Dārzs - stādi, darbi, raža...

Miscellaneous

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 05 May 2011, 22:23

Njā...kāpostus sēt neiesaku - neizaugs (jāsēj kastītēs un jāpiķē, vai arī jāpērk stādi, bet ar tiem ir ņemšanās).
Sīpoli, visa veida pupas, zirņi, kārtupeļi, zaļumi (dilles, pētersīļi u.tml.), bietes (pāris reizes jāizkaplē), ķirbji, kabači u.tml., gurķi (līdz ziedēšanai nosedz ar agroplēvi, kad parādās pirmie ziedi - noņem plēvi un gaidi ražu). Nu aptuveni tāds izskatījās mans pērnā gada dārzs. Ar lielo palīgu (kurš auga vēderā) izravēt to varēju tikai vienu reizi, bet raža bija gana laba. Nu ja neskaita bietes - tās apēda strinas :hih:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby undd » 05 May 2011, 22:35

Creme de la Creme wrote:Nu ja neskaita bietes - tās apēda strinas :hih:


nja, šo nemaz neminēju :hih: bietes bija mana pirmā doma, jo man bietes, dajebkā pagatavotas, ļoti garšo, bet mums tieši tas pats, atnāca pagājušovasar no meža kazas un šņarkt visus lakstus pa tīro, šobrīd tiek gatavota bundžiņu aizsargsistēma :)
ok, būs jāsapērk vēl sviesta pupiņas, tās nekad nevar būt par daudz, tās toč aug kā nezāles, vismaz pagājušogad, neskatoties uz visu aj, davaj, ravēsim rīt, izauga tīri normāli :)
a moš vienkārši depo sapirkt kastaņkoku stādus un sastādīt divas vagas :velnins:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 06 May 2011, 07:53

Kabačus es neieteiktu, jo tie baigi regulāri jānovāc, ja nē, tad pāraug. Ķirbji ir ideāls variants. Tieši pēc 20tajiem datumiem jābāž zemā sēklas. Par pupām- mums tās neizaug. Es liktu sīpolus( tos plakanos, kas labi glabājās) ķiplokus (vasaras) bietes, burkānus un ķirbjus.

:tikainesaki: - lai būtu laba raža, ķirbja sēklas zemē ir jāiespļauj :hih:
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby OrlandoSeaHorse » 06 May 2011, 10:16

undd wrote:a moš vienkārši depo sapirkt kastaņkoku stādus un sastādīt divas vagas :velnins:
Velniņš dīda, ja? :jautri: Parkos, alejās kastaņkoki ir smuki, ēna, ziedi, apaļi brūni kastanīši, bet dārzā tā ir sērga, zem vainaga neaugs nekas, bet vainags var arī pār visu dārzu izplesties. Un no tiem smukajiem bumbulīšiem aug griezdamies, ierušini tik. Kaimiņiem ir milzis pa visu sētu, dārza vairs nav, lai gan cilvēkiem ļoti noderētu, un tas koks apdraud māju. Mums viens koks ir, senāk vasarnieki aplaimoja, iestādīja neko nesakot, jau tādu krietni palielu koku, ātrumā arī nesapratām, kas ir kas. Tagad ne īsti nost raut, ne atstāt, regulāri jāzāģē zari, lai neizplešas pārāk liels, zem tā koka ir mirusī zona, tik pilns ar lapām un zāli vēl lielākā rajonā nevar droši pļaut, kastaņi lec un sit pa kājām. Tēvam vienreiz bija fiksā ideja sīkos stādiņus sastādīt gar žogu, cerībā,ka izaugs par dzīvžogu. Kad mēs ar mammu to sapratām, tika noslēgta slepenā brālība (tfutu, māsība) pret kastaņiem. Mēs uzvarējām.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ingo » 06 May 2011, 11:15

mums dārza stūrī aug kastaņa, lai nebūtu galīgi "mirusī zona", iestādīju papardes. Tīri neko, vasarā smuki zaļš, jāpļauj nav, tik pavararī lielumu nogrābj un jāliek mierā :jautri: Kastaņa jau auga, kad sākām tur dzīvot, nost žēl zāģēt :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 06 May 2011, 12:05

Šogad stādīšu kukurūzu tā pavairāk, saldos zirņus ļooti daudz :hih: jo bērnus nespēju no zirņu dobes atraut pagājušajā gadā, sīpolus, ledus salātus kolēģem (pagājušajā gadā tā arī nevienu reizi nepameģināju pati, visu atdevu), parastos salātus sev, kartupeļu vadziņu, bietes, gurķus, puravu, dilles pa jaunam skābenes un laikam arī viss.
Redīsus šogad nestādīšu, viņos sametas tārpi, skābenes ar apēda, pat izaugt nepaspēja :asaras:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 06 May 2011, 14:02

Pret tārpiem uz redīsiem pelni jāber.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Demiana » 06 May 2011, 15:00

kaija wrote:Pret tārpiem uz redīsiem pelni jāber.

Kad tieši viņi ir jāber? uz zemes pelnus esmu kaisījusi rudenī.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 06 May 2011, 15:28

Es kastānu iestādīju 3 gadus atpakaļ..paaugusies tik pa kādiem 10 cm :asaras: Man gan būtu prieks ja tā būtu liela, smuka, mestu ēnu u.tml. Mūsu 2 ha pļavas laikam to nemaz nemanītu :jaa: Varbūt kādam ir zināmi ''burvju vārdi'' lai kastaņa sāktu augt? Bija doma par to ka vieta nav laba, bet tur ir saulains, nav mitrs...kas tai varētu nepatikt?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby undd » 06 May 2011, 18:45

OrlandoSeaHorse wrote:Velniņš dīda, ja? :jautri:


Nu vēl ir variants - kaņepes :hih:
Starpcitu, runājot par tām, atceros, ka bērnībā mammas draudzenei tēvs laukos tās audzēja - sviestam, mmm, tas bija dievīgs paēdiens. Līdz ar to man jautājums, vai ir atšķirība starp sviesta un nu tām kaņepēm? Es gan sviestu taisīt nemāku, bet gan jau recepti var atrast un arī čaklas rokas, kas pagatavo, tikai īsti negribētos Kriminalinform ciemos sagaidīt kā uz vietējo narkoaudzētavu :hih: Kaņepju sēklas gan nekur manījusi neesmu, ja nu vienīgi tirgū pie kāda babuļa var sagādāt.

A pārauguši kabači nav problēma, suņiem pie putras tīri labi iet iekšā :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Torijs » 06 May 2011, 18:59

undd wrote:Nu vēl ir variants - kaņepes :hih:

Vo, vo, šitas ir pats labākais variants! Par 2 vadziņām, diez vai, rādīs pa TV, tas tak skaidri redzms, ka pašas vajadzībām tāds daudzums. :hih:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby undd » 06 May 2011, 19:22

Torijs wrote:Par 2 vadziņām, diez vai, rādīs pa TV, tas tak skaidri redzms, ka pašas vajadzībām tāds daudzums. :hih:


nu degpunktā kā satraucošu notikumu rāda to, ka mašīna noslāpusi, tādas pāris vadziņas ar tabaku šiem būtu exclusive :hih:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby ingo » 06 May 2011, 19:27

Hmm, nemaz nezināju, ka kastaņas mēdz neaugt :jaut: Manējā aug mitrā ne pārāk saulainā vietā, bet bērnības mājā Grobiņā varena kastaņa aug sausā un diezgan saulainā vietā. Liepājā arī daudz kastaņu, nekāda saldā dzīve nevar būt, bet aug un zied.
Kaņepītes man kolēģe tikko iedeva- stādiņus, būs putniem ko ēst :jaa: Par šīm, no kā kaņepju sviestu taisa, nesoda, neesot lāga derīgas nopietnām vajadzībām :kanepe:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Laura » 06 May 2011, 19:43

Ja kādam ir nopietna vajadzība, man labi sadīga un rīt rindā uz piķēšanu ir TABACUM NICOTINAE. It kā ziedot ar smukiem baltiem ziediem... :) (Bet uz paciņas virsū bija brīdinājums, kā uz cigiņām)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby kaija » 07 May 2011, 07:36

Demiana wrote:
kaija wrote:Pret tārpiem uz redīsiem pelni jāber.

Kad tieši viņi ir jāber? uz zemes pelnus esmu kaisījusi rudenī.


Saber zemē sēklas, aizrušina ciet un virsū saber pelnus - mums līdz.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby zuustrs » 08 May 2011, 20:27

Laura / a tu pie Tabakas nebiji? :kanepe: Vinjai gan taa tabaka nodereetu :jaa:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 09 May 2011, 09:55

offtop visiem kastaņu mīlētājiem.
man arī ļoti patika kastaņkoki, zied tik skaisti un arī kastaņi forši un lapas... līdz vasarā pirms 2 gadiem atgriežoties no Positivus, mēs atklājām ka 3m augstumā no zemes kastanis ir nolūzis (bija baigā vētra)

ok, tas kastanis bija no manas vec-vecmammas laikiem pagalmā audzis, respektīvi, tiem,kas tagad stāda, pašiem nedraud,ka nogāzīsies, bet katrā ziņā tuvu nekam nevajag to koku stādīt. nebija jautri,ka netikām mājā iekšā, kaut arī mums nenormāli paveicās, jo nekāda reāla skāde mājai netika nodarīta.
te diezgan slikti,bet apmēram var redzēt
Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby Creme de la Creme » 09 May 2011, 10:46

Nu tik tuvu mājai nedrīkst stādīt nevienu lielu koku. Ļoti daudzi mūsu pusē atstāj priedes pie pašas mājas (sevišķi ja ceļ māju jau starp augošiem, lieliem kokiem). Tad vētras laikā tās ''krīt'' uz nebēdu! Skāde pamatīga...lētāk būtu samaksāt par ''celmu'' un dzīvot mierīgi...
Bet mums tas kastanis pārdesmit metru no mājas. Šogad domājam rudenīt to pārstādīt citur. Nu dikti negribīgi aug. Varbūt tomēr nepatīk tam izraudzītā vieta.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby energy » 09 May 2011, 13:27

It sevišķi gudri ir jauno ciemu cēlāji, kuri ap māju atstāj dažus lielus kokus (bieži tās ir priedes) un pārējos nogāž. Tādi koki, kuri bariņā auguši parasti pie nedaudz lielāka vēja lūzt, jo nav vairs tā atbalsta no apkārtējiem.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Dārzs - stādi, darbi, raža...

Postby madja » 09 May 2011, 13:50

es jau nezinu,kas bija pirmais, māja vai kastanis, abiem ap 100 gadiem. lai nu kā es ceru,ka bērzi un elge ir noturīgāki koki, šausmīgi negrbētos no tiem šķirties , bet nu no mājas tālu viņi nav gan. tā jau ir pilsētā,ja gribas arī kokus . nu jeb kāda tiem radiem pirms 100 gadiem tā doma bijusi :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests