse wrote: Bet vai tik problēma nav vecmāmiņa?


Man ir mega neaudzināts taksis, kurš teju visu savu dzīvi pavada rejot, ēdot drazas, vārtoties maitās, dzenoties pakaļ kaķiem, lienot visās pažobelēs pēc kārtas... bet pat viņš ar laiku ir iegaumējis, ka pēc vārdiem "Makaroniņ, lūdzu, aizveries...", der apklust. Jautājums tikai, uz cik ilgu laiku :D

A kurš sunim īsti skaitās boss ? Vecmāmiņa vai topika autors (vai pats mopsis)?
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby OrlandoSeaHorse » 17 Feb 2011, 18:24

Mega neaudzināts taksis - tā ir lieta par sevi, ne ar ko nevar salīdzināt.
Saki, ka nerej tikai tad, kad mute pilna ar drazām? :rej: :rej: :rej:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby irituska » 18 Feb 2011, 22:23

Nerej, kad guļ, kad dara ko neatļautu, un kad kasu viņam aiz auss.
Bet īpatnējo šarmu tas kaut kā nemazina :sirsninas2:
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby auzijs » 28 Mar 2011, 20:46

Kāpēc gan no sākuma sunim neaiemācīt komandu "balsi!" un tikai pēc tam komandu "šuš"? Jūsu gadījumā tas pat ir diezgan vienkārši, jo bieži suņi nereaģē uz nekādiem tevis radītiem stimuliem (vai kā tos nosaukt)? Piemēram, ir suņi, kam neinteresē durvju zvans vai tupa dauzīšanās pa sienu. Rej tikai tad, kad sadzird kaut ko ārā (pa dienu jau tas nav nekas īpašš, jo apklust jau diezgan ātri, bet naktī gan nav patīkami). Ejiet pie vecmammas istabā, kad suns tur atrodas un tieši pirms riešanas vecmamma saka komandu "balsi!", kad suns sāk riet, vecmamma tam dod kārumus un labi samīļo (par īpaši smuku balsi var vairākus kārumus iedot). Tā turpina, kamēr iemācās. Tad liek riet uz komandas (ideāli, ja kārumi jau vairs nebūs nepieciešami), rāda kārumu un saka "šuš". Ja kārums būs pietiekami interesants, tad vajadzētu apklust, kad apklust, tad iedod kārumu. Atkārto tik ilgi, kamēr suns saprot (Protams, nejau vienā dienā, 90 reizes pēc kārtas būtu viņam tas jādzen iekšā, bet pamazām, vairākos mēģinājumos dienā, vairākas dienas pēc kārtas. Varēs jau redzēt vai sunim tajos kārumos vēl ir kāda īpaša interese vai vairs nav. Ja nav, tad nav arī īsti jēgas turpināt tālāk, treniņš jāturpina vēlāk. Pēdējo kārumu arī nevajadzētu viņam dot tikai tāpēc, ka viņu citur nolikt ir grūtāk nekā sunim mutē. Ja saki šuš, rādi kārumu, bet suns turpina riet, tad pats vainīgs un kārumu nedabūn). Par īpaši smuku klusēšanu var vairākus kārumus iedot). Problēma varētu būt tā, ka sunim kārumi īpaši neatšķirās no viņa ēdienreižu satura un ja barība viņam ir neierobežotā daudzumā, bet ja ir kāds īpašs kārums, ko suns dabūn tikai īpašos gadījumos, tad to var mierīgi izmantot. Protams, pieci gadi nav maz, bet ar nelielu pacietību viss nokārtosies (cerams :-))
auzijs
Baby
Baby
 
Posts: 80
Joined: 25 Mar 2011, 06:38

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby murkata » 29 Mar 2011, 11:40

vispār jau tā runā, ka komandas "pirkšana", rādot kārumu nav pareiza padarīšna. komanda jāpilda, jpo saimnieks liek. un tikai tad dabūnm balvu. citādi var būt tā, ka suns bez redzama kāruma neko nedarīs....
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby auzijs » 29 Mar 2011, 12:52

Kā tad savādāk tu viņam no sākuma ieskaidrosi, ka tagad ir jāapklust? Mācot sēdēt tu taču arī no sākuma kārumu turi rokā un tad ar rokas kustībām iemāni suni apsēsties, tad apbalvo. Tad, kad ir sapratis, tu no rokas kārumu ņem laukā un turi otrā rokā. Tad rādi ar roku to kustību, kurai viņš tik ļoti pakļāvās, kad rokā bija kārums. Viņš apsēžas un tu apbalvo ar otru roku vai arī izvelc to kārumu no kaut kurienes.
auzijs
Baby
Baby
 
Posts: 80
Joined: 25 Mar 2011, 06:38

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby Laura » 29 Mar 2011, 16:59

Man arī pēdējā laikā līdzīga problēma parādījusies. Tā kā dzīvojam pirmajā stāvā un durvis nav nekādas dižās, tad mani foršie suņi kopš apmēram 6 no rīta ar prieka izsaucieniem pavada ikvienu uz darbu vai skolu aizejošo kaimiņu... Un, ja nav ieslēgts televizors, tad pēcpusdienās arī sagaida... Galvenais, ka agrāk tā nebija, šitā ālēšanās ir sākusies kaut kur burtiski kopš jaunā gada. Parasti palīdz kāds nešpetns brēciens no manas puses, bet mosties sešos no rīta un ķērkt uz suņiem kaut kā nav manā gaumē... Ko iesākt? Kaklasiksnas pret riešanu un jaunas durvis pašlaik atļauties nevaru.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby Linda B. » 29 Mar 2011, 17:34

Varbut macit,ka istaba riet nedrikst vispar un nekad?Nellijai to jau iemaciju tiklidz panemu,ka reja viegli uzdevu pa degunu un teicu "Klusu!",istaba vairs nerej,tikai ruc un ja nu tomer gadas,ka sak riet tad pietiek pateikt kuss ka iestajas klusums
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby Laura » 29 Mar 2011, 18:47

Nu nē, es tomēr tādā rajonā dzīvoju, ka sunim ir pie durvīm jārej. Un jo skaļāk, jo labāk. Bet tad, kad kāds gar tām durvīm reāli gramstās, nevis garām iet. Pateicoties maniem suņiem, vēl gluži nesen ar kaimiņu degvielas zagļus noķērām, tā kā kaut kāda jēga jau no tās žvankstēšanas ir.
Un vispār šaubos, vai man izdosies iemācīt kaut ko grūti izprotamu 5 gadus vecam šnauceram un 3 gadīgam terjeram. Kuce neskaitās, tā tāpat nekad nevar muti aizvērt - līdzīgs variants kā irituskas taksis.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby Linda B. » 29 Mar 2011, 20:33

No musu riesanas gan nekadas jegas nav.Nekad nerej,tad kad vajag.Rej tikai tapat aiz neko darit un ja nu kads pagalma ievelkas bez aicinajuma,tapat neries un nekodis ari,tikai lekas apkart un priecasies :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby OrlandoSeaHorse » 30 Mar 2011, 00:05

Laura wrote:agrāk tā nebija, šitā ālēšanās ir sākusies kaut kur burtiski kopš jaunā gada.
Ja siem vislaik par kaiminiem nebija intereses, bet tagad ir, tad varbut kads no kaiminiem pie si jautajuma piestrada? Piem., pats garamejot rej vai kaut ka durvis pasvika, nu ta kaut ko.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby Laura » 30 Mar 2011, 08:29

Tas sākās tajā laikā, kad bija lielais sniegs un katrs, kurš nāca iekšā kāpņu telpā, ilgi un pamatīgi kratīja sniegu no kājām. Mums durvis ir tādā kā nišā iekšā, tāpēc bez īpašas vajadzības neviens pie tām nelīdīs. Nav nu manīts, ka mūsu visādi citādi pieklājīgie krievu pensionāri baigi izklaidētos, suņus kaitinādami :)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby energy » 30 Mar 2011, 08:53

Tāpēc man patīk franču buldogi, kuri nerej beztolkā kā daudzas citas mazās šķirnes. Protams, ja francim nepatiks viņš arī nodos kādu sēriju (bet tad tiešām ir iemesls).
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby otawa » 30 Mar 2011, 09:56

Mums Dora gudra. Guļ blakus gultā un rūc, kad kāds iet garām dzīvokļa ārdurvīm. Vispār īpaši neļauju riet, bet rūkšana viņai labi padodas un man nav iebildumu, ka viņa tādā veidā ir modra :)
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Suns traucē jo ir skaļš

Postby Anita :) » 30 Mar 2011, 13:02

Laura
Tā kā BaibaB netiek suņos, bet par šo to, kas te notiek, viņu painformēju, viņa lūdza, lai Tava stāstījuma sakarā iepeistoju lūk šādu tekstu:

"mani suņi absolūti vēsā mierā uzņem visus kaimiņus, kas staigā augšā lejā un iekšā ārā. BET! viņi cītīgi aprej manus "draugus" muzikālo hunni un viņa sievu. laikam jūt, ka man šie kaimiņi neiet pie sirds un tāpēc rūc, rej un piktojas, sprauslā bārdā. kā to izskaidrot, es nezinu. bet tas ir fakts"
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Previous

Return to Suņu audzināšana/apmācība/dresūra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron