Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Travelling With Dogs

Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby DavidsZibens » 28 Mar 2011, 21:12

Sveiki, suņinieki!
Ceru uz ceļojošo suņu saimnieku atsaucību.

Saprotu, ka iebraucot Ukrainā pietiek ar poti, čipu un pasi...bet man te stāsta, ka, lai tiktu atpakaļ ES, trakumsērgas titram un, kas trakākais, tai 6 mēnešu karantīnai, jābūt darītai? Vai tā tiešām ir?
Lasu, lasu PVD mājaslapu, bet tur tikai par UK, Zviedriju, utt rakstīts.
Varbūt šeit ir kāds, kas braucis ar suni uz Ukrainu, un var padalīties pieredzē? Zinu, ka muita tur kolorīta, un var piesieties par jebko...draugu gandrīz neielaida, jo viņam bija pase ādas vākos, tādi viņiem nepatīk-uzreiz domā, ka pase viltota... kam viņi pievērš uzmanību, laižot pāri suņus?
Jau iepriekš pateicos.
DavidsZibens
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 28 Mar 2011, 21:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Sisija » 29 Mar 2011, 07:25

Ukraina ietilpst to trešo valstu sastāvā no kurām ievedot suni, kaķi vai sesku tiešām ir vajadzīgs antivielu tests un ar 6 mēnešiem ir jārēķinās, diemžēl.
http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/i ... s_(istabas)_dzvnieku_prvada/suu_kau_un_sesku_prvietoana_no
Ukrainā iebrauksiet, bet atpakaļ pēc likuma ES bez antivielu testa netiksiet.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby zalagaida » 31 Mar 2011, 12:20

Sisija wrote:Ukraina ietilpst to trešo valstu sastāvā no kurām ievedot suni, kaķi vai sesku tiešām ir vajadzīgs antivielu tests un ar 6 mēnešiem ir jārēķinās, diemžēl.
http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/i ... s_(istabas)_dzvnieku_prvada/suu_kau_un_sesku_prvietoana_no
Ukrainā iebrauksiet, bet atpakaļ pēc likuma ES bez antivielu testa netiksiet.


Nemanīju tekstu par 6 mēnešiem. Nedomāju, ka tas attiektos uz šo gadījumu.
Mēs arī taisāmies uz Ukrainu, arī testu taisīsim. Ar laikiem mums tik nesanāks :( Pag.gadā pote taisīta jūnija vidū. Šogad gribam prom braukt arī ap to pašu laiku. Tātad pote ap 15.jūniju, tad trakumsērgas antiv.tests trīs nedēļas vēlāk... eh. Suns pārdzīvos dikti, ja aizbrauksim bez viņas :(
Properly trained, a man can be dog's best friend. ~Corey Ford

http://rheaneedle.jimdo.com/
zalagaida
Junior
Junior
 
Posts: 648
Joined: 17 Jan 2010, 15:56

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Sisija » 31 Mar 2011, 13:54

zalagaida wrote:Nemanīju tekstu par 6 mēnešiem. Nedomāju, ka tas attiektos uz šo gadījumu.
Mēs arī taisāmies uz Ukrainu, arī testu taisīsim. Ar laikiem mums tik nesanāks :( Pag.gadā pote taisīta jūnija vidū. Šogad gribam prom braukt arī ap to pašu laiku. Tātad pote ap 15.jūniju, tad trakumsērgas antiv.tests trīs nedēļas vēlāk... eh. Suns pārdzīvos dikti, ja aizbrauksim bez viņas :(

Precīzi nepateikšu par gadījumu, ja suns ir regulāri vakcinēts pret trakumsērgu, tas tad jājautā PVD, jo ir valstis, kurās var iebrauk uzreiz pēc testa rezultātu saņemšanas, citām ir karantīnas laiks,bet pilnīgi noteikti zinu, ka, ja pirmreizēji vakcinē kusēnu, kaķēnu vai seskulēnu, jaunāku par 7-8 mēnešiem neievedīsiet ES teritorijā.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Sisija » 01 Apr 2011, 10:16

Tā kā iespējams man arī šis jautājums būs aktuāls, tad noskaidroju precīzi. Ja gribat izbraukt no Latvijas uz Ukainu un tad atgriezties atpakaļ, tad jātaisa antivielu tests un pēc pozitīvas atbildes saņemšanas varat droši braukt, karantīnas nav. Noteikumi par karantīnu attiecas uz tiem gadījumiem, ja gribat ievest dzīvnieku no Ukrainas ES teritorijā.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Bafija » 01 Apr 2011, 10:18

Es te pie sevis nodomāju... Uz Ukrainu parasti brauc caur BLR. Kurš uz EU robežas var pateikt, ka esmu bijusi ar suni Ukrainā? :neparliecinats:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby donna-tonna » 02 Apr 2011, 17:07

Bafija wrote:Uz Ukrainu parasti brauc caur BLR.

Parasti nebrauc vis caur Ukrainu. Bieži brauc caur PL, jo BLR vajag vismaz tranzītvīzu un PL ir biki labāki ceļi.
Sisija wrote:Noteikumi par karantīnu attiecas uz tiem gadījumiem, ja gribat ievest dzīvnieku no Ukrainas ES teritorijā.

tagad šo varētu vēlrei un latviski? 8-) vai tad LV nav ES?
Ir valstis, kuras ir noteikušas specifiskās prasību ievedamajiem suņiem - piem., dažas Skandināvijas valstis, Lielbritānija. Pēdējā gadūjumā tā ir t.s. 6 mēn. karantīna, kuru var izciest 6 mēn pēc titra uztaisīšanas tepat, var arī braukt uzreiz un sēdēt karantīnā UK, kas ir ļoti neērts un dārgs veids. Katrā ziņā uz Ukrainu tas neattiecās. Tikai titru tiem, kas ceļo ar dzīvniekiem bieži, iesaka taisīt, ievērojot šīs universālās prasības (ievērojot SWE un GB gribuļus), lai nesanāk to taisīt vēlreiz.
Ir dzirdēts, ka titru uzrādīt prasa Ukrainas robežsargi, iebraucot Ukrainā, kaut viņiem pamata to darīt nav nekāda.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Sisija » 02 Apr 2011, 19:57

donna-tonna wrote:
Sisija wrote:Noteikumi par karantīnu attiecas uz tiem gadījumiem, ja gribat ievest dzīvnieku no Ukrainas ES teritorijā.

tagad šo varētu vēlrei un latviski? 8-) vai tad LV nav ES?
Ir valstis, kuras ir noteikušas specifiskās prasību ievedamajiem suņiem - piem., dažas Skandināvijas valstis, Lielbritānija. Pēdējā gadūjumā tā ir t.s. 6 mēn. karantīna, kuru var izciest 6 mēn pēc titra uztaisīšanas tepat, var arī braukt uzreiz un sēdēt karantīnā UK, kas ir ļoti neērts un dārgs veids. Katrā ziņā uz Ukrainu tas neattiecās. Tikai titru tiem, kas ceļo ar dzīvniekiem bieži, iesaka taisīt, ievērojot šīs universālās prasības (ievērojot SWE un GB gribuļus), lai nesanāk to taisīt vēlreiz.
Ir dzirdēts, ka titru uzrādīt prasa Ukrainas robežsargi, iebraucot Ukrainā, kaut viņiem pamata to darīt nav nekāda.

Kas te ir nesaprotams? Tieši tāpēc ka LV ir ES sastāvā arī rakstīju nevis LV, bet ES. Un runa ir par gadījumu, kad jāieved dzīvnieks no Ukrainas, piem., kucēns vai kaķēns, kurš ir dzimis tur un titru šajā gadījumā prasīs nevis Ukraiņu, bet gan ES robežsargi.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby donna-tonna » 02 Apr 2011, 20:07

UN? No kura laika, lai ievestu suni ES valstīs no 3.ajām valstīm ir pastiprinātas prasības, kā suņa / kaķa ievešanai Lielbritānijā? Kāda ir starpība - kucēns ir tur dzimis vai iebraucis un taisās izbraukt - runa ir par trakumsērgas antivielām? Izvests un ievests viņš tiek uz / no valstīm, kuras NAV no trakumsērgas brīvas zonas. Šis palika riktīgi interesanti, jāpaprasa rīt PVD.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Sisija » 02 Apr 2011, 20:14

donna-tonna wrote:UN? No kura laika, lai ievestu suni ES valstīs no 3.ajām valstīm ir pastiprinātas prasības, kā suņa / kaķa ievešanai Lielbritānijā? Kāda ir starpība - kucēns ir tur dzimis vai iebraucis un taisās izbraukt - runa ir par trakumsērgas antivielām? Izvests un ievests viņš tiek uz / no valstīm, kuras NAV no trakumsērgas brīvas zonas. Šis palika riktīgi interesanti, jāpaprasa rīt PVD.

Vari prasīt PVD, bet vari vienkārši izlasīt :
Ceļojot no trešajām valstīm dzīvniekam nepieciešams:

•Mikroshēma vai tetovējums
•Pase
•Vakcinācija
•Analīze - antivielu daudzuma noteikšanai*
•Veterinārais sertifikāts


Ievedot suņus un kaķus no trešajām valstīm ir nepieciešams veterinārais sertifikāts, ko izdod attiecīgās valsts veterinārā dienesta pilnvarots veterinārārsts. Veterinārais sertifikāts Word formātā un PDF formātā.

Ja no trešās valsts ievestais dzīvnieks neatbilst iepriekš minētajām prasībām, tad kontrolējošā iestāde tiesīga (regula 998/2003/EK):


•dzīvnieku nosūtīt atpakaļ uz izcelsmes valsti
•dzīvnieku izolēt noteiktos apstākļos, kamēr tiek pieņemts lēmums (izdevumus sedz dzīvnieka īpašnieks vai atbildīgā persona)

•dzīvnieku eitanizēt, gadījumā, ja tas rada draudus sabiebrībai un dzīvnieku nav iespējams izolēt vai atgriezt atpakaļ uz izcelsmes valsti
* Antivielu daudzuma noteikšana neattiecas uz sekojošām valstīm - Debesbraukšanas sala, Apvienotie Arābu Emirāti, Antigva un Barbuda , Nīderlandes Antiļas, Argentīna, Austrālija, Aruba, Bosnija un Hercegovina, Barbadosa, Bahreina, Bermudu salas, Baltkrievija, Britu Virdžīnu salas, Kanāda, Čīle, Fidži, Folklenda salas, Honkonga, Jamaika, Japāna, Sentkitsa un Nevisa, Kaimanu salas, Sentlūsija,Montserrata, Malaizija, Maurīcija, Meksika, Jaunkaledonija, Jaunzēlande, Franču Polinēzija, Senpjēra un Mikelona , Krievijas Federācija, Singapūra, Svētās Helēnas sala, Taivāna, Trinidāda un Tobāgo, Amerikas Savienotās Valstis (tostarp - Guama), Sentvinsenta un Grenadīnas , Vanuatu, Volisa un Futuna , Majota
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby donna-tonna » 02 Apr 2011, 21:07

paldies, šo es esmu lasījusi 101x, izlasīju vēlreiz. Bet mans jautājums bija par šo:
Sisija wrote:Noteikumi par karantīnu attiecas uz tiem gadījumiem, ja gribat ievest dzīvnieku no Ukrainas ES teritorijā.

To, ka ievedot suni no Ukrainas ES, vajag antivielu testu, mēs noskaidrojām, bet kas tā ar karantīnu?
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Sisija » 03 Apr 2011, 11:37

Nosaukt periodu, starp vakcināciju pret trakumsērgu un brīdi kad var ievest dzīvnieku ES, var kā grib, bet ievest dzīvnieku arī ar antivielu testu ES no Ukrainas nevar ātrāk pirms tas sasniedzis ~7-8 mēnešus.
P.S. Acīm redzot skaidroju nesaprotami. Ja ir baigā vajadzība var piezvanīt uz PVD. Tā kā man šis jautājums bija aktuāls, visu nepieciešamo arī noskaidroju.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Vendeta » 03 Apr 2011, 14:47

Ievedot suni no Ukrainas nekādu karantīnu nevajag, mēģināšu paskaidrot:

Ceļojot no trešajām valstīm dzīvniekam nepieciešams:

•Mikroshēma vai tetovējums
•Pase
•Vakcinācija
•Analīze - antivielu daudzuma noteikšanai*
•Veterinārais sertifikāts


Kucēnam ir 3 mēneši, viņš saņem: mikročipu (ja tas nav izdarīts agrāk), vakcināciju pret trakumsērgu un pārējām slimībām, pasi (kurā viss iepriekšminētais tiek fiksēts).

Tālāk paiet 3-4 nedēļas un drīkst ņemt asins paraugu testam uz antivielām (asins ņemšanas brīdī kucēns ir 4 m.v.), sagaidām testa rezultātus (maksimums 2 ned., visbiežāk 10 dienas) - un kucēns, kuram uz to brīdi ir 4,5 mēneši, drīkst iebraukt gandrīz visās ES valstīs. :braucam: Gandrīz - jo nedrīkst iebraukt Lielbritānijā un Īrijā (nav pagājuši 6 mēn. no asins parauga noņemšanas brīža), nedrīkst iebraukt arī Zviedrijā un Norvēģijā (no vakcinācijas dienas līdz asins parauga noņemšanas dienai ir jāpaiet ne mazāk, kā 120 dienām). Pārējās ES valstīs drīkst.
Vēl ir tāds apstāklis, ka jaunam sunim (kucēnam) pēc pirmās vakcinācijas pret trakumsērgu var neizveidoties nepieciešamais antivielu daudzums, ir bijuši daži tādi gadījumi. Tad vakcinācija ir jāatkārto un tests jātaisa no jauna.

Maniem suņiem visiem ir antivielu testi, taisīti ar tādu aprēķinu, lai derētu iebraukšanai visās valstīs (t.i. pēc "skandināvu modeļa" - ne mazāk, kā 120 dienas pēc pēdējās vakcinācijas). Uz Ukrainu brauksim šogad, tad jau manīs, ko pieprasīs ukraiņu robežsargi :ninja: (gatavojamies un vācam visus iespējamos papīrus).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby donna-tonna » 03 Apr 2011, 15:09

Sisija wrote: ievest dzīvnieku arī ar antivielu testu ES no Ukrainas nevar ātrāk pirms tas sasniedzis ~7-8 mēnešus.
P.S. Acīm redzot skaidroju nesaprotami.

Nē, nevis skaidro nesaprotami, bet stāsti citiem to, ko laikam īsti nesaproti pati. Par to arī bija mans jautājums... Jo, it kā man tādas vajadzības nav, bet at general, man šie noteikumi ir daudz maz skaidri un to, ka nav jagaida nekāda karantīna, lai ievestu suni ES, es zināju puslīdz droši. Vienīgais izņēmums ir Lielbritānija. Valstis, kuras ir no trakumsērgas brīvas zonas var noteikt šīs specifiskās prasības... un dažas šīs tiesības ir izmantojušas.
Jolanta labi šo paskaidroja, beigu beigās, tas IR vetu kompetences jautājums :meitenedejo:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby paula » 06 Apr 2011, 10:46

mēs tikko nodevām asinis lai tiktu tieši uz Ukrainu-VEts teica, ka tie 6 mēneši, par laimi, nav aktuāli... ~2 nedēļas taisa to analīzi un tad, ja viss okey, tad izdod sertifikātu, ar kuru var iebraukt ES kaut 5x dienā.
Starp citu-LKF draudzīgajās klīnikās, ja ir kluba karte, analīzei piemēro 10% atlaidi, un jāmaksā tikai 63-Ls 70- vietā :dzimene:
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby gilroy » 06 Apr 2011, 13:51

donna-tonna, paldies par skaidrojumu - man nupat te Teikas vet klīnikā viena vetārste ar putām uz lūpām apgalvoja, ka uz Lielbritāniju tie 6 mēneši neattiecoties - ja titrs kārtībā, varot braukt uzreiz. Man lielas acis, bet nu nesāku strīdēties, tikai pēc tam PVD lapā arī nekādus jaunumus nemanīju. Ap sirdi labāk palika, saprotot, ka es tomēr neesmu galīgi prātu izkūkojusi. Tikai žēl to vetārstes klientu, kuri uz robežas piedzīvos pārsteigumu.

Paula, titrs klīnikās iešām joprojām Ls 70? Pašam titram tak cena laboratorijā tagad zem 40 ls. Nav padārgi 30 ls tikai par pakalpojumu kā tādu (paņemt asinis)?
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby paula » 06 Apr 2011, 15:57

gilory
40-Ls :apstulbis: mhm. Nu...cik mēs savā klīnikā esam nodevuši asinis, tad agrāk iekasēja 2/3-Ls par vienu analīzes paņemšanu, komplektā ar izanalizēšanu un atbildes skaidrojumu... Man pirmā dzirdēšana, ka kautkur titru taisa par 40-Ls...es, pirms taisīju, izraku googli un viskautkur lasījos, ka lielajā laboratorijā titrs maksā 65-Ls, bet klīnikās 70-Ls. Uzzvanīju uz savu klīniku-pie viņiem 70-Ls...izspriedu, ka piečuku par noņemšanu & transportēšanu piemaksāt ir okey, un nodevu tur.
Tu tiešām dabūji pilno titru par 40-Ls?
Nu labi-mums jau vairs nevajadzēs...bet tu varētu padalīties, KUR?
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Vendeta » 06 Apr 2011, 17:33

Vakar aizvedu uz laboratoriju 3 suņu asins seruma paraugus - kopā tas izmaksāja 118.69 (ieskaitit arī testēšanas pārskatu). Tātad par vienu suni - 39.56 Ls.
Pārējais - klīnikas uzcenojums par asins parauga noņemšanu, "paper work" un nogādāšanu uz laboratoriju.

Analīzes tiek veiktas Lejupes iela 3, laboratorijā (tagad saucas "BIOR"), viņu diennakts tel.67620513.
Var viņu mājaslapā apskatīties: augšā Pakalpojumi, tad pa kreisi - Cenrādis, tad - Veterinārmedicīnas izmeklējumi, jāparullē mazliet uz leju līdz Seroloģiskie izmeklējumi (170 punkts - FAVN tests).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby paula » 06 Apr 2011, 20:57

Un tas ir tas pats titrs, ar kuru var braukt uz UK, Zviedriju, utt., ja? Nu šausmas, tad es esmu stipri pārmaksājusi :(
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: Ar suni uz Ukrainu-vai vajag titru?

Postby Maija_Dakota » 06 Apr 2011, 21:10

jā, tas ir tas pats tests, par to runājām arī šeit
http://suni.lv/viewtopic.php?f=7&t=2200
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Next

Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron