divi suņi vienā siksnā?Kā?

Grooming and Feeding of Dogs

divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby LindaS » 05 Apr 2011, 09:57

Šis jautājums mani nomoka jau sen un lūdzu padomu tiem,kam ir vairāki suņi.
Kā tas notiek prakstiski?Pieņemsim ir divi suņi,vienāda izmēra- laikam pastāv kaut kāda kopējā siksna?Kad iet pastaigā vai viņi tad vienmēr iet blakus,man jau liekas,ka katrs rauj uz savu pusi un kā tad tā siksna turās?
Kā jūs ejat pastaigā un ja var kādu uzskatāmu piemēru siksnām kā jūs suņus sajūdzat kopā?Vai arī ejat pastaigā katram ar savu siknu? :pastaiga: :pastaiga: :kucens:
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Rotija » 05 Apr 2011, 10:03

Šobrīd ar diviem eju,kad katrs ir pie savas pavadas (pavadas identiskas pēc garuma,vienādas). Suns tuvāk man,kuce pa ārpusi. Ļoti labi iet abi blakus viens otram un zin,kurš kurā pusē atrodas. Mēģināju samainīt vietām - suņi neizpratnē. :hih:
Agrāk lietoju dubulto siksnu ar divām karabīnēm galā. Arī pietiekami ērti,ja jāiet samērā īss gabals vai gar ceļu un vietām,kur suņi iet blakus. Visu pastaigas laiku ar šādu nav ērti - pavadas posms ir pārāk īss,lai suns varētu izstaigāties.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby lauva » 05 Apr 2011, 10:16

katram sava saite,jo viens ir ātrāks par otru un pat iešana blakus katram ir savā ātrumā - kuce velkas kā uz cietumu iedama,suns iet kā jau jauneklis - aktīvi un palēkdamies :D
bet esmu vedusi suņus pie vienas saites,kurai ir divi karabīnes atzari un ar neko,bija diezgan ērti,kamēr mazais izauga.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby LindaS » 05 Apr 2011, 10:21

Skaidra lieta.Es jau domāju ka ar atzariem varētu būt tā,ka katrs iet sava atruma un pastaiga nesank,kaa arii maz vietas pastaigai.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby čība » 05 Apr 2011, 10:28

Ja nepieciešams ņemt abus suņus siksnā, lietoju pavadu ar diviem atzariem. Bet tur, kur suņi var neiet blakus un izstaigāties - laižu vaļā. Man liekas siksna ar diviem atzariem ērtāk nekā pīties divās pavadās.
Vēl variants ko esmu redzējusi - gara pavada ar karabīnēm abos galos, saimnieks siksnu tur kaut kur pa vidu. Šis man šķiet visai ērts veids, jo viegli regulēt kuram sunim padot garāku pavadu, kuram īsāku :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Rotija » 05 Apr 2011, 10:31

čība wrote: Man liekas siksna ar diviem atzariem ērtāk nekā pīties divās pavadās.

Kad piešaujās,nekas nekur nepinās. ;)
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Laura » 05 Apr 2011, 10:39

Mēs esam visādus variantus izmēģinājuši. Vismurgainākais ir tieši pavada ar diviem atzariem. Man nevieni divi suņi viņā nederēja kopā (no četriem) elementāru iemeslu dēļ: Vilsons ar Bročeku nesaprotas, Ungaro ar Vilsonu čurā viens otram virsū, Ungaro čurā virsū Bročekam, Rēzija ir par Bročeku uz pusi vieglāka, bet no kombinācijām Rēzija + Vilsons vai Ungaro vispār nav nekādas jēgas.Man it kā ir ļoti labs tas sazarojums, bet vienalga nepatīk.
Divi flekši -- garākām pastaigām apdzīvotā vietā ļoti labs salikums. Vēlams gan, lai tie būtu abi ar lentu, nevis trosi un abi vienāda garuma (ideālā variantā -- vienādi).
Divas īsās pavadas (manējās ir 1 m) - manuprāt, labākais risinājums izgājienam, piemēram, centrā. Suņi ir tuvu, viegli savaldāmi arī katrs individuāli. Esmu mēģinājusi arī ar trijiem - nekādu problēmu.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby čība » 05 Apr 2011, 10:54

ROTIJA wrote:
čība wrote: Man liekas siksna ar diviem atzariem ērtāk nekā pīties divās pavadās.

Kad piešaujās,nekas nekur nepinās. ;)


Man dabiskais tizlums :D Es tur parasti sapinos un līdzenas vietas, pat ja suņi stāv :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby acerbis » 05 Apr 2011, 14:34

Man katrs savā pavadā, jo viens liels, otrs mini.
Vēl jau neesam piešāvušies - brīžam sapinamies :D
User avatar
acerbis
Puppy
Puppy
 
Posts: 203
Images: 0
Joined: 15 Jan 2010, 15:19

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Fetch » 05 Apr 2011, 18:02

Divas vienādas siksnas - suņi iet blakus. Var ar vienu siksnu - stiprināt pie abiem galiem - siksna Rogz For Dogz. Var klausīgāku palaist bez siksnas - jā apmācīts.
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Creme de la Creme » 05 Apr 2011, 21:37

Nezinu, manējie vienmēr grib iet katrs uz savu pusi :hih: Vienīgais - šāda siksna dikti laba pāru konkursam...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby emy » 05 Apr 2011, 21:51

manējie iet katrs savā pavadā. Ir divi flekši (šķiet pa 5 m?) vienādi. Bišķi rokas jāpamaina ir, kad iet krustā, bet nav traki. Diezgan neērti ir, ja kāds piezvana, jo to vēl neesmu apguvusi, kā staigāt ar diviem flekšiem rokās + runāt pa tel. un laikus samainīt rokas vai pievilkt suņus klāt, ja nepieciešams. Vēl neiespējamāka misija ir, ja rokās divi flekši, telefons + vēl s-du maisiņš :velnins:
Vieni brīdi domājām vadāt vienā ar sazarojumu, bet vīrs saka, ka būšot tā, ka viens uzmetīs kupri un sāks lielās darīšanas, bet otrs ieraudzīs kaķi un taisīs lielo rāvienu :jautri:
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Enzo » 05 Apr 2011, 22:24

Divi suņi viena siksnā- kā pasakā par gulbi, vēzi un līdaku :D Man labāk tomēr ar flekšiem. Nu jau pat ar trīs flekšiem man nav problēmu iet pastaigāties.
Image
User avatar
Enzo
Puppy
Puppy
 
Posts: 337
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 14:54
Location: Rīga, Purvciems

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby OrlandoSeaHorse » 06 Apr 2011, 11:20

Ar 2 praktiski vienāda auguma puišiem ir izmēģināti visādi varianti.
Siksna ar sazarojumu: ir kā Laura saka - čurā viens otram uz galvas, pārmaiņus. Man arī nebija ērti, ka līdz sazarojumam pavada bija normāla garuma, būtu vajadzējis to īsāku un sazarojumu garāku. Un ilgākās pastaigās pa pilsētu abi ļoti nogurst, jo vislaik jāuzmana, ko otrs dara, lai var saskaņoties.
Viena gara pavada ar karabīnēm abos galos: Ok, līdz brīdim, kad vajag dabūt katru suni atsevišķi. Gadās - veikalā, pie veta, kāpjot auto, utt. vai kad kāds no ģimenes varētu vest vienu no suņiem.
Katram sava parasta 1,5 m gara pavada, kas vidū saāķētas kopā ar abpusēju karabīni: Ļoti ērti. Nav jāuztraucas, vai tiešām rokā ir 2 pavadas, nevis 1 pavada 2x. Var turēt jebkurā apvienotās pavadas vietā, tuvāk vienam vai otram sunim, pēc situācijas. Pavada sanāk arī pietiekoši gara, lai suņi justos brīvi - viens var iet uz priekšu, kamēr otrs vēl osta un iezīmē teritoriju. Momentā var sadalīt par 2 atsevišķām pavadām.
2 flekši: man patīk. Vietās, kur gluži vaļā laist nevar, bet "pie kājas" arī nav nekādas vajadzības. Iemanās šos laikus atpīt.
Ja vajag iet godīgi blakus, tad mums ir varianti: 1) pa vienam sunim katrā pusē, pavadas saņemtas īsas. Piemēram, ejot pāri ielai. 2) ejot garām citiem suņiem, gar kaķu māju, u.c. - abi suņi vienā pusē, pēc vajadzības tajā, kas tālāk no intereses objekta. Ārpusē vienmēr Rado - pirmais suns, mierīgāks, klausīgāks, utt. Aidans, tam vairāk dulluma, tas iet starp mums abiem, attiecīgi arī īsākā pavadā.
Nosecināju, ka suņi labprāt nāk "blakus", ja situācija ir mulsinoša, jo tad viņiem ir vēl kāds atskaites punkts.

Trešo suni - mazo jorku - vēl neesam iemācījušies piekombinēt klāt. Ja tiešām vajag vienam visus kaut kur aizvest, tad Fuksija sēž somā. Normāli jau viņa iet smuki, bet man vienmār bail, ka tikko būs kaut kāda raušanās-riešanās, viņu var nejauši kāds samīt.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby LindaS » 06 Apr 2011, 11:33

Paldies visiem par atbildēm.Nu situācija ir vairāk vai mazāk skaidra,recepte jābūvē atkarībā no suņu temperamentaun saimnieka roku veiklības. Līdz šim ir ērti ar fleksi un 1 suni, bet tas fleksis tāds mini un diezgan neērts tureklis,tāpēc divus rokā nevaru iedomāties.... :chura:
Iedomājos,ka varētu uzkombinēt 1 fleksi plus sazari bet ar garumu 1, 5 m, optimāls atstatums vienam no otra,un kad savelk fleksi tad arī sanāk tuvumā tie suņi.
PALDIES atsaucīgā tauta :davinuziedus: :davinuziedus:
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby acerbis » 07 Apr 2011, 08:53

Emy, es sasmējos. Man ar brīžiem sanāk taisīt akrobātiskus trikus - 2 pavadas un kaku maisiņi un ja vēl kāds piezvana..uhh.... :jautri:
User avatar
acerbis
Puppy
Puppy
 
Posts: 203
Images: 0
Joined: 15 Jan 2010, 15:19

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Laura » 07 Apr 2011, 12:32

Runājot par pašiem flekšiem, mana pieredze rāda, ka ideālais variants nelieliem suņiem ir Flexi1. Tad var arī divus vienā rokā saturēt. Tā kā pašlaik lietojam Bročam (kurš nav sevišķi maziņš sunītis) Ferplast siksnu, tad kopā ar fleksi tas ir diezgan sarežģīti, jo katram ir sava bloķēšanas sistēma.
Mums jau vēl ģimenē tāda problēma, ka man patīk tās inerces siksnas ar lentu, bet otram staiginātājam - ar trosīti...
Ja pie mums ir ceturtais suns (Grieta vai Vilsons, vai vienu dienu bija ekstrēmais variants, visi pieci kopā), tad gan ejam staigāt divatā vai divos piegājienos.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Shinshilla » 29 Apr 2011, 14:44

Es savas abas vedu turot abas pavadas satītas ap vienu roku, jo tad vismaz tevi nerauj uz pusēm, ja katra izdomā skriet savā virzienā :D Maza izmēra suņiem drošvien ērtāk ir lietot sadalošo pavadu. Lieliem suņiem tā varētu būt par knapu, jo suņi sanāk diezgan tuvu viens otram un nokārtošanās varētu būt problemātiska :D
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby Ligita555 » 06 May 2011, 15:26

Nezinu kā divi suņi vienā siksnā ,bet trīs izskatās šādi :jaa: ,ērti un viegli :)
Image :rej: :rej: :rej:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: divi suņi vienā siksnā?Kā?

Postby OrlandoSeaHorse » 07 May 2011, 02:35

Vidu ir kuce, vai ne? Puika tos abus parejos nocuratu slapjus.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron